Watchman
Buduća legenda
- Poruka
- 42.875
ZAŠTO SE I DALjE PREĆUTKUJE HRVATSKI GENOCID NAD SRBIMA - "MI NEMCI SMO SAODGOVORNI ZA SVA ZBIVANjA NA BALKANU"
Repriza Hitlerove NDH
Odavno neka knjiga nije izazvala toliku buru kao delo Ulriha Šilera NEMAČKA I "njeni" HRVATI, sa podnaslovom "Od ustaškog fašizma do Tuđmanovog nacionalizma", tako da se - sudeći prema recenzijama najvažnijih listova - može postaviti pitanje: Da li je u Nemačkoj konačno na dnevnom redu medijski uvod u političko otrežnjenje ili samo još jedna retrospektiva nemačke istorijske predrasude prema Balkanu uopšte i, posebno, Srbima?
Bilo kako bilo, nemačku štampu je povodom ove knjige - koja je senzacionalno odjeknula u nemačkom javnom mnjenju - zapljusnuo talas preispitivanja uloge Nemačke na Balkanu. Kao i knjiga, i osvrti na nju kritički posmatraju tu ulogu - od Drugog svetskog rata i stvaranja Pavelićeve NDH do rasparčavanja Jugoslavije, podrške proglašenju nove nezavisne Hrvatske i udela u potonjim ratovima.
"Junge velt" kaže da je Ulrih Šiler u svojoj knjizi postavio pitanje o nemačkoj saodgovornosti za razvoj nacionalizma i secesionizma u Hrvatskoj pre i posle Drugog svetskog rata, pitanje o krivici Nemaca za rasturanje Jugoslavije i kažnjavanje Srba i Srbije.
"Kao Hitler 1941, i njegovi potomci su se posle poslužili delovima katoličkog klera ne samo u dijaspori, posebno u Nemačkoj, već i u samoj Hrvatskoj, kao i Vatikanom, da bi se osvetili neposlušnim Srbima. Ostali Evropljani su ih pri tom verno sledili, pošto su na to bili primorani političkim i ekonomskim ucenama.
Nacisti su sa Antom Pavelićem na čelu uspostavili ustaški režim u Hrvatskoj, oni su ustaše doveli na vlast i učvrstili ustaški režim sa svim njegovim jezivim zločinima, sve do 1945. kada je okončana fašistička vladavina. Pavelić je tek po obilasku nacističkog konc-logora Zaksenhauzen podigao hrvatski logor smrti Jasenovac.
Borio se protiv Srba, Titovih partizana i srpskih-kraljevskih četnika. Pavelić je bio taj koji je stvorio hrvatsku Dobrovoljnu oružanu SS diviziju i uputio je na Istočni front. Hitlerova marionetska tvorevina NDH i Pavelić ubili su u toku Drugog svetskog rata više od 400.000 ljudi - 300.000 Srba, 31.000 Jevreja, Roma i drugih.
Uprkos svemu, Pavelić je 1947. pobegao tzv. vatikanskim pacovskim kanalima sa pasošem međunarodnog Crvenog krsta u Argentinu, gde ga je raširenih ruku primio tadašnji argentinski predsednik Huan Peron."
Berlinski list navodi da nisu samo radikalni nacionalistički krugovi u emigraciji bili ti koji su se po završetku rata borili protiv nove Jugoslavije dodaje da autor knjige "Nemačka i 'njeni' Hrvati" detaljno opisuje saradnju nemačke obaveštajne službe BND sa hrvatskim funkcionerima još za vladavine Josipa Broza, posebno sa Franjom Tuđmanom, potonjim hrvatskim liderom: "Izabran za predsednike nezavisne Hrvatske 1991, on je terorom protiv srpskog stanovništva u Hrvatskoj, pre svega u Krajini, odlučio da započne jugoslovenske secesionističke ratove. Uz pomoć Zapada, pre svega Nemaca, Tuđman je do kraja sproveo Pavelićevu ustašku tezu o 'etnički čistoj Hrvatskoj', potpuno etnički očišćenoj od Srba."
Autor knjige na kraju knjige postavlja pitanje zašto je i dalje u nemačkoj javnosti tako malo prisutna svest o hrvatskom genocidu nad Srbima. Kako je bilo moguće da 30.000 hrvatskih ratnih zločinaca pobegne u Latinsku Ameriku i tamo nastavi da u miru živi i radi na razbijanju Titove države? Ko im je dozvolio i zašto da se vrate i pomognu Tuđmanu da se ustoliči na neoustaškom tronu u Zagrebu?" - navodi "Junge velt".
"Ostaci Jugoslavije predstavljaju danas nedovršene države naslednice. Šiler je potpuno u pravu kad piše da su Nemci saodgovorni za zbivanja na Balkanu još od 1941. Ovo je jedna važna i značajna knjiga, pre svega za sve one srbofobe, srbomrzitelje, koji tako rado provode odmor na Jadranu" - zaključuje ovaj list.
Biografija i životno iskustvo autora određuju "dramaturgiju" njegovog dela. Ulrih Šiler je napravio knjigu u koju je uneo lično i faktičko na optimalan način, tako da knjiga na najbolji način ostavlja na čitaoca, i informativno i stilistički, impresivan utisak.
http://www.eurasischesmagazin.de/artikel/?artikelID=20100320
Još jedna potvrda da je Hrvatska nastala na genocidu.
Država koja tako nastane, ne može opstati.
Repriza Hitlerove NDH
Odavno neka knjiga nije izazvala toliku buru kao delo Ulriha Šilera NEMAČKA I "njeni" HRVATI, sa podnaslovom "Od ustaškog fašizma do Tuđmanovog nacionalizma", tako da se - sudeći prema recenzijama najvažnijih listova - može postaviti pitanje: Da li je u Nemačkoj konačno na dnevnom redu medijski uvod u političko otrežnjenje ili samo još jedna retrospektiva nemačke istorijske predrasude prema Balkanu uopšte i, posebno, Srbima?
Bilo kako bilo, nemačku štampu je povodom ove knjige - koja je senzacionalno odjeknula u nemačkom javnom mnjenju - zapljusnuo talas preispitivanja uloge Nemačke na Balkanu. Kao i knjiga, i osvrti na nju kritički posmatraju tu ulogu - od Drugog svetskog rata i stvaranja Pavelićeve NDH do rasparčavanja Jugoslavije, podrške proglašenju nove nezavisne Hrvatske i udela u potonjim ratovima.
"Junge velt" kaže da je Ulrih Šiler u svojoj knjizi postavio pitanje o nemačkoj saodgovornosti za razvoj nacionalizma i secesionizma u Hrvatskoj pre i posle Drugog svetskog rata, pitanje o krivici Nemaca za rasturanje Jugoslavije i kažnjavanje Srba i Srbije.
"Kao Hitler 1941, i njegovi potomci su se posle poslužili delovima katoličkog klera ne samo u dijaspori, posebno u Nemačkoj, već i u samoj Hrvatskoj, kao i Vatikanom, da bi se osvetili neposlušnim Srbima. Ostali Evropljani su ih pri tom verno sledili, pošto su na to bili primorani političkim i ekonomskim ucenama.
Nacisti su sa Antom Pavelićem na čelu uspostavili ustaški režim u Hrvatskoj, oni su ustaše doveli na vlast i učvrstili ustaški režim sa svim njegovim jezivim zločinima, sve do 1945. kada je okončana fašistička vladavina. Pavelić je tek po obilasku nacističkog konc-logora Zaksenhauzen podigao hrvatski logor smrti Jasenovac.
Borio se protiv Srba, Titovih partizana i srpskih-kraljevskih četnika. Pavelić je bio taj koji je stvorio hrvatsku Dobrovoljnu oružanu SS diviziju i uputio je na Istočni front. Hitlerova marionetska tvorevina NDH i Pavelić ubili su u toku Drugog svetskog rata više od 400.000 ljudi - 300.000 Srba, 31.000 Jevreja, Roma i drugih.
Uprkos svemu, Pavelić je 1947. pobegao tzv. vatikanskim pacovskim kanalima sa pasošem međunarodnog Crvenog krsta u Argentinu, gde ga je raširenih ruku primio tadašnji argentinski predsednik Huan Peron."
Berlinski list navodi da nisu samo radikalni nacionalistički krugovi u emigraciji bili ti koji su se po završetku rata borili protiv nove Jugoslavije dodaje da autor knjige "Nemačka i 'njeni' Hrvati" detaljno opisuje saradnju nemačke obaveštajne službe BND sa hrvatskim funkcionerima još za vladavine Josipa Broza, posebno sa Franjom Tuđmanom, potonjim hrvatskim liderom: "Izabran za predsednike nezavisne Hrvatske 1991, on je terorom protiv srpskog stanovništva u Hrvatskoj, pre svega u Krajini, odlučio da započne jugoslovenske secesionističke ratove. Uz pomoć Zapada, pre svega Nemaca, Tuđman je do kraja sproveo Pavelićevu ustašku tezu o 'etnički čistoj Hrvatskoj', potpuno etnički očišćenoj od Srba."
Autor knjige na kraju knjige postavlja pitanje zašto je i dalje u nemačkoj javnosti tako malo prisutna svest o hrvatskom genocidu nad Srbima. Kako je bilo moguće da 30.000 hrvatskih ratnih zločinaca pobegne u Latinsku Ameriku i tamo nastavi da u miru živi i radi na razbijanju Titove države? Ko im je dozvolio i zašto da se vrate i pomognu Tuđmanu da se ustoliči na neoustaškom tronu u Zagrebu?" - navodi "Junge velt".
"Ostaci Jugoslavije predstavljaju danas nedovršene države naslednice. Šiler je potpuno u pravu kad piše da su Nemci saodgovorni za zbivanja na Balkanu još od 1941. Ovo je jedna važna i značajna knjiga, pre svega za sve one srbofobe, srbomrzitelje, koji tako rado provode odmor na Jadranu" - zaključuje ovaj list.
Biografija i životno iskustvo autora određuju "dramaturgiju" njegovog dela. Ulrih Šiler je napravio knjigu u koju je uneo lično i faktičko na optimalan način, tako da knjiga na najbolji način ostavlja na čitaoca, i informativno i stilistički, impresivan utisak.
http://www.eurasischesmagazin.de/artikel/?artikelID=20100320
Još jedna potvrda da je Hrvatska nastala na genocidu.
Država koja tako nastane, ne može opstati.




Smeju vam se svi redom na ove kompleks teme i vi i dalje... Nezamisliv, ali NEZAMISLIV blam!