Quantcast

Rekli su mi drugovi.

Born To Be Wild

Aktivan član
Poruka
1.564
Ova priča će biti kratka ali tad sam rekao da ću je kat tad reći.
Mesto i ves nisu bitni za priču Radovao sam se što će to biti Beograd mesto služenja a ne neka palanka .
Zima je bila žestoka . Imali smo dvevnu obuku na mrazu i ledu . Po celo pre podne u snegu i blatu. Da preskočim popodevnu školu ,
uveče bi smo nas desetak " izabranih" čistili od snega krug veličine stadiona sa malim prenosnim lopaticama . Bilo bi to do ponoći , iako
su pored vrata stajale prave velike lopate i sva oprema. Sve u svemu posle dvadesetak dana dobio sam visoku temperaturu, sav sam gorio.
Noću sam u groznici spao sa gornjeg kreveta , drugovi su zvali oficira , on je došao i rekao da mi vojnici moramo da steknemo imunitet i da sve preležimo na naogama.Ujutru su me našli u polusvesnom stanju . Odneli su me na nosilima i sanitetom odvezli u neku manju vojnu bolnicu .
Kroz maglu se sećam da su me dva medicinska brata pod pazuhom nosila do roentgena .Posle su me doveli do sobe sa desetak kreveta
gde su ležali drugi vojnici. 41 c stepen reče medicinska sestra lekaru . Izvadili su mi krv za nalaze i to je bilo to. Uveče su mi počeli da daju pencilin. Nije mi bilo ništa bolje . Ne sećam se nijedne infuzije i često sam bio u bunilu. Donosili bi mi doručak , čašu jogurta i čašu čaja .
Nijedan obrok nisam mogao jesti skoro pet dana . Pijuckao sam pomalo čaja i nazor bi popio čašu jogurta. Ta mi je čaša bila preko potrebna
jer u nju bi preko dana napunio krvlju iz pluća . U toalet nisam odlazio a kada sam posle tih nekolko dana uspeo da sednem na krevet ,
drugovi su mi rekli da sam imao non stop temperaturu preko 40 c ali da je vojni lekar govorio sestri da u temperaturnu listu pišu 38 , ;"ako
mi se nešto desi da ne odgovaraju". Bol koji sam imao u grudima je doslovno kao kad bi usijane mačeve provlačili kroz dušnik prilikom
svako disanja ili kašljanja.
Došao je vikend , i drugovi su mi pomogli da sidjem niz stepenice i nazovem mog vernog prijatelja. Kada su me doveli do telefona iza
pulta je izašao vojni lekar i arogantno rekao da nisam obrijan , da tek kad se obrijem dozvoliće mi da telefoniram . A telefon je bio na karticu.
Drugovi su me vratili na sprat i jer nisam imao snage , i oni su mi obrijali bradu i namestili kapu.
Ponovo su me doveli dole do telefona i lekar mi je dozvolio da ga koristim. Pošto imam neko znanje , video sam da su pencilini iz
uvoza , verovatno fake, rekao sam tiho prijatelju na telefon da mi kupi 2 kutije ampicilina , tablu c vitamina , aspirin, i sinekod .
I da izbuši pomorandze i sakrije to u njih . Osoblje nije volelo pomorandze oni uglavnom jedu banane. Prijatelj mi je dosao popodne
u obilazak , ali pošto nije bilo direktnog kontakta osoblje mi je donelo kesu sa pomorandzama i sokom . Odmah sam počeo da pijem
antibiotike , da bi već sutradan takoreći stao na noge . Posle deset dana pustili su me kući ," bez dijagnoze , bez posledica".
Posto sam bio dosta malaksao , otisao sam radi preventive da ponovo snimim pluća. Još se to nije bilo zalečilo , a voda je se čula prilikom
disanja još skoro pola godine .Dobio sam hroniči bronhitis . Na eho srca registrovane su mi priraslice i problem nekog krvnog suda koje pre toga nisam imao . Nikad više nisam mogao da tčim ili radim punom snagom.
Izvinjavam se svima kojima sam oduzeo vreme sa ovom istinitom pričom .

Poslednja izmena:

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.613
Prica uopste nije odlicna, vec je tuzna i istinita. Hvala sto si je podelio s nama.
istina je da je vojska godinama bila leglo kriminalaca koje su dobro placali i koji su ziveli zivot elite.
Takvo je celo drustvo vec mnogo godina, na vlast su dovodjeni glodaci kolenica, a vladali su bolesni " strucnjaci" koji nisu dozvoljavali sposobnima da ih smene. Imao bih bar deset ovakvih prica da ispricam.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.478
To su bili idioti,nista da te nauce kako treba,vec samo da ti zamute um,nekim glupostima,a kada se covek razboli samo mu pogorsaju stanje.Imao sam slicno iskustvo,samo ne sa lekarima,nego sa visim oficirima,koji su mislili da su posisali svu pamet ovog sveta.Meni je bio problem sto sam par puta odlagao vojsku i umesto u 19-oj otisao u 21-oj.Bio sam se ostalio i poceo da radim u firmi.Kada sam otisao na odsluzenje vojnog roka,nisam hteo da prihvatim ono njihovo da kad oni kazu "Da je crno,belo i kontra".Niti sam bio daltonista,niti idiot da prihvatam njihove gluposti.Imao sam dosta problema,ali sam neke stvari uspeo da isteram na svoje.Srecom bio sam dobar vezizsta,pa su mi ponekad i gledali kroz prste.A i kada vide otpor,malo se povuku i ostave te na miru.

pesho

Iskusan
Poruka
5.469
trebo si ih tuzit.kad to bjese? mome poznaniku stavise da pridrzi neki teski deo od kamiona i puko mu misic i tetiva
sad mu to atrofirano i ne moze radit. tuzio se al izbegavaju platit odstete
a sta mislis kako je ovima sto izgibose? nikad nikakve kompenzacije

pesho

Iskusan
Poruka
5.469
Prica uopste nije odlicna, vec je tuzna i istinita. Hvala sto si je podelio s nama.
istina je da je vojska godinama bila leglo kriminalaca koje su dobro placali i koji su ziveli zivot elite.
Takvo je celo drustvo vec mnogo godina, na vlast su dovodjeni glodaci kolenica, a vladali su bolesni " strucnjaci" koji nisu dozvoljavali sposobnima da ih smene. Imao bih bar deset ovakvih prica da ispricam.
ja sam sluso od pradjeda solunca
samo su ih prevodili preko te planine pa tko prezivi
poslje kao neka zahvalnica s kraljev autogram

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.