Rezultati demokratske agrarne politike: meso poskupljuje za duplo!

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
pisu demokrate na sajtu b92

kao kazu , cena mesa je "nerealno niska" 300 dinara za kilogram svinjskog buta, dok recimo u Nemackoj isti taj kilogram kosta 800 dinara.

Zakljucak demokrata: Meso mora da poskupi na 800 dinara kao u Nemackoj.

Samo su nekako zaboravili da uporede plate u nemackoj i plate u Srbiji.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=21&nav_category=9&nav_id=281372

sve u svemu meso ce da poskupio za duplo usled haoticne i neplanirane demokratske agrarne politike, a cenu svega toga platicemo mi gradjani

Otkupne cene već rastu, njemu je problem da nabavi svinje, očekuje da će, u sledećih mesec i po dana, sa 85 dinara cena tovljenika dostići 160 dinara", kaže Petar Matijević, vlasnik industrije mesa Matijević.

José Luis Torrente

Ističe se
Banovan
Poruka
2.477
Pa sta to znaci? da on sada placa 85din a narodu naplacuje 300 ? :shock: taman dok udjete u EU meso ce vam i biti 800din a plate 500eura :roll:

Onda ce nam pricati kako smo nekada imali plate 100 evra (a tada je meso bilo 100 din) a sada eto zahvaljujuci njihovoj uspesnoj politici plate su skocile na 500 evra ( a meso ce biti 800 din ) :)

Dragantaur

Iskusan
Banovan
Poruka
6.984

kao kazu , cena mesa je "nerealno niska" 300 dinara za kilogram svinjskog buta, dok recimo u Nemackoj isti taj kilogram kosta 800 dinara.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=21&nav_category=9&nav_id=281372

sve u svemu meso ce da poskupio za duplo usled haoticne i neplanirane demokratske agrarne politike, a cenu svega toga platicemo mi gradjani

.....da,pogubno vodjenje ekonomije je stetno po Srbiju

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
da demokrate lazu kako zinu dokazuje i ovaj komentar

ja zivim u londonu i znam da cak ni ovde kilogram svinjskog buta nije 800 din, tj oko £ 7.5, a kamoli u nemackoj gde su cene hrane nize. ono sto takodje znam je da sam provela novogodisnje praznike u srbiji, beogradu, i bila veoma iznenadjena cenama svega, hrane, odece, i to ne u odnosu na plate i standard u ovim zemljama, vec u apsolutnoj, konvertovanoj, vrednosti. ono sto ne znam je kako, s obzirom na to, u srbiji nema i vise ljudi koji umiru od gladi ili hladnoce.
(ivana, 21. januar 2008 11:46)

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
ljudi izgleda da nam nece preostati nista drugo nego da idemo u makedoniju po meso.

tamo je verovali ili ne 200 dinara nasih kilogram svinjskog vrata, a 250 kilogram pecenice. 3 puta jeftinije nego kod nas , a sa ovim novim "demokratskim cenovnikom mesa" bice 6 puta jeftinije nego kod nas.

jel to ko onaj bigmek od 95 centi?
cim ti to kazes, znaci da je realna cena mesa oko 400-500 u makedoniji :)

Шалом

Ističe se
Banovan
Poruka
2.642

Они имају пара..један дан има да захтеВАЈУ ЧИПОВЕ

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
bato ti i dalje lupas iste gluposti. poenta je da u americi imas u svim tim restoranima brze hrane sendvice koji su "na akciji". Tako u Meku imas svakih mesec dana neki proizvod cija je cena 2-3 puta niza od regularne. Otuda i big mac za 95 centi. To je marketinski trik/kampanja te kompanije napravljena sa ciljem privlacenja sto veceg broja potrosaca. To opet znaci da moja konstatacija, da u Americi mozes kupiti big mac za 95 centi odgovara realnom stanju stvari.

Trece plate u americi su negde 10 puta vece nego ove u srbiji a u srbiji je sve skoro skuplje nego tamo.

To samo pokazuje besmisao i promaesnost vase demokratske makroekonomske politike.

To samo pokazuje da ste vi i ovom narodu i ovoj drzavi -****** majku.

Rast cena mesa za duplo uostalom to i dokazuje.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.