KOLEGA IVAN
Poznat
- Poruka
- 8.216
Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini
EK: Nezaposlenost u Srbiji dostigla 20 odsto
BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.
Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.
Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.
EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.
Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.
Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".
EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.
SRBIJA JE SVECKI EKONOMSKI LIDER U EURUPI!!!
Dakle ovako, pošto je stopa nezaposlenosti u Srbiji tričavih 20%, kad taj procenat odbijemo od ukupne populacije u Srbiji tj. od 100% dolazimo do zaključka da ZAPOSLENOST U SRBIJI IZNOSI NEVEROVATNIH 80%!!!
I to je stvarno fenomenalan podatak. Dalje, znamo da je deflacija suprotan pojam od inflacije, kada od 100% oduzmemo STATISTIČKU inflaciju od tričavih 10-ak posto dobijemo i to DA JE GODIŠNJA DEFLACIJA U SRBIJI NEVEROVATNIH 90% ŠTO NEMA NIGDE U SVETU!
I kada sve to saberemo i oduzmemo dolazimo do zaključka koji smo svi odavno znali a to je da je SRBIJA APSOLUTNI SVECKI EKONOMSKI LIDER U CELOJ EURUPI I DA U SVAKOM SMISLU I POGLEDU SVAKOGA DANA SVE VIŠE NAPREDUJEMO!
Takođe dolazimo do zaključka da imamo najboljeg preCednika u celoj vasioni!
SVA SRBIJA BOTI KLIČE,
ŽIV NAM BIO, DRUŽE PRECEDNIČE!

Samo napred druže BoTa, sa tobom na čelu imamo svetlu budućnos' !
EK: Nezaposlenost u Srbiji dostigla 20 odsto
BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.
Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.
Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.
EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.
Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.
Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".
EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.
SRBIJA JE SVECKI EKONOMSKI LIDER U EURUPI!!!
Dakle ovako, pošto je stopa nezaposlenosti u Srbiji tričavih 20%, kad taj procenat odbijemo od ukupne populacije u Srbiji tj. od 100% dolazimo do zaključka da ZAPOSLENOST U SRBIJI IZNOSI NEVEROVATNIH 80%!!!

I to je stvarno fenomenalan podatak. Dalje, znamo da je deflacija suprotan pojam od inflacije, kada od 100% oduzmemo STATISTIČKU inflaciju od tričavih 10-ak posto dobijemo i to DA JE GODIŠNJA DEFLACIJA U SRBIJI NEVEROVATNIH 90% ŠTO NEMA NIGDE U SVETU!

I kada sve to saberemo i oduzmemo dolazimo do zaključka koji smo svi odavno znali a to je da je SRBIJA APSOLUTNI SVECKI EKONOMSKI LIDER U CELOJ EURUPI I DA U SVAKOM SMISLU I POGLEDU SVAKOGA DANA SVE VIŠE NAPREDUJEMO!

Takođe dolazimo do zaključka da imamo najboljeg preCednika u celoj vasioni!

SVA SRBIJA BOTI KLIČE,
ŽIV NAM BIO, DRUŽE PRECEDNIČE!

Samo napred druže BoTa, sa tobom na čelu imamo svetlu budućnos' !




..i to one koje ne idu u jaslice