Religija guši seksualnost!?Mit ili istina

Religija najveći neprijatelj seksualnosti?

  • Da,apsolutno!

    glasova: 5 35,7%
  • Ne,nimalo!

    glasova: 3 21,4%
  • Možda malo,al ne preterano.

    glasova: 1 7,1%
  • Šta je to religija?!Šta je to seksualnost?!

    glasova: 1 7,1%
  • Religija i seks mogu zajedno

    glasova: 4 28,6%

  • Ukupno glasova
    14

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
1)U kojoj meri,i da li religija uopšte utiče na seksualni život?
2)Mislite li da ljudi upravo radi erotskog zadovoljstva odbacuju religioznost ?
3)Jel bolja sloboda od religije,ili sloboda od strasti?
4)Jel vas stid da razbijete tabu o perverzijama o kojim maštate,činite i dal ste u stanju da ih javno priznate,il intimu zadržavate kao najveću privatnost?

Dakle,da vas čujem :hvala:
 
Religija uglavnom samo upucuje na monogamiju
Sto je jelte, normalno.Ne precizira sta bi trebalo ili ne da radis u krevetu.
Meni ne smeta kod logickog razmisljanja, Bog ne bi stvorio telo coveka sa mogucnoscu orgazma,da treba da bude samo produzenje vrste.
Ne mastam o perverzijama,sto me zanimalo uglavnom sam probala.Dosadna sam, najdalje mi da pozelim nesto sto je tudje,nastojim da se tu i zadrzim.
 
Aj molim te objasni kako to religija iskljucuje seksualnost?
Propagira da svi budemo monasi?

Religija mene tumaci kao prirodno pokajanje :)

Bio sam verovatno nejasan jer sam mislio na hrišćanstvo i islam, a ne na sve one religije kod kojih se seksualnost podstiče.
Ali ako govorimo o hrišćanima, onda možemo da se složimo da je seksualnost kod hrišćana strogo zabranjena i da se seks upražnjava samo radi produžetka vrste. Mada se kod hrišćana nigde ne govori o seksu već samo o vođenju ljubavi. Što je i javno dokazano činjenicom da je reč "seks" vrlo često u nemilosti javnosti, kao onomad na krstarici kad se umesto te reči pisalo znakom "****".
 
1)Utiče tako da seksualnost nije ono što nas primarno određuje-nismo svi tek ženke i mužjaci, nego smo skupa ljudi koji bi trebalo da živimo, postignemo nešto, sazrimo kao ličnosti i jedinke na fizičkom i mentalnom planu.
2)Ne, oni su već zašli u greh na ovaj i onaj način, pa im je seks tu i tamo samo usputna stanica i ne znači ništa... pozivaju i druge na blud jer nikada nisu ni pomislili da je to loše. Ako i jesu, njihov poziv na blud ima istu težinu, prosto i jednostavno je skaradan. ''Seksamo se povremeno.'', i ''Volim ovu ženu/ovog čoveka.'' nije isto, i neće biti nikad.
3)Slobodu od strasti je teško postići, odricanje bilo koje vrste je težak ispit. Iskušenja su velika, moralni sunovrat sledi svakom ko strasti ne drži pod kontrolom.
4)Nije me stid, ali ono što se tiče samo tog njega i mene neće se nigde podvući kao teza za razmatranje mase. Moja privatnost ostaje to, i zadržavam pravo da je ne podelim ni sa kim koga se ona ne tiče.
 
Bio sam verovatno nejasan jer sam mislio na hrišćanstvo i islam, a ne na sve one religije kod kojih se seksualnost podstiče.
Ali ako govorimo o hrišćanima, onda možemo da se složimo da je seksualnost kod hrišćana strogo zabranjena i da se seks upražnjava samo radi produžetka vrste. Mada se kod hrišćana nigde ne govori o seksu već samo o vođenju ljubavi. Što je i javno dokazano činjenicom da je reč "seks" vrlo često u nemilosti javnosti, kao onomad na krstarici kad se umesto te reči pisalo znakom "****".
To apsolutno nije istina i govori o tvom nepoznavanju materije.
Uglavnom ljudi koji ne znaju skoro nista o hriscanstvu imaju takva predubedjenja.Jer po toj tvojoj logici, npr bracni par koji ne moze da ima decu ne treba da ima seks.Apsurd.
Hriscanstvo je moralo da se prilagodi vremenu u kome ljudi zive.Postoje predanja koja predvidjaju da ce doci takva vremena, gde ce biti dovoljno samo da se covek prekrsti.
Nigde nije u nemilosti seks, blud bi trebalo da je svakom normalnom coveku u nemilosti jer povecava rizik od mentalnih i fizickih bolesti.Cesto menjanje partnera te ne cini srecnim i zadovoljnim covekom vec ispraznom lesinom
Ako smo u nemogucnosti da uzivamo u seksu sa jednom osobom koju volimo,imamo mnogo veci problem od religije.
 
To apsolutno nije istina i govori o tvom nepoznavanju materije.
Uglavnom ljudi koji ne znaju skoro nista o hriscanstvu imaju takva predubedjenja.Jer po toj tvojoj logici, npr bracni par koji ne moze da ima decu ne treba da ima seks.Apsurd.
Hriscanstvo je moralo da se prilagodi vremenu u kome ljudi zive.Postoje predanja koja predvidjaju da ce doci takva vremena, gde ce biti dovoljno samo da se covek prekrsti.
Nigde nije u nemilosti seks, blud bi trebalo da je svakom normalnom coveku u nemilosti jer povecava rizik od mentalnih i fizickih bolesti.Cesto menjanje partnera te ne cini srecnim i zadovoljnim covekom vec ispraznom lesinom
Ako smo u nemogucnosti da uzivamo u seksu sa jednom osobom koju volimo,imamo mnogo veci problem od religije.

Ti ne poznaješ materiju. Jer, da poznaješ, znala bi da oni koji nisu mogli da imaju decu su završavali po manastirima. Sada je to drugačije, takvi se bave najčešće naukom ili religijom.
Ti, takođe, ne razlikuješ vođenje ljubavi od seksa, jer je to u hrišćanstvu strogo podvojeno. Opet, seksualnost podrazumeva i seks sa više partnera, pa i od jednom, tako da...
Gajena si kao kao hrišćanka u komunizmu, što mu dođe isto što i izraz "nominal muslim".
 
U principu oko svega imas razlicita tumacenja,tako da se razlikuju bukvalno od svestenika,postoje liberalne struje,postoje ekstemne.
Na koncu konca, Bog postoji priznavali ga mi ili ne.
A da se trudis da budes bolji covek trebas svakako, bez obzira kako se izjasnjavao i to je dozivotna borba, ne postoji sad sam zavrsio.
 
Ti ne poznaješ materiju. Jer, da poznaješ, znala bi da oni koji nisu mogli da imaju decu su završavali po manastirima. Sada je to drugačije, takvi se bave najčešće naukom ili religijom.
Ti, takođe, ne razlikuješ vođenje ljubavi od seksa, jer je to u hrišćanstvu strogo podvojeno. Opet, seksualnost podrazumeva i seks sa više partnera, pa i od jednom, tako da...
Gajena si kao kao hrišćanka u komunizmu, što mu dođe isto što i izraz "nominal muslim".
Naukom :rotf: joj mila majcice, ne zive normalno ko i svi drugi.
U hriscanstvu je to upravo jedno te isto :)
Seksualnost ne podrazumeva seks sa vise partnera odjednom,mozemo da podvedemo pod bolest jedino.A ako si bolestan,kazes ok bolestan sam i lecis se.
Danas crkva odobrava i vise od jednog sklopljenog crkvenog braka.
A ne podvodi moju religioznost pod inerciju,sve sto su me naucili sam dovela u pitanje.Nesto prosto osecas srcom.
I sada cu prekinuti dalji razgovor, generalno ne volim debate po ovom pitanju, nemaju smisla.
 
Naukom :rotf: joj mila majcice, ne zive normalno ko i svi drugi.
U hriscanstvu je to upravo jedno te isto :)
Seksualnost ne podrazumeva seks sa vise partnera odjednom,mozemo da podvedemo pod bolest jedino.A ako si bolestan,kazes ok bolestan sam i lecis se.
Danas crkva odobrava i vise od jednog sklopljenog crkvenog braka.
A ne podvodi moju religioznost pod inerciju,sve sto su me naucili sam dovela u pitanje.Nesto prosto osecas srcom.
I sada cu prekinuti dalji razgovor, generalno ne volim debate po ovom pitanju, nemaju smisla.

Naukom sam napisao kao primer.
Ti si zadojena mržnjom i to je tvoj problem. Jer, reći da je neko bolestan zato što fantazira o seksu sa više partnera je da ne kažem fašističko mišljenje, ali je sigurno plod mržnje koja je usađena u čoveka. Džabe tebi hrišćanstvo, ako si u uopšte i hrišćanka.
 

Back
Top