[REŠENO] AMD Athlon(tm) 64 3000+ 1.8 GHz da li i kako overklokovati?!?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja izmena:
Ne bih da vredjam, ali ti druže zaista imaš problema sa vidom. Postavio sam 3x SS i nigde nema istih temperatura u load-u i idle.
Videx na onoj prvoj slici ~50 gde pokazuje da je idle ;)

"Naravno da je rajzene bolji ali temperature su i dalje na fxevima daleko bolje, manje...miracle 🤣"

Vidi kad ne koristim AVX tad mi je ~50 kad upogonim 16 threadova ... na 3.6
Jos nisam probao na 4.2 ali sad cu pa cu ti javiti ;)
 
Pozdrav drugari!

Procesor mi često radi na 100% i usko je grlo u hardveru. Ima najnižu ocenu na Windows Mikcrosoft-ovom testu 3.7

Ako ga kloknem, radiće na više Hz tj brže će obrađivati podatke i samim tim će manje biti zauzet.
To bi trebalo da znači da se neće ni dodatno zagrevati??

Bojim se da ne rikne ako ga klokujem a ne kupuje mi se uskoro kompjuter.
Ovaj za sada odlično služi a jake igrice ne igram

Pokušao sam da ga klokujem u BIOS-u povećavanjem onog broja množioca ali me pri paljenju kompa upozorava da će raditi u sejf modu

HVALA!!
Ako za sve ove godine koliko ga imas ga nisi OC nemoj ni sad.. razlozi:
1. Caj I da dobijes 30 % performansi opet ce realna razlika biti minimalna jer taj procesor je jednostvano prevazidjen..Cak su i Quad corovi, Phenomi, FX I jos nioviji prevazdijeni a kamoli to..Bez ljutnje..
2. Ako ne znash to da radish tj. nemash iskustva opet NEMOJ! AKo si vec to radio pa si spreman na eventualno-vadjenje CMOS baterije ili jos slozenije preipetije NE! ...Nemoj..
3. Mnogo zavisi od hladjenja I napajanja a I klase matuicne ploce...
4. Ja inace podrzavam OC ali u ovom slucaju mislim da nema smisla..
 
Videx na onoj prvoj slici ~50 gde pokazuje da je idle ;)

"Naravno da je rajzene bolji ali temperature su i dalje na fxevima daleko bolje, manje...miracle 🤣"

Vidi kad ne koristim AVX tad mi je ~50 kad upogonim 16 threadova ... na 3.6
Jos nisam probao na 4.2 ali sad cu pa cu ti javiti ;)
Aj ne troluj nije zanimljivo , ostavio sam ti link ,post - ne znas sta je u overdrive-u thermal margin ...

Znaci max dozvoljena vrednost - ocitavanje u overdrive = realna temperatura cpu (prostije ne mogu da ti objasnim)

A izgleda ne kapiras neke stvari a i ne vredi dalje da pisem o tome ...
 
Formatirao, instalirao nov Windows 7 i radi kao sat.
Sad ne zabada procesor, radi normalno.
Necu da mu prepunjavam hard i da mu instaliram nepotrebne programe, samo one koji mi trenutno trebaju.
Dok ode u zasluzenu penziju, imacu love za masinu.
Mada, meni ekstremne masine nece biti ni potrebne jer igrice ove nove ne igram, stare rade i na ovom
Hvala vam u svakom slucaju
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top