REKREACIJA

Larra

Primećen član
Poruka
748
Da li se bavite sportom? Citam na "onoj dijeti" ko sta i koliko jede, a da li se i trosite :) ? Koju vrstu rekreacije volite? Ili vam je smor?

Ja sam svasta probala, aerobike, yogu, pilates, plivanje, bla bla, sve mi je ok, ali ni za cim nisam fanaticna. Od pojedinacnih vezbi najvise volim one za stomak i ruke. I definitivno mi je lakse u grupi!
 
Више не (бивши сам инструктор), пошто су ми клинци таква врста "рекреације" да и не помишљам на неке праве вежбе. Али, у последње време да ... планирам да опет кренем у неку теретану .... исто сам се бавила свим и свачим и мој закључак је да је пливање најбоље, а ово остало како коме одговара. Није за све исто.
Иначе, рекреација је права ствар, осећаш се опуштеније (психички), здравије, лепше (доведеш фигуру у ред), а мени је и много значило код оба порођаја.
Ја више преферирам борилачке вештине (ишла сам и на то) јер обједињује у себи и вежбе снаге, кондицију, разгибаност, развија самопоуздање, равнотежу, контролу покрета, итд.
 
bavim se sportom 6 meseci godisnje,posto mi sve brzo dosadi :lol:
a sad sam bas napravila pauzu jer putujem na posao vozom i to mi oduzima dosta vremena.nasla sam teretanu koja ima radno vreme koje bi moglo da mi odgovara,ima cak i saunu i bazen i kafic u sklopu ali je clanarina fakin 600€ godisnje(uplatiti odmah,ako ne onda skuplje mesecno)i moram autom da idem do tamo :roll:
a trcanje mi se smucilo jer u onoj sumi non stop padaju gusenice s drveca i puzevi golaci na stazi pa kao da trcim s preskakanjem prepona,sva sam stresirana kako da ih izbegnem
a vezbanje u kuci to radim s vremena na vreme
 
hanibaI77:
bavim se sportom 6 meseci godisnje,posto mi sve brzo dosadi :lol:
a sad sam bas napravila pauzu jer putujem na posao vozom i to mi oduzima dosta vremena.nasla sam teretanu koja ima radno vreme koje bi moglo da mi odgovara,ima cak i saunu i bazen i kafic u sklopu ali je clanarina fakin 600€ godisnje(uplatiti odmah,ako ne onda skuplje mesecno)i moram autom da idem do tamo :roll:
a trcanje mi se smucilo jer u onoj sumi non stop padaju gusenice s drveca i puzevi golaci na stazi pa kao da trcim s preskakanjem prepona,sva sam stresirana kako da ih izbegnem
a vezbanje u kuci to radim s vremena na vreme
Samo te posmatram 8)
 
Išla sam na folklor pet godina, ne kažem da je rekreacija,ali nije ni za baciti.
Sada idem na aerobik,tri puta nedeljno,po sat vremena.
Umirem tamo kad se radi kondicioni trening:-D, bez obzira što idem već/tek 4 meseca.
Kad nam instruktorka kaže da uzmemo strunjače i počinjemo sa vežbama za stomak,leša,šta već odmah mi bude lakše.Najgore su mi vežbe za ruke.
E Hani,taj bazen,sauna,kafić................mmmmmmm...............baš bih volela da idem u tako šta:-D
Jeste cifra.............ali jbga..............:-D
 
jel PopMare trener za forumase?
i meni je davao savjete ;)
inace ja sam uvjek aktivna....ako ne ganjam neki sport onda sam 24/7 na nogama... u posljednje vrijeme sam se smirila sto se tice licnih obaveza pa idem 4 - 5 puta sedmicno u teretanu....ali ne na one "hocu misice" aparaturu...
Volim rekreaciju, svaki vid pokretanja....imam alergiju na auto i JP...koristim ih samo ako moram....cak i ako moram na drugi kraj grada onda idem biciklom...
I drzim se one stare:
kad mozes da legnes -sjedi
kad mozes da sjednes - stoj
kad mozes da stojis - hodaj.

Ne daj Boze da me natjeraju da sjedim i lezim....uf....dobila bih slom zivaca
 
E Hani,taj bazen,sauna,kafić................mmmmmmm...............baš bih volela da idem u tako šta:-D
Jeste cifra.............ali jbga..............:-D
e i ja bih volela,jos ima i kursevi akvadzima u bazenu 8-) i grupni,i deo sa masinama,a u kaficu tv tako da cak mozes i dete da ostavis(naravno da se ne pusi u tom kaficu :lol: )
ali 600€ odjednom :( uz sve to stoji pitanje hocu li moci da idem cele godine,jer sam ja tako lunaticna kad je sport u pitanju :(
 
Pa jeste puno,zaista..............a mogućnosti koje pruža su zaista super................kafić,a ne puši se...........e jbga...........ali dobro............džamili bi vani:-D
 
@mammy

Da, i ja sam obozavalac hodanja, setanja isl. Ako ne mogu da stignem na trening, bar da hodam nekih sat vremena!

a ono sa gusenicama i ostalima u sumi - bljaaaaaaaaaaak!!! Odmah sam zamislila da mi padnu u kosu, daleko bilo!!!
 
ja skoro ne:roll:
neka sam bila instrktor aerobika i aquabica.
poslednje sam se bavila tai chi-em,
ali počinje u 21 uveče i traje 2 sata...
ja sam u to doba već mrtva...
nemam srce više za erobne vratolomije:p
nemam pristojan bazen u blizini.
nemam nerava niti sam istrajna da završim započete plaćene tremine u teretani...
ma otišla sam u **** skroz.
 
Larra:
Da li se bavite sportom? Citam na "onoj dijeti" ko sta i koliko jede, a da li se i trosite :) ? Koju vrstu rekreacije volite? Ili vam je smor?

Ja sam svasta probala, aerobike, yogu, pilates, plivanje, bla bla, sve mi je ok, ali ni za cim nisam fanaticna. Od pojedinacnih vezbi najvise volim one za stomak i ruke. I definitivno mi je lakse u grupi!
Hranu ne smanjujem, ali je pokušavam utrošiti trčanjem ili brzim hodanjem. Sada to ne radim radi hladnog vremena.
U teretani radim pretežno kombinovane vježbe za stomak, leđa i grudi.
 
Larra:
Da li se bavite sportom? Citam na "onoj dijeti" ko sta i koliko jede, a da li se i trosite :) ? Koju vrstu rekreacije volite? Ili vam je smor?

Ja sam svasta probala, aerobike, yogu, pilates, plivanje, bla bla, sve mi je ok, ali ni za cim nisam fanaticna. Od pojedinacnih vezbi najvise volim one za stomak i ruke. I definitivno mi je lakse u grupi!

Uff...veliki sam sport fan ili vise da kazem covek od akcije :) . Spining, pilates mada sada po ovom vremenu (ogromni minusi) preskacem konstantno odlazak i na jedno i na drugo, ali zato imam profi kucni bicikl za spining pa nadoknadjujem. Nekada sam isla i na combat mix ali vise ga nema na zalost u toj teretani a ne mislim da menjam. Leti biciklizam i to jako duge ture, plivanje, o setanju da ne pricam. Obozavam ga i nikad se ne umorim, mogu da prepesacim stvarno mnogo i uzivam u tome.
 
Larra:
Koju vrstu rekreacije volite? Ili vam je smor?
Plivanje obozavam, od malena. Moj broj 1.
2.setanje
3.tenis ( redje )
4.basket ( kada sam bila mladja, sada redje )

Vezbanje ( sama ili u grupi, svejedno ), aerobik, trcanje, teretana ...mi je totalno smaranje i to ne praktikujem. Boriiing....:razz:
 
mislim da su najbolje varijante plivanje i voznja bicikle na otvorenom, naravno kad nam vremenske prilike to omogucavaju
inace, redovna sam na fitnesu ili self fitnesu jos bolje :lol:
 
rekreacija? uvek :D
pocev od psa,koji me tera minimum jednom dnevno da idem u setnju sa njim kad me dohvati smena.
aerobik fanatik sam i ne podnosim da propustam treninge.....odmah imam osecaj da sam pocela da se gojim i opustam :shock: u poslednje vreme se razmisljam i da pocnem sa teretanom ali ne da mi se da nabijam misice previse,i ovako su mi noge,ledja i ramena malo khm...previse misicavi :lol:
na prolece i leto,obavezno vozim bajs 3-4 puta nedeljno po nekih 35 km i sada sam duboko nesrecna sto mi vremenske prilike to ne dozvoljavaju...mislim,dozvoljavaju al sam ja zimogrozljiva :roll:
iance,da mogu isla bih na plivanje...to me odusevljava i uvek mi prija...ali mi je predugacka kosa,a mrzim one kape :roll: jos zimi imam vecitih problema sa sinusima,grlom i usima tako da i nije bas preporucljivo :roll:
 
banshee....osisaj se...jao, voda je super...mi imamo bazen u blizini i moj klinac ide na plivanje pa mama to iskoristi....jao....sad sam se nameracila na hidro spinning...uf....
 
Banshee:
iance,da mogu isla bih na plivanje...to me odusevljava i uvek mi prija...ali mi je predugacka kosa,a mrzim one kape :roll: jos zimi imam vecitih problema sa sinusima,grlom i usima tako da i nije bas preporucljivo :roll:

imam isti problem! :)

Inace me nervira mnogo hladno vreme jer moje fitnes lokacije nisu bas iza coska, pa nazalost cesto odustanem od odlaska tamo, da se ne bih na -x vracala kuci mokra... Onda odradim sta imam kod kuce, ali, ne znam zasto, uvek imam utisak da je efekat jaci kad odem u gym.
 
vezbanje uz kasetu cuvene Lokice. i mislim da je prava stvar, jer se lepo oblikuje telo. mada planiram posle ispitnog roka da ubacim i neku teretanu..ili trcanje posto mi je u blizini teren.
 
a ja brojim korake,znate da je 10 000 obavezno na dan? :p
od zeleznicke do parfimerije ima 1020,od dadilje do kuce 700,od bivse dadilje do kuce 330,od zeleznicke do kuce oko 600,od parfimerije do zare 5 :D
 

Back
Top