religija opijum naroda?

Избледео са падом комунизма. Човек је биће вере. Увек у нешто верујеш. Чак су и комунисти веровали да нема Бога. Сем тога, вера у Бога постоји одувек. Једино је у 20. веку дошло до велике отпадије у Бога, јер су људи почели да верују у шупље мајмунске теорије и науку о некаквом праску. Додуше, и те се теорије могу сматрати за нове и отпадничке религије. :roll:
 
ja mislim da nema boga , da ga nikad nije bilo i da ga nikad nece ni biti . priroda je sve , samo ona je tu i bice tu , dok ne unishtimo nju . nema sudnjeg chasa i spasenje , svi ima da izumru kad srushe prirodu
moramo shvatiti da je priroda bog , kog su ljudi pretakali u razne religije , zbog moci i koristi .
priroda je sve , nema boga sudbine i ostalog smeca koje propagoraju razne religije
 
pa naravno da ima boga, samo on nije tako iskljuchiv i autorativan kao u vecini religija, postoji svakako pravda koja je iznad nas, i moze se reci da je priroda i kosmos taj "bog", ajd' tako da nazovem, tako da se u sushtini slazem sa kokoshem .....
 
Keeper:
pa naravno da ima boga, samo on nije tako iskljuchiv i autorativan kao u vecini religija, postoji svakako pravda koja je iznad nas, i moze se reci da je priroda i kosmos taj "bog", ajd' tako da nazovem, tako da se u sushtini slazem sa kokoshem .....

Слажем се са тобом али не заборави да у природи 'правда' не постоји, тамо постоје само јачи и слабији ...
 
MaranAta:
Избледео са падом комунизма. Човек је биће вере. Увек у нешто верујеш. Чак су и комунисти веровали да нема Бога. Сем тога, вера у Бога постоји одувек. Једино је у 20. веку дошло до велике отпадије у Бога, јер су људи почели да верују у шупље мајмунске теорије и науку о некаквом праску. Додуше, и те се теорије могу сматрати за нове и отпадничке религије. :roll:

Избледео са падом комунизма? Можда, мада нисам сигуран у то. Комунисти су тврдили да је религија опијум за народ, а онда им тај 'опијум' идиотски отели. Ови нови су 'вратили Бога', а мислим да они само покушавају да тај 'опијум' искористе.
Ако погледаш уназад кроз историју свака религија је у почетку била забрањивана (мислим на оне религије које постоје данас). У већини данашњих религија је, у не тако далекој прошлости, долазило до цепања на мање. За отуђење народа од религије криви су свештеници тј проповедници који су користили име божије за своје личне интересе.
Тачно је да је човек биће вере и да увек у нешто верује, али то не значи да у нешто треба слепо веровати и никад не преиспитати своје ставове.
 
Наравно. Зато свако има на располагању списе светих отаца из правих векова Хришћанства па нек се увери да ли Православна Црква данас учи другачије. :roll:
 
kokosh:
ja mislim da nema boga , da ga nikad nije bilo i da ga nikad nece ni biti . priroda je sve , samo ona je tu i bice tu , dok ne unishtimo nju . nema sudnjeg chasa i spasenje , svi ima da izumru kad srushe prirodu
moramo shvatiti da je priroda bog , kog su ljudi pretakali u razne religije , zbog moci i koristi .
priroda je sve , nema boga sudbine i ostalog smeca koje propagoraju razne religije


Pozdrav bezimeni!

Dar slobodne volje je zaista neopisivo vredan po-
klon od strane naseg Stvoritelja Jehove Boga.Da je to
tako dokazuje upravo tvoj i primer mnogih koji zele
ili ne zele da veruju u postojanje Stvoritelja!

U pismu Jevrejima 3. pogl. a 4.stavak,apostol Pavle
je to ovako izneo:"Naravno, svaki dom je neko sagrad-
io, a onaj sto je sve sagradio jeste Bog." Jednosta-
vno da jednostavnije ne moze biti,zar ne?

Dokaza za postojanje inteligetnog Stvoritelja ima
svuda oko nas samo je potrebno istrazivati,tragati i
proucavati!Najlakse je pomiriti se sa situacijom ka-
kva jeste dok nam drugi diktiraju kako cemo ziveti-
sta cemo jesti,obuci,gledati,kada cemo se smejati...

Izaberimo da zivimo po najvisim i najkvalitetnijim
standardima-Bozjim standardima koji ce nas odvesti u
vecni zivot u raju na zemlji!

Pozdrav i postovanje!Dragutin :D
 
STAJIC:
Izaberimo da zivimo po najvisim i najkvalitetnijim standardima-Bozjim standardima koji ce nas odvesti u vecni zivot u raju na zemlji!
Dragutine Stajiću, da li stvarno verujete da je eventualni Stvoritelj Univerzuma razmišljao o "standardima" ljudskog života?

Ne čini li Vam se to suviše sebično razmišljanje, koje čoveka stavlja na prvo mesto u nesagledivoj veličini Kosmosa?

Ne čini li Vam se da su ljudi sami izgradili i uspostavili svoje standarde po vrlo jednostavnom pravilu: "nemoj raditi drugom čoveku ono što ne bi želeo da neko uradi tebi?"
 
kokosh:
ja mislim da nema boga , da ga nikad nije bilo i da ga nikad nece ni biti . priroda je sve , samo ona je tu i bice tu , dok ne unishtimo nju . nema sudnjeg chasa i spasenje , svi ima da izumru kad srushe prirodu
moramo shvatiti da je priroda bog , kog su ljudi pretakali u razne religije , zbog moci i koristi .
priroda je sve , nema boga sudbine i ostalog smeca koje propagoraju razne religije

:D Пантеизам је у чистој врсте.

:D Почекај мало, :) идем према Светом Саве да би питати га у постојању (или одсуству) Бога. Еех, зашто ти, Свети Сава, тако много је урадио за Срба у име Бога, ако Бог не постоје?
 
Алjона:
Еех, зашто ти, Свети Сава, тако много је урадио за Срба у име Бога, ако Бог не постоје?
Mudro, Aljona, mudro. I Deda Mraz je dosta uradio za nas kad smo bili deca, pa opet ima drskih umova koji ne priznaju njegovo postojanje.

Ko mi je onda ostavljao sve one poklone ispod jelke, ako On ne postoji?
 
kokosh:
ja mislim da nema boga , da ga nikad nije bilo i da ga nikad nece ni biti . priroda je sve , samo ona je tu i bice tu , dok ne unishtimo nju . nema sudnjeg chasa i spasenje , svi ima da izumru kad srushe prirodu
moramo shvatiti da je priroda bog , kog su ljudi pretakali u razne religije , zbog moci i koristi .
priroda je sve , nema boga sudbine i ostalog smeca koje propagoraju razne religije
Najbolje da se odmah ubijes!
 
Да ли си се икада запитала како је настала природа ? Ако се мислиш позвати на велики прасак, има овде топик на ту тему, па прочитај. :wink:
 
metaphisic:
Najbolje da se odmah ubijes!
...reče pravi Hrišćanin. Ako ne smiliš kao ja, bolje da te nema.

Ko ima pravo da se ubije? Očigledno niko, jer u Korinćanima lepo stoji:

19. Или не знате да су телеса ваша црква Светог Духа који живи у вама, ког имате од Бога, и нисте своји?
20. Јер сте купљени скупо. Прославите дакле Бога у телесима својим и у душама својим, што је Божије.


Metaphisiče, Metaphisiče, vatre pakla pucketaju... :twisted:
 
Pozdrav Sizife!

Da li je ime u skladu sa tvojim verovanjem?


Ne čini li Vam se da su ljudi sami izgradili i uspostavili svoje standarde po vrlo jednostavnom pravilu: "nemoj raditi drugom čoveku ono što ne bi želeo da neko uradi tebi?"


To pravilo je izrekao Bozji sin Isus Hrist u cuve-
noj propovedi na gori,poznato je i kao "zlatno pravi-
lo" i glasi ovako:"Sve, dakle, sto zelite da ljudi
cine vama, tako cinite i vi njima; to u stvari znace
Zakon i Proroci."(Matej 7:12).

Pravi hriscani se itekako trude da ispune taj savet
i da principi iz Biblije vode njihov zivot.Isus je
takodje izrekao i pravilo po kome ce se poznati pravi
hriscani-njegovi ucenici u Jovanu 13:35,takodje je
izjvio :"Dakle, po plodovima njihovim prepoznacete
ih"(matej 7:20).

Ni malo mi se ne cini, vec sam siguran da ljudi ni-
su uspostavili ta pravila.Ta pravila su, ocigledno
Bozanske prirode, jer tako visoke standarde nesavrse-
ni ljudi nisu mogli da uspostave.Da je to tacno vidi-
mo haos i anarhiju na zemaljskoj kugli od postanka
sveta pa do danasnjih dana.Ljudska rasa je prolila
milione i milione litara krvi za koju ce vrlo uskoro
morati da polozi racun onome koji je sve stvorio-
Jehovi Bogu!

Bog nije ostavio ljude bez sigurne nade i resenja.
Zrtva njegovog sina Isusa Hrista omogucuje svakome ko
ispravno veruje i prihvata tu zrtvu, vecni zivot u
rajskim uslovima na zemlji-isti uslovi koje su imali
prvi ljudi Adam i Eva kao savrseni ljudi.Zaista,takva
ljubav naseg Stvoritelja iskrene,ponizne i duhovno
gladne osobe privlaci da jos vise istrazuju i uce o
njemu,sto je jedino moguce kroz proucavanje i istra-
zivanje Biblije!

Pozdrav i postovanje!Dragutin :D
 
Sizif:
Алjона:
Еех, зашто ти, Свети Сава, тако много је урадио за Срба у име Бога, ако Бог не постоје?
Mudro, Aljona, mudro. I Deda Mraz je dosta uradio za nas kad smo bili deca, pa opet ima drskih umova koji ne priznaju njegovo postojanje.

Ko mi je onda ostavljao sve one poklone ispod jelke, ako On ne postoji?

Сизифће, јеси уман човек и не верујем да ти не видиш разлику између Богом и Дедом Мразом. Мислим, да говорити што Бог је као Деда Мраз није озбиљано и није научно (у неком смислу).

Православље је као наука, а Деда је само људска фантазија типа Микки Мауса, Spiderman-а, Кинг Конга и т.д. Да ли ми можемо говорити да Бог је као и Доналд Дак? Апсурд! Ово је ствари, који не можемо чак и сравњивати!

У прави су, Деда Мраз доста је урадио за децо, али он ништа није урадио да би ја била боље!

Поздрав.
 
Алjона:
Православље је као наука, а Деда је само људска фантазија типа Микки Мауса, Spiderman-а, Кинг Конга и т.д. Да ли ми можемо говорити да Бог је као и Доналд Дак? Апсурд! Ово је ствари, који не можемо чак и сравњивати!
U pravu si, ne možemo ih "sravnjivati". Više verujem u Spidermena nego u Boga jer Spiderman bar ima neku standrdizovanu formu i osobine, i ceo svet zna kakav je i koji su mu kvaliteti, što za Boga svakako ne važi.
 
Ниси у праву. Врло добро се знају и неке од "особина" Бога које су нам откривене. Па тао налазимо да је посано следеће: Бог је љубав, истина, пут, живот, милосрдан, праведан, итд... :roll:
 
Sizif:
Алjона:
Православље је као наука, а Деда је само људска фантазија типа Микки Мауса, Spiderman-а, Кинг Конга и т.д. Да ли ми можемо говорити да Бог је као и Доналд Дак? Апсурд! Ово је ствари, који не можемо чак и сравњивати!
U pravu si, ne možemo ih "sravnjivati". Više verujem u Spidermena nego u Boga jer Spiderman bar ima neku standrdizovanu formu i osobine, i ceo svet zna kakav je i koji su mu kvaliteti, što za Boga svakako ne važi.

Па добро, ајде уземо познатог Србина - Николу Теслу. Сада ја не видим њега, али знам добро да он је постојао и видим његови послови за научног света. Али то није значи да Никола Тесла је Spiderman. Шта је урадио Исус Христос...хммм...ми говоримо да данас је 2003 од Рођења Христа...Ово није једнонаставно тако.

:D Сизи, Сизи, Бог има и форму, и особине, и сва шта очеш у великом броју, али треба помало пажљивости и жељми познати све ово. Сидети на отоману и причати: "Постоје ли Бог или не постоје" (To be or not to be) је ништа за мој гносис.

Поздрав.
 
Sizif:
Алjона:
Православље је као наука, а Деда је само људска фантазија типа Микки Мауса, Spiderman-а, Кинг Конга и т.д. Да ли ми можемо говорити да Бог је као и Доналд Дак? Апсурд! Ово је ствари, који не можемо чак и сравњивати!
U pravu si, ne možemo ih "sravnjivati". Više verujem u Spidermena nego u Boga jer Spiderman bar ima neku standrdizovanu formu i osobine, i ceo svet zna kakav je i koji su mu kvaliteti, što za Boga svakako ne važi.

Prvo
Rim 1,18-20 Gnev Božiji pak otkriva se sa neba na svaku bezbožnost i nepravednost ljudi, koji nepravednošću zadržavaju istinu, jer ono što se može saznati o Bogu njima je poznato; Bog im je objavio. Čak i njegove nevidljive osobine, njegova večna sila i božanstvo, mogu se od stvorenja sveta jasno sagledati, ako se na njegovim delima promatraju, da nemaju izgovora,

i drugo
Jn 14,8-10 Reče mu Filip: Gospode, pokaži nam Oca, i nama je dovoljno. Reče mu Isus: toliko vremena sam s vama i nisi me upoznao, Filipe? Ko je video mene, video je Oca; kako onda govoriš: pokaži nam Oca? Zar ne veruješ da sam ja u Ocu i da je Otac u meni? Reči koje vam govorim ne govorim sam od sebe; Otac, koji ostaje u meni, on čini dela.
 
maleni:
Prvo
Rim 1,18-20 Gnev Božiji pak otkriva se sa neba na svaku bezbožnost i nepravednost ljudi, koji nepravednošću ...
i drugo
Jn 14,8-10 Reče mu Filip: Gospode, pokaži nam Oca, i nama je dovoljno. Reče mu Isus: toliko vremena sam s vama i nisi me upoznao, Filipe? Ko je video mene...
Ma dobro, sve je to lepo, to je tvoje viđenje Boga koje deliš sa još par (stotina?) miliona pravoslavaca. A šta sa onih par milijardi koji za Isusa mare kao ti za lanjski sneg?
Ko je njih slagao? Ko je njih naterao da se rode na pogrešnom mestu u pogrešno vreme pa da ne otkriju Boga tvoje religije?

Njihov Bog ne živi u toj priči.
 

Back
Top