Represija zenske seksualnosti u nasem drustvu

Da li ti kao zena potiskujes svoju seksualnost ili ne?

• Da

• Ne

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
I ja kazem, seksualnost se nabija na sve strane, noge, grudi i sve na prvi plan u svakom klubu, ali evo, anketa kaze da vise od pola zena mora svoju seksualnost da gusi.
Mene zanima gde se gusi tacno i zbog cega.

Pada mi na pamet ono, smekeri i hurve, sto ja ne mogu da imam seks za vece, da menjam i da mi kazu posle "to macko" a ne "ova neka raspustena, ne bih ja to zenio".
Ili sta znam, u muskom drustvu skroz je opusteno da se kaze "uh ala bi ja nju .... " sa sve socnim detaljima. Stoji, u nekom sirem krugu ljudi kolutaju ocima, "joj vidi ovog, zagoreo" ali obicno je "eh, i tata bi sine :per: "
U zenskom da neka devojka kaze "uh ala bi se kresnula sa njim" plus detalji, pa ne znam kakva bi bila reakcija zenskog drustva ali verovatno "smiri malo strasti devojko".

I ja kazem, seksualnost se nabija na sve strane, noge, grudi i sve na prvi plan u svakom klubu, ali evo, anketa kaze da vise od pola zena mora svoju seksualnost da gusi.

Pada mi na pamet ono, smekeri i hurve, sto ja ne mogu da imam seks za vece, da menjam i da mi kazu posle "to macko" a ne "ova neka raspustena, ne bih ja to zenio".
Ili sta znam, u muskom drustvu skroz je opusteno da se kaze "uh ala bi ja nju .... " sa sve socnim detaljima. Stoji, u nekom sirem krugu ljudi kolutaju ocima, "joj vidi ovog, zagoreo" ali obicno je "eh, i tata bi sine :per: "
U zenskom da neka devojka kaze "uh ala bi se kresnula sa njim" plus detalji, pa ne znam kakva bi bila reakcija zenskog drustva ali verovatno "smiri malo strasti devojko".

Мислим да је то ипак до схватања пристојности. Не волим такве изливе 'искрености' ни код мушкараца, штавише - гадим их се.

pa to je jedna od manifestacija seksualnosti, ta druga sustinska je upravo to sto ti kazes tip kad yebe je frajer a ona je qrva. mada i tu ne znam sto se ljudi toliko opterecuju, posebno ne u vecim gradovima. realno bitnije da radis kako osecas nego da patis sta ce selo da kaze. ko ti nesto kenya i drzi lekciju - da li ti takav zaista i treba u zivotu?

Ako se provede osam sati na poslu gde vlada priroda korektnosti i formalnog izrazavanja, tri sata u seksualnim aktivnostima, osam u snu i ostatak u cavrljanju sa zenom, gledanjem televizora, setnjom, trcanjem i ishranom, ne bih rekao da je 75% price koje se vrti osuda nekog ko retko i jednom mesecno padne na pamet.

pa jel citas po forumu,vidi sta sve pisu muskarci.pametne se zato prave naivne.

Mislim da nisu bas merodavni oni "samo nevina zena je dobra i postena zena koja je za udaju, sve ostalo iskljucivo samo za seks".
Ja haram i ja sam smeker, a zensko mora da bude posteno, jer je zensko, ne ide bas.

Ali ne poricem da postoji problem da ce zena koja malo otvorenije prica o seksu (otvoreno, detaljno), biti izlozena osudi sredine.
Lupam, ali da otvoreno kaze, (onako kao sto rade to muskarci), volim to i to, htela bih to i to, pa ne sumnjam da bi bilo reakcija "ju vidi ovu, zagorela malo, neka razuzdana, zeljna".
S druge strane, i muskarci ovde na forumu znaju da se raspricaju pa zene kolutaju ocima "joj vidi ovog sta pise, ovaj neki zensko nije video, napaljenko", a ni muskarci ne ostavu uvek ravnodusni.

Ali da su stroziji kriterijumi za zene, jesu.

Back