[REŠENO] Stari komp, pitanje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Don Corleone

Primećen član
Poruka
515
ocu da instaliram windows xp profesional sp3, pa me zanima la di ce mi trebati drajveri za graficku, za zvuk, za lan modem, ...
kofiguracija:
Processor: intel pentium III 737mHz
Ram:256

ako mi trebaju, gde da ih nadjem na netu drajvere koji mi odgovaraju, jer ih nemam, i da li je moguce da instaliram windows preko usb-a a ne preko cd-a?
 
ocu da instaliram windows xp profesional sp3, pa me zanima la di ce mi trebati drajveri za graficku, za zvuk, za lan modem, ...
kofiguracija:
Processor: intel pentium III 737mHz
Ram:256

ako mi trebaju, gde da ih nadjem na netu drajvere koji mi odgovaraju, jer ih nemam, i da li je moguce da instaliram windows preko usb-a a ne preko cd-a?
Ako nemas nikakvu mogucnost za boljim racunarom, bolje stavi `98. Barem ce raditi kako treba.
 
oke za drajvere, a da li je moguce instalirati win xp preko usb-a i ako moze kako trebaju instalacioni fajlovi da budu na usb-u rasporedjen? verovatno treba da budu samo oni na usb-u i nista drugo?

Nemožeš na tu mašinu. Tu mogućnost nemaju ni mnoge četvorke a kamo li trojke...I da možeš, moraš napraviti bootabilni usb stik a ne samo iskopirati fajlove na usb...
 
oke za drajvere, a da li je moguce instalirati win xp preko usb-a i ako moze kako trebaju instalacioni fajlovi da budu na usb-u rasporedjen? verovatno treba da budu samo oni na usb-u i nista drugo?
jeste
http://forum.krstarica.com/showthre...nstalacija?p=18388393&viewfull=1#post18388393

Pozeljno je da imas pristup internetu,ne mora na tom kompu,jer moze da ne prepozna lan kartu pa ne mozes nista preko adsl-a npr.
Kad instaliras windows udjes u device manager,vidis da li je nesto pod zutim znakom,ako jeste,desni klik install drivers ,ako ne nadje,ti skines sa neta,samo odes na zvanicni sajt proizvodjaca maticne ili graficke,skines i instaliras najnovije drajvere onoga sto nedostaje
Ako ti je to komplikovano,a racunar ima internet konekciju pokrenes pomenuti Driver Genius ,on skenira kompjuter,pronadje sta fali ili je zastarelo ,skine i instalira,samo ces morati da pojuris neku krekovanu verziju

Zakljucacu kad instaliras sve drajvere :ok:
 
jeste
http://forum.krstarica.com/showthre...nstalacija?p=18388393&viewfull=1#post18388393

Pozeljno je da imas pristup internetu,ne mora na tom kompu,jer moze da ne prepozna lan kartu pa ne mozes nista preko adsl-a npr.
Kad instaliras windows udjes u device manager,vidis da li je nesto pod zutim znakom,ako jeste,desni klik install drivers ,ako ne nadje,ti skines sa neta,samo odes na zvanicni sajt proizvodjaca maticne ili graficke,skines i instaliras najnovije drajvere onoga sto nedostaje
Ako ti je to komplikovano,a racunar ima internet konekciju pokrenes pomenuti Driver Genius ,on skenira kompjuter,pronadje sta fali ili je zastarelo ,skine i instalira,samo ces morati da pojuris neku krekovanu verziju

Zakljucacu kad instaliras sve drajvere :ok:

Kada je pitao za instalaciju Win XP-a preko usb stika on je konkretno mislio na svoju mašinu. Ako se vratiš na njegov prvi post biće ti jasno o kakvoj se mašini radi....
 
evo trenutno sam na ovom programu drivergenius pro, i ne znam sta da cekiram:
untitled.jpg
, to jest da odcekiram, jer verujem da mi ne treba sve, i jos nesto , kako kad instaliram windows kako da instaliram ove drajvere koje sam sacuvao?
 
Mislim da sam ti sve već u privatnoj poruci objasnio...

Pogledaj šta je pod Disconnected Device Drivers.....samo to čekiraj...Možeš ako hoćeš i sve spasiti. Kada budeš ponovo instalirao te drajvere imat ćeš opet opciju da čekiraš ili unčekiraš koji ti trebaju ili ne trebaju....Ali, zašto se plašiš i bez backup drajvera instalirati windows. Kada instaliraš Windows instaliraj i ovaj program i sa njim ćeš naći ono šta fali...a falit će ti samo grafika...

Kada pokreneš Auto-Installer Arhive imat ćeš opciju šta hoćeš a šta nećeš instalirati...
 
Poslednja izmena:
poslusao sam tvoj savet, i instalirao win xp bez backupa, cak milsim da mi je prepoznao i graficku, jer ne vidim nikakav problem, sto se grafike tice, makar ja tako mislim, azvuk, radi, internet radi...
ako moderator misli da ovim postom sam resio svoj problem onda moze da zakljuca temu! :tick:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top