Quantcast

Religija guši seksualnost!?Mit ili istina

Religija najveći neprijatelj seksualnosti?

• Da,apsolutno!

glasova: 5 35,7%
  • Ne,nimalo!

glasova: 3 21,4%
  • Možda malo,al ne preterano.

glasova: 1 7,1%
  • Šta je to religija?!Šta je to seksualnost?!

glasova: 1 7,1%
  • Religija i seks mogu zajedno

glasova: 4 28,6%

• Ukupno glasova
    14

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Za one koje nisu najbolje razumeli distorziju seksualnosti u religoznosti,da pojednostavim.Monoteističke religije zabranjuju:masturbaciju,seks pre braka,analni,oralni,bilo koji oblik fetiša,submesivnost,dominacija,BDS,čak i seks u braku nije uvek poželjan.Hrišćanstvo uči da je i pomisao greh.Dakle nije samo reč o monogamiji.

Dečice nije seks,samo uđeš-izađeš i gotovo.Ne svodi se sve na puku vaginalnu pentraciju i koitus ljubavnika.
Malo da "zapalimo "temu :mrgreen: :per:

gost 189405

Elita
Poruka
16.694
Za one koje nisu najbolje razumeli distorziju seksualnosti u religoznosti,da pojednostavim.Monoteističke religije zabranjuju:masturbaciju,seks pre braka,analni,oralni,bilo koji oblik fetiša,submesivnost,dominacija,BDS,čak i seks u braku nije uvek poželjan.Hrišćanstvo uči da je i pomisao greh.Dakle nije samo reč o monogamiji.

Dečice nije seks,samo uđeš-izađeš i gotovo.Ne svodi se sve na puku vaginalnu pentraciju i koitus ljubavnika.
Malo da "zapalimo "temu :mrgreen: :per:
Blah, tolike godine niko mi ne rece za oralni :roll:
Da,da,to tako cim udjes u crkvu propitaju te i kazu ne moze.
Stvarno mnogo cudno posmatrate.
Hriscanstvo nista ne zabranjuje,celokupno se zasniva na slobodnoj volji,jer nema ljubavi bez slobodne volje.Daje savete.
Udjite slobodno u hram, nece vas niko pojesti,stavise ljudi se trude da budu puni ljubavi i prihvatanja i da ti pomognu u borbi, ne da te sibaju bicem dvaes puta.

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Blah, tolike godine niko mi ne rece za oralni :roll:
Da,da,to tako cim udjes u crkvu propitaju te i kazu ne moze.
Stvarno mnogo cudno posmatrate.
Hriscanstvo nista ne zabranjuje,celokupno se zasniva na slobodnoj volji,jer nema ljubavi bez slobodne volje.Daje savete.
Udjite slobodno u hram, nece vas niko pojesti,stavise ljudi se trude da budu puni ljubavi i prihvatanja i da ti pomognu u borbi, ne da te sibaju bicem dvaes puta.
Pitanje je autoriteta po kom se vrednuje moral.Ako je Bog vrhovni autoritet,onda se povinijemo Njemu i i bespogovorno pokoravano Njegovim zapovestima,i samim tim mi i nemamo više slobodnu volju.Slobodna volja je sve do onog trenutka kad čovek sam odlučuje šta je etički kriterijum u seksualnosti.
Ne bih se složio da Hrišćanstvo ništa ne zabranjuje.Pre će biti da Hrišćanstvo traži odbacivanje mnogih zadovoljstava u životu.Al to je sad druga tema.Ono što je sigurno da je rigorozna konfesionalna etičnost kod raznih vernika isključivo konvencionalni dekor.Seksualna etika je osnovna kordinata duhovnog života.S druge strane,čovek kao palo biće ima razvijene kapriciozne želje tela koje konstantno traže zadovoljenje.Uživamo svi u čulnim zadovoljstvima,samo je neko liberalniji ,neko etički konzervativac.
A sme li se znati vaš fetiš,sem oralnog? :mrgreen:
ps.nemoj da se stidite,Tabu je malograđanština.

Poslednja izmena:

gost 189405

Elita
Poruka
16.694
Pitanje je autoriteta po kom se vrednuje moral.Ako je Bog vrhovni autoritet,onda se povinijemo Njemu i i bespogovorno pokoravano Njegovim zapovestima,i samim tim mi i nemamo više slobodnu volju.Slobodna volja je sve do onog trenutka kad čovek sam odlučuje šta je etički kriterijum u seksualnosti.
Ne bih se složio da Hrišćanstvo ništa ne zabranjuje.Pre će biti da Hrišćanstvo traži odbacivanje mnogih zadovoljstava u životu.Al to je sad druga tema.Ono što je sigurno da je rigorozna konfesionalna etičnost kod raznih vernika isključivo konvencionalni dekor.Seksualna etika je osnovna kordinata duhovnog života.S druge strane,čovek kao palo biće ima razvijene kapriciozne želje tela koje konstantno traže zadovoljenje.Uživamo svi u čulnim zadovoljstvima,samo je neko liberalniji ,neko etički konzervativac.
A sme li se znati vaš fetiš,sem oralnog? :mrgreen:
ps.nemoj da se stidite,Tabu je malograđanština.
Da je tako,Bog bi svakako sprovodio svoju volju i ti nista ne bi odlucivao.Dao je coveku mogucnost slobodnog izbora (normalno da snosis posledice,to je prirodan tok stvari) jer,opet ti ponavljam nema ljubavi bez slobodne volje ni na relaciji Bog-covek ni na relaciji covek-covek.Ljubav podrazumeva da sam nesto zelis,a ne da ti je tiranijom nametnuto.
Znaci ti svakako sam odlucujes s koje god da si strane.
Ne trazi odbacivanje zadovoljstva,vec savetuje kontrolu,jer kontrola je ono sto te razlikuje od zivotinje :"Sve vam je dato,ali vam nije sve na korist".Dakle,covek cesto radi prvo protiv sebe, pa onda i protiv drugih,a samim tim protiv Boga.Jer ono u cemu ti trenutno uzivas i smatras zadovoljstvom je dugorocno jako stetno za tebe.A roditelj detetu zeli dobro :) iako ono to samo ne moze uvek da vidi.

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Jeste Bog dao čoveku slobodu izbora,al samo u ondnosu dobra i zla.Nije Bog dao čoveku slobodnu volju iz Ljubavi,već da čovek svojim izborom potvrdi težnju ka dobru,ka Bogu.Jer da Bog čoveku nije dao slobodnu volju, čovek ne bi imao odgovornost za pojavu zla u svetu,i u tom sllučaju bi Bog bio odgovoran i za zlo..I da,aspolutno se zahteva moralna čistota(koju naravno ne mogu svi održati).I nije tačno da Bog savetuje,već daje zakon vladanja.
Kad smo već kod citata i pozivanja na Bibliju ,evo da se i ja nadovežem:
Sv. Apostol Pavle piše: " A blud i svaka nečistota i lakomstvo da se i ne spominje među vama" (Efes. 5:3, kao i 1. Kor. 6:9-10).
A Ja vam kažem da svaki koji pogleda na ženu sa željom, već je učinio preljubu u srcu svojemu" (Mt. 5:27-28).
" Bježite od bluda;jer svaki grijeh koji čovjek učini van tijela je; a koji bludniči on svome tijelu griješi" (1. Kor. 6;18).
"...Blud i svaka nečistota i lakomstvo da se i ne spominje među vama, kao što si dolikuje Svetima... jer znajte ovo, da nijedan bludnik, ili nečist, ili lakomac, koji je idolopoklonik, nema nasleđe u Carstvu Hrista i Boga. Niko da vas ne zavarava praznimriječima; jer zbog toga dolazi gnjev Božiji na sinove protivljenja" (Ef. 5:36).

Ja sam temu otvorio,jer me zaintrigiralo zašto mladi dbacuju Hrišćansku veru,pa sam došao do nekog privatnog zaključka da je možda u pitanju naslada seskualnom strašču,pa ih je verovatno stid i radi toga imaju odbojnost i predrasude prema Hrišćanstvu.

gost 189405

Elita
Poruka
16.694
Koji pogleda na zenu brata svoga.
Nije Bog dao slobodnu volju iz ljubavi,a jao.Jeste,Bog je tiranin :roll: zato je coveku dao apsolutno sve,a on unistio,zato je dao i Sina svog,iz mrznje ne iz ljubavi.
Pa ako tumace kao i ti nije ni cudo.
Rec blud je mnogo kompleksnija i sadrzajnija od prostog fizickog kontakta jedne osobe sa drugom.
Aj ides jos da citas, pa opet da razgovaramo

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Cvetak,ne pratiš me,pa me i ne razumeš.Ja ne kažem da Bog nije ljubav,jer jeste i to ona apsolutna.Već objašnjavam sa teološkog aspekta proste stvari,koje ti pogrešno interpretiraš.Nema ljutiš:cmok:
Bog je stvorio svet i čoveka iz ljubavi,al slobodna volja je data čoveku iz drugog razloga.Budući da ljudi nisu stvoreni savršeni,data im je sloboda da proslave Boga svojom dobrotom koja pripada njihovoj volji.

Aj ides jos da citas, pa opet da razgovaramo
Posle više od nekoliko stotina teoloških i religioznih knjiga,mislim da nema potrebe.;).:cmok::heart:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.