Rešenje za dugoročni mir u Ukrajini

Ovaj rat je Rusija pokrenula da bi uništila Ukrajinu. To je činjenica, a izmišljanja i izgovore preskočite.

Ma nije pokrenula da bi unistila Ukrajinu.
Precenili su se Rusi. Ocigledno je duboko korumpiran sistem u Rusiji. Toliko korumpiran da ni Putin nije imao dobre informacije.
Rusija je svetu pokazala slabost i to joj nije pametno.

Metoda iz proslog veka nije vise palila, po principu - ima da me slusas inace bijem.
Ima da te nema, kad ti kazem, nemoj da ti dodjem tamo.
Taj metod u sadasnjoj raspodeli snaga ne prolazi. Ovo nije '45.

Ne znam zasto se ljudi hvataju za jezik. Potpuno je nebitno. Narod Ukrajine ne zeli vise da im Rusi postavljaju politicare, klike, korupciju, nece toliki kriminal i ne daju se slomiti.
Umesto da se Rusi dosete i sa komsijama dogovaraju oni krljaju k'o Staljin. Ginu jedni, ginu drugi a postize se nula.

Ukrajina ne bi ni pretila NATO paktom da se od nje ne ocekuje pokornost u Moskvi. Nisu Ukrajinci bas pijani pa im nije jasno da nije mudro ulaziti u pakt sa Amerikom na granici sa Rusijom. Ali ta Rusija mora da shvati da ne moze kriminalom, korupcijom i granatama. Sa ljudima se u nasem veku ne radi tako.

Ovaj rat je takva besmislena glupost da mi je muka.
Niko nece ovde pobediti. Ginu im klinci koji treba da idu na fakultet u po' Evrope. Sramota.
 
Ma nije pokrenula da bi unistila Ukrajinu.
Precenili su se Rusi. Ocigledno je duboko korumpiran sistem u Rusiji. Toliko korumpiran da ni Putin nije imao dobre informacije.
Rusija je svetu pokazala slabost i to joj nije pametno.

Metoda iz proslog veka nije vise palila, po principu - ima da me slusas inace bijem.
Ima da te nema, kad ti kazem, nemoj da ti dodjem tamo.
Taj metod u sadasnjoj raspodeli snaga ne prolazi. Ovo nije '45.

Ne znam zasto se ljudi hvataju za jezik. Potpuno je nebitno. Narod Ukrajine ne zeli vise da im Rusi postavljaju politicare, klike, korupciju, nece toliki kriminal i ne daju se slomiti.
Umesto da se Rusi dosete i sa komsijama dogovaraju oni krljaju k'o Staljin. Ginu jedni, ginu drugi a postize se nula.


Ukrajina ne bi ni pretila NATO paktom da se od nje ne ocekuje pokornost u Moskvi. Nisu Ukrajinci bas pijani pa im nije jasno da nije mudro ulaziti u pakt sa Amerikom na granici sa Rusijom. Ali ta Rusija mora da shvati da ne moze kriminalom, korupcijom i granatama. Sa ljudima se u nasem veku ne radi tako.

Ovaj rat je takva besmislena glupost da mi je muka.
Niko nece ovde pobediti. Ginu im klinci koji treba da idu na fakultet u po' Evrope. Sramota.
Bra'o.

To je kao kad stariji brat tuce mladjeg da ga nauci pameti, pa hajde malo da ga tuce i "vaspitno", ali Rusija je preterala, i to odavno.
 
Negiranje drugog naroda i njegovog jezika je baš onako klasičan profašistički stav. Pri tom zločinački režim u Moskvi u svojoj zaslepljenosti ne shvata da time negira i svoju priču kako su navodno Ukrajinci zabranjivali ruski jezik. Ispada da su onda zapravo zabranjivali svoj.
Stvari međutim stoje potpuno suprotno. Vekovima je u Rusiji i kasnije u Sovjetskom Savezu zabranjivan ukrajinski jezik. Kako može da bude zabranjeno nešto što ne postoji?
Dijalekt (narecje) i knjizevni jezik nije jedno isto isto.

"Ignorance and arrogance are twins who enjoy to be together"
Lao Tzu

Pored toga, kao moderator, trebalo bi da se drzis teme ovoga posta a to je prekid rata u Ukraini.
Recimo koji je tvoj predlog za postizanje mira izbedju dva bratska slovenska naroda?
Osim ako nemas poreklo od grofa Drakule pa si neizmerno zedan slovenske krvi.
 
Суштински, овај предлог не решава ништа,

осим,

што понижава Украјинску страну у рату.

А Русјацима је битно да Украјина буде понижена, јер то диже его, а све остало им је небитно (руси у Украјини, рат, мир, економија тих земаља, животи људи, избеглице...).
Pa kako se Australia, Kanada i Novi Zeland ne osecaju ponizeni?
Osim ako se oni koji su i zakuvali sve ovo ne osete ponizeni.
 
Ma nije pokrenula da bi unistila Ukrajinu.
Precenili su se Rusi. Ocigledno je duboko korumpiran sistem u Rusiji. Toliko korumpiran da ni Putin nije imao dobre informacije.
Rusija je svetu pokazala slabost i to joj nije pametno.

Metoda iz proslog veka nije vise palila, po principu - ima da me slusas inace bijem.
Ima da te nema, kad ti kazem, nemoj da ti dodjem tamo.
Taj metod u sadasnjoj raspodeli snaga ne prolazi. Ovo nije '45.

Ne znam zasto se ljudi hvataju za jezik. Potpuno je nebitno. Narod Ukrajine ne zeli vise da im Rusi postavljaju politicare, klike, korupciju, nece toliki kriminal i ne daju se slomiti.
Umesto da se Rusi dosete i sa komsijama dogovaraju oni krljaju k'o Staljin. Ginu jedni, ginu drugi a postize se nula.

Ukrajina ne bi ni pretila NATO paktom da se od nje ne ocekuje pokornost u Moskvi. Nisu Ukrajinci bas pijani pa im nije jasno da nije mudro ulaziti u pakt sa Amerikom na granici sa Rusijom. Ali ta Rusija mora da shvati da ne moze kriminalom, korupcijom i granatama. Sa ljudima se u nasem veku ne radi tako.

Ovaj rat je takva besmislena glupost da mi je muka.
Niko nece ovde pobediti. Ginu im klinci koji treba da idu na fakultet u po' Evrope. Sramota.
Jбт, које одсуство елементарног познавања ситуације. Страшно је колико небулоза у пар реченица.
Ово као да је писао неки Пољак или становник неке од балтичких русофобичних земаља.
 
Rešenje za dugoročni mir u Ukrajini je da Rusija vojno slomi Ukrajinu.

Kako sada stvari stoje, od toga ništa.
Ili naoružati do zuba države oko Rusije.
Inaće, ako već žele ovih 5 oblasti u Ukrajini, da ih aneksiraju, moglo im se ponuditi jednostavno rešenje. Zamena za Kaliningrad. Uz uslov, da se zameni stanovništvo. Sve rusofile i putinofile zapadno od crte razgraničenja (rusko beloruska granica sa EU) slati u Rusiju (uključujući one iz zemalja zapadnog Balkana) a sve eurofile i amerofile sa one strane u EU i USA.
 
Moj savet ukrajincima je da pod hitno sednu sa rusima i dogovore se o svim pitanjima inace prezivece pakao sto im zapad zeli.
Целу ситуацију закувале су САД
Једним ударцем су хтели да баце на колена и ЕУ и Русију. Украјина им је била средство за то.
За Русију су се прерачунали док им са ЕУ иде одлично.
Што се тиче Украјине, она им треба док год је могу цедити
Иоле паметан човек зна да САД немају пријатеље, имају искључиво интересе!
 
Целу ситуацију закувале су САД
Једним ударцем су хтели да баце на колена и ЕУ и Русију. Украјина им је била средство за то.
За Русију су се прерачунали док им са ЕУ иде одлично.
Што се тиче Украјине, она им треба док год је могу цедити
Иоле паметан човек зна да САД немају пријатеље, имају искључиво интересе!
A vi ste jako zabrinuti za EU koju inače zovete EUrupa
 

Slične teme


Back
Top