Reinkarnacija - iliti - sta biva posle?

gost 47277

Domaćin
Poruka
3.038
Dakle, ovu temu sam zapocela i u naucna fantastika medjutim mislim da sam malo promasila...mozda malo vise...ejr sad i sama razmisljam pa mi se nekako ne uklapa tamo...

Nego, zanima me vase misljenje u vezi sa reinkarnacijom. Nekako mi je nelogicno da necije misli, stavovi i tako to, jednostavno nestanu... Da li je reinkarnacija zaista moguca? Ili se to ispoljava u drugom vidu?
Tema malo trazi maste, priznajem - mislim da sam je i zbog toga prvobitno stavila na naucnu fantastiku.

P.S. Bilo bi mi od velike pomoci kad bi mi odgovorili.
 
Šta da ti kažem za reinkarnaciju...? :confused: Od svih verzija – šta biva posle, ona mi je, nekako, najprivlačnija.
Hrišćanska ideja o raju mi je podjednako jeziva kao ona o paklu.
Mada, sad postoje neke priče kako se i hrišćani, tobože, rađaju po nekoliko puta...

Jedino ti mogu reći da ponekad u sebi pronađem neobjašnjivo razumevanje za određene situacije i bića. Zanimljiva tema, nadam se da neće propasti.
 
eee najbolja varijanta je da tju da se rodim ponovo...kao nekakav skochimish nasred gobija...da grickam nekakve kaktuse i pijem rosu...
kad umresh to je to...to je kraj prestao si...bio si al si ukinut i dalje pichi materija...mislim kakve tu zabune mozhe imati?...umresh-kraj...jasno kao dan
 
Pa ako se dobro secam jos Aristotel je imao neke cudne tripove tipa muskarac i zena su bili jedno pa je doslo do razdvajanja...ovo se onda kao pitanje siri i ide u sferu naucne fantastike...ima mali milion pristupa al sve je to po principu moz da bude-ne mora da znaci...i Nice je govorio o vecnom vracanju sto je "pozajmio" iz Hindu filozofije....postoje dva univerzuma nekako povezana...postoji vise ili beskonacno...to je onda pitanje Astronomije....
Naravno ima i ovo klasicno budisticko-prvo si konj pa vrabac u zavisnosti od toga dal si bio dobar ili los-karma.
A ako se gleda kroz genetiku i zanemari Darvinova teorija evolucije,ko moze da opovrgne mogucnost da se identicni genetski kodovi periodicno ne ponavljaju? I eto ti materijalisticki obrazlozene reinkarnacije-genom,kombinacija 4 osnovne kiseline T,A,G,C u milijardama kombinacija,u principu imaju kolko god nemoguce veliki bio broj,ipak ima konacan broj kombinacija.I ko moze da tvrdi da se npr.u milijardu godina sav broj kombinacija tako da kazem,ne obrne,pa aj i ovo nanovo?
Mozda ja samo previse lupetam...
 
Serj Tankian:
Pitam se, veruj mi, jos mnogo stosta... ali sta cu ja sad tu da radim.. neznam.
Mislis da bi bilo bolje da se namrstim i da se pravimda nesto znam?

Ne, mislim na ono, prvo isprpvociras nekoga tako sto lupis glupost...
zatim priznas da si je lupio, pa kazes 'izvini'. Cemu smisao? :roll:
Mislim i savetujem, da najpre promislis, pa napises!
Nego jos jedno pitanje...Kako dozvoljavas sebi spajanje tolike ironije i kvazi veeeeeeeeeeeeelike ljubavi? Nije li to nasuprot svih moralnih nacela? Kobejagi volis ceo svet, pa od silne te ljubavi ne mozes da dodjes sebi pa pristupas provokaciji!
cccccccccccccccccc c cc c...mora da si mnogo zbunjen! :?:
 
Od svih mogucih koncepata "zivota posle smrti" u istoriji reinkarnacija je jedini koji je do sada pokazao da ima mogucnost za makar minimum naucne dokazivosti (hipnoticka regresija, ispitani slucajevi secanja na prosle zivote...).

Samo toliko.

Na Naucnoj Fantastici, tema "zajebali su nas..." je u toku dobra rasprava o zivotu posle smrti i religiji, i tamo sam znatno vise napisao o tome, pa koga ne mrzi neka se pridruzi.
 
Мислим да је све кренуло из Будизма...

Нема никаквих доказа ни за, ни против, те сам се у том случају определио за мишљење које произилази из хришћанске доктрине - нема реинкарнације, и - постоји живот после смрти

Из откровења по Јовану : " Постоје два рођења и две смрти - Једно рођење и смрт су земаљски, а друго рођење је духовно, онај ко је безгрешан ће добити вечни живот, а онај ко није ће и други пут да умре, али овај пут заувек.
 

Back
Top