'Revolucionarni' napredak sa 32 na 64?

Vaso, onda imas moje uvazavanje, a to nije malo od nekog ko je 1994 rebutovao sangajski aerodrom :P
Биће да су многи људи на овој теми прилично давно били клинчадија :whistling: (тј. нисмо данас баш матори, али смо озбиљни... или бисмо требали да будемо :mrgreen: )
 
Tako nekako! Za obradu teksta je dosta 16-bita jer je i prošireni ASCII DVA BAJTA! A za video? Pa i 65,536 nijansi boje uz 16-bit je već perverzija za ljudsko oko! :zcepanje:
Једном честитом српском домаћину ништа више и не треба.Ко хоће да гледа видео има видео рекоредер.

Колико се сећам, све што данас радимо на компјутеру је могло да се ради и на windows 98, који је био хибридни 16 и 32 битни систем.Могло је да се сурфује по нету, гледају видео клипови, слуша музика, обрађује текст, играју игрице итд.

Стварно не знам шта су нам то битно ново донели сви ти вишејезгарни процесори, гигабајти рам-а, нови windows-и и линукси, све неке мамипаре.
 
Једном честитом српском домаћину ништа више и не треба.Ко хоће да гледа видео има видео рекоредер.

Колико се сећам, све што данас радимо на компјутеру је могло да се ради и на windows 98, који је био хибридни 16 и 32 битни систем.Могло је да се сурфује по нету, гледају видео клипови, слуша музика, обрађује текст, играју игрице итд.

Стварно не знам шта су нам то битно ново донели сви ти вишејезгарни процесори, гигабајти рам-а, нови windows-и и линукси, све неке мамипаре.
pa recimo poslove koje ja radim :D
to nije bilo moguce raditi na starim kompjuterima.
 
pa recimo poslove koje ja radim :D
to nije bilo moguce raditi na starim kompjuterima.
Стварно велики напредак.Пре 40-50 година људи су прогнозирали да ће човечанство данас насељавати друге планете, пронаћи лекове за све болести, и слично, а добили смо фејсбук, мање кабасте мобилне телефоне, мало јаче процесоре, више рам-а.

А па серем вам се на тон-филм и такав напредак.
 
Стварно велики напредак.Пре 40-50 година људи су прогнозирали да ће човечанство данас насељавати друге планете, пронаћи лекове за све болести, и слично, а добили смо фејсбук, мање кабасте мобилне телефоне, мало јаче процесоре, више рам-а.

А па серем вам се на тон-филм и такав напредак.
ne samo to..zaboravljas medicinsku dijagnostiku na primer..
 
Стварно велики напредак.Пре 40-50 година људи су прогнозирали да ће човечанство данас насељавати друге планете, пронаћи лекове за све болести, и слично, а добили смо фејсбук, мање кабасте мобилне телефоне, мало јаче процесоре, више рам-а.

А па серем вам се на тон-филм и такав напредак.
Svaka čast! Vidi sa čim su ameri stigli do Meseca i nazad ( CPU na 2 MHz, 2 kB memorije...)! A danas trebaš QuadCore makinu na 3 GHz, disk od 100 GB i 4 GB memorije da bi napisao jedan običan hebeni tekst 'Hello World'! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Guidance_Computer
 
Svaka čast! Vidi sa čim su ameri stigli do Meseca i nazad ( CPU na 2 MHz, 2 kB memorije...)! A danas trebaš QuadCore makinu na 3 GHz, disk od 100 GB i 4 GB memorije da bi napisao jedan običan hebeni tekst 'Hello World'! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_Guidance_Computer
Што не убаце у Аполо компјутере, 64 битни windows 10 са live tiles и унапређеним старт менијем, 64 гб рам-а, 8-језгарни цпу, и онда може да се лети до Јупитера?
 
nikad neces shvatiti da 64bitni znaci veci protok informacija..brza obrada podataka.. to je nekima potrebno u njihovom poslu..
Nekima je potreban i Formula 1 model za njihov posao, pa se opet ne uvaljuje svima takav model vozila!

Bukvasti primer: Moj digitalni prijemnik ISP provajdera mi od informacija sa interneta pravi i prikazuje sliku na TV-u, a troši samo 15W! PC koji bi to ISTO radio, uz sve te revolucionarne i super brze obrade informacije bi trošio 450W! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Na 17ici? CRT? Koliki mu je refresh rate bio? Ja sam imao 19icu 1280x1024. Ne mogu da zamislim sta bi bilo mojim ocima
na CRT-u sa vecom rezolucijom :P
ja vezo br seriju soni pro monitora crt imali rgb ulaz..kostao nov 20.000 maraka kao kontrola profi kamera i kao izlazna kontrola u mixu, a kao svaki comp manijak gledao sta moze da se natakne :lol:
kad je dosla slika, suze mi poshle, bukvalno... jer sam morao da ga vratim u rts....

otad znam samo jedno, ebes komp kakv god da je, ako nemas vrh monitor..zato apple i naplacuje one nove monstrume reda 5000....
prve 30.ice appleove u bg bile moje..rento ih po sajmovima jer niko nije nesto tako vido. i danas su sasvim solidne..desktop da se smrznes
 
Што не убаце у Аполо компјутере, 64 битни windows 10 са live tiles и унапређеним старт менијем, 64 гб рам-а, 8-језгарни цпу, и онда може да се лети до Јупитера?
Možda zato više i ne idu na Mesec? Prešli su na Windblowse! Od silnih i čestih apdejta i 'revolucionarnih' nadogradnja, sigurnosnih anti-vanzemaljsikih napada i opasnosti, ne stignu to čudo ni lansirati! :zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top