Rezultati istraživanja javnog mnjenja Instituta za evropske poslove - stavovi građana Srbije prema SAD

Kakve budalaštine. Svi bi skakali od sreće kad bi dobili američki pasoš i mogućnost da se presele tamo. Pa nama je i sad ubedljivo najveća dijaspora u zemljama EU/NATO. A kad ne možeš da pobegneš, onda proradi klasično srpsko hejtovanje, ma oni su neprijatelji, mrze nas ovo ono... Ponekad je fascinantno kako smo licemerni. Ne samo za zapad, nego generalno. Gledajte komentare na netu, sve hejtovanje. Neka dobra riba, "ma nije ništa posebno, svaka druga bolja", a u stvari balavi i takvu u životu nije imao. Pa hejtujemo Novaka što je najbolji u svetu a znamo da mi u svojoj profesiji nismo najbolji čak ni u svojoj ulici. I to je srpski narod, vazda hejteri, vazda mrzioci svega. Kad si mizeran, ostaje ti da mrziš sve što je bolje. Ja se sećam 90-tih, pre bombardovanja se na ove prostore kao državni projekat uvodilo antizapadno raspoloženje. Mi klinci, odemo u provod i slušamo pesme gde se pljuje zapad. Višedecenijsko trovanje preko svih medija. I što je najgore, ljudi se primaju. I to dok im se ne ukaže prilika pa onda ozarenih očiju trče tamo
Dabome, trovanje preko medija, samo čijih ono medija?

Evo i Casual Observer isto tako. Mrzi Ameriku iz dna duše a živi tamo duže od deset godina i nema nameru da se vraća.

Prelom mozga.
Prelom mozga, nego šta, samo čijeg mozga? Ajde reci, kakve veze imam ja sa rezultatima ove ankete? Može neko logičko objašnjenje?

Kakve budalaštine. Svi bi skakali od sreće kad bi dobili američki pasoš i mogućnost da se presele tamo. Pa nama je i sad ubedljivo najveća dijaspora u zemljama EU/NATO. A kad ne možeš da pobegneš, onda proradi klasično srpsko hejtovanje, ma oni su neprijatelji, mrze nas ovo ono... Ponekad je fascinantno kako smo licemerni. Ne samo za zapad, nego generalno. Gledajte komentare na netu, sve hejtovanje. Neka dobra riba, "ma nije ništa posebno, svaka druga bolja", a u stvari balavi i takvu u životu nije imao. Pa hejtujemo Novaka što je najbolji u svetu a znamo da mi u svojoj profesiji nismo najbolji čak ni u svojoj ulici. I to je srpski narod, vazda hejteri, vazda mrzioci svega. Kad si mizeran, ostaje ti da mrziš sve što je bolje. Ja se sećam 90-tih, pre bombardovanja se na ove prostore kao državni projekat uvodilo antizapadno raspoloženje. Mi klinci, odemo u provod i slušamo pesme gde se pljuje zapad. Višedecenijsko trovanje preko svih medija. I što je najgore, ljudi se primaju. I to dok im se ne ukaže prilika pa onda ozarenih očiju trče tamo
:hahaha: :rotf:

Dabome, trovanje preko medija, samo čijih ono medija?

Režimskih naravno, kojih drugih. Oni znaju da je vama nacionalistima lako manipulisati, ne vidite dalje od svog nosa, pa rekli ljudi, ajde da mi širimo anti zapadno raspoloženje, rećićemo da nas mrze i hoće da nas unište, lože se ljudi na takve budalaštine, a mi ćemo za to vreme da sklapamo koruptivne poslove sa Kinom. Taj prokleti zapad traži da se uvede demokratija, iskoreni korupcija i tajni ugovori, oslobode mediji, pa kako ćemo da klepamo ako tako uradimo. ;)

Evo i Casual Observer isto tako. Mrzi Ameriku iz dna duše a živi tamo duže od deset godina i nema nameru da se vraća.

Prelom mozga.
Kad smo kod tih preloma mozga objasni koje veze ima moja malenkost sa rezultatima ankete. A kad smo kod toga ko gde živi, reci, da li bi moje preseljenje recimo na Grenland bilo nekakav “argument”, pošto to pominješ u svakom svom postu.

Režimskih naravno, kojih drugih. Oni znaju da je vama nacionalistima lako manipulisati, ne vidite dalje od svog nosa, pa rekli ljudi, ajde da mi širimo anti zapadno raspoloženje, rećićemo da nas mrze i hoće da nas unište, lože se ljudi na takve budalaštine, a mi ćemo za to vreme da sklapamo koruptivne poslove sa Kinom. Taj prokleti zapad traži da se uvede demokratija, iskoreni korupcija i tajni ugovori, oslobode mediji, pa kako ćemo da klepamo ako tako uradimo.
Da BRE, a ti sa svojim ‘abtinacionalističkim’ stavovima objektivno ne služiš svim mogućim exYU nacionalizmima? Kako objasniti da tebe i tvoje istomišljenike toliko vole albanski i dukljanski nacionalisti?

Oni znaju da je vama nacionalistima lako manipulisati
sve si pomesao

lazni nacionalista iz cipuljica je tada bio ministar informisanja, i on vas sada vodi u europu sa potkupljenom prozapadnom opozicijom koja je nasankala narodni protest i izneverila zahteve "opozicije", ... po ko zna koji put

kada je narodu ogadio nacionalizam kao antitelo na taj virus nacionalizma se pojavio autosovinizam, njegov antipod, iz jedne u drugu krajnost, perfidno manipulatorski, i opet cipuljcanin izvlaci korist

Samo te zahebavam, šta se cimaš.
Vidi se da je tvoj stav posledica neprestanog medijskog mešetarenja ne bi li se opravdano akumulirano nezadovoljstvo usmerilo u pravcu koji odgovara sponzorima “nezavisnog novinarstva”. AV i njegovi to rade primitivno pa je i previše očigledno, neki drugi imaju iskustvo manipulisanja čitavim kategorijama stanovništava zemalja veličine Evrope da konstantno glasaju za obećanja koja se potežu samo pred izbore.

Zaboravljanje prošlosti se ne svodi na Noć veštica i Valentine’s Day. Na kraju krajeva, ni samo pravoslavlje nije baš srpski izum.

Prošlost se ne zaboravlja, nju prosto negiraju oni koji ‘edukuju’ Srbe da raspad tzv “SFRJ” nekako “nije izazvan” tzv “ustavom iz 1974.” i nacionalizmima i rušilačkim šovinizmima Brozovih ‘naroda i narodnosti’. Biti otvoren za civilizacijska dostignuća nije isto što i lupetati da “Kosovo nije ni bilo srpsko” i slugeranjski mantrati da smo nekako “zaslužili devedesete”.

Ne može i civilzacijska dostignuća i Kosovo, naime svedoci smo tih momenata već duže vrijeme.

Kakve budalaštine. Svi bi skakali od sreće kad bi dobili američki pasoš i mogućnost da se presele tamo. Pa nama je i sad ubedljivo najveća dijaspora u zemljama EU/NATO. A kad ne možeš da pobegneš, onda proradi klasično srpsko hejtovanje, ma oni su neprijatelji, mrze nas ovo ono... Ponekad je fascinantno kako smo licemerni. Ne samo za zapad, nego generalno. Gledajte komentare na netu, sve hejtovanje. Neka dobra riba, "ma nije ništa posebno, svaka druga bolja", a u stvari balavi i takvu u životu nije imao. Pa hejtujemo Novaka što je najbolji u svetu a znamo da mi u svojoj profesiji nismo najbolji čak ni u svojoj ulici. I to je srpski narod, vazda hejteri, vazda mrzioci svega. Kad si mizeran, ostaje ti da mrziš sve što je bolje. Ja se sećam 90-tih, pre bombardovanja se na ove prostore kao državni projekat uvodilo antizapadno raspoloženje. Mi klinci, odemo u provod i slušamo pesme gde se pljuje zapad. Višedecenijsko trovanje preko svih medija. I što je najgore, ljudi se primaju. I to dok im se ne ukaže prilika pa onda ozarenih očiju trče tamo ;)
Ти си типични аутошовиниста. Ни обично антисрпски Њу Јорк Тајмс није порицао да је Ноле Србима Херој:

Djokovic Is a Hero in Serbia​

But the murals there of Novak Djokovic hold a special significance — this is where the future tennis star's grandfather lived and where, as a 12-year-old boy, he sought shelter while NATO bombed the Serbian capital in 1999.
https://www.nytimes.com/2022/01/13/world/europe/serbia-djokovic.html
Треба по теби аутошовинисто да Срби забораве на сав геноцид који је САД/НАТО починио над Србима. Једино је Грчка дигла глас у НАТОу 1999 и стала уз Србе. Америка је подржала стварање Хрватску на штету Срба и подржала геноцид над Србима који су Хрвати спровели, исто тако у Босни, Насер Орић и његови муслимани који су поклали најмање 52 Српских села око Сребренице, знали су за то САД и ипак против УН их наоружавали. Па 1999 геноцидно бомбардовање Србије и отимања Косова.

Имбецилно, ако су отишли да раде на Западу треба да га воле. Баш га воле Арапи који су га преплавили, апсолутна већина Арапа само прави ненакнадиву штету на западу. Шиптари углавном се баве тешким криминалом. Ја се сећам пре и после бомбардовања, Српски народ је подржао да се Косово не преда Шиптарима што је САД/НАТО тражио, РТБ није хтео приказати Олују 1995 и геноцид над Крајишким Србима.

Треба по теби аутошовинисто да Срби забораве на сав геноцид који је САД/НАТО починио над Србима. Једино је Грчка дигла глас у НАТОу 1999 и стала уз Србе. Америка је подржала стварање Хрватску на штету Срба и подржала геноцид над Србима који су Хрвати спровели, исто тако у Босни, Насер Орић и његови муслимани који су поклали најмање 52 Српских села око Сребренице, знали су за то САД и ипак против УН их наоружавали. Па 1999 геноцидно бомбардовање Србије и отимања Косова.

U vezi svih dešavanja koja su se desila 90-tih, ti se obrati Slobi, ja se ne identifikujem sa njegovom politikom. Niti ja imam veze sa time, niti milioni ljudi u Srbiji koji ne trebaju da budu taoci njegove loše politike. Ti živi u prošlosti, mene više zanima budućnost.

U vezi svih dešavanja koja su se desila 90-tih, ti se obrati Slobi, ja se ne identifikujem sa njegovom politikom. Niti ja imam veze sa time, niti milioni ljudi u Srbiji koji ne trebaju da budu taoci njegove loše politike. Ti živi u prošlosti, mene više zanima budućnost.
Ко не учи од прошлости црна ће му бити будућност. Типично од аутошовиниста, "обрати се Слоби". Скоро сви у Србији су били пре и после бомбардовања да се не преда Косово Шиптарима као што твој вољени САД/НАТО отео од Срба. Ти да пишеш о хуманизму, смешно, спрдаваш се са геноцидом над Србима 90их. Прича о "СРПСКОЈ ХЕГЕМОНИЈИ" против које се морамо борити да би смо градили "БРАТСТВО И ЈЕДИНСТВО" ти си типичан пример. Крајње је време да се одбаци погубна идеологија аутошовинизма и да на пиједестал почне се уздизати оне који су своје животе посветили српском народу, а да југоносталгичатима и осталим корисним идиотима поручимо да у Србији нису добродошли. Коме је значајнија ЕУ и САД од Косова као део Србије у Србији му није место.

Poslednja izmena:
Ко не учи од прошлости црна ће му бити будућност.

Ja i učim od prošlosti i zato podržavam promenu kursa zemlje da budemo normalna evropska država kao i sve ostale. A to znači da bude demokratije, institucija, sloboda i standarda, baš kako je i tamo. A ne diktature, represije i korupcije. Ako su Sloba i Vučić vodili anti-zapadnu politiku i vidimo gde nas je to dovelo, od toga da gubimo teritorije, sasvim je logično da treba da menjamo kurs. Tvoja logika da treba da nastavimo sve isto, a to je inaćenje i busanje, a pritom i sam kažeš "traba učiti iz prošlosti" je vrlo van zdravog razuma.

Poslednja izmena od moderatora:
Ja i učim od prošlosti i zato podržavam promenu kursa zemlje da budemo normalna evropska država kao i sve ostale. A to znači da bude demokratije, institucija, sloboda i standarda, baš kako je i tamo. A ne diktature, represije i korupcije. Ako su Sloba i Vučić vodili anti-zapadnu politiku i vidimo gde nas je to dovelo, od toga da gubimo teritorije, sasvim je logično da treba da menjamo kurs. Tvoja logika da treba da nastavimo sve isto, a to je inaćenje i busanje, a pritom i sam kažeš "traba učiti iz prošlosti" je vrlo van zdravog razuma.
Не учиш од прошлости. Мене занима будућност, зато и учим од прошлости. Чудновато не спомену ДОС који се исто накрао и који је водио Западну политику, баш смо у Србији постигли до мојега за време владавине ДОСманлија. Тадић уништио војску, досманлије се накрали, корупција огромна. Вучић се фолира да му је стало до Срба и Србије. Једино што се војска повратила од дна. Пуна је садашња власт досоваца. Пишеш о демократији, репресији и корупцији, све најгоре је Запад дозволио да раде твоји вољени Шиптари на Косову над Србима. Ноле само што је написао да се заустави терор над Србима на Косову, одмах му Запад упутио замерку да то и ако је истина не треба писати, и ти да пишеш о демократији, репресији и корупцији. Испадаш смешна.

Као да нећемо у Србији губити територије ако урадимо све што Запад тражи од Србије а то је уништење Републике Српске и да предамо Косово. Србија је створена на Косову. То што ти пишеш ако урадимо како Запад хоће, да нећемо губити територије су небулозе. Хоћеш да одеш из Србије па иди, нико ти не брани, јел те неће приме у САД и ЕУ, мора да си необразована, али иди код твојих вољених Шиптара они ће ти сигурно наћи "посао". Чак и ако се преда Косово, следила бих Западна типична уцена Србији да мора прихватити "геноцид" у Сребреници, а и ако га призна, онда следи огромно обештећење и да се мора учити у школама и стално приказивати у свим медијама у Србији како су Срби за све криви.

Objasni svoju tvrdnju, anketu je tvoj sunarodnik Leo Beširi sa saradnicima sproveo još tokom maja, ali se iz nekih razloga sačekalo sa objavljivanjem.

Da li stvarno veruješ da se pitate o bilo čemu?
Pa Vulin kaze da Ameri hoce njegovu glavu ? Mislim koji ce im k**** Vulinova glava…

Pa Vulin kaze da Ameri hoce njegovu glavu ? Mislim koji ce im k**** Vulinova glava…
Malo manje lupanja, uzeti u obzir da će jednom baš svaki Šiptar morati da objašnjava šta je autor time hteo da kaže, pre ili kasnije.

Znaš ti lepo koliki vas strahovi izjedaju od promena odnosa snaga u svetu.

Normalna evropska država? Kao ovi što leleču nad ustašama i Blajburgom?

Ко не учи од прошлости црна ће му бити будућност. Типично од аутошовиниста, "обрати се Слоби". Скоро сви у Србији су били пре и после бомбардовања да се не преда Косово Шиптарима као што твој вољени САД/НАТО отео од Срба. Ти да пишеш о хуманизму, смешно, спрдаваш се са геноцидом над Србима 90их. Прича о "СРПСКОЈ ХЕГЕМОНИЈИ" против које се морамо борити да би смо градили "БРАТСТВО И ЈЕДИНСТВО" ти си типичан пример. Крајње је време да се одбаци погубна идеологија аутошовинизма и да на пиједестал почне се уздизати оне који су своје животе посветили српском народу, а да југоносталгичатима и осталим корисним идиотима поручимо да у Србији нису добродошли. Коме је значајнија ЕУ и САД од Косова као део Србије у Србији му није место.
Raspravljaš sa trolom kome su laži i prazna obećanja zamaglila i ono malo svesti što je nekada možda i imao.

Back