[RESENO]povezivanje adsl na stari racunar?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Don Corleone

Primećen član
Poruka
515
evo ovako, ocu da ponovo stavim stari racunar u radno stanje, i ocu da na njega stavim internet, problem je u tome, sto on za razliku od novog kompa nema adsl ulaz vec dial-up ulaz i nema mreznu karticu i nema wi-fi prijemnik, da li je moguce nekako da na taj dial-up ulaz da prikacim net sa adsl(telkom srbija) modema na njega, i da istovremeno imam net i na novom i na starom kompu, a ako ne, sta mi treba sve i kolko sve to otpilike kosta?

ako sam pogresio pdf, neka administrator slobodno premesti temu tamo gde primada!

Treba da kupiš ruter i da ga konfigurišeš, ubaciš u računar wirelles karticu i imat ćeš internet.....ili ubaci mrežnu lan karticu i poveži ih oba preko lan kabla....u tom slučaju ti ne treba ruter ali podešavanja moraš odraditi u adsl modemu..

Nema sta da podesava ako je telekomov ruter. Po defaultu lan 1 i lan 4 su za net. Ruter mu ne treba vec za vise racunara dovoljan je i switch.

Nema sta da podesava ako je telekomov ruter. Po defaultu lan 1 i lan 4 su za net. Ruter mu ne treba vec za vise racunara dovoljan je i switch.

Pa, dobro, kod nas u Bosni to ne funkcioniše na taj način.Kod nas se modem mora naštimati u ruter mod jer je po defaultu u bridge modu i četiri su lan odnosno net porta......Ruter sam mu predložio za wireles a ako neće onda može preko mrežne karte i rutera....

Pa, dobro, kod nas u Bosni to ne funkcioniše na taj način.Kod nas se modem mora naštimati u ruter mod jer je po defaultu u bridge modu i četiri su lan odnosno net porta......Ruter sam mu predložio za wireles a ako neće onda može preko mrežne karte i rutera....

Znaci nisu predefinisali port za IPTV pa moraju da se bakcu, tj. da dodju da namestaju isti umesto samo da isporuce opremu.

Znaci nisu predefinisali port za IPTV pa moraju da se bakcu, tj. da dodju da namestaju isti umesto samo da isporuce opremu.

Ne bakću se oni sa tim. Modemi su naštimani po defaultu da tako rade....i kod nas rijetko ljudi koriste dva računara preko jednog modema, uglavnom sve ide preko dodatnog rutera...ali ja konkretno nemam takvih problemčića jer koristim kablovski internet...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back