Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Republika Hrvatska - zbirna tema 4

Za koga?

• Ukupno glasova
    41
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mystic+

Legenda
Poruka
61.600
Šeki ide "kući". :sad2:

Isplati se članstvo u EU. Cijeli EU parlament solidarizirao se sa zahtjevima Hrvatske, svoje članice. :whistling:

Јесте мали и недостојни,

Јадне су те Ваше предизборне кукњаве и подметачине

~~~

Знам многе, чак и међу добронамерницима, који ће овакво изношење неопходности да Србија драматичне дане дочека наоружана сматрати сувише милитантним и агресивним. Док једном Јенсу Столтенбергу политичка коректност дозвољава да земље НАТО позива на наоружавање јер је са мирним данима готово, док иста та коректност Агиму Чекуу налаже да отворено најављује војску Косова и док Хрватска учи Србију политичкој коректности слажући оружје у своје магацине, дотле се задовољавајући ниво коректности Србије, према прописаним стандардима Европског парламента, очитује у дискурсу Жена у црном.
Зато је важна европска резолуција: после ње нико више не може да каже да није знао и да је био изненађен. Пристанак на тај ниво полит-коректности – где и питање српске способности за самоодбрану постаје нелегитимно – за српску политичку класу и олош-елиту, којима је покретање таквих питања испод владајућег културног и политичког обрасца, биће смртни грех – највећи у оштрој конкуренцији претходних. Зато хвала Војводи Шешељу за хрватску и европску резолуцију: има ствари које само може он. И ствари која су могуће само око њега.
~~~

... :manikir: ... ако неко из Рватске разуме текстове ја Га :aha2: турим на пањ и отфикарим ...

tigar003

Domaćin
Banovan
Poruka
3.543
Јесте мали и недостојни,

Јадне су те Ваше предизборне кукњаве и подметачине

~~~

Знам многе, чак и међу добронамерницима, који ће овакво изношење неопходности да Србија драматичне дане дочека наоружана сматрати сувише милитантним и агресивним. Док једном Јенсу Столтенбергу политичка коректност дозвољава да земље НАТО позива на наоружавање јер је са мирним данима готово, док иста та коректност Агиму Чекуу налаже да отворено најављује војску Косова и док Хрватска учи Србију политичкој коректности слажући оружје у своје магацине, дотле се задовољавајући ниво коректности Србије, према прописаним стандардима Европског парламента, очитује у дискурсу Жена у црном.
Зато је важна европска резолуција: после ње нико више не може да каже да није знао и да је био изненађен. Пристанак на тај ниво полит-коректности – где и питање српске способности за самоодбрану постаје нелегитимно – за српску политичку класу и олош-елиту, којима је покретање таквих питања испод владајућег културног и политичког обрасца, биће смртни грех – највећи у оштрој конкуренцији претходних. Зато хвала Војводи Шешељу за хрватску и европску резолуцију: има ствари које само може он. И ствари која су могуће само око њега.
~~~

... :manikir: ... ако неко из Рватске разуме текстове ја Га :aha2: турим на пањ и отфикарим ...

Kme? :think:

Lovac na talente

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.563
HDZ je bolja alternativa?

Nemoj to tako gledati..nije ni Nikolic bio bolja alternativa Tadica, zar ne..;) Nazalost zivimo u vremenima kad se ne gleda ko je bolji, vec ko je manje zlo...tj onaj za koga mislimo da je manje zlo...mislim da ti je to i samom sasvim jasno.

Ja sam uvijek objektivan i nepristrasan.

Drag si mi Libar ali nisi uvek..;)

Tvoje price o Vojvodini ne drze vodu, to si citao i to ti odgovara kako bi vukao neke paralele ovde..ajde nije Lovac mutav..;)

- - - - - - - - - -

Tip je tako naporan da to nisu istine :worth:

Lovac na talente

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.563

Jos jedan "genijalac" koji misli da je poentirao time sto stavlja ovo od Boljkovca :hahaha: a usto jos i moderator :hahaha:

A znas li ti sta je on pre govorio za Srbe? :think: Mislim kad ga vec citiras, onda valda to znaci da ti je on izvor...i da mu u svemu verujes...bas me zanima odgovor :D

A i trebo bi znati, da je sam Boljkovac dao demant da je ovo ikad reko..

Mislim pazi, boli me kurilo za ovo, ali mi je zanimljivo videti licemerje na delu, jer sam sasvim siguran da ovakve "izvore" sa Hrv strane ne podrzavas, a verujem ni sve ono sta je sam Boljkovac reko..;)

Jesam li u pravu?

Jesam, znamo to obojica :hahaha:

KESH

Buduća legenda
Poruka
36.059
Šesta godina recesije u Hrvatskoj

Vlada Hrvatske uputila je juče Saboru predlog rebalansa državnog budžeta za 2014. godinu kojim je smanjila projekciju privrednog rasta na minus 0,7 odsto, što znači da je Hrvatska šestu godinu recesiji.

zagreb.jpg

"Mi smo u šestoj godini recesije", rekao je ministar finansija Boris Lalovac na sednici Vlade predstavljajući rebalans budžeta koji predviđa budžetski deficit od 15,6 milijardi kuna (dve milijarde evra).

To je za dve milijarde kuna (261 milion evra) više nego što je bilo predviđeno rebalansom iz marta. Tako bi budžetski deficit iznosio oko pet odsto bruto društvenog proizvoda.

Hrvatska je u januaru ušla u proceduru prekomernog deficita. Po preporukama Evropske komisije, Hrvatska je ove godine trebalo da smanji deficit na 4,6 odsto BDP, 2015. na 3,5 odsto, a 2016. da ga svede na ispod tri odsto, koliko je dozvoljeno članicama EU.

Predloženim rebalansom prihodi su sa 117,1 milijardi kuna, smanjeni na 114,5 milijardi, a rashodi sa 130,6 milijardi, na 130,1 milijardu. Vlada je smanjila i projekciju privrednog rasta na minus 0,7 odsto zbog negativnih domaćih makroekonomskih kretanja.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/507189/Sesta-godina-recesije-u-Hrvatskoj

Ocito da se EU integracije ne sipaju u traktore i ne donose bolji vec GORI ZIVOT

Sta kazu na ovu vest domaci srpski evrotalibanski izdajnici i sluge NATO okupatora Srbije?

Zar je netko ocekivao nesto drugo? Mi smo u rupi iz koje nema izlaska! A i vi cete nam se pribliziti ako ikad budete imali taj peh pa da udjete u EU!

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.532
Jos jedan "genijalac" koji misli da je poentirao time sto stavlja ovo od Boljkovca :hahaha: a usto jos i moderator :hahaha:

A znas li ti sta je on pre govorio za Srbe? :think: Mislim kad ga vec citiras, onda valda to znaci da ti je on izvor...i da mu u svemu verujes...bas me zanima odgovor :D

A i trebo bi znati, da je sam Boljkovac dao demant da je ovo ikad reko..

Mislim pazi, boli me kurilo za ovo, ali mi je zanimljivo videti licemerje na delu, jer sam sasvim siguran da ovakve "izvore" sa Hrv strane ne podrzavas, a verujem ni sve ono sta je sam Boljkovac reko..;)

Jesam li u pravu?

Jesam, znamo to obojica :hahaha:

Sta je "pozeleo njegov sef " :

:rtfm: :rtfm: :rtfm:

Poslednja izmena:
Poruka
7.143
Pogledah odsecke iz emisije na nekoj lokalnoj hrvatskoj tv u kojoj je Seselj izneo podatke (a koje izgleda svi tamo znaju) da je Josipovicev otac ucestvovao u masovnim ubistvima posle WW2, ukljucujuci i ubistva dece, a da je otac ili deda Pusiceve (politicarke) - cetnik.

Zanima me koliko ovo ima uticaja na izbore u Htvatskoj, ili to ljudima bas nista ne smeta :)

Kroasanije

Domaćin
Poruka
4.950
I Milanovic i Josipovic su iz partizanskih porodica,i uglavnom svi iz SDP-a,u sdp-u je i mnogo Srba.Andrija Hebrang,jedan od najistaknutijih HDZ-ovaca je sin Andrije Hebranga,jednog od najistaknutijih komunista,kao i mnogi drugi.HDZ regularno koalira sa SDSS
Milanka Opacic-srpkinja,ministrica
Branko Grcic-ministar
Zeljko Jovanovic-mnistar
Predrag Matic-ministar
sve u sadasnjoj vladi.

Ne,to ljude vise u pravilu ne smeta,gleda se tko moze dati rezultat.Vesna Pusic je dugo u politici i jedna od stalnih funkcionera,ministrica VP,otac Eugen sociolog,prvo domobran poslije partizan,po majci ima veze sa projugoslavenskom strujom koliko ja znam.Djed joj je imao kontakte sa vladom u izgnanstvu,cetnicima itd.

Suprotno popularnom misljenju da su Srbi ugrozeni u HR stoji niz ministara,potpredsjednika vlade,funkcionera itd srpske nacionalnosti.To ljude u pravilu ne zanima niti se od toga radi pitanje.

Inace,u svakom ministarstvu,drzavnoj upravi itd mora raditi i proporcionalan broj Srba.

Poslednja izmena:

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.486
Pogledah odsecke iz emisije na nekoj lokalnoj hrvatskoj tv u kojoj je Seselj izneo podatke (a koje izgleda svi tamo znaju) da je Josipovicev otac ucestvovao u masovnim ubistvima posle WW2, ukljucujuci i ubistva dece, a da je otac ili deda Pusiceve (politicarke) - cetnik.

Zanima me koliko ovo ima uticaja na izbore u Htvatskoj, ili to ljudima bas nista ne smeta :)

Osječka televizija.

Castelmuschio

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
159
Hrvatska legija na Istočnom bojištu i u paklu Staljingrada

Neobjavljene fotografije iz pronađenog albuma nadporučnika Veljka Ostojića koji prati ratni put 369. pojačane (hrvatske) pješačke pukovnije prema Staljingradu

http://vojnapovijest.vecernji.hr/hrvatska-legija-na-istocnom-bojistu-i-u-paklu-staljingrada-976534

Evo vam braco hrvati, vecernji list vam omogucuje da se podsetite najsvetlijih dana vase istorije - saradnje sa nacistima i masovne pogibije kod Staljingrada :super:

Zanimljivo je kako Srbija sama sebe prikazuje kao zemlju-mučenicu koja je u Drugom svjetskom ratu dala navodno veliki doprinos borbi i pobjedi antihitlerovske koalicije kao jedna od njenih članica. To je potpuna neistina jer je Srbija cijelo vrijeme rata bila najvjernija saveznica Treceg Reicha na teritoriju Europe pod njegovom dominacijom. Za razliku od svih ostalih zemalja bivše Jugoslavije u Srbiji nije bilo organiziranog, a još manje masovnog, oružanog antihitlerovskog pokreta. Čak je i Radio London, kad je Engleska na koncu prestala podržavati i veličati Dražu Mihajlovića, uputio preko, kako navodi ondašnji srpski tisak, mistera Harrisona ovu opomenu: “Na Srbima je da u posljednjem momentu osvetlaju svoj obraz i da speru ljagu sa sebe. Upamtite Srbi! Neće se više vratiti veliko-srpska hegemonija! Dosta su drugi narodi u Jugoslaviji bili iskorišćavani od Srba. Vama se pruža još jedna šansa da se spasete. Dosta je bilo plandovanja i uživanja od strane srpskog naroda, dok su se drugi narodi borili”.

Da podsjetim ... Njemačka je napala Jugoslaviju 6.4.1941. godine, a već 12.4.1941. njena je vojska bez ikakve borbe ušla u Beograd, napušten od jugoslavenske vojske i svih vlasti još prvog dana rata. :gace:

Iwo Jim@

Domaćin
Banovan
Poruka
3.674

Bakonja kako si ti uopće uspio da postaneš moderator ..kad podmećeš..poslušaj cijeli govor i moraš čuti riječ "KAPITULACIJA" a to se odnosi na vojsku tzv.rsk..budući da su u vojsci tzv.rsk bili samo srbi..savim je jasno da oni moraju kapitrulita..i jesu..ende.

- - - - - - - - - -

napuši se...
hqdefault.jpg

čitač051

Aktivan član
Poruka
1.513
pa vi ste već par godina u EU ali sada propadate još brže

Naš Francek vam je dobro objasnio, ili predaja ili putovanje u Srbiju :lol: Niste ga poslušali i nije dobro završilo, za pobunjene Srbe, tj. za nekoliko desetaka tisuća divljaka. Civili su ionako priča za sebe, oni su odličili slijediti te klošare i to je njihov izbor, nije na nama da komentiramo.

Atomiswave

Veoma poznat
Poruka
12.629
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=11&dd=30&nav_category=11&nav_id=930725

"Srbija pruža priliku Milanoviću"
Izvor: Tanjug

Beograd -- Hrvatski premijer Zoran Milanović će morati da objašnjava građanima Hrvatske zašto neće doći na Samit 16 lidera, koji se održava 16. decembra u Beogradu.

To je poručio ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin.

Prema njegovim rečima, predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić je za samo šest meseci mandata video "oči u oči" više svetskih lidera nego hrvatski premijer u celom svom mandatu.

"Naš premijer Aleksandar Vučić je za samo šest meseci mandata video oči u oči, više svetskih lidera, nego što ih je gospodin Milanović video u svom mandatu. Zato bi bilo logično da iskoristi ovu priliku koju mu Srbija pruža i da bude deo ovakve diplomatije i najvažnijeg i najznačajnijeg političkog događaja u ovom delu sveta", rekao je Vulin novinarima u Vladi Srbije.

On je dodao da će na Samitu prisustvovati i jedan od najvažnijih premijera na planeti - premijer NR Kine Li Kećang.

"Hrvatska će propustiti priliku da bude na najvažnijem forumu gde bi čak mogla da se izbori i za neki važan ekonomski projekat. Forum koji se održava u Srbiji, omogućio bi Milanoviću da se vidi sa svim premijerima iz regiona i sa kineskim premijerom. Zato će svoj izostanak morati da opravda pred građanima Hrvatske", rekao je Vulin.

Vulin smatra, aludirajući na nedavnu izjavu Milanovića da mu ljudski smeta što je srpski premijer rekao da Hrvatska nije u stanju da zaštiti deset ćiriličnih tabli, da druge zemlje ne bi trebalo da očekuju od Srbije ono što same nisu u stanju da urade.

Prema njegovim rečima, hrvatski zvaničnici zahtevaju da se Vlada Srbije ogradi od Vojislava Šešelja i njegovih ideja o "Velikoj Srbiji", iako je svima jasno da srpske vlasti nisu naklonjene takvim idejama, pa nema ni potrebe da se od njih zvanično ogradi, jer tako nešto ne radi ni Hrvatska.

"Mi ne smatramo da je Hrvatski sabor ustaška bojna. Ne smatramo da je hrvatska vlada ustaška zato što u toj državi ima mnogo ljudi koji sebe nazivaju ustašama i nose ustaške simbole. Njihova vlada se ne ograđuje od toga. Oni nikada nisu naparavili rezoluciju o tome što se svaki dan u nekom njihovom gradu razbijaju ćirilične table, niti što ustaštvo u Hrvatskoj postoji", rekao je Vulin.

Ministar je poručio da ne možemo tražiti od ljudi da "ništa drugo ne rade, nego da se ograđuju od svakog fašiste na svetu".

"Ni Hrvatski nogometni savez ne smatramo ustaškim iako njihov fudbaler pozdravlja kao ustaša. Ne možete da reagujete svaki dan zbog svakog ustaše, fašiste i ekstremiste koji se pojavi u vašoj zemlji", naglasio je on.

Prema njegovim rečima, za Vladu Srbije, a naročito za premijera Aleksandra Vučića možete da kažete svašta, ali nikako to da su naklonjeni Vojislavu Šešelju i njegovim idejama.

Boldovano je sustina i resenje citavog konflikta. Ne mozemo se ogradjivati na blebetanja svake budale, a Seki je prokazana budaletina jos od ranih devedesetih.

KESH

Buduća legenda
Poruka
36.059
Naš Francek vam je dobro objasnio, ili predaja ili putovanje u Srbiju :lol: Niste ga poslušali i nije dobro završilo, za pobunjene Srbe, tj. za nekoliko desetaka tisuća divljaka. Civili su ionako priča za sebe, oni su odličili slijediti te klošare i to je njihov izbor, nije na nama da komentiramo.

hahaha

Ubijeni je dakle sam kriv jer se nije izmakao metku koji sam ja ispalio u njega!

Domoljubna sranja! :hahaha:

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.532
`Ajde de , "sto ste morali junacki da se borite protiv sopstvenih komsija Srba u Hrvatskoj i njihove vekovne okupacije nad vama u tzv. drzavi koja nikada nije bila vasa u potpunosti i nikada nije imala ili ako i jeste , ono na kratko , svoje vladare i plemstvo ,ajde de i sto u sve vase bajke samo vi verujete" , ali , zasto ste se junacili nad ovakvima i zasto ste to opet "morali da radite" ; naravno ne svi , generalno , vec oni koji se "ubise negirajuci to i ponistavajuci i u sebi i kod drugih slabije obavestenih takva nedela" :

KraNp

Poznat
Poruka
7.081
:hahaha::rotf::zcepanje:

Ко нам то куку лелече и кмекеће од Вашингтона до Брисела ? м?

Ајде, признајте да сте бедници ...ајд,ајд... :manikir:

Da....k'o god neka kenjkava deca......"uciteljice....uciteljice.....Seselj prepisuje od Perice".....ili...."Seselj prica na casu"! ....."Moj tata je jaci od tvog tate" ......nji nji nji......vecito ko neke ckipetine kukaju, stalno im nesto nije po volji.....stalno ih neko ugrozava......uvek imaju da se zale na nesto.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.