Rekorder po stopi inflacije : Nezaposlenost u Srbiji dostigla 20 odsto

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini
EK: Nezaposlenost u Srbiji dostigla 20 odsto



BRISEL - Evropska komisija objavila je najnoviju procenu ekonomskog oporavka na zapadnom Balkanu u kojoj se kao jedan od najvećih problema navodi nezaposlenost, a rekorder u region je Bosna i Hercegovina sa 42,7 odsto nezaposlenih radno sposobnih građana.

Stopa nezaposlenosti u Srbiji dostigla je 20 odsto, Hrvatskoj 11,8 odsto i u ojetnom je padu u odnosu na raniji period, dok je Makedonija u prošloj godini imala 32,1 odsto nezaposlenih, Albanija 13,7, Crna Gora 12,1 odsto.


Rekorder po stopi inflacije u 2010. godini bila je Srbija, gde je rast cena dostigao 10,3 odsto, dok je u Crnoj Gori iznosila svega 0,5 odsto, Hrvatskoj jedan odsto, Makedoniji 1,6, BiH 2,1, Albaniji 3,6 i na Kosovu 3,5 odsto.


EK ističe se da do ponovnog porasta inflacije na zapadnom Balkanu došlo zbog poskupljenja hrane i sirovina, posebno nafte na svetskom tržištu.


Ekonomski oporavak na zapadnom Balkanu u prošloj godini bio je neujednačen, jer je u Srbiji rast BDP-a dostigao skromnih 1,8 odsto, a u Hrvatskoj je došlo do pada BDP-a od 1,2 odsto.


Crna Gora je zabelježila rast BDP-a za 1,1 odsto, BiH 0,9, Makedoniji 0,7, a Kosovo za 4,6 odsto, dok je Albanija prevazišla krizu bez recesije i dostigla rast BDP-a od dodatnih 5,7 odsto u poslednjem tromesečju 2010, a u celoj godini od 4,1 odsto".


EK navodi da je do rasta ekonomije i BDP-a u regionu došlo prvenstveno zahvaljujući rastu izvoza, što je dovelo i do smanjenja spoljnotrgovinskog deficita.

SRBIJA JE SVECKI EKONOMSKI LIDER U EURUPI!!!

Dakle ovako, pošto je stopa nezaposlenosti u Srbiji tričavih 20%, kad taj procenat odbijemo od ukupne populacije u Srbiji tj. od 100% dolazimo do zaključka da ZAPOSLENOST U SRBIJI IZNOSI NEVEROVATNIH 80%!!! :super:

I to je stvarno fenomenalan podatak. Dalje, znamo da je deflacija suprotan pojam od inflacije, kada od 100% oduzmemo STATISTIČKU inflaciju od tričavih 10-ak posto dobijemo i to DA JE GODIŠNJA DEFLACIJA U SRBIJI NEVEROVATNIH 90% ŠTO NEMA NIGDE U SVETU! :super:

I kada sve to saberemo i oduzmemo dolazimo do zaključka koji smo svi odavno znali a to je da je SRBIJA APSOLUTNI SVECKI EKONOMSKI LIDER U CELOJ EURUPI I DA U SVAKOM SMISLU I POGLEDU SVAKOGA DANA SVE VIŠE NAPREDUJEMO! :super:

Takođe dolazimo do zaključka da imamo najboljeg preCednika u celoj vasioni! :super:

SVA SRBIJA BOTI KLIČE,
ŽIV NAM BIO, DRUŽE PRECEDNIČE!

:super:

Samo napred druže BoTa, sa tobom na čelu imamo svetlu budućnos' ! :worth:
 
Ma stopa nezaposlenosti je statisticka kategorija kojom je najlakse manipulisati, tek kad se broj ukupno zaposlenih stavi u odnos sa radno sposobnim stanovnistvom, dobija se podatak da u Srbiji je zaposlenost svega 37 procenata.
Primera radi evropski prosek je 64 %, a visoko razvijene zemlje imaju tu od 70-80 %.

Sto se tice inflacije, kontinuirano smo medju rekorderima u Evropi. Ne znam sta samo deflacija tu ima veze??
 

Neka sam lupio, ali složićeš se sa mnom da je fenomenalno to da nam je stopa zaposlenosti čak 80% i da to nema nigde u svemiru, kosmosu i vasioni!
Slažem se, a treba pomenuti i da dosta ljudi radi na crno, da bi vršili utaju poreza.

Tako ostaju neprijavljeni, i vode se kao nezaposleni, iako rade.

Mnogi tako pokušavaju da istovremeno primaju socijalnu pomoć za nezaposlene, a da u stvari rade kod privatnika.
 


Slažem se, a treba pomenuti i da dosta ljudi radi na crno, da bi vršili utaju poreza.

Tako ostaju neprijavljeni, i vode se kao nezaposleni, iako rade.

Mnogi tako pokušavaju da istovremeno primaju socijalnu pomoć za nezaposlene, a da u stvari rade kod privatnika.

Vidiš kako si ti pametna. Kad bi i tu armiju ljudi uzeli u obzir, došli bi do zaključka da je zaposlenost u Srbiji neverovatnih 136% što je već na nivou mlečnog puta! :super:
 

Back
Top