Truman
Elita
- Poruka
- 24.980
Ako su Kain i Avelj nastali od prvih ljudi Adama i Eve kako su onda našli žene? Biblija kaže da je Kain našao ženu van Edenskog vrta na osnovu čega bi se moglo zaključiti da su i van zemaljskog raja postojali ljudi.
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Ako su Adam i Eva isterani iz Edenskog vrta, onda je celo njihovo buduće potomstvo isterano. Da se pominje celo potomstvo Adama i Eve, Biblija bi bila mnogo deblja knjiga, i bavila bi se nevažnim pitanjima.To mi je neuverljivo objasnjenje, znaci njihova deca ( koja mislim da se uopste ne spominju u Bibliji osim ove dvojice ) su isterana iz Edena takodje?
Ako su Adam i Eva isterani iz Edenskog vrta, onda je celo njihovo buduće potomstvo isterano. Da se pominje celo potomstvo Adama i Eve, Biblija bi bila mnogo deblja knjiga, i bavila bi se nevažnim pitanjima.

To je to. Tamo ne piše.U Bibliji.![]()

Ako su Kain i Avelj nastali od prvih ljudi Adama i Eve kako su onda našli žene? Biblija kaže da je Kain našao ženu van Edenskog vrta na osnovu čega bi se moglo zaključiti da su i van zemaljskog raja postojali ljudi.
Pre svega,rajski vrt nije nikakvo mesto na kojem su ziveli Adam i Eva.Taj raj predstavlja liturgijsku zajednicu prvog coveka i Boga.
Naravno da je postojalo mnogo ljudi.
Neka tumaci na svoj nacin.Nemam nikakvih problema.Samo sto takvo tumacenje ne vazi za mene.A kad iznosim svoje misljenje po ovom i bilo kom drugom pitanju,logicno je i da iznosim svoje tumacenje.Zašto pre svega??
Ima pravo čovjek tumačiti kao i ti na svoj način.
Prema toma nema tu pre svega a za logičku konstrukciju tvoga tumačenja liturgije ....
Čuj liturgije??
Još samo ubaci i oltar crkveni i sve si rekao što ti je na pameti.
Neka tumaci na svoj nacin.Nemam nikakvih problema.Samo sto takvo tumacenje ne vazi za mene.A kad iznosim svoje misljenje po ovom i bilo kom drugom pitanju,logicno je i da iznosim svoje tumacenje.
Litrugija je licnosni odnos sa Bogom u kojem ga poznajemo kao Oca.Naravno da nije postojao nikakav oltar,kao sto nece postojati ni u eshatonu,pa ipak ce to biti Kosmicka Liturgija.
Ukratko, liturgijska zajednica je geografski pojam, a odnosi se na područje bogato zlatom i dragim kamenjem.Pre svega,rajski vrt nije nikakvo mesto na kojem su ziveli Adam i Eva.Taj raj predstavlja liturgijsku zajednicu prvog coveka i Boga.
Naravno da je postojalo mnogo ljudi.

Čuj ne važi??
Kao da netko ti rekao da nešto treba da važi čim si upotrebio izraz da ne važi.
Ali bode ti ono PRE SVEGA ..
Puno je konrektinije :
Moje mišljenje je da se to tumači na slijedeći način ili karikiram----moje mišljenje je to i to--- ili neka slična baza riječi koja izriče svoje a dopušta i druge mogućnosti..
A ne PRE SVEGA itd
A i LITURGIJA bode
Zamisli da kažem Adam je bio u KAPELICI s bogom..
Evo,izmenio sam,nema vise " pre svega".Jel sad ok?
Ne vidim sta je sporno u terminu "Litrugija" koji oznacava upravo to sto sam rekao-zajednicu sa Bogom.
Rajski vrt nije nikakvo mesto na kojem su ziveli Adam i Eva.Taj raj predstavlja liturgijsku zajednicu prvog coveka i Boga.
Naravno da je postojalo mnogo ljudi.
Ne razumem te...jesu li Adam i Eva bili prvi ljudi? I ko je stvorio te druge ljude?
Ali zašto nisi napisao zajednica s bogom nego si Liturgija??
To je čisti marketinški potez uvijen onako kao da i neće neprimetno.
Jesu,kao i ti ostali ljudi.Telo svih ljudi je nastalo evolucijom.