Quantcast

Rešavanje migrantske krize u Evropi, jednostavno "hermetički zatvaranjem vanjskih granica".

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.936
Uopšte mi nije jasno zašto Evropa trpi "migrantski teror" ili "navalu" iz zemalja arapskog i islamskog sveta, zašto uopšte "plaća ucenu Turskoj" u milijardama evra, da bi Turska "zadržavala migrantski talas", koja svako malo vremena, sve više ucenjuje i traži, kada ista ta Evropa može sav taj novac i više od toga korisnije utrošiti na "heritmetičko zatvaranje vanjskih granica", posebno na mestima, odakle migranti najviše nadiru.
Postavlja se pitanje, šta sprečava Evropu da izvede vojsku na spolne granice, da postavi fortifikacijske prepreke i dr?
Čega se Evropa boji? Možda da na takve "tvrde mere" migranti ne uzvrate oružjem, u cilju "probijanja granica oružanim putem", te da se rat iz arapskih i muslimanskih zemalja "preseli u Evropu ili na granice Evrope"?

P.S.

Ali ako ćemo ljudski pošteno, da, da stvari se vraćaju Evropi, istoj onoj Evropi koja je "mirno gledala" kada su određene njene članice bombardovale Siriju, Libiju, Irak, poticale nemire u arapskom svetu, poticale otpočinjanje građanskih ratova i uništenje država.

Lako je Americi, nju deli okean od "žarišta krize" a Evropa je tu, blizu "Bliski istok" je blizu, Evropa je o tome trebala razmišljati.

Khal Drogo

Ističe se
Poruka
2.710
Када Мујица који се иначе редовито едукује (напредан Мујица, напредан) са портала за брзу индоктринацију малоумних бошњачких грла sandzakpress и saff.ba, крене да "паметује", поставља себи дубокоумна питања, добијемо овакво размишљање. Будаласто и својствено људима који у својој инфантилности не могу разумјети да је свијет ипак компликованије мјесто гдје важе другачија правила од оних које би Мујица желио.

Како год, "мигрантска криза" којом ће се Европа забавити наредних деценија зајебанија је и сложенија игра, Европа да има начина како, ријешила би ту кризу и проблем имиграната, за који је већ вријеме да се употреби прави термин, инвазија и то планска.
Али нити има начина, нити може ријешити тај проблем. "Херитметички" би могли затворити границу, није проблем, ништа лакше, само још кад би им Мујица објаснио шта то значи.

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.936
Када Мујица који се иначе редовито едукује (напредан Мујица, напредан) са портала за брзу индоктринацију малоумних бошњачких грла sandzakpress и saff.ba, крене да "паметује", поставља себи дубокоумна питања, добијемо овакво размишљање. Будаласто и својствено људима који у својој инфантилности не могу разумјети да је свијет ипак компликованије мјесто гдје важе другачија правила од оних које би Мујица желио.

Како год, "мигрантска криза" којом ће се Европа забавити наредних деценија зајебанија је и сложенија игра, Европа да има начина како, ријешила би ту кризу и проблем имиграната, за који је већ вријеме да се употреби прави термин, инвазија и то планска.
Али нити има начина, нити може ријешити тај проблем. "Херитметички" би могли затворити границу, није проблем, ништа лакше, само још кад би им Мујица објаснио шта то значи.
Komentar ti je totalno nerazumljiv.

Babalj

Aktivan član
Poruka
1.009
Migranti trebaju zapadnoj ervopi zato ih uvozi .
Migranti su radnici,potrosaci ,biznismeni itd ..jedan dio ce da se nakaci na izdasnu socijalu pa ce kao potrosaci pomagati ekonomiju iznamljivati stanove i slicno a drugi dio ce da pokrene vlastite biznise i slicno i tako dodatno ojacati ekonomiju tih zemalja
Ti arapi su jako poduzetni i uglavnom se baziraju na trgovinu,dok sam zivio u savajcarskoj krajem devedesetih upoznao sam mnoge ,bio sam dobar sa dvojicom brace iz Sirije pravoslavci imali su auto plac i bavili se trgovinom polovnih automobila ,kupovali su automobile po Svici i sve izvozili u Siriju i tamo prodavali.Interesantno da je to bila citava mreza trgovaca autima svi iz Sirije ,skoro u svakom CH gradu i selu su imali nekog iz Sirije koji drzi autoplac,znaci jako su poduzetni ,uvezani i zaljezu jedan za drugog ,dakle neko ce trgovati autima neko ce otvoriti kebab neko ce na socijalu i svi ce biti od koristi tim zemljama
Svi se oni brxo integrisu u ta drustva

Sto se tice SAD i oni imaju svoje migrante
Skoro sam gledao na nacionalnoj geografiji dokumentarac sta se radi na granici sa Meksikom,kopaju se tuneli.prave zmajevi ,nema sta se ne pokusava da se predje u SAD ogroman broj migranata iz Meksika ,juzne i latinske amerike pokusava da se docepa SAD a u SAD ih vec ima na milione sto legalno sto ilegalno

Daj boze da i ove nase bijedne balkanske marionetsko satelitske drzave dodju na taj nivo da budu pozeljne za zivot i da u njih hoce migranti

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.936
Migranti su radnici,potrosaci ,biznismeni itd ..jedan dio ce da se nakaci na izdasnu socijalu pa ce kao potrosaci pomagati ekonomiju iznamljivati stanove i slicno a drugi dio ce da pokrene vlastite biznise i slicno i tako dodatno ojacati ekonomiju tih zemalja
Ti arapi su jako poduzetni i uglavnom se baziraju na trgovinu,dok sam zivio u savajcarskoj krajem devedesetih upoznao sam mnoge ,bio sam dobar sa dvojicom brace iz Sirije pravoslavci imali su auto plac i bavili se trgovinom polovnih automobila ,kupovali su automobile po Svici i sve izvozili u Siriju i tamo prodavali.Interesantno da je to bila citava mreza trgovaca autima svi iz Sirije ,skoro u svakom CH gradu i selu su imali nekog iz Sirije koji drzi autoplac,znaci jako su poduzetni ,uvezani i zaljezu jedan za drugog ,dakle neko ce trgovati autima neko ce otvoriti kebab neko ce na socijalu i svi ce biti od koristi tim zemljama

Skoro sam gledao na nacionalnoj geografiji dokumentarac sta se radi na granici sa Meksikom,kopaju se tuneli.prave zmajevi ,nema sta se ne pokusava da se predje u SAD ogroman broj migranata iz Meksika ,juzne i latinske amerike pokusava da se docepa SAD a u SAD ih vec ima na milione sto legalno sto ilegalno

Daj boze da i ove nase bijedne balkanske marionetsko satelitske drzave dodju na taj nivo da budu pozeljne za zivot i da u njih hoce migranti
Bravo.

Poruka
24.780

Nisu problem migracije , njih je uvek bilo, ali je i asimilaciona moć bila velika . Sada je minimalna

Kako sada "primiti" migranta kada je on pri samom ulasku indoktrinisan ... njemu ako Erdogan naredi da juriša on juriša

Za 50 godina da li će Evropa imati svoja Kosova ? To je ono što muči Evropu ...

Uzgred , veći bi bio problem za Evropu da se ovde naseli pola miliona takvih migranata , nego da ih "rasporede" po EU

Da dozvole da im za 50 godina neko kontroliše glavne puteve , pa i sa Srbima se muče , a kamo li sa onima koje ni us vojim država ne mogu konrolisati

Da i postoji neko ko bi to ovde uradio , EU ne bi žalila para da taj jutro ne dočeka .

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.936
Nisu problem migracije , njih je uvek bilo, ali je i asimilaciona moć bila velika . Sada je minimalna

Kako sada "primiti" migranta kada je on pri samom ulasku indoktrinisan ... njemu ako Erdogan naredi da juriša on juriša

Za 50 godina da li će Evropa imati svoja Kosova ? To je ono što muči Evropu ...

Uzgred , veći bi bio problem za Evropu da se ovde naseli pola miliona takvih migranata , nego da ih "rasporede" po EU

Da dozvole da im za 50 godina neko kontroliše glavne puteve , pa i sa Srbima se muče , a kamo li sa onima koje ni us vojim država ne mogu konrolisati

Da i postoji neko ko bi to ovde uradio , EU ne bi žalila para da taj jutro ne dočeka .
Islam im neće dozvoliti asimilaciju a vremenom će uz blagodati bogate države Zapada stvarati i izuzetno visoku reprodukciju, tako da će postati značajan faktor.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.495
migranti

08.03.2020. • Srbija Danas/Index.hr

OVAKO ERDOGAN RUŠI EVROPU! Isplivao snimak, turski oklopnjaci pod okriljem NOĆI krče put MIGRANTSKOJ NAJEZDI (VIDEO)

Vozilo namenjeno nadzoru granice uklonilo je ogradu uz pomoć kabla.
Grčka vlada je objavila noćni videosnimak s granice sa Turskom na kojem se navodno vidi kako tursko vojno vozilo uklanja ogradu.

Vozilo namenjeno nadzoru granice uklonilo je ogradu uz pomoć kabla, objavila je vlada u Atini u trenutku kad rastu tenzije između dve države zbog migranata koji se nalaze na tursko-grčkoj granici.
Barijera na granici već je bila oštećena zahvaljujući migrantima koji je seku pri pokušaju ulaska u Evropsku uniju.

Videosnimak će dodatno pojačati napetosti na granici na kojoj se sukobljavaju grčke snage bezbednosti i migranti, a na kojoj suzavac ispaljuje i turska strana.

Odluka turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana da otvori put migrantima prema Evropi razljutila je grčkog premijera Kirijakosa Micotakisa koji je objavio da je dogovor između Evrope i Ankare o ograničavanju migracija iz 2016. "mrtav".
Turska je tim sporazumom pristala da zadrži migrante na svojoj teritoriji u zamenu za finansijsku pomoć Evropske unije.
Ankara tvrdi kako Evropa nije ispunila obaveze predviđene dogovorom, a strahuje i zbog novog priliva izbeglica zbog sukoba u Idlibu, regiji na severozapadu Sirije.

nebanesc

Ističe se
Poruka
2.387
Hoće li mi neko objasniti kakva to treba da bude "hermetički zatvorena granica" koja će izdržati nalet par stotina hiljada migranata koji koordinirano krenu na frontu širine desetak kilometara.

Kako vi to zamišljate da se zaustave.
Poslati nekoliko desetina hiljadaNATO vojnika pod punom bojnom opremom....
Ja sam bio graničar u titovoj vojsci i pravilo na granici je bilo da vikneš: "Stoj"!... ako dotični ne stane vikneš: "Stoj pucaću!"... ako dotični ne stane ti PUCAŠ!
Prosto i jednostavno pravilo za čucanje granice i svoje države!

nebanesc

Ističe se
Poruka
2.387
Na granici Grčke je oko 10 hiljada ljudi, i to sve mladi muškarci od 16 do 30 godina bez starih, bez žena i dece! Mala anketa je utvrdila odakle oni dolaze što je neverovatno zanimljivo: Afganistan 64%, Pakistan 19%, Turska 5%, Sirija 4%, Somalija 2,6%, Ostalo 5,4%.... Čak ima više izbeglica iz Turske nego iz Sirije! Oni tvrde da hoće samo da prođu kroz Grčku i odu u skandinavske zemlje, jer znaju da Grci nemaju novaca, a oni na severu imaju! Oni znaju da na severu postoji "besplatan novac"... Na pitanje zašto ne idu kroz Bugarsku, oni kažu da nisu ludi jer tamo žive ljudi koji ih pljačkaju! Neverovatno...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.