Rezultati istraživanja javnog mnjenja Instituta za evropske poslove - stavovi građana Srbije prema SAD

Čim nešto rade, znači da imaju svoje interese. Ništa se ne radi slučajno. Drugo je to da li se to tebi, meni ili bilo kome sviđa. Tvoj problem je što politiku tumačiš po principu "ovo mi se sviđa, ovo mi se ne sviđa", kao da ti postavljaš svetske odnose po svom osećaju pravde a njih zapravo postavljaju velike sile.

Već sam ti rekao, razlog tome je srpska anti-zapadna politika. Plaćamo cenu toga. Sad je samo pitanje koliko planiramo da se inatimo. Verovatno do poslednjeg srbina :)
Интерес им је да наносе штету САД и ЕУ, стари владари Америке су упозоравали да Јеврејима се не да утицај у власти. Хиљаду година су протеривани Јевреји из Европе, зато што су правили огромну штету по Европи. Сад кад имају огроман утицај у САД и ЕУ, они диктирају како ће САД и ЕУ се понашати. Опет као папагај понављаш ноторне глупости како Србија води антизападну политику, то што Србија неће да пристане на подмукле уцене од Запада које штете Србији је за тебе антизападна политика. Срба је било пуно у Србији и кад је било горе, биће и пуно Срба и у будућности.

Čim nešto rade, znači da imaju svoje interese. Ništa se ne radi slučajno. Drugo je to da li se to tebi, meni ili bilo kome sviđa. Tvoj problem je što politiku tumačiš po principu "ovo mi se sviđa, ovo mi se ne sviđa", kao da ti postavljaš svetske odnose po svom osećaju pravde a njih zapravo postavljaju velike sile.

Već sam ti rekao, razlog tome je srpska anti-zapadna politika. Plaćamo cenu toga. Sad je samo pitanje koliko planiramo da se inatimo. Verovatno do poslednjeg srbina
Šta je starije, kokoška ili jaje? Ili stvarno veruješ da Nemačka ne isteruje na naš račun baš sve svije interese koliko god može?

srbija evropi treba samo kao deponija, kao logor za izbeglice,. kao poligon za bombardovanje, kao rudnik, kao ******,

Ako tako sebe vidimo, onda nas i oni tako vide. To su stvari koje treba da menjamo. Sve lepo piše u pristupnim poglavljima, samo treba pročitati i primeniti.

da je primi u eu porodicu nema govora

A što mi to ipak ne bi videli? Da ispunimo mi te standarde, nije to tako teško, sve se to primenjuje u razvijenim zemljama, ako ništa zbog nas samih, a formalno članstvo kad dođe dođe. Šta misliš? ;)

Ovako mi deluje kao da poručuješ "nema govora da nas primee, nećemo onda ni da se trudimo, ostaćemo jadni i šugavi".

eu te nece, mozes da dubis na glavi, vazelinko, ja izjedem svoj usa pasos ako srbija dobije konkretnu ponudu od eu, badava se guzis, samo ce za lazni ulazak da nastave sa ucenema, na primer:

Pa mi smo i dobili ponudu i započeli proces. Od 35 poglavlja zatvorili samo 2 za 14 godina. Ne bi bilo loše da se malo informišeš pre nego što pišeš.

Ne razmatra. Nemoj da se primaš na sve što pročitaš na internetu.

Интерес им је да наносе штету САД и ЕУ, стари владари Америке су упозоравали да Јеврејима се не да утицај у власти. Хиљаду година су протеривани Јевреји из Европе, зато што су правили огромну штету по Европи. Сад кад имају огроман утицај у САД и ЕУ, они диктирају како ће САД и ЕУ се понашати.

Meni se ipak čini kao da ti malo izmišljaš stvari. Izreal ne može nikako da utiče na Ameriku da ih ovi brane ako to ne žele. Veće nebuloze davno nisam video.

Опет као папагај понављаш ноторне глупости како Србија води антизападну политику, то што Србија неће да пристане на подмукле уцене од Запада које штете Србији је за тебе антизападна политика. Срба је било пуно у Србији и кад је било горе, биће и пуно Срба и у будућности.

Podmukle ucene su pretpostavljam da budemo normalna razvijena demokratska uređena država kao što su zapadne? Ne znam na kakve druge ucene misliš? Pošto će uskoro više Srbija da bude u tim ucenjivačkim državama nego u Srbiji. Ti verovatno nemaš pojma zašto. Nije mi teško da ti otkrijem tajnu: zato što je tamo 1000 puta bolje. Putuj malo, pogledaj sveta, nemoj da si zatucan.

stvarno veruješ da Nemačka ne isteruje na naš račun baš sve svije interese koliko god može?

Svaka država isteruje svoje interese, pa i Nemačka. U našem je interesu da sa njima sarađujemo ali ne kao banana država i Ruska gubernija, nego kao EU država nalik svim drugim na ovom kontinentu.

Meni se ipak čini kao da ti malo izmišljaš stvari. Izreal ne može nikako da utiče na Ameriku da ih ovi brane ako to ne žele. Veće nebuloze davno nisam video.

Podmukle ucene su pretpostavljam da budemo normalna razvijena demokratska uređena država kao što su zapadne? Ne znam na kakve druge ucene misliš? Pošto će uskoro više Srbija da bude u tim ucenjivačkim državama nego u Srbiji. Ti verovatno nemaš pojma zašto. Nije mi teško da ti otkrijem tajnu: zato što je tamo 1000 puta bolje. Putuj malo, pogledaj sveta, nemoj da si zatucan.
Gledam taj svet o kome pišeš 24/7 i lepo vidim da se isteruju svoji interesi bez ikakvog cifranja, a ako padne isuviše mnogo žrtava tu je CNN da “objasni”, a neki ovde se uživeli u paralelnu stvarnost.

Ako tako sebe vidimo, onda nas i oni tako vide. To su stvari koje treba da menjamo. Sve lepo piše u pristupnim poglavljima, samo treba pročitati i primeniti.

A što mi to ipak ne bi videli? Da ispunimo mi te standarde, nije to tako teško, sve se to primenjuje u razvijenim zemljama, ako ništa zbog nas samih, a formalno članstvo kad dođe dođe. Šta misliš? ;)

Ovako mi deluje kao da poručuješ "nema govora da nas primee, nećemo onda ni da se trudimo, ostaćemo jadni i šugavi".

Pa mi smo i dobili ponudu i započeli proces. Od 35 poglavlja zatvorili samo 2 za 14 godina. Ne bi bilo loše da se malo informišeš pre nego što pišeš.

Ne razmatra. Nemoj da se primaš na sve što pročitaš na internetu.
Ti stvarno veruješ da ima načina da ispraviš tuđe predrasude prema sebi?

Gledam taj svet o kome pišeš 24/7 i lepo vidim da se isteruju svoji interesi bez ikakvog cifranja, a ako padne isuviše mnogo žrtava tu je CNN da “objasni”, a neki ovde se uživeli u paralelnu stvarnost.

Sve velike sile isteruju svoje interese, ne znam što te to toliko isčuđava. Pa i Putin je odveo milion ljudi u smrt besmislenim ratom. Tako da ako hoćeš da kažeš kako je zapad zao a istok dobar, za to nemaš argumente. Sve imperije su iste. A na nama je da se prilagodimo onima sa kojima imamo najviše veza, a to je zapad (ekonomske, geografske i dijaspora).

Ti stvarno veruješ da ima načina da ispraviš tuđe predrasude prema sebi?

Sve se može kad se hoće. Meni se povraća od likova kao ti što o Srbima misli da su govna koja su neposobna da budu deo razvijenih normalnih država. Kao sudbina nam je predodredila da budemo deponija i kolonija pa što da se cimamo kad nas nikada neće drugačije prihvatati? Mene je uvek zanimalo kako ljudi sa toliko hejterskog i luzerskog stava prema svom narodu uopšte mogu da se pogledaju u ogledalo.

to ti trebas da imas spremljen link, i u svakoj replici da sa njim argumentujes 2 vs 14, a ne da pricas "vazelin" i "ruska gubernija", sta nas to briga, mene i casual-a, mi smo ameri?
moras da ih imas crno na belo, "standarde", tako se argumentuje, a ovako, sa ovim recima projavljujes samo svoje komplekse, ja te dobronamerno savetujem da to ne cinis:
ostaćemo jadni i šugavi".
Mene je uvek zanimalo kako ljudi sa toliko hejterskog i luzerskog stava prema svom narodu uopšte mogu da se pogledaju u ogledalo.
ja ipak mislim da ti svoje komplekse projavljujes
Pa i Putin je odveo milion ljudi u smrt besmislenim ratom.
siris rusofobiju, pa ako je to uslov ulaska u eu, da im lupimo sankcije, kaze aca "srbin" [musliu], da ne zna kako cemo izdrzati samo, tj. vi u srbiji?

p.s. a i cemu vise?

Чему више Европска унија?

to ti trebas da imas spremljen link, i u svakoj replici da sa njim argumentujes 2 vs 14, a ne da pricas "vazelin" i "ruska gubernija", sta nas to briga, mene i casual-a, mi smo ameri?

Kakav link? O procesu pridruživanja EU i pristupnim pregovorima imaš koliko hoćeš informacija na internetu. Treba ti minut da sve to nađeš. Ja sam mislio da ti to već znaš ako učestvuješ u ovakvim razgovorima. Čiesto da ponovim još jednom: zapad od nas ne traži nikakvo pokoravanje kako to vi nacionalisti tripujete, već postoji jasan spisak šta sve treba da se uradi i sve te stvari nam idu u prilog. Slobodni mediji, nezavisno sudtvo, iskorenjavanje korupcije, institucije koje funkcionišu. To su upravo sve stvari koje treba da uradimo zbog nas samih, najmanje je bitno formalno članstvo.

siris rusofobiju, pa ako je to uslov ulaska u eu, da im lupimo sankcije, kaze aca "srbin" [musliu], da ne zna kako cemo izdrzati samo, tj. vi u srbiji?

Nije to rusofobija nego zajednička politika EU. Saradnja sa državama koje su agresori i napadaju druge države svakako nije normalna.

Ne znam odakle dolazi ta propaganda koju širiš ali čisto sumnjam da je realna. Jeste tačno da su se odnosi zapada i istoka zategnuli, ništa od toga se nije desilo našom krivicom, ali se nalazimo u situaciji kad treba da biramo stranu. Sedenje na dve stolice nije moguće, mada lepo zvuči, slažem se. I tu sad dolazimo do pitanja koju stranu da odaberemo. Po meni treba da odaberemo zapad. Prvo, geografski razlog, nalazimo se na teritoriji zapada. Drugo, sa njima imamo ubedljivo najveću ekonomsku saradnju. Treće, tu imamo najviše naših ljudi. Četvrto, to su najmodernije države i najpoželjnije za život. Prosto je potpuno retardirano da odaberemo siromašni istok. Rusija nije nikakva sila, jeste vojno, imaju nuklearke, ali osim toga su vrlo siromašni i nemaju način da "porobe" Evropu kako to nacionalisti priželjkuju. Pa oni nisu uspeli ni do Kijeva da stignu za dve godine, o kakvom dolaženju Rusa na ove prostore se priča. Oni samo mogu da bace nuklearku. Ništa drugo. Samo je problem što bi takvu istu i sami dobili pa je malo frka da se tako uradi. Inače bi uradili.

Back