Republika Hrvatska - zbirna tema 2

Da li podržavate izbacivanje Hrvatske sa SP?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lovili Srbin i Hrvat ribu, pa ulovili samo jednu. Dogovaraju se kako da je podele, pa će Srbin:
• Ajde da karamo jedan drugog, pa ko duže izdrži dobije celu ribu.
Pristane Hrvat, namesti guzicu, a Srbin raspali, pa do zore. Znoji se Hrvat, boli šupak,
ali neće da ispadne slabiji od Srbina, nego trpi. U zoru, Srbin više ne može, pa ga izvadi, a Hrvat, sav srećan kaže:
• Ajd sad, da vidimo koliko ti možeš!
A Srbin će:
• Ma evo ti riba, koji će mi *****....

Simpatizer??

- - - - - - - - - -

Доообар.****** би се за паре.

Simpatizer??
 
na prošli post nisi ništa odgovorio a ni na ovaj, zakaj?

kakve veze ima pavelić sa bilo kojim mojim postom

HV je 90-tih bila upoznata s tvojom kritikom pavelića pa je zato bila na suprotnoj strani od tebe?

kaj si uopće htio reći ovim postom

Ja pisem stalno protiv ustasa i NDH, a ti i ostala domoljubna garnitura kazete kako "mrzim sve hrvatsko", te kako sam je 180 stupnjeva suprotno od HV.

Sta vise reci? :ceka: Uvijek je dobro kad netko pokaze svoje pravo lice, mada vase svi vec znaju.
 
Nije Dučić bio nikakav mrzitelj nego samo frustrirana sirotinja, što se donekle može opravdati trenutku u kojem je stvarao pjesmu - onu jedinu pjesmu koju ste u životu pročitali. :roll:

A što drugo reć o osobi koja pljuje po CIJELOM narodu?
A što reć o vama, književnim znalcima, koji ga zbog te moralne sramote dižete u nebesa?
Jadno do bola ako se mene pita.
Donekle :lol:
Nadji mi jedan stih koji je lazan ?
 
Какав сте народ кад нисте признали злочине и осудили злочинце?А паре и отето вам узеше.z:lol:

Ovaj tvoj post sasvim jasno pokazuje zašto Dučića smatraš genijalnim pjesnikom iako je tvoj kniževni domet Lunov Magnis Strip, Gornji Milanovac.

Kakav smo mi narod?

Pa, evo, ja sam Hrvat,,i vraški se zalažem da sve Hrvate zločince kaznimo po zasluzi.
I što ćeš sada?

Zamisliti se nad činjenicom da nije pametno pljuvati po cijelim narodima?
Nećeš, nego ćeš i dalje pokušavati sebe prikazati vrednijim pojedincem zato što si Srbin.

Kada sam ja išta loše rekao o nekom, bilo kojem, narodu?

Jesam li ja ikada rekao da su Srbi debili zato jer misle da su starijij od Isusa?
Nisam, a tebi ostavljam da upregneš vijuge i razmisliš zašto.

Možeš pljuvati po pojedincima, možeš pljuvati po meni, možeš pljuvati po lošoj politici, ali pljuvati po cijelom narodu je strahovito neinteligentno, sirotinjski i primitivno.

Izbor je tvoj!
 
Ja pisem stalno protiv ustasa i NDH, a ti i ostala domoljubna garnitura kazete kako "mrzim sve hrvatsko", te kako sam je 180 stupnjeva suprotno od HV.

Sta vise reci? :ceka: Uvijek je dobro kad netko pokaze svoje pravo lice, mada vase svi vec znaju.


čemu pisati protiv NDH kad ne postoji skoro 70 godina ili i u RH vidiš NDH?

jel i dokazivanje loše turističke sezone ili slabog prometa na hrvatskim autocestama također dio tvoje borbe protiv ustaša i NDH

i tvoja tvrdnja i podrugivanje da hrvatski migovi imaju srpske boje je isto borba protiv ustaša

dvaput sam te pitao koliko je hrvata protjerano 91-ve i nijednom nisi odgovorio, jel to još jedan vid tvoje borbe protiv ustaštva?

na ovom forumu nitko ne veliča niti brani ustaštvo i ne vidim protiv kojeg ustaše se boriš ovdje na forumu
 
Evo, ja odsad koristim za ismijavanje Lučića, Pjanovićku i Smilju Avramov. :lol:

Kod nas su takvi likovi dokazane budale, a kod vas su akademici, doktori i ljudi od formata. :lol:


Mi možemo da prihvatimo kapitulaciju ako prihvatimo nemačko tumačenje istorije, čija ste vi perjanica na Balkanu !

I ? Šta če nama to pomoći ?

Germančinama je posle Evra, ostala još ratna kabalistička kultura i istorija, pojedine narode u totalitarističkom slomu !

Kod Vas su takvi likovi bili po instrukcije kod nalogodavaca. I ne maštajte da ste nešto mudriji, imate moć iza sebe, možete praviti greške i opet će Vam se oprostiti.

Ali, džaba, iako toliko oprosštenih grešaka nikakao da postanete konačno ljudi. :zimag:

Negde ste izgubili humanost ! .... :zroll:
 
Poslednja izmena:
čemu pisati protiv NDH kad ne postoji skoro 70 godina ili i u RH vidiš NDH?

jel i dokazivanje loše turističke sezone ili slabog prometa na hrvatskim autocestama također dio tvoje borbe protiv ustaša i NDH

i tvoja tvrdnja i podrugivanje da hrvatski migovi imaju srpske boje je isto borba protiv ustaša

dvaput sam te pitao koliko je hrvata protjerano 91-ve i nijednom nisi odgovorio, jel to još jedan vid tvoje borbe protiv ustaštva?

na ovom forumu nitko ne veliča niti brani ustaštvo i ne vidim protiv kojeg ustaše se boriš ovdje na forumu

NDH je sramotni dio nase povijesti, a u RH ima previse NDH-nostalgije, zato se i prica o tome.
I ne znam gdje ti ovdje vidis bilo kakvu borbu? Ovdje se samo tipka.
A za ostalo o turizmu i migovima, sve je to zato jer se vi nicim izazvani uvijek rugate Srbiji, kao Hrvatska je bolja, mos mislit.
 
čemu pisati protiv NDH kad ne postoji skoro 70 godina ili i u RH vidiš NDH?

jel i dokazivanje loše turističke sezone ili slabog prometa na hrvatskim autocestama također dio tvoje borbe protiv ustaša i NDH

i tvoja tvrdnja i podrugivanje da hrvatski migovi imaju srpske boje je isto borba protiv ustaša

dvaput sam te pitao koliko je hrvata protjerano 91-ve i nijednom nisi odgovorio, jel to još jedan vid tvoje borbe protiv ustaštva?

na ovom forumu nitko ne veliča niti brani ustaštvo i ne vidim protiv kojeg ustaše se boriš ovdje na forumu

Bori se protiv sebe, sebe mrzi do podne, a Hrvate poslje podne!
 
NDH je sramotni dio nase povijesti, a u RH ima previse NDH-nostalgije, zato se i prica o tome.
I ne znam gdje ti ovdje vidis bilo kakvu borbu? Ovdje se samo tipka.
A za ostalo o turizmu i migovima, sve je to zato jer se vi nicim izazvani uvijek rugate Srbiji, kao Hrvatska je bolja, mos mislit.

sve si u pravu kao što si u pravu da su hrvati prvi počeli objavivši članak u kuriru da hrvatski migovi imaju srpske boje

isto tako su hrvati prvi počeli kad su to postavili kao temu na ovom forumu

i kako objašnjavaš da si u sukobu sa umjerenim srbima?
 
Jedini razlog zašto JEDINO Srbi negiraju postojanje Hrvatskog Kraljevstva i kralja Tomislava je taj što upravo njemu dugujete opstanak jer je spriječio Bugare da zatru srpsko ime na karti svijeta.

:lol: :lol: :lol: Nisam Srbin pa nemam takvih potreba, a ne vidim ni da forumasi srpske nacionalnosti imaju takvih potreba, jer jednostavno oko nekih stvari se ne mozemo sloziti. Iz prostog razloga sto vasa povijest pocinje sa Lucicem i Sanjekom od 1993. godine i nastavlja se sve do smrti tvorca "bespuca povijesne zbiljnosti". Citava vasa istorija se zasniva vise na spekulacijama nego na istorijskim cinjenicama i u tome se slazu i evropski izvori. Pa cak su i vasi istoricari dovodili u sumnju tvrdnje ove dvojice. O istorijski tacnoj i preciznoj kraljevini moze se govoriti od 1075. godine kada je Zvonimir okrunjen. E, sad sto ste vi ponudili dupe Laslu 16 godina kasnije dovoljno govori i o velicini i o snazi tadasnje drzave. Pa je tim povodom i nastala "Pacta Conventa" kako bi 2 veka kasnije sprali sa sebe ljagu i kako bi mogli da baljezgate o tisucoljetnem snu. Lampe je pisao o tome, kao i jedan profesor sa Univerziteta Micigen, ali sam zaboravio kako se zvao...Tako da slobodno nastavite sa baljezganjem, vas pandan od foruma uvek ponudi neke dobre stvari za smejanje ( f.o.r.u.m. hr.) a vidim da odatle uglavnom i stizete.
 
:lol: :lol: :lol: Nisam Srbin pa nemam takvih potreba, a ne vidim ni da forumasi srpske nacionalnosti imaju takvih potreba, jer jednostavno oko nekih stvari se ne mozemo sloziti. Iz prostog razloga sto vasa povijest pocinje sa Lucicem i Sanjekom od 1993. godine i nastavlja se sve do smrti tvorca "bespuca povijesne zbiljnosti". Citava vasa istorija se zasniva vise na spekulacijama nego na istorijskim cinjenicama i u tome se slazu i evropski izvori. Pa cak su i vasi istoricari dovodili u sumnju tvrdnje ove dvojice. O istorijski tacnoj i preciznoj kraljevini moze se govoriti od 1075. godine kada je Zvonimir okrunjen. E, sad sto ste vi ponudili dupe Laslu 16 godina kasnije dovoljno govori i o velicini i o snazi tadasnje drzave. Pa je tim povodom i nastala "Pacta Conventa" kako bi 2 veka kasnije sprali sa sebe ljagu i kako bi mogli da baljezgate o tisucoljetnem snu. Lampe je pisao o tome, kao i jedan profesor sa Univerziteta Micigen, ali sam zaboravio kako se zvao...Tako da slobodno nastavite sa baljezganjem, vas pandan od foruma uvek ponudi neke dobre stvari za smejanje ( f.o.r.u.m. hr.) a vidim da odatle uglavnom i stizete.

Znam da je tebi iz srpskog aspekta ovo teško da shvatiš...

Pretpostavljam da znaš da ban Josip Jelačić ima izuzetno negativnu ulogu u mađarskoj historiografiji. Smatraju ga prvoborcem protiv njihove revolucije 1848.A Hrvati otkrivaju spomenik banu Jelačiću na glavnom trgu u Zagrebu 16.12.1866.Sa mačom okrenutim prema sjeveru,Mađarskoj..
I stajao je tamo čitavo vrijeme trajanja Monarhije sve do njezina kraja,uklonjen je od strane komunista tek nakon WW2.

Interesantno, veliki neprijatelj Mađara imao je glavni spomenik u ZG, u Hrvatskoj koja je potpadala pod Mađare.

2 godine nakon otkrivanja spomenika,1868., hrvatski jezik postaje službenim jezikom u Hrvatskoj,Slavoniji i Dalmaciji. Pa je tako i u Zemunu službeni jezik bio hrvatski.

Hrvatska je bila kraljevina unutar Habsburgove monarhije.
Ona je sama po sebi bila širi pojam od kraljevine.
Hrvatska nije bila Austrija, znalo se gdje je Austrija, znalo se gdje je Ugarska,tako se znalo i gdje je HR.

Valjda su Madžari bili porobljeni tada, jer je vladar bio njemačke krvi,Habsburg?

Pa su isti ti Madžari bili porobljeni i kad je Anžuvinac bio na vlasti, a nitko ugarske krvi,
pa su bili porobljeni i kad je Žigumnd Luksemburški bio vladar, ni on nije bio ugarske krvi,
a nisu ni Jagelovići.
Vidiš ti te Madžare, otkad je umro zadnji Arpadović 1301.g. i oni su porobljeni jer nemaju vladara narodne krvi.
Arpadovići su se krunili hravtskom krunom, prvi je to napravio Koloman u Biogradu. Po tome je očito da je HR zasebna kraljevina, države nisu jedinstvene, ujedinjuje ih tek osoba kralja.
Hrvati Arpadovićima ni porez nisu plaćali.

Tako su valjada i Rusi porobljeni kad im je došla Katarina Velika.
Pa Engleska kad im je Nijemac postao kralj,
pa isto i za Bugare kad su primili njemačku dinastiju.

Ne priča se u hrvatskom saboru ugarski, već samo latinski, a kasnije hrvatski.
U ugarskom saboru se također pričalo latinski.


A ono što je vama najteže shvatit da je taj suživot trajao od 1102.g. do 19.st. kad je doista i bilo problem a zbog natezanja s ugarskim nacionalizmom, ali to 19.st. je kratko razdoblje, zanemarivo.
Problemi koji su postojali u 19.st. nisu postojali ni u jednom stoljeću prije, zato su Hrvati tek u 19.st. postajali sve više i više nezadovoljni.
Prije toga motiv nisu imali.Sudstvo,obrazovanje,gospodarstvo,unutarnji poslovi sve to Hrvati sami uređuje svo vrijeme,bez miješanja Habsburga i Mađara.

Hrvatsko plemstvo je za Arpadovića bilo nedirnuto, živjeli su potpuno neovisni od kraljeve vlasti, odnosno, on im je potvrdio sve što su željeli.

Tek dolaskom Anžuvinaca koje su instalirali Šubići Bribirski, kralj ima ambiciju ojačati svoj položaj i nastoji slomiti hrvatsko plemstvo, uspio je ograničiti moć Šubića, ali ne i sve što je htio. nakon toga dolaze Turci i svi imaju pametnija posla.

Nema govora o tome da bi Hrvati bili nekome potčinjeni ili robovali nekome.

Šubići su bili potpuna vlast nad oko 50 000 km2 u svoje doba.

Mi nikakvih problem a nemamo ni s Ugrima ni s Austrijom do 19.st. kad su se raspirili nacionalizmi, prvenstveno ugarski. Tek tad se pojavljuje potreba da nešto mijenjamo. Prije ne.

ps,provjeri kod profesora sa Univerziteta Micigen što nije istina z:poz:
 
Poslednja izmena:
Spomenik francuskoj republici i crvenoj armiji u Beogradu,:deda:

termopilski klanac na krfu:bob:

nisu stihovi lažni,nego narod o kojem piše..
Ustašo, spomenik borcima Crvene Armije je na groblju oslobodilaca Beograda, kao i njihovi posmrtni ostaci...zamisli čuda, na groblju. Pa nismo mi fašisti kao vi pokatoličeni da slavimo ulazak Nemaca. Razlika između Beograda i fašističkog Zagreba, aprila 1941 je ogromna....naravno i 1945-ta :)
 
Ustašo, spomenik borcima Crvene Armije je na groblju oslobodilaca Beograda, kao i njihovi posmrtni ostaci...zamisli čuda, na groblju. Pa nismo mi fašisti kao vi pokatoličeni da slavimo ulazak Nemaca. Razlika između Beograda i fašističkog Zagreba, aprila 1941 je ogromna....naravno i 1945-ta :)


pa jel slavite tuđe bajonete?

jel vam termopilski klanac na Krfu?

jel kraljević Marko turski vazal?

kako je 7 pijanih švaba zauzelo Beograd :sanke::sanke::sanke:
 
Pa kad već "kolege" forumaši iz Srbije stalno spominju nekakvu "novohrvatsku" povijest zamolio bi ih da nam ukratko daju srpsku verziju HR povijesti ili nekakav link... Može li srpska wikipedija da se smatra relevantnom o HR povijesti?

I jedno pitanje. Postoji li u Srbiji leksikografski zavod kao što je kod nas "Miroslav Krleža"?

Evo ovdje link o hrvatskoj verziji srpske povijesti i o Srbiji općenito...
http://proleksis.lzmk.hr/46623/

Te o Jugoslaviji...
http://proleksis.lzmk.hr/29379/

Evo našao sam par "bisera" na srpskoj vikipediji... Radi se naravno o NDH...

Викицитати „Срби су дошли у наше крајеве с турским четама, као пљачкаши, као талог и смеће Балкана. Не можемо допустити да у нашој народној држави владају два народа. Један је бог и један је народ који влада, а то је хрватски народ“
(др. Мирко Пук, министар правосуђа НДХ, у Крижевцима, 6. јула 1941.)
Процењује се да је на територији НДХ живело преко 30% Срба. У току Другог светског рата, када је подручије некадашње Војне крајине потпало под контролу усташког Загреба, односно ушло у састав НДХ, решавање српског питања у Хрватској достигло је свој врхунац. У те четири ратне године 1941—1945. на територији НДХ убијено је преко 1.000.000 православних Срба, преко 400.000 Срба је прогнано (већином источно од реке Дрине), а 200.000 Срба Православаца је покрштено, тј. преведено у католичку веру.[5]
У том периоду НДХ, Миле Будак усташки министар у влади НДХ, у Госпићу говори своју чувену реченицу:
Викицитати „Једну трећину Срба ћемо побити, другу трећину Срба ћемо протерати, а трећу трећину ћемо покрсити“
(Миле Будак, министар владе НДХ, у Госпићу 2. маја 1941.)
Заправо то је у једној реченици и суштина решавања српског питања у Хрватској.[6]
Усташке власти у НДХ су имале велику помоћ Ватикана, а органзивали су велики број концентрационих логора смрти, где су на најмонструонзнији начин убијале на стотине хиљада Срба, Јевреја и Рома. У тим покољима је учестовало више од 2.000 фратара (католичких свећеника). Усташке власти су посебну пажњу усмериле на истребљење Српске Православне цркве и свештенства СПЦ. У доба НДХ убијено је преко 200 свештеника СПЦ.[7][8][9]

Znači u NDH je nestalo oko 1600000 - mijijun i šesto tisuća Srba. Po popisu iz 1948 ih ima oko 1700000 koji su ostali. To znači da je u NDH živilo oko 3300000 Srba (tri milijuna i tristo tisuća Srba! A oni su činili više od 30% stanovništva. Znači HR i BiH su imale zajedno oko 9000000 (devet milijuna stanovnika)? I to bez Dalmacije i Istre...

O Jugoslaviji...

У доба социјалистичке Југославије коју је предводио Хрват, Јосип Броз Тито, споровођена је идеја братства и јединства свих народа у Југославији, а највише Срба и Хрвата, као најбројнијих народа. У Уставу СР Хрватске 1945—1990. године, због своје антифашистичке борбе у Другом светском рату, Срби у Хрватској су имали гарантовану конститутивност.[4]
Међутим, и поред тога трајала је тиха асимилација Срба у СР Хрватској.

http://sr.wikipedia.org/wiki/Решавање_српског_питања_у_Хрватској
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top