Religija i "pravo na otcepljenje" od Jugoslavije i "ostataka Jugoslavije" bez rata.

Da li je religija bila i ostala primarna odrednica "prava na otcepljenje" od Jugoslavije bez rata?

  • Da.

    glasova: 9 50,0%
  • Ne.

    glasova: 9 50,0%

  • Ukupno glasova
    18

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Onako razmišljam o raspadu Jugoslavije. Ta mi je tema uvek nekako teška i puna je pitanja jer mi je na neki način "obeležila život" , jer sam raspad te države primio strašno bolno, jer sam je voleo o po profesiji sam bio dužan da je branim , ali nažalost "Jugoslaviju onakvu kakva je ustavnopravno -pravno bila koncipirana po Ustavu 1974 godine "nije imao ko da brani",
U tom vremenu raspada SFR Jugoslavije najteže mi je "na dušu" pala činjenica "da se SFR Jugoslavija brani selektivno", zavisno od religijske pripadnosti većinskog stanovništva. U to sam se uverio na ličnom primeru dok sam boravio u kasarni JNA u Makedoniji kada je jednostavno "došla komanda" povlačenje iz Makedonije.
Istina ništa tu ne bi bilo "toliko čudno" da u isto vreme (septembar 1991 godine) već gotovo tri meseca u Republici Hrvatskoj nije "besneo rat" a u Republici Sloveniji je imao svoj epilog od 10 dana. Takođe spremao se uveliko rat u Bosni i Hercegovini, koji je trajao od 1992 do 1995 godine, a u Hrvatskoj 1991 do 1995 godine.
Sa ove distance, posebno nakon rata na Kosovu i Metohiji (tadašnja SR Jugoslavija) tokom 1998 i 1999 godine i mirnog otcepljenja Republike Crne Gore "bez ispaljenog metka" 2006 godine (tadašnja Državna Zajednica S i CG) sve sam uvereniji da je "pravo na mirno otcepljenje zavisilo od religije", te je religija bila i ostala "alfa i omega" i određivala pitanje rata i mira u vezi sa otcepljenjem.
 
Poslednja izmena:
Jugoslavija.To smo bili mi Srbi.Mi smo to sra,nje stvorili.Normalno je da kada se raspadala mi odlučimo gde će biti granice naše države.
Mi smo oslobodili taj otpad oko nas uneli svoju državnost i od deformisanih nakaza probali da stvorimo ljude.Skupo nas je to koštalo.Kada smo videli da se sve raspada pokušali smo da sačuvamo svoj narod u jednoj državi.Nije nam uspelo.Ne zato što su majmuni i Orke bili jaki već zato što to nije dala SAD.Tako mi Srbi ostasmo nerešenog nacionalnog pitanja.Sada čekamo svoju priliku.Ko čeka dočekaće.
 
Poslednja izmena:
Jugoslavija.To smo bili mi Srbi.Mi smo to sra,nje stvorili.Normalno je da kada se raspadala mi odlučimo gde će biti granice naše države.
Mi smo oslobodili taj otpad oko nas uneli svoju dršavnost i od deformisanih nakaza probali da stvorimo ljude.Skupo nas je to koštalo.Kada smo videli da se sve raspada pokušali smo da sačuvamo svoj narod u jednoj državi.Nije nam uspelo.Ne zato što su majmuni i Orke bili jaki već zato što to nije dala SAD.Tako mi Srbi ostasmo nerešenog nacionalnog pitanja.Sada čekamo svoju priliku.Ko čeka dočekaće.


Istina je da smo mi Srbi podjeli najveći teret stvaranja Jugoslavije (Kraljevine SHS) a posle i SFR Jugoslavije, ali mi je čudno zašto se nisu makar branile granice Kraljevine Srbije u kojima su se 1918 godine nalazile i Makedonija i Crna Gora i kao takve kao sastavni deo Kraljevine Srbije ušle u Kraljevinu SHS? Čudno brate dragi.
 
Istina je da smo mi Srbi podjeli najveći teret stvaranja Jugoslavije (Kraljevine SHS) a posle i SFR Jugoslavije, ali mi je čudno zašto se nisu makar branile granice Kraljevine Srbije u kojima su se 1918 godine nalazile i Makedonija i Crna Gora i kao takve kao sastavni deo Kraljevine Srbije ušle u Kraljevinu SHS? Čudno brate dragi.
Braća nismo,niti ćemo biti.
Zašto se nisu branile granice...branile su se samo granice gde živi srpski narod.Zgadilo nam se sve.Zgadili su nam se nesrbi.Trebalo je zadržati manji deo na severu MKD,CG,RS,RSK i komplet Srbiju.Tamo gde živi naš narod.Od toga napraviti Srbiju.Sad ćemo morati opet u rat.Naravno.Kada nam se pruži prilika.
 
Braća nismo,niti ćemo biti.
Zašto se nisu branile granice...branile su se samo granice gde živi srpski narod.Zgadilo nam se sve.Zgadili su nam se nesrbi.Trebalo je zadržati manji deo na severu MKD,CG,RS,RSK i komplet Srbiju.Tamo gde živi naš narod.Od toga napraviti Srbiju.Sad ćemo morati opet u rat.Naravno.Kada nam se pruži prilika.

Čekaj i u Makedoniji je SPC i srpska nacionalna politika je oduvek Makedoniju držala srpskom nacionalnom zemljom, zatim Crna Gora posebno se u srpskoj nacionalnoj politici drži srpskom zemljom, zatim i tamo je SPC i ništa, jednostavno se otcepiše bez srpskog otpora.
 
Kao što već rekoh kod vas mujaga sve se vrti oko religije pre svega pa onda oko islama allaha pranja guzice itd.

Ims toga i u drugim religijama u vidu krsnih slava kojima se krste škole, javne ustanove, opštine, institucije, policija, vojska i dr. Zatim slike svetaca , krstevi i i križevi po školama i dr. Treba pošteno reći.
 
Braća nismo,niti ćemo biti.
Zašto se nisu branile granice...branile su se samo granice gde živi srpski narod.Zgadilo nam se sve.Zgadili su nam se nesrbi.Trebalo je zadržati manji deo na severu MKD,CG,RS,RSK i komplet Srbiju.Tamo gde živi naš narod.Od toga napraviti Srbiju.Sad ćemo morati opet u rat.Naravno.Kada nam se pruži prilika.

Izazovite još jedan rat i završit ćete kao međunarodni protektorat :kafa:
 
Onako razmišljam o raspadu Jugoslavije. Ta mi je tema uvek nekako teška i puna je pitanja jer mi je na neki način "obeležila život" , jer sam raspad te države primio strašno bolno, jer sam je voleo o po profesiji sam bio dužan da je branim , ali nažalost "Jugoslaviju onakvu kakva je ustavnopravno -pravno bila koncipirana po Ustavu 1974 godine "nije imao ko da brani",
U tom vremenu raspada SFR Jugoslavije najteže mi je "na dušu" pala činjenica "da se SFR Jugoslavija brani selektivno", zavisno od religijske pripadnosti većinskog stanovništva. U to sam se uverio na ličnom primeru dok sam boravio u kasarni JNA u Makedoniji kada je jednostavno "došla komanda" povlačenje iz Makedonije.
Istina ništa tu ne bi bilo "toliko čudno" da u isto vreme (septembar 1991 godine) već gotovo tri meseca u Republici Hrvatskoj nije "besneo rat" a u Republici Sloveniji je imao svoj epilog od 10 dana. Takođe spremao se uveliko rat u Bosni i Hercegovini, koji je trajao od 1992 do 1995 godine, a u Hrvatskoj 1991 do 1995 godine.
Sa ove distance, posebno nakon rata na Kosovu i Metohiji (tadašnja SR Jugoslavija) tokom 1998 i 1999 godine i mirnog otcepljenja Republike Crne Gore "bez ispaljenog metka" 2006 godine (tadašnja Državna Zajednica S i CG) sve sam uvereniji da je "pravo na mirno otcepljenje zavisilo od religije", te je religija bila i ostala "alfa i omega" i određivala pitanje rata i mira u vezi sa otcepljenjem.

u pravu si......................sa malom izmenom. Ja bih rec "religija" zamenio sa AMERICKI INTERESI.
Ne razumem da ti od samog pocetka nisi bio svestan americkog faktora kao inicijatora rata u SFRJ............?
Za OVCE mi je jasno..........oni i danas govore da su ih ustase, cetnici, balije, siptari.......klali ( a ne amerikanci) .........ali ti si valjda kao oficir JNA bio za koji promil svesniji o tome sta se tada dogadjalo.................I BAS ME INTERESUJE TVOJA ULOGA U RASPLAMSAVANJU RATA U SFRJ PA SVE DO NASTANKA BONDSTILA...............i da li si dobio americki orden za zasluge u odbrani americkih interesa.............kao na primer Draskovic, Seselj, Micunovic.................i ostali tadasnji i danasnji "preziveli" crnogorci na srpskoj politickoj sceni.
 
Onako razmišljam o raspadu Jugoslavije. Ta mi je tema uvek nekako teška i puna je pitanja jer mi je na neki način "obeležila život" , jer sam raspad te države primio strašno bolno, jer sam je voleo o po profesiji sam bio dužan da je branim , ali nažalost "Jugoslaviju onakvu kakva je ustavnopravno -pravno bila koncipirana po Ustavu 1974 godine "nije imao ko da brani",
U tom vremenu raspada SFR Jugoslavije najteže mi je "na dušu" pala činjenica "da se SFR Jugoslavija brani selektivno", zavisno od religijske pripadnosti većinskog stanovništva. U to sam se uverio na ličnom primeru dok sam boravio u kasarni JNA u Makedoniji kada je jednostavno "došla komanda" povlačenje iz Makedonije.
Istina ništa tu ne bi bilo "toliko čudno" da u isto vreme (septembar 1991 godine) već gotovo tri meseca u Republici Hrvatskoj nije "besneo rat" a u Republici Sloveniji je imao svoj epilog od 10 dana. Takođe spremao se uveliko rat u Bosni i Hercegovini, koji je trajao od 1992 do 1995 godine, a u Hrvatskoj 1991 do 1995 godine.
Sa ove distance, posebno nakon rata na Kosovu i Metohiji (tadašnja SR Jugoslavija) tokom 1998 i 1999 godine i mirnog otcepljenja Republike Crne Gore "bez ispaljenog metka" 2006 godine (tadašnja Državna Zajednica S i CG) sve sam uvereniji da je "pravo na mirno otcepljenje zavisilo od religije", te je religija bila i ostala "alfa i omega" i određivala pitanje rata i mira u vezi sa otcepljenjem.

A nije ti pao na pamet možda etnički ključ raspada? :per:
 
u pravu si......................sa malom izmenom. Ja bih rec "religija" zamenio sa AMERICKI INTERESI.
Ne razumem da ti od samog pocetka nisi bio svestan americkog faktora kao inicijatora rata u SFRJ............?
Za OVCE mi je jasno..........oni i danas govore da su ih ustase, cetnici, balije, siptari.......klali ( a ne amerikanci) .........ali ti si valjda kao oficir JNA bio za koji promil svesniji o tome sta se tada dogadjalo.................I BAS ME INTERESUJE TVOJA ULOGA U RASPLAMSAVANJU RATA U SFRJ PA SVE DO NASTANKA BONDSTILA...............i da li si dobio americki orden za zasluge u odbrani americkih interesa.............kao na primer Draskovic, Seselj, Micunovic.................i ostali tadasnji i danasnji "preziveli" crnogorci na srpskoj politickoj sceni.


Opet ona klasična "ušljaka" priča "ko nad bre zavadi", drugi krivi, nismo mi. Čuj nešto, niko nikoga nije mogao naterati da napada prvog komšije, da mu pali kuću, isteruje ga, da napada radnog kolegu, školskog, i dr ako nije "zlo u narodima na prostorima bivše SFR Jugoslavije.
 
Ne, religija je primarno određivala. Etnički i Srbi i Hrvati i Bošnjaci su istog korena i etnicitet a, ko i Crnogorci.

Mda, slijep kod zravih očiju, tako bi se moglo reći za one koji ne vide u raspadu Jugoslavije etnički ključ :mrgreen:

Jugoslavija se raspadala i oružano cijepala po etničkom ključu, točnije srpskom etničkom ključu, branili su se teritoriji na kojima je bilo Srba, to ti je bio razlog povlačenja iz Makedonije i Slovenije, a teške borbe u Hrvatskoj i Bosni :per:
 
Mda, slijep kod zravih očiju, tako bi se moglo reći za one koji ne vide u raspadu Jugoslavije etnički ključ :mrgreen:

Jugoslavija se raspadala i oružano cijepala po etničkom ključu, točnije srpskom etničkom ključu, branili su se teritoriji na kojima je bilo Srba, to ti je bio razlog povlačenja iz Makedonije i Slovenije, a teške borbe u Hrvatskoj i Bosni :per:

Čuj a ostatak ostataka Jugoslavije Zajednica Srbije i Crne Gore? Crna Gora se otcepila bez rata? Tu se nije vodila srpska nacionalna i državnička već isključivo pravoslavna religijska politika, jer da jeste protiv otcepljenja bi se upotrebila slična sredstva ko i u Bosni i Hercegovini. Računalo se pravoslavlje , jedna crkva, dve države i "nema problema". Sad se pokazuje da ima, jer Crnogorci ne vode pravoslavnu već nacionalnu Crnogorsku politiku.
 
Onako razmišljam o raspadu Jugoslavije. Ta mi je tema uvek nekako teška i puna je pitanja jer mi je na neki način "obeležila život" , jer sam raspad te države primio strašno bolno, jer sam je voleo o po profesiji sam bio dužan da je branim , ali nažalost "Jugoslaviju onakvu kakva je ustavnopravno -pravno bila koncipirana po Ustavu 1974 godine "nije imao ko da brani",
U tom vremenu raspada SFR Jugoslavije najteže mi je "na dušu" pala činjenica "da se SFR Jugoslavija brani selektivno", zavisno od religijske pripadnosti većinskog stanovništva. U to sam se uverio na ličnom primeru dok sam boravio u kasarni JNA u Makedoniji kada je jednostavno "došla komanda" povlačenje iz Makedonije.
Istina ništa tu ne bi bilo "toliko čudno" da u isto vreme (septembar 1991 godine) već gotovo tri meseca u Republici Hrvatskoj nije "besneo rat" a u Republici Sloveniji je imao svoj epilog od 10 dana. Takođe spremao se uveliko rat u Bosni i Hercegovini, koji je trajao od 1992 do 1995 godine, a u Hrvatskoj 1991 do 1995 godine.
Sa ove distance, posebno nakon rata na Kosovu i Metohiji (tadašnja SR Jugoslavija) tokom 1998 i 1999 godine i mirnog otcepljenja Republike Crne Gore "bez ispaljenog metka" 2006 godine (tadašnja Državna Zajednica S i CG) sve sam uvereniji da je "pravo na mirno otcepljenje zavisilo od religije", te je religija bila i ostala "alfa i omega" i određivala pitanje rata i mira u vezi sa otcepljenjem.

Када су се правиле обе несретне југославије, религија је имала утицај. Регент Александар је двојици синова дао католичка имена, гуран је конкордат у другој, још трагичнијој сфрј су муслимани из неког недефинисаног статуса добили титулу народа а тито је нудио Степинцу слободу.
 
Čuj a ostatak ostataka Jugoslavije Zajednica Srbije i Crne Gore? Crna Gora se otcepila bez rata?

Crna Gora se odcijepila kad je već sve bilo gotovo, to je zaseban slučaj, izoliran od ratova u devedesetima.

Da se kojim slučajem Crna Gora pokušala odcijepiti u devedesetima, i u Crnoj Gori bi bio rat, i to isto po srpskom etničkom ključu.
 
Crna Gora se odcijepila kad je već sve bilo gotovo, to je zaseban slučaj, izoliran od ratova u devedesetima.

Da se kojim slučajem Crna Gora pokušala odcijepiti u devedesetima, i u Crnoj Gori bi bio rat, i to isto po srpskom etničkom ključu.

Misliš "da je bilo gotovo" zbog dešavanja 1999 godine? NATO?
 
Crna Gora se odcijepila kad je već sve bilo gotovo, to je zaseban slučaj, izoliran od ratova u devedesetima.

Da se kojim slučajem Crna Gora pokušala odcijepiti u devedesetima, i u Crnoj Gori bi bio rat, i to isto po srpskom etničkom ključu.


Sve u svemu "ispalo je po religijskom principu" makar po rezultatima.
 
Mda, slijep kod zravih očiju, tako bi se moglo reći za one koji ne vide u raspadu Jugoslavije etnički ključ :mrgreen:

Jugoslavija se raspadala i oružano cijepala po etničkom ključu, točnije srpskom etničkom ključu, branili su se teritoriji na kojima je bilo Srba, to ti je bio razlog povlačenja iz Makedonije i Slovenije, a teške borbe u Hrvatskoj i Bosni :per:


Verovatno vam nije poznato šta Makedonija znači u srpskoj nacionalnoj politici, kao srpska zemlja? Samo nije se vodila nacionalna politika zbog koje je 1913 godine Kraljevina Srbija ratovala sa pravoslavnom Bugarskom zbog Makedonije, vodila se isključivo religijska pravoslavna politika. Da se vodila nacionalna politika ne bi Makedonija tako lako dobila otcepljenje.
 
E da.
Još nam je samo religija trebala tokom raspada. Ajte ljudi, s milim bog(ovima). Jerl nemate ništa pametnije, pogotovo od nekog ko je (navodno) doživeo rat iz prve ruke? I, sve što ima da kaže to je: mda, religija. Sve je do nje, nigde je ne bilo. Bar ne u krajevima koji nisu pravoslavni.
Ja sam imala rat u dvorištu. Ova tema je sprdačina.
 
Mi smo oslobodili taj otpad oko nas uneli svoju državnost i od deformisanih nakaza probali da stvorimo ljude.


Ali koga ste vi to sa jugoslavijom oslobodili i od čega ?
Jel mi možeš odgovorit na to pitanje ?
Hrvati nisu htjeli van iz HB monarhije u koju smo sami ušli. Imate 1918. u Hrvatskoj jugoslovenski pokret koji je minoran. To je šaka ljudi među kojima su i hrvatski Srbi. Oni mašu sa zastavama i natpisima. Obični Hrvati su antisrpski nastrojeni već i prije WW1. jer Srbi od 19. stoljeća sve jače galame o prekodrinskim srpskim zemljama. Imaš u Zagrebu antisrpske demonstracije već prije WW1. Ljudi vas u Hrvatskoj ne vole od day one. Čim su vlasi prelazili na stranu monarhije odma je došlo do hrvatsko-vlaških sukoba koji su se ponavljali svako toliko jer su vlasi tražili povlastice da prestanu klat za turke. Parazitski se nabijate na nas stoljećima.

Od koga ste vi oslobodili Hrvate kad ste nam upravo vi glavni neprijatelj od 14. stoljeća pa sve do sad ?
Nitko drugi ne negira Hrvate i Hrvatsku osim vas Srba. Vi ste se sa Turcima rasprostrli na naše prostore i onda gledate kako da se namjestite što bolje, cjenkate se sa svima i uopće vas ne zanima što ko najveće cigančine profitirate na hrvatskom nesebičnom junaštvu koje nas je dovelo u težak položaj. U cijeloj europi ne postoji sličan toliko ljigav primjer kao što je srpski upliv u hrvatsku povijest...
U prljavom ste poslu, ne bi vam bio u koži i jadna vam majka...
Ali stiglo vas je to sve. Samo nastavite i dalje lagat nove mlade Srbe oko naravi hrvatsko-srpskih odnosa, stići će vas još i više...

.
 
Poslednja izmena:
Ali koga ste vi to sa jugoslavijom oslobodili i od čega ?
Jel mi možeš odgovorit na to pitanje ?
Hrvati nisu htjeli van iz HB monarhije u koju smo sami ušli. Imate 1918. u Hrvatskoj jugoslovenski pokret koji je minoran. To je šaka ljudi među kojima su i hrvatski Srbi. Oni mašu sa zastavama i natpisima. Obični Hrvati su antisrpski nastrojeni već i prije WW1. jer Srbi od 19. stoljeća sve jače galame o prekodrinskim srpskim zemljama. Imaš u Zagrebu antisrpske demonstracije već prije WW1. Ljudi vas u Hrvatskoj ne vole od day one. Čim su vlasi prelazili na stranu monarhije odma je došlo do hrvatsko-vlaških sukoba koji su se ponavljali svako toliko jer su vlasi tražili povlastice da prestanu klat za turke. Parazitski se nabijate na nas stoljećima.

Od koga ste vi oslobodili Hrvate kad ste nam upravo vi glavni neprijatelj od 14. stoljeća pa sve do sad ?
Nitko drugi ne negira Hrvate i Hrvatsku osim vas Srba. Vi ste se sa Turcima stavili rasprostrli na naše prostore i onda gledate kako da se namjestite što bolje, cjenkate se sa svima i uopće vas ne zanima što ko najveće cigančine profitirate na hrvatskom nesebičnom junaštvu koje nas je dovelo I težak položaj. U cijeloj europi ne postoji sličan toliko ljigav primjer kao što je srpski upliv u hrvatsku povijest...
U prljavom ste poslu, ne bi vam bio u koži i jadna vam majka...
Ali stiglo vas je to sve. Samo nastavite i dalje lagat nove mlade Srbe oko naravi hrvatsko-srpskih odnosa, stići će vas još i više...

.
Respect, polubrate, za ovaj iskren post. Možda nekim Srbima otvori oči.
Ne toliko jer si se napisao istina, koliko jer si se napisao istina, ako me razumeš? Oprosti, davno je bilo kako sam govorila ijekavicom, a ni moji Rvati u kući nisu se mnogo zamajavali tim govore li ijekavicu il ekavicu.

Ali, ti si potpuno u pravu. Količina gneva spram "Srbalja" koja ovde vrišti, apsolutno je tačna i primerena velikoj većini Hrvata, oduvek. Uvek mi je bilo smešno kad to Hrvati neće otvoreno da kažu: da, MRZIMO Srbe, i to je poenta.


Hvala na iskrenosti :)

ps. polubrat, parafraziram. Uvažavaš li Folksdojčere i Mađare, kao i šačicu Hrvata u moj rodopis, da bih te smjela tako zvat? :mrgreen:
 
Ali koga ste vi to sa jugoslavijom oslobodili i od čega ?
Jel mi možeš odgovorit na to pitanje ?
Hrvati nisu htjeli van iz HB monarhije u koju smo sami ušli. Imate 1918. u Hrvatskoj jugoslovenski pokret koji je minoran. To je šaka ljudi među kojima su i hrvatski Srbi. Oni mašu sa zastavama i natpisima. Obični Hrvati su antisrpski nastrojeni već i prije WW1. jer Srbi od 19. stoljeća sve jače galame o prekodrinskim srpskim zemljama. Imaš u Zagrebu antisrpske demonstracije već prije WW1. Ljudi vas u Hrvatskoj ne vole od day one. Čim su vlasi prelazili na stranu monarhije odma je došlo do hrvatsko-vlaških sukoba koji su se ponavljali svako toliko jer su vlasi tražili povlastice da prestanu klat za turke. Parazitski se nabijate na nas stoljećima.

Od koga ste vi oslobodili Hrvate kad ste nam upravo vi glavni neprijatelj od 14. stoljeća pa sve do sad ?
Nitko drugi ne negira Hrvate i Hrvatsku osim vas Srba. Vi ste se sa Turcima stavili rasprostrli na naše prostore i onda gledate kako da se namjestite što bolje, cjenkate se sa svima i uopće vas ne zanima što ko najveće cigančine profitirate na hrvatskom nesebičnom junaštvu koje nas je dovelo I težak položaj. U cijeloj europi ne postoji sličan toliko ljigav primjer kao što je srpski upliv u hrvatsku povijest...
U prljavom ste poslu, ne bi vam bio u koži i jadna vam majka...
Ali stiglo vas je to sve. Samo nastavite i dalje lagat nove mlade Srbe oko naravi hrvatsko-srpskih odnosa, stići će vas još i više...

.


ma sve si u pravu ...........nego....STA TRAZE HRVATSKI VOJNICI U AVGANISTANU POD AMERICKOM ZASTAVOM..............?
Toliko o vasoj "nevinosti".
Bili ste ljigavci oduvek........niste se libili ni klati po Jasenovcu ni pred Staljingradom, danas koljete avganistansku decu,.............i uvek ste bili na strani ubica i ratnih zlocinaca. To sto vam americka propaganda danas ide na ruku pa su vasi krvozedni zlocini nepostojeci jer ste na "pravoj strani" (po ko zna koji put u istoriji) skloni ste poverovati da ste zaista u pravu.......................a ti amerikanci, pa oni i od Mila Djukanovica i od Haradinaja , napravise ikone , svece, isuse..............samo zato , i dok rade za njihove interese...............................A KAD PRODJE "ZURKA" OPET CETE , KAO I UVEK DO SADA U ISTORIJI, MORATI POGLEDATI NAS, SRBE I SUOCITI SE ISTINOM DA STE VI SVI SMRDLJIVA DJUBRAD KOJA U STVARI NE MRZI SRBE ZATO STO SU SRBI VEC ZATO STO STE ZATO PLACENI.
A MI, SRBI, SMO UVEK NA SVETLOJ STRANI ISTORIJE I UVEK POBEDNICI.................BEZ OBZIRA STO NEKE BITKE GUBIMO, RAT UVEK DOBIJEMO.....................................pa vam je bolje da se pripremite za to vreme posle rata...................jer su tada karte, kao sto ste i videli kroz istoriju, uvek rasporedjene onako kako to nama , srbima, odgovara, a na vasu stetu .....i stetu vasih gospodara Austrougara, Treceg Rajha, amerikanaca..................................
 

Back
Top