gost 198384
Iskusan
- Poruka
- 5.443
Sa zvanične prezentacije REKOM-a...
Verujete li da Nataša Kandić koja se već skoro 20 godina bavi relativizacijom srpskih a mitologizacijiom žrtava Srba, može voditi kampanju koja navodno ima za cilj utvrđivanje ultimativne istine o žrtvama svih strana koje su bile zahvaćene ratovima 90ih?
Ako sam dobro razumeo REKOM inicijativa planira da intervjuiše žrtve svih strana, organizuje radionice na kojima će se diskutovati (ili možda indoktrinirati) politička pozadina što opet navodno treba da dovede do konačnog pomirenja zavađenih balkanskih naroda. Što meni već miriši na antisrpsku kampanju u povoju što je moj stav ali verujem da će ga i vreme potvrditi.
Naročito ohrabruje izjava koju je danas RTSovom OKO magazinu dao hrvatski koordinator ove inicijative zeleni Mario Mažić da činjenice i istina nisu ista stvar.
Kako sam u OKO magazinu takođe uočio među prvim potpisnicima su bili i Mirjana Karanović, popularni Bane Bumbar i još nekoliko prvaka beogradskog gradžanstva. To me je navelo i da se pitam kako je moguće da upravo oni koji su dve decenije unazad zdušno delali na satanizaciji i dehumanizaciji Srba danas uopšte imaju obraza da se eksponiraju u ovakvim prilikama? Ili da uopšte pokreću takve inicijative?
Ko je to još uvek toliko naivan da poveruje da su, ljudi koji su već nebrojeno puta ukaljali svoj obraz negirajući žrtve naroda koji ih `lebom `rani, što kroz besprizorne izjave, što kroz šamaranje članova porodica žrtava i nestalih na Trgu Republike, najpozvaniji i najkredibilniji da sada utvrđuju istine i činjenice?
Коалиција за РЕКОМ је неполитички регионални скуп организација цивилног друства.
Чини је мрежа невладиних организација, удружења и појединаца/појединки који/које заступају и афирмишу Иницијативу за РЕКОМ, за оснивање Регионалне и независне комисије са мандатом да установи и јавно изнесе чињенице о ратним злочинима и другим тешким кршењима људских права, као и да допринесе расветљавању судбинe несталих, у ратовима 1991-2001. године на подручју некадашње СФРЈ.
У организацији Центра за истраживање, документацију и публикацију (ЦИДП), члана Регионалне коалиције за оснивање Регионалне комисије за ратне злочине у бившој Југославији - РЕКОМ, у Призрену је одржан састанак са представницима етничких заједница са циљем упознавања о кампањи прикупљања милион потписа грађана из читавог региона, који подржавају оснивање ове комисије.
Verujete li da Nataša Kandić koja se već skoro 20 godina bavi relativizacijom srpskih a mitologizacijiom žrtava Srba, može voditi kampanju koja navodno ima za cilj utvrđivanje ultimativne istine o žrtvama svih strana koje su bile zahvaćene ratovima 90ih?
Ako sam dobro razumeo REKOM inicijativa planira da intervjuiše žrtve svih strana, organizuje radionice na kojima će se diskutovati (ili možda indoktrinirati) politička pozadina što opet navodno treba da dovede do konačnog pomirenja zavađenih balkanskih naroda. Što meni već miriši na antisrpsku kampanju u povoju što je moj stav ali verujem da će ga i vreme potvrditi.
Naročito ohrabruje izjava koju je danas RTSovom OKO magazinu dao hrvatski koordinator ove inicijative zeleni Mario Mažić da činjenice i istina nisu ista stvar.
Kako sam u OKO magazinu takođe uočio među prvim potpisnicima su bili i Mirjana Karanović, popularni Bane Bumbar i još nekoliko prvaka beogradskog gradžanstva. To me je navelo i da se pitam kako je moguće da upravo oni koji su dve decenije unazad zdušno delali na satanizaciji i dehumanizaciji Srba danas uopšte imaju obraza da se eksponiraju u ovakvim prilikama? Ili da uopšte pokreću takve inicijative?
Ko je to još uvek toliko naivan da poveruje da su, ljudi koji su već nebrojeno puta ukaljali svoj obraz negirajući žrtve naroda koji ih `lebom `rani, što kroz besprizorne izjave, što kroz šamaranje članova porodica žrtava i nestalih na Trgu Republike, najpozvaniji i najkredibilniji da sada utvrđuju istine i činjenice?
Poslednja izmena:

