'Revolucionarni' napredak sa 32 na 64?

Ja sam kupio huawei telefon koji je u sl prodaji bio oko 400 jura. Tako me nagovorili u prodavnici, kazu, to je sad hit, a ja nisam nikada imao huawei, pa reko da probam.
U pocetku je radio super, a sad je toliko bagovit telefon da se kajem sto sam ga kupio. Kad pozovem nekog i prekinem poziv, telefon mi automatski pozove broj koji sam zvao pre tog. Desava mi se i da zakuca kad me neko zove i ja svajkujem da se javim i tu mi zakuca telefon. Nekad i kad me neko zove, izlazi mi drugo ime osobe. Znaci, klasicna Kina fazon. Ne ocekujem ja sad cudo od njega, ali da tako lose radi, a da nisu u stanju to da isprave vec pola godine, to mi je skandalozno.

Tako im je sve sto rade, nema govora o tome da su sledeca sila broj 1 barem jos neko vreme. Imaju pogresnu filozofiju, samo sto jeftinije.
Pa zato skineš custom ROM.... Ne kapiram ljude nimalo....
 
Ja sam za mobilne telefone fosilvaso. Ne zelim nista da naucim o tome, jednostavno me ne zanima jer smatram da je to sranje u poredjenju sa racunarom i tu je kraj price.
Usput, šta misliš koliko je Skype multifunkcionalnost PC-a svojevremeno doprinela masovnijem korištenju PC-? Neki su za mesec dana preko toga uštedili i za kupovinu nove besne makine! Sada to okreni u korist prenosnih govanca!
Ali, da bi maksimalno iskoristio prednosti i trajanje rada, moraš hardver i softver toga ispolirati do savršenstva, bez nepotrebnih i glupih 'mudrosti' koje ga usporavaju i komplikuju sa 64-bit filozofijom, klasterima, klincima palcima.....
 
Da al nije rocket science, Uvek imas guide. Ja kada sam sredio moj bivši s8+ dobio sam 30% battery increase, nešto više od 10 sati screen
Nije problem u mogucnosti kapiranja, problem je u stavu da necu. Znaci, ti si kupio telefon i uzeo si i podigao drugi OS na njega? Jel se dobijaju tu neke aplikacije uz to ili posle to opet moras rucno da instaliras?
 
Usput, šta misliš koliko je Skype multifunkcionalnost PC-a svojevremeno doprinela masovnijem korištenju PC-? Neki su za mesec dana preko toga uštedili i za kupovinu nove besne makine! Sada to okreni u korist prenosnih govanca!
Ma ne moze nista ozbiljno na tome da se radi. Mali ekran, nemas mis, mucenje.
Ja to koristim da zovem, ponekad pustim nesto nekome na viber i da procitam novine ili nesto sto mi je bitno ako sam zaglibio u nekoj selendri.
Sitno brate, ja volim da mi se vidi skoro cela web stranica na ekranu, a ne da skrolujem ko debil.
 
Jesam li dobro shvatio? Prelazak na 64-bit OS znači da možeš da koristiš silne TERAbajte momorije koje NE trebaju prosečnom korisniku, a ono što TREBA tom korisniku će SPORIJE da radi na postojećoj mašini? Kao da nam uvaljuju samo Formulu 1 koja može da vozi 400 na sat, a koristimo ga u gradovima gde je ograničenje brzine često i 40 na sat? :rotf: :rotf:
Sretan sam da pojma nemam o kompovima, nit' me zanimju, ali vjerujem da nam uvaljuju govna.
 
Ja sam kupio huawei telefon koji je u sl prodaji bio oko 400 jura. Tako me nagovorili u prodavnici, kazu, to je sad hit, a ja nisam nikada imao huawei, pa reko da probam.
U pocetku je radio super, a sad je toliko bagovit telefon da se kajem sto sam ga kupio. Kad pozovem nekog i prekinem poziv, telefon mi automatski pozove broj koji sam zvao pre tog. Desava mi se i da zakuca kad me neko zove i ja svajkujem da se javim i tu mi zakuca telefon. Nekad i kad me neko zove, izlazi mi drugo ime osobe. Znaci, klasicna Kina fazon. Ne ocekujem ja sad cudo od njega, ali da tako lose radi, a da nisu u stanju to da isprave vec pola godine, to mi je skandalozno.

Tako im je sve sto rade, nema govora o tome da su sledeca sila broj 1 barem jos neko vreme. Imaju pogresnu filozofiju, samo sto jeftinije.
jednoj mojoj drugarici je ispao iz ruke samsung i huawei (drzala ih je oba)
samsungu nije bilo nista..huawei je pukao.
od tog dana (a to je bilo pre par godina) vise nikad nisam ni pomislio da uzmem huawei..iskljucivo uzimam samsung..
telefon koji sad koristim mi je drugi u nizu samsungov telefon i prezadovoljan sam sa njim .. doduse uvek uzimam flagship model

da li si probao da updatujes softver?
meni je na tv-u bagovao titl dok nisam updejtovao softver i problem je bio resen...doduse i tv je samsung :)
 
jednoj mojoj drugarici je ispao iz ruke samsung i huawei (drzala ih je oba)
samsungu nije bilo nista..huawei je pukao.
od tog dana (a to je bilo pre par godina) vise nikad nisam ni pomislio da uzmem huawei..iskljucivo uzimam samsung..
telefon koji sad koristim mi je drugi u nizu samsungov telefon i prezadovoljan sam sa njim .. doduse uvek uzimam flagship model

da li si probao da updatujes softver?
meni je na tv-u bagovao titl dok nisam updejtovao softver i problem je bio resen...doduse i tv je samsung :)
Imao sam pre smsung, reko da probam huawei. Sve je azurirano, probao sam. Non stop mi je ukljucen internet i wi-fi, a azuriranja su na auto da svake veceri izmejdu 2 i 4h moze da se azurira ako treba.
 
Nije problem u mogucnosti kapiranja, problem je u stavu da necu. Znaci, ti si kupio telefon i uzeo si i podigao drugi OS na njega? Jel se dobijaju tu neke aplikacije uz to ili posle to opet moras rucno da instaliras?
Stavio sam novi android, skinuo fabricki pun bloatware-a koji svaki telefon isporucije.... Sve zavisi. Telefon i dalje ima iste mogucnosti kao i sa fabrickim samo nema nepotrebne stvari. Ja sa nasao dobar gde sam samo selektovao sta mi treba, app sam napravio ROM i instalirao ga.... Imas jako puno ljudi koji to rade ( prave custom rom ), siguran sam da mozes da nadjes i za tvoj

https://forum.xda-developers.com/huawei-p30 pogledaj ovde na ovom situ, tu sam nalazio za dosta telefona
 
Nisam se tada bavio tim stvarima! Kada sam se nakon Vojine Galaksije Z80 3 MHz dokopao PC-makine Pentium 333 MHz, kao da sam iz zaprežnih kola seo u Enterprajs! :zcepanje:
Нашег Z80 се не сећам, био сам објективно премали. Сећам се комодора 64. Са комодора 128 сам прескочио на 286тицу :mrgreen: па на 486тицу... па амд К6/266, па... опет амд, како ли се зваше :think:, око 2 гига... Тај је био далеко најбучнији комп који сам имао. После тога 2013. интел, ради и данас. Када се погасе монитор и дискови, гледам у лампицу на тастатури да се уверим да ли је упаљен комп.
Узео сам 2 харда, 2x8 ГБ рама :whistling:... Нешто ми је тада требало.

Кућиште је оно намењено за К6, јануар 2002. :mrgreen: Тастатура исто :mrgreen:
Тадашњи 17 инча монитор (Самсунг 757 П, чекао сам месец дана да увезу један, никада више није био доступан, приказивао до 2048x1536, више него садашњи минитор, и по ширини и по дужини...) је замењен, као и миш (миша је докусурио Диабло 2 :whistling:)

Увек сам имао довољно меморије на компу (што је увек одговарало виндоузима...).
Мој 486 је имао 8 мега рама... ако се неко сећа шта је то тада значило :per:
 
Poslednja izmena:
Нашег Z80 се не сећам, био сам објективно премали. Сећам се комодора 64. Са комодора 128 сам прескочио на 286тицу :mrgreen: па на 486тицу... па амд К6/266, па... опет амд, како ли се зваше :think:, око 2 гига... Тај је био далеко најбучнији комп који сам имао. После тога 2013. интел, ради и данас. Када се погасе монитор и дискови, гледам у лампицу на тастатури да се уверим да ли је упаљен комп.
Узео сам 2 харда, 2x8 ГБ рама :whistling:... Нешто ми је тада требало.

Кућиште је оно намењено за К6, јануар 2002. :mrgreen: Тастатура исто :mrgreen:
Тадашњи 17 инча монитор (Самсунг 757 П, чекао сам месец дана да увезу један, никада више није био доступан, приказивао до 2048x1536, више него садашњи минитор, и по ширини и по дужини...) је замењен, као и миш (миша је докусурио Диабло 2 :whistling:)

Увек сам имао довољно меморије на компу (што је увек одговарало виндоузима...).
Мој 486 је имао 8 мега рама... ако се неко сећа шта је то тада значило :per:
U Elektrotehničkim školama bi i danas za praksu trebali da imaju sklapanje nečega kao ta Galaksija! Ako si to dobro sklopio, sigurno si naučio dobro da lemiš! Trebalo je da zalemiš 118 kratkospojnika, oko 20-ak chipova ili podnožja i još nešto sitnih elemenata! A matična ploča onaj tanki jeftini pertinaks, sekundu duže greješ lemilicom, diže se bakar sa ploče! :super::super::super:

Po jedna mega rama u OSAM slotova za 30-pin memorije? :super:
 
U Elektrotehničkim školama bi i danas za praksu trebali da imaju sklapanje nečega kao ta Galaksija! Ako si to dobro sklopio, sigurno si naučio dobro da lemiš! Trebalo je da zalemiš 118 kratkospojnika, oko 20-ak chipova ili podnožja i još nešto sitnih elemenata! A matična ploča onaj tanki jeftini pertinaks, sekundu duže greješ lemilicom, diže se bakar sa ploče! :super::super::super:

Po jedna mega rama u OSAM slotova za 30-pin memorije? :super:
Ja ne znam nikog ko je sklopio galaksiju. Svi su se lozili, ali ne znam nikog kome je to uspelo :P
 
Ja ne znam nikog ko je sklopio galaksiju. Svi su se lozili, ali ne znam nikog kome je to uspelo :P
Sada znaš jednog, mene! Nažalost, davno sam je prodao! A monitor bio onaj mali prenosni cb Iskra televizor! Spremanje podataka i programa na 'super brzom' mono kazetofonu. Nisam mogao da sačekam drugi EEPROM pa sam na programatoru firme bajt po bajt upucao svih 4KB Hexa sadržaja i izprogramirao to!
 
Sada znaš jednog, mene! Nažalost, davno sam je prodao! A monitor bio onaj mali prenosni cb Iskra televizor! Spremanje podataka i programa na 'super brzom' mono kazetofonu. Nisam mogao da sačekam drugi EEPROM pa sam na programatoru firme bajt po bajt upucao svih 4KB Hexa sadržaja i izprogramirao to!
Vaso, onda imas moje uvazavanje, a to nije malo od nekog ko je 1994 rebutovao sangajski aerodrom :P
 
w95 je dolazio na masine sa 4mb rama u proseku a trebalo je bar 16 da radi kako treba.
To bi bilo otprilike ko sad da Windows 10 trazi 16 giga rama da bi normalno radio :P

edit:
ne znam sta je M$ uradio da drasticno padnu cene rama ali za 16mb u to vreme ti je trebalo
otprilike sadasnjih 1600 evra :P
M$ ili proizvođači memorija! Znaš li da se PC probijao i zahvaljujući raznim Excel-programima? Problem je bio jednostavan, rešenje malo teže:
Uzimajući u obzir sve fiksne i proporcionalne troškove, koju cenu NABITI za proizvod da bi se MAKSIMALNO zaradilo, uz faktor rizika oko količine koja će se stvarno prodati! Možeš se obogatiti, ali i bankrotirati ako to krivo proceniš! :super:
 
Све ће вас Били поробити, једног дана ће МС избацити финални aпдејт, из усб-а ће у глуво доба ноћи изаћи мали кабал и забити вам се у чеони режањ и сви ћете постати сервиси windows 10(пророчанство старца Линуса).
 
Све ће вас Били поробити, једног дана ће МС избацити финални aпдејт, из усб-а ће у глуво доба ноћи изаћи мали кабал и забити вам се у чеони режањ и сви ћете постати сервиси windows 10(пророчанство старца Линуса).
Mora požuriti jer je sve manje privatnih korisnika Windblowsa! :rotf: A nas nije briga šta će on da radi sa onim jadnicima koji po firmama još koriste taj poluproizvod! :rotf::rotf:
 
U Elektrotehničkim školama bi i danas za praksu trebali da imaju sklapanje nečega kao ta Galaksija! Ako si to dobro sklopio, sigurno si naučio dobro da lemiš! Trebalo je da zalemiš 118 kratkospojnika, oko 20-ak chipova ili podnožja i još nešto sitnih elemenata! A matična ploča onaj tanki jeftini pertinaks, sekundu duže greješ lemilicom, diže se bakar sa ploče! :super::super::super:

Po jedna mega rama u OSAM slotova za 30-pin memorije? :super:
Да, мислим да је тако било... 486тица на само 33 мегахерца, али зато рам за све паре. Није то било ни тако јефтино.

Неким чудом, у ово време је меморија поново скупља... Утицај мобилних је приметан.
 

Back
Top