Reperi na Balkanu

Zavisi.. Mnogi su nekad zaista bili reperi a sada su komercijala a opet ih mnogi idalje nazivaju reperima..
Tu ne mislim na Djusa, on snima jos uvek old skul rep, ali oni bosanci ili ekipa iz Elitnih odreda..

I meni su BS omiljeni, Marcela i ne gotivim toliko.. Mislim da je tamo negde kraj 2000ih i pocetak 2010ih bila poplava dobrog repa..
Setite se Marlona, Saleta Trua i da ne nabrajam.. Skoro niko nije istrajao u tom fazonu
 
Smoke Mardeljano vazi za nekog do jaja repera, ok, ima on svoj fazon i dobar je, pogotovo kad se uzme u obzir trenutak u kom je isplivao, ali da se pojavio na sceni pre 10 godina mislim da ne bi bio toliki hajp oko njega...

THCF nisu losi.. Neverovatno da sam zaboravio Prti bee gee i Bad Copy, oni su najjaci uz BS, pogotovo Prti.. Kraljevi underground zvuka :D
 
Ovo sto cu sad reci je za mnoge jeres, ali po meni ona stara ekipa repera od pre 20 godina je bila toliko istrosena, pogledajte njihove teme, ne sporim da su to utemeljivaci domaceg repa, Gru je bio nas prvi i po mnogima najbolji reper, ali ovo sto je snimao poslednjih godina je sve reciklaza starih pesama.. VIP Ikac i Demian su isto neka vrsta kulta, slusam ja njih s vremena na vreme i sad, ali ljudi koji je to meni smor, vecito prica nemamo para, Srbija je trula, itd...

Zato je BS najbolji, jer ume da snimi pesmu i o Kosovu i o politicarima, i pravi ulicni rep i sta god pozele...
Dok Prti Bee Gee svrstavam uz njih iako je to lozana za dzankija, ipak ima neku vrednost kao street art..

Inace toliko sam slusao Skaba da sam sebi uvrteo u glavu da je lik rodjen pre 100 godina da bi danas bio u citankama za osnovnu i srednju skolu :D
 
Juice je bivši reper kako ja to vidim,Ša takođe oni su sad praktično turbo folk/rep,nešto...u svakom slučaju sranjje,a tek o onim pojavama tipa Jala,Buba,Cvija,Vuk Mob,Coby i sl.likovima koji za sebe kažu da su reperi ne vredi trošiti reči.Tu spada i onaj kretenko Baka prase i on je sad neki reper
 

Back
Top