Religija i seks

za svakog važi to , jer
onaj što je u raju , je zaslužio to , i je takav po prirodi , i za njega je to normalno stanje , isto i za
onaj što je stigao u pakao , taj po prirodi svoje naravi njemu isto paklena narav u pakao, i ovaj neće osetiti da je negde drugde osim onamo gde je već
Da ali nisu svi stepeni isti ni u raju niti u paklu niti su iste muke niti su iste radosti.

Bog je rekao niti cete se radjati niti mnoziti u raju, zaboravo si !
Рекао је да се неће женити и удавати. Тј неће се дешавати на начин који се данас дешава.
Али Бог је још у Рају рекао да није добро да је човек сам и створио му жену. Тако да нека врста брака ћа постојати, сада каква ми то не знамо.

Ne znam ali je opet cudno da su dosli do spoznaje da su bili nagi i da se onda postideli.
Пре пада животиње су биле мирољубиве, а после пада постале су агресивне. Пад је многе ствари пореметио.
Али пад нема везе са полношћу, да се није десио, они би то урадили у Рају.

Не спада. Брачна постеља је чиста.

То је лично мишљење неког попа, али не и Учење Цркве.
Друго, Црква је Жив Организам, те је не можеш свести на цитате пар духовника, па ни Светитеља. Кажем ти, мој попа никада није ни помињао да је грех оваква или онаква поза.

То су се католици томе бакћали, јер су сувише слушали Блаженог Августина, који је опет био под утицајем манихејаца.
Nije čista ako se upražnjavaju bludni oblici odnosa. Nigdje nemaš da u braku možeš raditi šta hoćeš.

Nemoj Dule radije se pokaj ako si šta pogrešno radio.
Маки, ако ниси жењен, жени се, нема потребе да глумиш монаха, осим ако стварно то ниси. :)

За световни живот меродавни су жењени попови, а мој попа ми никада није рекао да ја нешто погрешно радим. ;)

Маки, ако ниси жењен, жени се, нема потребе да глумиш монаха, осим ако стварно то ниси. :)

За световни живот меродавни су жењени попови, а мој попа ми никада није рекао да ја нешто погрешно радим. ;)
Ја ти говорим што јесте. Постоје канони који се бави овим питањима. Није то баш тако како ти мислиш.

Ovo nikako ne ide u prilog hrišćanstvu.

Nije ni čudo koliko ljudi sa Zapada prelaze u Islam jer im deluje prirodnije za čoveka.

Asketizam na neki način uništava osnovnu ideju judeo-hrišćanske vere i smatram da je to više đavolja rabota nego Božija, da ljudima ogadi hrišćanstvo. Izvinjavam se ako nekoga vređa, ali setite se koliko su samo pogrešno sve tumačili ljudi onoga vremena, niti su šta Isusa razumeli..

Neprocenjiva tvoja reakcija na moj post kada sam napisao da nema seksa u raju.

Pa kako ti to možeš znati? Mislim, uhvatite se tako nečeg... neko napisa biće bespolni. Ali šta ako zadovoljstvo bude još savršenije? Mislim, ne dohvati se, ne dopipaj, neće biti zadoivoljstva, izgleda kao da neće biti ničeg što ljudi danas percipiraju kao zadovoljstvo. To mnoge odbija. Ne mislim da je to dobro. Dogod čovek ne laže, nikoga ne vređa, čistog je srca, voli nekoga, zašto bi stvar bila loša?

Nisu oni samo dali zivot oni su i stvarno uzorno ziveli kao i ostali hriscani sto su ziveli toga doba.

Čak to što je neko uzorno živeo, ni to nije argument ni za šta. Bilo je onih koji su uzorno živeli, ali hladnog srca. bilo je onih koji su padali i ustajali ali toplog srca.

Uzoran život.. to će samo Bog da proceni.

Back