Quantcast

Represija se ZAOSTRAVA: Nezaposleni sa njivom u posedu nemaju vise pravo na lecenje!

Тихи

Zaslužan član
Poruka
114.498
Bez osiguranja zbog zemlje
Izvor: B92

Novi Sad -- Republički zavod za zdravstveno osiguranje je delu nezaposlenih odbio da produži zdravstveno osiguranje jer su vlasnici poljoprivrednog zemljišta.

To je, po oceni RZZO- dovoljan osnov da oni zdrvstveno osiguranje ostvaruju upravo po tom osnovu.

Vojvođanski ombudsman je uputio preporuku pojedinim filijalama RZZO da se ova praksa izmeni, ali to nije dalo efekta.

Mira Božić je nezaposlena više od pola godine i za to vreme pokušava da reguliše svoje zdravstveno osiguranje i dobije knjižicu, ali joj to ne uspeva.

Ona poseduje osamdeset ari zemlje na osnovu čega ostvaruje katastarski prihod od oko 120 dinara godišnje pa je RZZO vidi kao poljoprivrednicu i zahteva da se kao takva, iako je nezaposlena, i osigura.

U Kancelariji pokrajinskog ombudsmana navode da se više ljudi žalilo da ne može da dobije knjižicu.

U ovoj instituciji kažu da RZZO kod ljudi koji su im se obraćali nije uzeo u obzir pravilnik koji propisuje minimalna primanja na osnovu kojih se nelko može zdravstveno osigurati na teret države.

U RZZO kažu da se pravilnik koji definiše minimalna primanja kao uslov da neko bude osiguran na teret države primenjuje tek ako neko ne može da bude zdravstveno osiguran po sopstvenom poput poljoprivrednika.

Oni kažu i da nije bitno koliki je katastarski prihod i veličina zemljišta da bi bio osiguran kao poljoprivrednik.

Ombudsman smatra da je ova politika pogrešna i da se na ovaj način ugrožavanja zdravlja ljudi koji se ne mogu zdravstveno osigurati.

Kao potvrdu takvog stava navodi i da je Upravni sud u jednom sličnom slučaju presudio u korist osiguranika, mada RZZO na to odgovara da je Upravni sud u pojedinim slučajevima presuđivao i u njihovu korist.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
114.498
evo iz prve ruke strasnog iskustva srpskih gradjana pod ZUTIM TEROROM BORISA TADICA

Živim u Novoj Crnji, Samohrana sam majka, imam dvoje dece, i zivim sa roditenjima od soc.pomoći. Zbog 35din katastarskog prihoda i ja već godinu dana nemogu da overim zr.knjizice ni deci a ni meni. a sve košta 35000 din. DIVNA LI JE OVA DRZAVA!!!!!???
(Milena Grozdanić, 27. februar 2011 11:25)
:( :( :( :( :(

mar_comm

Elita
Poruka
24.450
Marsowac, ne lupetaj. Hoćeš da imaš zemlju, da radiš i zaradjuješ na njoj, a ja da ti plaćam lečenje. Ne može, duvaj ga... Daj meni zemlju ako si nesposoban da je radiš ili ćuti. Logika je jasna, imaš kapital, nema socijale. Kraj priče. Kako svuda u svetu, tako i kod nas.
Hoćeš da radiš ???

Javi se na PP i odmah dolazi ....

Imaš 4 ha
odmah možeš da počneš,
samo porez da platiš ...

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
Marsowac, ne lupetaj. Hoćeš da imaš zemlju, da radiš i zaradjuješ na njoj, a ja da ti plaćam lečenje. Ne može, duvaj ga... Daj meni zemlju ako si nesposoban da je radiš ili ćuti. Logika je jasna, imaš kapital, nema socijale. Kraj priče. Kako svuda u svetu, tako i kod nas.
Ево ја ћу да ти поклоним 20ари па ти на томе заради и осигурај се!

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.012
Hoćeš da radiš ???

Javi se na PP i odmah dolazi ....

Imaš 4 ha
odmah možeš da počneš,
samo porez da platiš ...
Imam ja pola jutra pod plastenikom. Kod mene je ar da kupiš oko 200-250 evra, uskoro ću uzeti nešto i za voće... Ne treba, hvala ti, pravi meni moj plastenik dovoljno da ukrupnjujem kapital... Ove godine ima da iskidam na zelenu salatu, prelazim na hidroponiku ;)

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.544
А сад једно питање за све...
ЗАШТО МЕНЕ ДРЖАВА КАО ПРИВАТНОГ ПРЕДУЗЕТНИКА
ТЕРА ДА УПЛАЋУЈЕМ СОЦИЈАЛНО ОСИГУРАЊЕ...?
МОЖДА ЈА ТО НЕ ЖЕЛИМ, МОЖДА ХОЋУ ДА СЕ ОСИГУРАМ
У НЕКОМ ПРИВАТНОМ ФОНДУ...?
ОВИ ИМАЈУ ЗЕМЉУ....ЈА ИМАМ РАДЊУ....ЗАР ТО НИЈЕ ИСТО...?
:per: :per: :per:

antoanko

Iskusan
Poruka
5.826
Odavno to važi ....

Ukoliko domaćinstvo poseduje više od 1/2 ha zemlje mora i porez
kao i doprinose za socijalno i penziono osiguranje
za sve članove porodičnog domaćinstva
da plaća ....
....i to košta 28.000 dinara....ako imaš vezu u upravi prihoda ne moraš da platiš nego dobiješ potvrdu i overiš knjižicu (viđeno)...

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Ne postoji fond za socijalno, privatni.

Ako mislis na zdravstvo i doprinose za nezaposlenost, to moze, ali onda opet moras da placas da bi imao zdravstvenu knjizicu, kome god...tom privatnom fondu.;)

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
iz istog razloga iz kojeg te tera da saljes decu u njihove skole a ne u privatne po tvom izboru.

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.544
Da bi imala pare u budzetu jer zna da ces na kraju ici kod privatnih lekara i platiti zdravstvenu uslugu,jednom recju krade ti pare.
Ма знам ја то....само што су сад заокеужили....
Сад краду од скоро свих....
Остали су јаш само корисници услуга градских контејнера...

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.728
Bez osiguranja zbog zemlje
Izvor: B92

Novi Sad -- Republički zavod za zdravstveno osiguranje je delu nezaposlenih odbio da produži zdravstveno osiguranje jer su vlasnici poljoprivrednog zemljišta.

To je, po oceni RZZO- dovoljan osnov da oni zdrvstveno osiguranje ostvaruju upravo po tom osnovu.

Vojvođanski ombudsman je uputio preporuku pojedinim filijalama RZZO da se ova praksa izmeni, ali to nije dalo efekta.

Mira Božić je nezaposlena više od pola godine i za to vreme pokušava da reguliše svoje zdravstveno osiguranje i dobije knjižicu, ali joj to ne uspeva.

Ona poseduje osamdeset ari zemlje na osnovu čega ostvaruje katastarski prihod od oko 120 dinara godišnje pa je RZZO vidi kao poljoprivrednicu i zahteva da se kao takva, iako je nezaposlena, i osigura.

U Kancelariji pokrajinskog ombudsmana navode da se više ljudi žalilo da ne može da dobije knjižicu.

U ovoj instituciji kažu da RZZO kod ljudi koji su im se obraćali nije uzeo u obzir pravilnik koji propisuje minimalna primanja na osnovu kojih se nelko može zdravstveno osigurati na teret države.

U RZZO kažu da se pravilnik koji definiše minimalna primanja kao uslov da neko bude osiguran na teret države primenjuje tek ako neko ne može da bude zdravstveno osiguran po sopstvenom poput poljoprivrednika.

Oni kažu i da nije bitno koliki je katastarski prihod i veličina zemljišta da bi bio osiguran kao poljoprivrednik.

Ombudsman smatra da je ova politika pogrešna i da se na ovaj način ugrožavanja zdravlja ljudi koji se ne mogu zdravstveno osigurati.

Kao potvrdu takvog stava navodi i da je Upravni sud u jednom sličnom slučaju presudio u korist osiguranika, mada RZZO na to odgovara da je Upravni sud u pojedinim slučajevima presuđivao i u njihovu korist.

Pa vidi ovako.
Imaju zemlju a ne rade je. Ja da se pitam jednostavno bih dodeljivao tu zemlju ljudima koji žele da rae.

negde raniej smo imali temu gde sam lepo rekao da zemlju treba davati mladim bračnim parovima i sve beneficije koji odluče da se nasele na farmama ili na selu i da rade zemlju.

Sada imamo situaciju da zemlje ima, ne rade je a ne daju ni drugom- pa kukaku kako su siromašni.

Daj lepo zemlju državi i dobiješ zdravstveno. zemlja mora da se radi.

mar_comm

Elita
Poruka
24.450
Ма знам ја то....само што су сад заокеужили....
Сад краду од скоро свих....
Остали су јаш само корисници услуга градских контејнера...
Ne sekiraj se,
njih će verovatno da "čipuju",
pa i njima da se ubere porez ....

Šta oni misle, džabe 'leba da jedu ????

To samo Cigani,
pardon Romovi mogu ....
Ni lična karta, krštenica, venčanica, državljanstvo, prijava prebivališta, ništa im ne treba .....
Oni mogu i bez knjižice kod lekara,
i lekove koji se plaćaju džabe dobijaju,
i deca im svake godine dobijaju knjige (koje roditelji prodaju posle 3 dana) ...

I posle kažu ugroženi su,
pritiska ih Đilas ....

mar_comm

Elita
Poruka
24.450
Pa vidi ovako.
Imaju zemlju a ne rade je. Ja da se pitam jednostavno bih dodeljivao tu zemlju ljudima koji žele da rae.

negde raniej smo imali temu gde sam lepo rekao da zemlju treba davati mladim bračnim parovima i sve beneficije koji odluče da se nasele na farmama ili na selu i da rade zemlju.

Sada imamo situaciju da zemlje ima, ne rade je a ne daju ni drugom- pa kukaku kako su siromašni.

Daj lepo zemlju državi i dobiješ zdravstveno. zemlja mora da se radi.
Svaki put kad nešto napišeš,
prosto moraš da lupiš .....

Pa tvoj Toma se zalaže za nepovredivost privatne svojine, (da se neko ne bi setio da dirne u ono što je nadrpao)
a ti bi da oduzimaš zemlju i da je deliš po svom ćefu .....

Umro bre Tito !!!!
za slučaj da nisi čuo .....

mar_comm

Elita
Poruka
24.450
Romi,koji sakupljaju sekundarne sirovine u BG-sa motokultivatorima,prljavim dajanama,i konjskim zapregama redovno placaju policiji harac,nema dzabe nista sve se mora platiti,jos samo da smisle kako ce da ih cipuju i na koji nacin da utvrde koliko su zaradili u toku dana pa da razrezu pdv na to i plus harac.
E, ako se žandarski reket računa u porez,
onda bi trebali da traže i dobiju pravo na delimični povraćaj .....

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
imaju ljudi u srbiji i ruke i noge pa nista ne vredi. eventualno bubreg moz vredi nesto. takav je sistem.

i da, drzava uvek i sve upropasti, pogotovo kad ponudi "besplatno" obrazovanje i zdravstvo (koje naravno placaju poreski obveznici uvek posto drzava nikad nista i ne stvara od vrednosti). i tako se dodje do momenta kad ljudi placaju za usluge koje ne dobijaju a drzava se namnozila u glavnom gradu, ima ih brat bratu 30 000.

have to feed the monster!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.