Reši tri zagonetke - Pronađi konačno rešenje

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Pravila
  1. Igra sadrži tri zagonetke koje su uzajamno povezane rešenjem prethodne.
  2. Poslednja zagonetka je rešenje i njome se završava igra
  3. Igra traje 10 dana.
  4. Ako neko smatra da je pronašao rešenje pušta PP postavljaču zagonetke radi provere. Ukoliko je tačno, igra se prekida.
  5. Zagonetke moraju biti striktno vezane za forum, ništa van njega.
  6. Ko reši zagonetku, postavlja sledeću.
  7. Rešenja zagonetke ne mogu biti:
  • Potpisi korisnika
  • Avatar korisnika
  • Bilo šta što je promenljivo
Rešenja mogu biti imena forumaša i šta god vam ostalo padne na pamet. Zapamtite, kada rešite prvu zagonetku, idete tim tragom i onda čitate drugu zagonetku. Kada drugu rešite, pratite trag ka poslednjoj zagonetki.


Zagonetke:

Prva zagonetka:
Ko me poštuje upozoren biti neće, zakon nisam a poštovati me morate.
Druga zagonetka:
Kružnog sam oblika crveno plave boje, nešto više crvenije. Jedna boja, jedan pol. Neka ti crvena pokaže podforum koji treba posetiti.
Treća zagonetka:
Dužnosti svoje imam i rešavam ih sama, moje ime ćeš naći iznad brojača strana

Ukoliko mislite da imate tačno rešenje prosledićete mi PP sledećeg formata:

Ime prepiske: [Rešenje zagonetke]
Poruka: [Rešenje]


Za sada je svrha igre jedna velika zabava. Napregnite moždane vijuge. Srećno svima koji učestvuju. :pivce:
 
Sada ću vam kroz primer objasniti način na koji se ova igra, paa, igra. :)
Koristiću sve zagonetke iz primera iznad i detaljno objasniti kako sam došao do rešenja.

Prva zagonetka nam govori:
Ko me poštuje upozoren biti neće, zakon nisam a poštovati me morate.
Razmislimo ovako. Šta se to na forumu poštuje? Šta svaki forumaš mora poštovati kako ne bi dobio upozorenje? Nije zakon kao što postoji u državi, ali je opet neki skup pravila. Dakle, rešenje prve zagonetke je Pravilnik foruma.

To znači da nakon rešenja, otvarate pravilnik foruma i čitate drugu zagonetku tražeći rešenje:
https://www.krstarica.com/info/pravilnik/

Druga zagonetka nam govori:
Kružnog sam oblika crveno plave boje, nešto više crvenije. Jedna boja, jedan pol. Neka ti crvena pokaže podforum koji treba posetiti.
Kada otvorimo pravilnik, da li vidite nešto što je okruglo, što u sebi ima crvenu i plavu boju? Malo više crvene? Kaže da je svaka boja predstavlja pol. Muško i žensko. Krajnji uput jeste da je crvena putokaz gde treba da idemo dalje. Jasno piše da je to neki podforum, ali koji?
Screenshot_1.png

Vidite? Više je crvene boje i ona nam je vodič ka narednom podforumu. Vidimo jasno i ime podforuma "Žene". Rešenje je Žene. Super idemo tamo.

Treća zagonetka nam govori:
Dužnosti svoje imam i rešavam ih sama, moje ime ćeš naći iznad brojača strana
Ovo je možda najlakše. Neko ko ima svoje dužnosti na podforumu žene, ali te dužnosti obavlja sama, njeno ime se nalazi iznad brojača strana. Ko to može biti ili šta to može biti? Dužnosti na forumu obavljaju moderatori. Jedini moderator na podforumu žene je "Stevcina zabica" i njeno ime bukvalno piše iznad brojača strana:
Screenshot_2.png


I to je to, rešenje zagonetke je Stevcina zabica. Tako se igra ova igra. Nadam se da ste razumeli princip funkcionisanja. Da li neko ima pitanje?
 
Чекајте јел ово загонетка?
Zagonetke idu redosledom. Prva ima svoje rešenje, pa te odvede na neki deo foruma. Pa tamo važi druga zagonetka. Kad rešiš, ona te vodi do trećeg dela foruma i poslednja zagonetka je konačno rešenje. Ne možeš razumeti poslednju zagonetku ako ne rešiš prve dve.

Takva su pravila, a piše i gore u prvom postu i drugom. Rešio sam ovu zagonetku sada nego čekam da on objavi to. :D
 
Zagonetke idu redosledom. Prva ima svoje rešenje, pa te odvede na neki deo foruma. Pa tamo važi druga zagonetka. Kad rešiš, ona te vodi do trećeg dela foruma i poslednja zagonetka je konačno rešenje. Ne možeš razumeti poslednju zagonetku ako ne rešiš prve dve.

Takva su pravila, a piše i gore u prvom postu i drugom. Rešio sam ovu zagonetku sada nego čekam da on objavi to. :D
То ми јасно као код прве који су решио односно поставио решење. Ова друга је другачија јер од ока изгледа да све три реченице наводе на једну ствар од једном.......али хвала на објашњењу дакле исто као код прве?
 
То ми јасно као код прве који су решио односно поставио решење. Ова друга је другачија јер од ока изгледа да све три реченице наводе на једну ствар од једном.......али хвала на објашњењу дакле исто као код прве?
Da, ta druga zagonetka navodi sve na jedno rešenje. Loše je napisana. Hoćeš ti da postaviš novu? Ako hoćeš otvoriš temu i pratiš pravila :D
 
Da, ta druga zagonetka navodi sve na jedno rešenje. Loše je napisana. Hoćeš ti da postaviš novu? Ako hoćeš otvoriš temu i pratiš pravila :D
Ајде за сад док не уђем у фазон поставите ви још коју па ћу после ја , да не бих ни по чему одударао од ове логике?
Таман да чујем решење ове личи да је нека река или нешто....тако...
 

Back
Top