Fudbalska reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pavlović ima tek polusezonu igranja fudbala iza sebe, Stevanović tek nekoliko utakmica. Lepo je počeo, ali da li je to dovoljno da se već sada smatra liderom generacije koja je 4 godine starija od njega?
Jović je dve godine stariji od Joveljića i pre dve godine je bio drugi špic Ajntrahta. Joveljić tek treba da dokaže da je na tom nivou, a za sada dosta slabije koristi minutažu koju dobija nego što je Jović.
Vlahović jeste talenat, ali i on je tek počeo da dobija šansu.
Poenta je da su mnogi iz generacije '96. već imali izgrađena fudbalska imena, zavidne role u svojim klubovima i znao si na koga možeš da se osloniš.
Ovde je za sada gotovo sve nepoznanica.

Lutovac je sa 20 godina bio najbolji igrač Rada i jedan od najboljih igrača lige. Dečko je pre 4 godine osvojio omladinsku ligu sa Radom. Znaš li ti kakvo je to dostignuće?
Njegoš je bio neko i nešto u Radu. Nisam siguran koliko će dobiti šansu i koliko će napredovati u Zvezdi, jer Zvezda u poslednje vreme baš se i ne ističe time što gura klince. Partizan je daleko ispred u tome.
 
Jel Boga ti a posle koliko polusezona je Grujic prodat u Liverpul?? Ti ocekujes sad od ovih klinaca da sa 18 izgrade ime koje ovi stariji nisu ni sa 23.. Pa nije Zivkovic sa 16 bio lider Partizana nego kasnije... Ne znam gde trcis pred rudu. Omladinska liga dostignuce haahah nadam se da je ovo ironija. Njegos ce igrati u Zvezdi ne boj se. Kad je igrao Racic igrace i on.

Vlahovic decko ima 19 godina ne znam o cemu ti pricas kao da vec ima 25 pa je tek poceo da dobija sansu. A Jovic je leta 2017. presao u Ajntraht znaci pre 2 godine i evo Joveljic sada dve godine kasnije, znaci u istom uzrastu.
 
Pa Živković pre 2 godine nije imao 16, već 21 godinu i bio je već dokazan igrač u Partizanu sa iskustvom u evropskim takmičenjima.
Grujić je takođe bio jedan od lidera u Zvezdi.
Reci mi koji od ovih sada da pređe u Zvezdu i Partizan bi imali tako važne uloge?

Jesu Jović i Joveljić u istom uzrastu došli u Ajntraht, ali Jović je u startu koristio minutažu efikasno.
A sada Ajntraht dovodi novog napadača iz Sportinga zato što nije zadovoljan efikasnošću ovih koje je imao.
 
Pa znam. Ja ti to i pricam. Da Zivkovic nije sigurno sa 16 bio dokazan, pa ti zbog toga i kazem da je glupo sad nesto sumnjati u Stevanovica s obzirm na njegove godine... Ti sve vreme vrtis pricu kao da on vec ima 20 i kusur.. Ne znam odakle ocekujes da ima iskustvo u evropskim takmicenjima. Tvoj je problem koji i da ti nacrtam ne mozes da ukapiras sto ove igrace od 16 i 18 poredis sa ovim starijima ali ne kada su bili u njihovim godinama nego kad su vec imali po 20 i vise..

Grujic je u Zvezdi odigrao par meseci fudbala i odmah je prodat. Evo ti Pavlovic ima ulogu u Partizanu, Stevanovic u prvenstvu ubedljivo najbolji, Njegos ti isto igra ling long. A pazi sad pitanje za tebe - gde je bio Radonjic u njihovim godinama?? Zasto je zaigrao fudbal tek sa 21, 22... A ti uzdises njegovu generaciju kao neki simbol uspeha..

Pa taj isti Jovic ti je slucajno postao ovo sto je sada, zahvaljujuci Kovacu. On je u prvoj sezoni dao svega 7-8 golova, a evo ti ga Jovelja na 2-3 utakmice na kasicicu je vec dao gol. Ti pricas kao da je sad sezona zavrsena i Joveljic nije pokazao nista. Sacekaj malo! On tek treba da odigra to sto je Jovic. Zato sto je mladji. I ako bas teras mak na konac vece su sad sanse da Jovelja bude top igrac nego sto je bio slucaj sa Jovicem pre 2 godine.. Ajntraht igra sa 2 napadaca tako da ce tu kombinovati Joveljica, Rebica, Paciencu, Kamaru i tog novog... Bice prostora za malog, pogotovo sto ne verujem da ce Rebica cesto gurati skroz napred.

A znas zasto je Grujic bio lider u Zvezdi? Zato sto nismo mogli nikog da dovedemo kao Partizan sad.. Da je bilo para doveli bi nekog stranca ili domaceg iskusnijeg igraca, a ovako je on gurnut pa sta Bog da.
 
Pa ja ih ne poredim, to ti radiš. Ti spominješ Živkovića kao igrača od 16 godina, a ja poredim ovu generaciju sa onom od pre 2 godine.
Živković je pre 2 godine imao 21, pa nije fer porediti ga sa klincem od 16.
Poredi Živkovića i Grujića sa Mašovićem, Zlatanovićem, Račićem, Birmančevićem... koji sada imaju isto godina koliko i oni pre dve godine.
A da se ne lažemo Živković i Grujić su u tim godinama bili daleko ispred i ti sam to znaš.
Čak su imali i nastupe za A reprezentaciju. Koji od ovih igrača može da nastupa za A reprezentaciju?
Čak i Radonjić je nastupio za reprezentaciju novembra 2017. Koji od ovih će moći da igra za A reprezentaciju za 3 meseca?

Jović je u prvoj sezoni u Ajntrahtu davao gol na svakih 126,7 minuta, a Joveljić za sada 1 gol za 348.
Ne kažem da neće biti bolji. Verovatno hoće. Ali očigledno i ovi u klubu misle da su se preračunali sa njim čim su doveli novog napadača, iako to nisu planirali.
Jović je odmah u startu bio projektovan za drugog špica i to je itekako opravdao čim je u sledećoj sezoni postao prvi špic.

Šta pišeš ti čoveče? Niste imali para, pa je Grujić gurnut u prvi plan?
Pa vi ste te sezone imali 30 bodova više od Partizana!
Zar si već zaboravio?
Jadni vi. Niste imali tada para, pa ste morali da se zadovoljite Grujićem :hahaha:
 
Za tog Zlatanovica i Masovica nisam nikad ni cuo. Njih mozes da poredis sa Stefanom Ilicem, a ne sa Grujicem i Zivkovicem. Debitovali su za A tim jer je ova generacija iznad njih bila u deficitu 93-94.. Sad je mnogo veca baza. Pa samim tim i konkurencija.

Pricam kad smo ispali od Kairata i kad je najvece pojacanje bio Plavsic iz Spartaka za 350 000.. Kad je Grujic za malo prodat za 1,5 miliona da se njegov tata nije umesao i stopirao transfer.
 
Stefan Ilić nikada nije ni debitovao za mladu reprezentaciju, a to što ne znaš ko je Zlatanović ne znam šta bih ti rekao.
Dečko je trenutno možda i najkompletniji igrač iz ove generacije.

Kažeš da su Grujić i Živković igrali za A tim jer su generacije 93 i 94 bile u deficitu, a sada je kao sve u redu.
Pa nešto ne vidim da reprezentacija vrvi od igrača mlađih od 96. godišta, osim Jovića i Milenkovića.

Kupili ste tada Plavšića za 350 000, Srnića za više od 400, odrekli ste se milion evra da bi još 6 meseci zadržali Grujića na pozajmicu, a pre toga ste dali i neki novac za transfere Donalda i Le Taleka.
Donald, Le Talek, Vijeira i Kanga su došli iz šeste najjače evropske lige u Zvezdu i nisu tamo bili samo nemi posmatrači, već prvotimci.
Sigurno nisu došli u Zvezdu da bi igrali za kikiriki.
Zato nemaš pravo da se žališ kako niste imali para i kako ste jadni bili primorani da gurate Grujića u prvih 11.
 
Vazno je da ostane u formi i da daje golove a gde - nije bitno iako je Championship jaci od dosta prvih liga u Evropi ako ne i u svetu.

Ja bi voleo da stalno igramo sa 2 napadaca i to bi rotirao Mitra, Luku i Sergeja a polako bi uvodio i ove mlade Joveljica, Vlahovica zavisno od forme... Sergej bi se po meni fantasticno snasao kao ss secondary striker. To bi onda zahtevalo da u vezi igras ili sa dva zadnja vezna ili sa jednim al drugi da ne bude potpuni ofanzivac nego da sparta u oba pravca.. Znaci po nekim projekcijama sredinu bi drzali Maksimovic, Milivojevic, Grujic, uvek bi jedan ispao a posto Gruja sad nije ni pozvan onda je trenutno to on.. Samo je pitanje da li Tumba uopste vidi Sergeja na toj poziciji... To je vise ovako neki moj pogled kako mislim da bi dobro funkcionisalo..
 
Ja bi voleo da stalno igramo sa 2 napadaca i to bi rotirao Mitra, Luku i Sergeja a polako bi uvodio i ove mlade Joveljica, Vlahovica zavisno od forme... Sergej bi se po meni fantasticno snasao kao ss secondary striker. To bi onda zahtevalo da u vezi igras ili sa dva zadnja vezna ili sa jednim al drugi da ne bude potpuni ofanzivac nego da sparta u oba pravca.. Znaci po nekim projekcijama sredinu bi drzali Maksimovic, Milivojevic, Grujic, uvek bi jedan ispao a posto Gruja sad nije ni pozvan onda je trenutno to on.. Samo je pitanje da li Tumba uopste vidi Sergeja na toj poziciji... To je vise ovako neki moj pogled kako mislim da bi dobro funkcionisalo..
Kakav crni joveljic...

Sansu treba dati saponji....da zameni kad treba luku i mitra....
 
kakav pajac, kaže "Krivo mi je što stalno krećemo ispočetka, ali plasman na EP bi bio velika stvar ". pa načini korak više. nije plasman na ep nikakav uspeh jer će tamo biti i kosovo ili gruzija. uspeh bi bio barem četvrtfinale.

Pa po kvalitetu igraca to bi bio uspeh ali je problem neiskustvo igranja na velikim takmicenjima. Ja uvek kazem jedni od nasih najiskusnijih igraca Tadic i Matic su prosle godine sa punih 30 godina debitovali na velikim takmicenjima to sve govori. A na EP nismo bili ravno 2 decenije tako da onda s te strane sam plasman jeste uspeh.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top