Quantcast

Rendgenski snimak

Jones Bridget

Početnik
Poruka
15
Zdravo svima, zelela sam da pitam da li rendgenski snimak prikazuje uganuce ili ne i da li se uganuto mesto samo moze oporaviti (da se smanji kretanje, stavljaju obloge, itd...)? Konkretno nozni palac ( i deo stopala ispod njega) i taj tu predeo . Pitam samo radi veceg informisanja. Hvala unapred na odgovoru 🙂

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
14.148
Moze se videti na rendgenskom snimku.Posto je palac,treba mirovati i stavljati hladne obloge.Mada ne bi bilo lose otici bar kod izabranog lekara i raspitati se,sta treba raditi.Mada ti treba i od njega uput za snimanje,sem ako neces kod privatnika da snimis.Ako i odes kod privatnika,kada odes za snimak,pitaj onog lekara koji opisuje snimak.I on moze da ti objasni sta je najbolje uraditi.

Jones Bridget

Početnik
Poruka
15
Da, danas sam snimala stopalo i doktorka mi je rekla da je napukla kost, uputila me kod ortopeda, medjutim on kaze da preloma nema. Posto nisam stigla opet da odem kod nje, racunam, posto mi ortoped nista nije pomenuo za uganuce, da me vise nece slati kod njega. E sad problem je u tome, sto je meni uganuta noga i boli me duzi vremenski period, od pocetka se oporavila (namestao mi je jedan covek) ali jos nije zdrava u potpunosti ( npr. kad pokusam da stanem na prste kao da nesto koci) i svesna sam toga da sam trebala na vreme da odem kod lekara, ali sta je tu je. I zbog toga pitam za neki savet....

Leonie Li

Zainteresovan član
Poruka
449
Зна то прилично дуго да боли. Ја сам као дете носила гипс због једног уганућа три недеље (било је иначе неколико уганућа) . Мама је сецкала црни лук ситно и стављала ми облоге, хладне облоге исто.
Гавез гел је добар, такође добро ми се показао пернатон гел.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.