Rezultati popisa u Novom Sadu

I malo mi je glupo da se pravdam,..
ali, možda vi i ne znate od kada je Kosovo naše,.. koliko je bilo Srba protiv Turaka na Kosovu polju (90 na prema 110 hiljada), da su nas Turci poklali, pijane, veče pre bitke na Marici, da je egzodus srpske vojske preko Albanije bio pogubna greška, kao i stvaranje carstva većeg od Dušanovog,.. stvaranje Jugoslavije,..
Kada budeš znao, nešto više od mene,.. javi se,..
zahvaljujem na pažnji
-- :hvala: ;
 
Видим, ниси у стању да препознаш иронију.
trenutno nisam,.. pijan sam :)
Ако си ти за мене Академија знаности и уметности, ред је да у расправи, коначно, примениш ту своју уметност.
ako vi niste zadoviljni mnome, široko je polje,... ,
a jesam,.. stvarno jesam,,..



Не знам на шта мислиш о националном поносу,
mislim da su to Uzleti srpske Mašte, da su to "Uzleti Fantazije" jednog malog "NEBESKOG naroda"
а у вези твог поста где помињеш општепознате ствари о историји, као да их само ти знаш, кад сам и сам написао (у посту број #13) да ми је националност небитна (за разлику од, рецимо, тебе).
po treći put: Ko si ti, da se ja te bi imspovedim?
Jugosloven .. tim se dičim"
Završili smo ?
 
Jugosloven je kad sam ja bio mlad obično bio onaj koji bi da sakrije to što jeste.

Sad eto Cigani više nemaju tu potrebu jer im je unosnije da budu Romi.

Ostali su obično melezi koji neće ni u tatino ni u mamino kolo.

I eto ražalosti me, moj komšija Plant koji baš uskurac oće da bude što mu niko nije bio.

Srećom pa se naši preci nisu rukovodili time što su rođeni u Austrougarskoj.
Neškolovani, jeste da su bili, ali bilo je kućnog vaspitanja.
Čika Jova Zmaj i takoto.
 
Ranije su ljudi,.. mladi, ambiciozni, odlazili na privremeni rad u Nemačku. Sada odlaze, da se ne vrate nikada.
Kontate vi to ?
Komšija, nisi čuo kako je Gandi pobedio Engleze ? Bez ispaljenog metka,..
Ja jako dobro znam ko sam
Zašto?,.. Pa da ovi " naši" shvate kuda vodi ta njihova (nacionalna) politika opstanka na vlasti.
Kako su Mađari prošli sa takvom politikom,.. sve manji i manji,.. i mi ćemo tako.
Meni je doktor psihologije davno objasnio da je 'nacionalnost' jedno od najnižih čovekovih osećanja, da je to plemenska svest.
Uživaj ti u svom plemenu, meni je i Evropa tesna.
Jugosloven je kad sam ja bio mlad obično bio onaj koji bi da sakrije to što jeste.

Sad eto Cigani više nemaju tu potrebu jer im je unosnije da budu Romi.

Ostali su obično melezi koji neće ni u tatino ni u mamino kolo.

I eto ražalosti me, moj komšija Plant koji baš uskurac oće da bude što mu niko nije bio.

Srećom pa se naši preci nisu rukovodili time što su rođeni u Austrougarskoj.
Neškolovani, jeste da su bili, ali bilo je kućnog vaspitanja.
Čika Jova Zmaj i takoto.
.Da sam u Hrvatskoj, izjasnio bih se kao Srbin,.. ili da sam u Austrougarskoj.. Kako da pokažem našoj vlasti, koji su rezultati njihove drčne politike?
A, mi, militari, smo branili Austrougarsku monarhiju i bilo nam je bolje nego sada pod našima.
 
Poslednja izmena:
Novi Sad je (jos uvek) najkulturniji i najsavremeniji grad u Srbiji. Takodje, grad sa mnogo razlicitih nacija, religija i pre svega ljudi koji hoce da zive u miru i slozi sa svima.
Jugoslavija je predstavljala upravo to - mesto gde su razlicite nacije i religije zivele prilicno slozno (najbolji drug mog oca i covek koji mi je dao ime je bio Hrvat).
Zato u Novom Sadu ima sve vise i vise ljudi koji se izjasnjavaju kao Jugosloveni, bas zato sto im je pun kufer rastuceg nacionalizma, i zele, jednostavno, mir, slogu, i normalan zivot sa svim ljudima.
Мислим да то и није баш тако.

Сведок сам врло пораслог броја "емо" и "гот" популације међу младима поготово у НС и Војводини. Оно што их карактерише јесте слушање дет метала и екс-ју рока (што је, заправо, јако добро), гледање анимеа и велика стопа ЛЏБТ особа у тој групи.

Из неког разлога, иако веома проевропски, врло су окренути југословенству. Ово не причам на основу једног случаја већ запажања такве популације. Зашто? Још увек не знам.

Све је више про-европских људи, који чак и нису део оваквих групација, али каква је њихова асоцијација између југословенског комунизма и европске "демократије", остаје неразјашњено.

Битно је то, да, ми Срби, опет једини остављамо себе, своју историју, баштину, своје жртве, претке јунаке, у корист југословенства, док остали, то, наравно, не чине.
 
Мислим да то и није баш тако.

Сведок сам врло пораслог броја "емо" и "гот" популације међу младима поготово у НС и Војводини. Оно што их карактерише јесте слушање дет метала и екс-ју рока (што је, заправо, јако добро), гледање анимеа и велика стопа ЛЏБТ особа у тој групи.

Из неког разлога, иако веома проевропски, врло су окренути југословенству. Ово не причам на основу једног случаја већ запажања такве популације. Зашто? Још увек не знам.

Све је више про-европских људи, који чак и нису део оваквих групација, али каква је њихова асоцијација између југословенског комунизма и европске "демократије", остаје неразјашњено.

Битно је то, да, ми Срби, опет једини остављамо себе, своју историју, баштину, своје жртве, претке јунаке, у корист југословенства, док остали, то, наравно, не чине.
Нажалост, када бисмо испитали велики број тих Југословена, убеђен сам да би огроман број био за признавање Космета.

Дакле, они не негују територијални интегритет чак ни Југославије, иако се представљају као Југословени. Њима није аргумент - Косово је Југославија.

Још већа је жалост, да када бисмо скупили све етничке Југословене на простору Екс-Ју, 95% би били Срби.
 
Ajd proverio sam, iz teksta, po popisu 2022., za Novi Sad: ukupno 367.121, od toga Srba 289.119 (78.75%). Prema popisu iz 2011. bilo je 341.625 stanovnika Novog Sada, od toga Srba 241.789 (70.78%) izvor. Dakle porastao je broj onih koji se izjašnjavaju kao Srbi u NS više nego što je porastao broj stanovnika NSa, novinar se nalupetao samo tako.
Решен случај. Време је затворит тему
 
Izasla je tema` plasim se da je cilj raseliti sve nase te proglasiti to za tudje kao sto se radi sa Kosovom i Metohijom.
Hrvatska tvrdi da to "pripada njima" ` Nemacka isto ` Madjarska takodje°Vatikan destabilizuje ovaj prostor vec dugo preko svojih slugu` tako da mi sve deluje kao razvijanje plana iz nekih davno proslih vremena.(Kada su te vere druge sa namerom naseljavane tu - potraziti Mariju Tereziju ` potraziti Austrougarsku te naci informacije koje to pokazuju.)
Zato se danas cesto vredjaju Srbi iz Hrvatske ` Bosne i Hercegovine koji su se tu naselili (poremetili te prastare planove) dok nekim krš provokacijama zele da zavade domace sa nacionalnim manjinama
(Slovacima npr.) sto naravno ne prolazi.
Ni Kosovo i Metohija se nisu desavali "preko noci" vec je plan vise od sto godina postojao.
 

Back
Top