[REŠENO] Realtek Audio Menager problem!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
23.003
Sve lepo korisceno kao imput u kucistu: mikrofon, muz.instrumenti, svasta od svega... Jednog lepog dana - ta carobna opcija koriscenja samo nestaje s moga racunara.:neutral:
Pogledam windows parametre Vista 7, svi su po ps-u, ali u Control Panel/Sound/Recording desni klik ne registruje zelenu strelu nadole, tj.da je mikrofon angazovan. ISto i sa Line In-om. Oba - crvena strelica...:(

Finalno, shvatim da je glavni audio softver, cuveni Realtek Audio Menager, u potpunosti nevidljiv! Trazim ga u spisku programa, u Uninstalu- nema ga! Taj paket kao da je iscezao, a lepo se secam da sam ga koristio. Jedino sto mogu da pretpostavim da ovo drugo vuce ovo prvo. Sada:

Potrazim na netu "Realtek Audio Menager gone, undetected, problem", isl... Ispostavi se da je taj program izgleda sklon ovoj `igri` nestajanja :cool: Svaka stranica, yt-link ,forum predlaze mi pritom raznorazna resenja... Moje pitanje je: da li je neko imao taj problem sa Realtek Audio Menagerom, i na koji nacin ga je JEDNOSTAVNO resio, bez nekog dalekog petljanja?.. I want my sound (IN) back:)
 
Ko zna koji verziju koristiš ..
Većina i ne zna da nadje najnoviju verziju realtek drajvera za zvuk.
Još koristiš Vistu, lol.

Vidi ovako, potraži 6.0.1.8673 (audio driver version) nema frke, odlično šljaka.
Dakle preporuka je prvo unistall pa tek onda da instalirate novu verziju sa sve restartom kada ti zatraži.
 
Manager je ponovo tu. Drajver ga povratio.:D Ali, ipak je ostao problem mic-a i line in-a.:evil: znaci, kad ubacim dzek u prednje slotove nema zvuka, i dalje ga ne registruje...
Sta li je problem?? jedan info s gugla kaze mi da drajver koji skidam predstavlja da li univerzalni ili nelicencirani proizvod, ne znam tacno...i tako daje samo osnovne postavke za koriscenje.
Kao, ono sto treba da uradim je da pogledam marku svoje maticne ploce, broj modela i serijski broj maticne ploce...:roll: a onda da na realtek download stranici pronadjem drajver za tacno
te odrednice, skinem, instaliram i onda ce kao da radi...navodno, razlika izmedju ovog sada polufunkcionalnog RTmanagera i tog specijalnog je u tome sto u zaglavlju prvog programa stoji
samo ime programa i nista vise, a kod ovog drugog se vidi upecatljiva marka maticne ploce, a onda u nastavku i ime programa..Jel moram to da radim, ili ne koristim ovaj sto imam kako valja,
sta je u pitanju??
 
Totalna glupost , ti drajveri su univerzalni npr nisu radjeni samo za jedan kodek npr kao kod mene ALC889

Annotation 2019-04-16 005840.jpg


https://www.realtek.com/en/componen...-codecs-high-definition-audio-codecs-software

Dakle za sve audio kodek-e ide jedan driver pack ... sve je podrzano , sem ako nemas neku bas posebnu plocu sa ko zna kojom custom modifikacijom od OEM-a ploce pa standardni drajveri sa sajta ne rade .

Sta hocu reci , trk na sajtu ploce i pokupi drajver za W7 ...

Ako ni to ne uspe , ebe te sistem ... a znas sta ti je ciniti onda :per:
 
Jeste, ali i dalje niente...
Znas ono kad kliknes na chincheve, plavi, zeleni, roze...cinilo mi se, nekad da je reagovalo,krenu neke opcije,jel tako? sada nista...
Pa jedino sto mi ostaje je da pogledam te kodeke,sta li...znas li jos neke opcije, valjda nisam kao duduk zaboravio da pojacam zvuk ili nesto slicno..:confused::cool:
 
Manager je ponovo tu. Drajver ga povratio.:D Ali, ipak je ostao problem mic-a i line in-a.:evil: znaci, kad ubacim dzek u prednje slotove nema zvuka, i dalje ga ne registruje...
Sta li je problem?? jedan info s gugla kaze mi da drajver koji skidam predstavlja da li univerzalni ili nelicencirani proizvod, ne znam tacno...i tako daje samo osnovne postavke za koriscenje.
Kao, ono sto treba da uradim je da pogledam marku svoje maticne ploce, broj modela i serijski broj maticne ploce...:roll: a onda da na realtek download stranici pronadjem drajver za tacno
te odrednice, skinem, instaliram i onda ce kao da radi...navodno, razlika izmedju ovog sada polufunkcionalnog RTmanagera i tog specijalnog je u tome sto u zaglavlju prvog programa stoji
samo ime programa i nista vise, a kod ovog drugog se vidi upecatljiva marka maticne ploce, a onda u nastavku i ime programa..Jel moram to da radim, ili ne koristim ovaj sto imam kako valja,
sta je u pitanju??

Za prednji panel,kada prikljucis dzekove treba roza i zelena boja da pojacaju boju i tada su aktivni.Idi desni klik na rozu boju i izaci ce padajuci meni i u njemu spisak prikljucaka.nadji "Microfon" i stikliraj,pa posle isto to na zelenu pronadju "Hederphone" i stikliraj.Izadji iz te komande klikni samo negde na prazno pored menija i ako bude trazio restart,uradi ga i trebalo bi da radi.
 
Marka i Model ploče?

Kao što rekoh ako neće generički drajver sa realtek-a onda skini sa sajta matične za baš taj modeli i odradi reinstalaciju.
Ako imaš još neki softver za zvuk , obavezno ugasi.

Kao što rekoh ako ni to ne pomogne onda te keca sistem.
Predji na w10 ili probaj neku Linux distribucija čisto da vidiš da li prepoznAje nakacene stvari u frontu i pozadi...nije ti to neka nauka...
Ako nije ni do toga onda imaas jos gori problem, otkazali su konektori ili se kabal sa front panela oštetio pa ne prenosi zvuk od konektora do ploče...
 
Poslednja izmena:
Evo sad probam, ali nece. Jedini koji ima jacu boju je zeleni chinch, i to na zadnjem panelu. Cak i taj ne reaguje na levi klik. Sto se tice desnog kl, na svim chichevima, pa i na tom jacem zelenom izlaze samo dve opcije,
Connector retasking i Audio device settings...
Kada se otvori Realtek Audio Menager ima sa desne strane pri vrhu folder,idi na njega i otvori.Ako je stiklirano Enable,destikliraj i stikliraj Disable.Ubodi dzekove u prednji panel,jer ce tada potamneti i idi desni klik,pa na prvu komandu,onda ce izaci padajuci meni i za mikrofon,stikliraj njega,a za slusalice Hederphone.Ako i tad nece da radi,onda ili nisu kontakti za prednji panel prikljuceni dobro na maticnu,ili sto kaze Deki da nesto nije u redu sa drajverima.
 
Problem resen.:):super: Jole, tacno je taj disable trebalo stiklirati, samo kad je grunulo..! Poklanjam ti pola centa od bitcoina:lol:
Hvala ljudi,Deki pogotovu, drajver je bio autdejt odavno, to je bio primaran problem, nije moglo da se udje u menadzer uopste.
(samo sam seo,pustio fank instrumental,koji je odjednom dobio vokal..):cool: :bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top