Religija i sex

robivek

Domaćin
Poruka
3.021
zezam te malo....pošto znam da nisi sklopio brak u crkvi...za moj pravi stav vidi prethodni moj post... bludnik je onaj ko ima ljubavnu vezu i vara to jest greši protiv ljubavi...svaki greh je greh protiv ljubavi...ljubav je jedini zakon..
Mislim da si krenuo sa definicijom u dobrom pravcu...mozda se treba doprecizirati kakva je to ljubavna veza,u smislu dokle "su stigli"u toj vezi po pitanju akcije u krevetu i koji su to aspekti onog kojeg nazivas "varanje" ( sta je to konkretno,s kim i t.d. )...

robivek

Domaćin
Poruka
3.021
Koja pitanja. Cudno mi je da ne znate def bluda.Ljudi su oduvek znali sta je castan brak.
Mozda su za "casnog braka"znali casni ljudi ali eto,mozda nisui svi takvi dok se ujedno interesuju upravo za tu definiciju,i to Biblisku...
Kad se vec pozivas na Bibliju,onda je red da nam to i argumentiras Bibliskim citatima...Ne znam dali si primetila,ali ja recimo kada iznosim teoloske tvrdnje ( ili kad demantiram necije druge) ja obavezno iznosim Bibliske citate u prilog i to ne spekulativnog profila nego jasne i precizne da ih bukvalno niko ne moze pogresno razumeti...
Nadam se da mi neces zameriti sto ovaj put to isto trazim (ocekujem ) od tebe ???

DedaStojan

Domaćin
Poruka
3.628
Pročitah ovaj tekst koji priznajem nije najnoviji

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/religija-i-seks-svaka-vera-ima-svoje-pravilo/y7lcj5r

mali deo prenosim ovde :

"
Seks samo zbog dece

U hrišćanstvu se seks izvan braka strogo brani, a ni u braku se ne dozvoljava baš uvek. Jedini cilj seksa bi, prema tradicionalnom hrišćanskom shvatanju, trebalo da bude začeće dece. U skaldu sa tim crkva se protivi korišćenju kontraceptivnih sredstava."

pa se zamislih koliko u suštini vernici postuju sve ovo sto je u ovom članku iznešeno ili mozda smatrate da to sve baš i nije tako lako ispoštovati.
Možda se nosite mišlju da je religija nepotrebno toliko stroga prema nečemu što je priznali mi ili ne sastavni deo našeg života.
Želela bih da iznesete svoje mišljenje o tome i naravno bez lascivnih reči i rečenica :D
Oni zele da ljudi budu ovisni o požudi.
Tu igru naopako igraju u svemu.

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.397
Nažalost duže žive muškarci koji imaju ženu.
Polni organ se bolje razvije a i prostata ne bude problem pa ne ideš "Bogu na istinu" pre vremena
sa druge strane benefiti za žensko zdravlje takodje ne izostaju

problem su religije kpje sakate muški polni organ pa tu žena ne može biti zadovoljna jer ni muško nije zadovoljno u startu te vremenom izostaju želja i trud pošto su rezultati poražavajući...

kao što znamo erekcija kao vizuelni momenat nema veze sa uživanjem jer je fiziološke prirode
Хмм

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.397
Zato sto se sva duhovnost sastoji u uzdrzavanju od necega. Zivotinje ne mogu da se uzdrzavaju.
Свет није уједињен око дефиниције духовности, те ми је теко да поверујем у ову твоју.
За мене је духовност све што се тиче нематеријалног (и нетелесног).

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.397
Nažalost duže žive muškarci koji imaju ženu.
Polni organ se bolje razvije a i prostata ne bude problem pa ne ideš "Bogu na istinu" pre vremena
sa druge strane benefiti za žensko zdravlje takodje ne izostaju

problem su religije kpje sakate muški polni organ pa tu žena ne može biti zadovoljna jer ni muško nije zadovoljno u startu te vremenom izostaju želja i trud pošto su rezultati poražavajući...

kao što znamo erekcija kao vizuelni momenat nema veze sa uživanjem jer je fiziološke prirode
Ja sam citao drugacije.
Колико разумем те ствари, није проблем у ерекцији, него у ејакулацијама.
Али, то су приче за неки друге потфоруме, да не кажу да су због нас остали без к..а :hahaha:.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
12.778
Erekciju mogu da postignem, ali ejakulaciju nema teorije, mislim bar mesec dana treba da ne pijem rissar :p
Sto se tice duzine zivota, zavisi jel si pio pusio, vodio neuredan zivot i to. No sve jedno kad ces sigurno da umres :P
Ti jos vise izdetaljisao :zcepanje:

Sto se tice duzine zivota sve je to relativno .... sto kazes i nacin zivota a i geni imaju dosta uticaja i tako :p

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.