[RESENO]Ne vidi se, ne vidi se, ne vidi seeeeeee.... :(

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.932
Dobar dan. :)

E, ovako...u čemu je moj "problem". Znači, sa desne strane, postoji onaj mali "klik" jel te, kada listamo stranu, da Vam na primer strana dodje na sam početak, kao i onaj dole, da mozete da odete na sam kraj , odnosno zadnju stranu. E, pa ja primetih da ja to za zadnju stranu, taj maleni "klik" nemam. Odnosno, ima njega, ali jednostavno, ne znam kako da objasnim, on je iza taskbara, jer je on sive brje, gotovo kao poluprozračan, nije plave, i jednostavno nije na samoj granici da se granici sa taskbarom, nego uuopšste ne mogu da kazem da srolam stranicu do samoga kraja na dole, nego samo do linije taskbara, ali to nije kraj strane, jer to dugmence da kazem, je iza tog taskbara. Ne znam da li razumete sta pitam. Šta da radim, i gde treba da kliknem, da se to vrati na mesto, znači da ta linija za srolati bude iznad taskbara, odnosno, da to kada ja dodjem do kraja strane, i lepo "svučem" stranu, da mogi videti kraj strane, odnosno dno strane, jer sada to nije moguce. Ne razumem se u računare, ako nisam pitala na pravom pdf- u, premestitet. Hvala unapred na odgovoru, ako je neko imao isti problem, kako to da vratim na staro, i sta je uzrok tome.

S postovanjem,
sunasceJeca. ♥

Ako sam dobro skapirao u čemu je problem.. Misliš na traku za skrolovanje, pa ti fali scrolldown dugmence, odnosno, pobeglo je iza taskbara? To se desi ponekad, bag je neki u pitanju, pa ti je ceo prozor "pobegao" iza taskbara.... Probaj ovako....

desni klik na taskbar -> Properities

Uključi "Auto-hide Taskbar" opciju.

Klikni OK.

Restartuj računar.

Ponovo idi na

desni klik na taskbar -> Properities

Isključi "Autohide Taskbar" opciju

Klikni OK.

----------------

Ovo bi trebalo da reši problem.

Poslednja izmena:
Da, da...Paganko, upravo je u tome problemče, da kažem. Probala, neće tako. Funkcioniše samo kada mi je uključena opcija "Autohide Taskbar", tada vidim taj skroll, što ti kažeš, ali onda mi onaj taskbar što se kaže, "beži", odnosno ne vidim ga, tek kada mišem kliknem blizu taksbara, onda se ta linija pojavi, ali nekada je lepo ona da kažem stajala stalno, i to dugmence iznad taskbara. Sada ga mogu videti, samo uz opciju da mi je stalno ukljuceno to" Autohide", inače, čim ga isključim taskbar onda ostaje da kažem stalan, a onda se skrol ne vidi. E, užasa, a ne znam što je to tako. :( Znači, nema šanse, da taskbar ostane na svom mestu, a da to vidim, Paganko, onda mora ovako? :( Hvala ti mnoooooooooooooogo na pomoći, ako ništa drugo, i ovo mi je super, nego ja zbog tate, meni vrlo važno znaš, nego pošto će i on koristiti, njega će buniti taj nestanak taskbara, da bi video skrol na dole. U svakom slučaju, hvala ti puno, puno na pomoci, divan si. :)

Malo sam proguglao na tu temu, vidim da ima dosta ljudi problem sa tim.... Probaj malo da ga pročačkaš. Isključi "Lock Taskbar" pa ga malo prošetaj po desktopu. Levo, desno. Pa ga vrati dole. Možda uspe, možda i ne.

Drugi nčin je da ubiješ explorer.exe iz task managera. Kad to uradiš, nestaće sve ikonice i prozori. Onda se ide na run command pa se tu ukuca explorer.exe.

Ne znam koliko će ti to pomoći ali nije tvoja greška. To je neki problem sa Windowsom, mnogi imaju isti.

Ne znam šta je u pitanju, znaš, jer radjena mu je skoro reinstalacija, i sve je funkcionisalo, što se kaže sasvim ok, medjutim, šta mu sada bi, pojma nemam. :( AAAaaaa, ovo drugo ja ne smem, iksreno. Nisam ja stručna, zamisli pobrljavim sve, pa ode dodjavola, što bi rekli dosta mi nerviranja oko zdravlja, ako i obde nešto zeznem, ima da mi dušu pojedu, neka hvala. :) Ok, hvala ti mnogo. Ja mislila da je to neka sitnica, kad ono, znači nisam jedina, dosta ljudi kažeš ima problem sa tim...Ne bi to meni toliko ni upalo u oči, niti bih da kažem skontala, nego tek sinoć videh, kada sam htela da instaliram neki nov program da vratim Fejs na stari prikaz, i znaš da dole ima ono Discard u stilu da prihvatim ili ne, i vidim kroz task bar da mi se kao providi, ali ne mogu da kliknem, rekoh da povucem stranicu skroz na dole...kao onoooooooooooo, Oćeš djavola, e tu primetih da nema tog dugmenceta. :( Za ovo, nisam ja sigurna da ja to umem uraditi, a da nešto ne zabrljam, bolje da ne diram. :(

Ne znam šta je u pitanju, znaš, jer radjena mu je skoro reinstalacija, i sve je funkcionisalo, što se kaže sasvim ok, medjutim, šta mu sada bi, pojma nemam. :( AAAaaaa, ovo drugo ja ne smem, iksreno. Nisam ja stručna, zamisli pobrljavim sve, pa ode dodjavola, što bi rekli dosta mi nerviranja oko zdravlja, ako i obde nešto zeznem, ima da mi dušu pojedu, neka hvala. :) Ok, hvala ti mnogo. Ja mislila da je to neka sitnica, kad ono, znači nisam jedina, dosta ljudi kažeš ima problem sa tim...Ne bi to meni toliko ni upalo u oči, niti bih da kažem skontala, nego tek sinoć videh, kada sam htela da instaliram neki nov program da vratim Fejs na stari prikaz, i znaš da dole ima ono Discard u stilu da prihvatim ili ne, i vidim kroz task bar da mi se kao providi, ali ne mogu da kliknem, rekoh da povucem stranicu skroz na dole...kao onoooooooooooo, Oćeš djavola, e tu primetih da nema tog dugmenceta. :( Za ovo, nisam ja sigurna da ja to umem uraditi, a da nešto ne zabrljam, bolje da ne diram. :(

Neće. Šta god da uradiš tog tipa, dovoljno je da ga restartuješ pa da se sve vrati u prvobitno stanje.

Neće. Šta god da uradiš tog tipa, dovoljno je da ga restartuješ pa da se sve vrati u prvobitno stanje.

Ok, Paganko. Hvala puno na savetima, i što si mi objasnio u čemu je problem. Stvarno si veliki drug, i hvala ti mnooooooooogo na pomoći, razumevanju i objašnjavanju svega ovoga. Nekako se bojim da probam ovo zadnje, nisam nešto hrabra iskreno, jer drugačije je kada je da kažem samo tvoj računar ili kada je zajednički, pa ne bih baš da petljam to, najiskrenije , malo bojim se. Tebi, hvala, hvala, puno. Mala digresija, usputna... I kao mod i kao čovek tu, bio i ostao...Za primer drugima. Može lock na temu i hvala još jednom na svesrdnoj pomoći. :)

Ajde da probamo još to...

2. pritisni ctrl+alt+delate
3. pokreni task manager.
4. nađi proces explorer.exe
5. stisni end task. (treba da se pogube ikonice i nestane taskbar)
6. u task manageru idi na file pa Run
7. ukucaj explorer u okviru za text i stisni ok.

Ne možeš napraviti apsolutno nikakvu šetu, ne brini se.

Uspela sam, Paganko; vratilo mi se to dugmence za skrolovanje, na dole. HvaJa puno. Znaš koliko mi to znači, hvala puno. Što kažu, ko zna - zna. Hvaaaaaaaaaaala. Baš sam hepi. Tako mala sitnica, a ume čoveku da smeta, prilikom rada na računaru. HvaaaaaaaaaaJa veliko. Može sada katanče. :)

Uspela sam, Paganko; vratilo mi se to dugmence za skrolovanje, na dole. HvaJa puno. Znaš koliko mi to znači, hvala puno. Što kažu, ko zna - zna. Hvaaaaaaaaaaala. Baš sam hepi. Tako mala sitnica, a ume čoveku da smeta, prilikom rada na računaru. HvaaaaaaaaaaJa veliko. Može sada katanče. :)

Znaš da sam uvek tu za takve stvari! Može katanče.... E čekaj ne..... :cmok: e sad može katanče :lol:

ne pravimo vise katance,samo brave
images

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back