Решење се само намеће

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Коментар једног читаоца на форуму Блица поводом актуелног догађаја и стања у Србији
.

Niko mu ne brani da jede i pije. Eto neka Vucic skokne po burek i jogurt i sve ce biti OK. Strajk gladju moze da ima efekta u civilizovanom drustvu i normalnoj zemlji, ali nema efekta u Srbiji. Ovde se sve izvrce ruglu, podsmehu i zezanju. Ali i ovakav potez Nikolica predstavlja farsu i pateticnu melodramu. Ako vec hoces nesto Tomo Nikolicu, otarasi se onih krlja piput Selje Ilica, Karica i Vulina, izvedi masu od 500-600.000 ljudi pred skupstinu i ova sadasnja nakazna vlast ce morati da ode. Ali da bi izveo toliki broj ljudi moras da imas gotov plan i program, da ga izlozis narodu i ako ga narod prihvati, da ga se drzis k'o pijan za tarabu. Ovom narodu je preko glave obmana, lazi, zamajavanja i praznih obecanja. Hocemo zdravu i jaku Srbiju, normalne uslove za rad i normalan zivot dostojan coveka. Dosta nam je politickih krlja i krpelja, parazita, lopuza i pljackasa, hokus-pokus strucnjaka i boraca do poslednje kapi tudje krvi. Hocemo i mi kao i Nemci da posteno radimo za solidnu platu, hocemo i mi da placamo kao Nemci secer 65 dinara a ne da nam ga Kostic naplacuje 120 dinara. Hocemo da zivimo kao ljudi.

Мој одговор

БАШ ТАКО.
Е сад, пошто је ситуација у Србији таква да булумента позиционих и опозиционих политичара нити хоће, нити може да народу обезбеди пристојан живот, решење се само намеће:
народни договор као консензус огромног дела популације за промену система.

Суштина те промене је да на власт више не могу долазити проверени неспособњаковићи, него нови људи са спроводљивим идејама и, наравно, стручношћу и талентом.
Осим тога, ову партијску скупштину ваља заменити од владајућих интересних група и партија НЕЗАВИСНИМ ПОЛИТИЧКИМ ТЕЛИМА (Сталним већима грађана).

Нова компетентна, пронародна власт која ће бити сменљивија него ова, поставиће све што је неопходно да се испуни демоекономски императив, просто речено: пристојан живот, а Србију увести у ред поштованих земаља.

Ту власт би ваљало формирати ЈАВНИМ КОНКУРСОМ уз надзор поменутих Већа грађана из свих општина Републике Србије.
 
Tacan je prvi deo posta gde je ovaj komentar, ali ne vidim kakve veze sa tim ima propagiranje tvoje partije i ideja koji obuhvata drugi deo posta.
Inace konkretno o istim smo raspravljali nekoliko puta, sad si presao vec u trolovanje.

Каква партија, какви бакрачи?!
Да се мало упустиш у разматрање тих "идеја", видео би да то нема никакве везе са ма којом партијом и идеологијом, да је то сува реалност.
Али...
 
Да, требало би увести неку форму ОДУЗИМАЊА "ЛИЦЕНЦЕ" ЗА БАВЉЕЊЕ ПОЛИТИКОМ - исто као и у неким другим струкама. Ако једном доктору због превара и неспособности и узимања мита може бити ОДУЗЕТА ДОЗВОЛА ЗА РАД - ЗАШТО НЕ БИ И ПОЛИТИЧАРИМА КОЈИ СУ ДОКАЗАНИ ПРЕВАРАНТИ... једноставно аусссссс...................
 
Да, требало би увести неку форму ОДУЗИМАЊА "ЛИЦЕНЦЕ" ЗА БАВЉЕЊЕ ПОЛИТИКОМ - исто као и у неким другим струкама. Ако једном доктору због превара и неспособности и узимања мита може бити ОДУЗЕТА ДОЗВОЛА ЗА РАД - ЗАШТО НЕ БИ И ПОЛИТИЧАРИМА КОЈИ СУ ДОКАЗАНИ ПРЕВАРАНТИ... једноставно аусссссс...................

Наравно.
А да би то могло потребан је закон.
А да би се донео такав закон потребно је имати одговарајући Устав.
А да би се имао одговарајући Устав, потребно је да владајући принципи буду: компетентност и поштовање демоекономског императива.
А да би ти принципи постали владајући потребан је народни договор или консензус.
А то није немогуће постићи.
А кад се постигне, (што би могло бити релативно брзо), неће се мењати само конкретни носиоци власти, као на овим досадашњим курта-мурта хепенинзима, него и сама врста власти, као и начин доласка на њу.

Све у свему, решење је ближе него што се мисли(ло).
 

Back
Top