Regulisanje sna - ceo dan mi se spava!

dulebass

Domaćin
Poruka
3.337
Pozdrav svima. Vidim da postoji tema o nesanici, e ja imam bas suprotan problem. Situacija je ovakva: Ceo zivot sam odlazio kasno na spavanje, i ustajao takodje kasno. Zbog bolesti (padanja u nesvest - utvrdjena oligoepilepsija nedavno) sam isao kod neurologa i neuropsihijatra, i naredili su mi drugaciji nacin zivota. Redovno da legnem, redovno da ustanem. Pijem bromazepame kako bih to regulisao. Medjutim, danima vec, meni se ceo dan spava, u 9 uvece sam vec zaspao, ustajem oko 10, to je 13 sati spavanja (?!) i opet sutradan sam uspavan po ceo dan. Ne mogu da citam, da gledam tv... Pomazite... Kako da se preko dana osecam odmorno, snazno, i da ostanem budan do oko ponoci. To sam nekada mogao. Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
ja nemam dijagnozu, mada sam padala ranije u nesvest, na dan 2-3 puta, iz cista mira. sad je potpuno prestalo..

isto imam problem kao ti. resim ga svaki dan kad dodjem sa faxa (oko 1-2) legnem da spavam odmah, do 4-5, ustanem, ucim, jedem tek tada i td...

lezem u 8 i 15 - pola 9 jer ne mogu duze... jednostavno oci se zatvaraju. tako funkcionisem,. nisam ni znala da to moze da bude drugacije, jer nikada i nije, osim kada sam kao ti spavala do 12-1 a legala oko 12.. moj zivot tako funkcionise... a volela bih da sam odmornija, zbog svega...
 
Ne znam sta je, ali znam da ne mogu da zivim ovako! Ceo dan sam premoren, nesposoban za bilo sta, a od 5, 6 mi se i oci sklapaju. Razmisljam da odem kod neurologija, mada mi je rekao da tek za 6 meseci dodjem na kontrolu. A i ne ide mi se zbog ovog gripa... Ima li neko neko resenje??
 
Pozdrav svima. Vidim da postoji tema o nesanici, e ja imam bas suprotan problem. Situacija je ovakva: Ceo zivot sam odlazio kasno na spavanje, i ustajao takodje kasno. Zbog bolesti (padanja u nesvest - utvrdjena oligoepilepsija nedavno) sam isao kod neurologa i neuropsihijatra, i naredili su mi drugaciji nacin zivota. Redovno da legnem, redovno da ustanem. Pijem bromazepame kako bih to regulisao. Medjutim, danima vec, meni se ceo dan spava, u 9 uvece sam vec zaspao, ustajem oko 10, to je 13 sati spavanja (?!) i opet sutradan sam uspavan po ceo dan. Ne mogu da citam, da gledam tv... Pomazite... Kako da se preko dana osecam odmorno, snazno, i da ostanem budan do oko ponoci. To sam nekada mogao. Unapred hvala.

Ако је већа доза бромазепана у питању, могуће је да је то узрок.
 
imam i ja malo problem sa snom, doduse jase osecam dobro i spavam dobro i kvalitetno samo u krivo vreme.
Recimo lezem oko 4-5 a budim se izmedju 1 i 2 popodne (ukoliko nemam nekih neodloznih obaveza pa moram da ustanem ranije) , iskreno voleo bi to da pomerim bar za jedno 2 sata ali tesko, evo vec godinama tako funkcionisem.
 
Nije, u pitanju je od 1.5mg, jedna uvece samo.
Опет зависи и од телесне масе. У принципу, у почетној фази примене лека, могуће је да човек који попије 1,5 мг увече и да лепо и дуго спава, али је мало вероватно да му се спава и касније, у току дана. Осим ако је у питању још неки лек који у комбинацији са бромазепаном појачава седативно дејство.
 
Recimo lezem oko 4-5 a budim se izmedju 1 i 2 popodne (ukoliko nemam nekih neodloznih obaveza pa moram da ustanem ranije) , iskreno voleo bi to da pomerim bar za jedno 2 sata ali tesko, evo vec godinama tako funkcionisem.

Ovako sam i ja mesecima. I pokusavala da promenim prvenstveno zbog toga sto mi san nije bio kvalitetan, budila sam se svaki cas medjutim nije bilo sanse... Ustanem u 1 i onda ocekujem da zaspim u 12:roll: Medjutim sad kad su mi pocela predavanja ranom zorom u 12 sam duboko u carstvu snova:lol: Tako da i tebi savetujem da pocnes da ustajes rano pa ces rano i legati, da nije lako vrlo dobro znam ali to je jedini nacin jer nerealno je ocekivati da zaspis kad nisi umoran.
 
Опет зависи и од телесне масе. У принципу, у почетној фази примене лека, могуће је да човек који попије 1,5 мг увече и да лепо и дуго спава, али је мало вероватно да му се спава и касније, у току дана. Осим ако је у питању још неки лек који у комбинацији са бромазепаном појачава седативно дејство.

Ja sam pila bromazepam od 3, cak sam jednom popila i 6 ali nikad mi se preko dana nije spavalo, malo sam se teze razbudjivala ali to je sve tako da ne verujem da hronicna pospanost ima veze sa bromazepamom.
 
I ja sam hronično umorna...
Ranije sam legala oko 12 i ustajala oko 12... to mi je baš odgovaralo...
Od kad radim, ležem oko 11, ustajem u 7... komirana... od 8 do 12 prepodne lepo funkcionišem... već od 12 do 3 mi opada koncentracija...
U 4 kad stignem kući, nisam ni za šta... samo bih ležala... vučem se po kući...

I obavezno jedan dan u nedelji(radni dan-obično četvrtak), legnem u 7 uveče(da odmorim)... a probudim se tek sutra ujutru... valjda me tad dotuče to rano ustajanje...

Kafu ne volim nešto posebno, niti sam primetila da me baš ona razbudi...
Ne znam šta bi mi pomoglo...

Inače imam nizak pritisak-jako nizak...
 
I ja sam hronično umorna...
Ranije sam legala oko 12 i ustajala oko 12... to mi je baš odgovaralo...
Od kad radim, ležem oko 11, ustajem u 7... komirana... od 8 do 12 prepodne lepo funkcionišem... već od 12 do 3 mi opada koncentracija...
U 4 kad stignem kući, nisam ni za šta... samo bih ležala... vučem se po kući...

I obavezno jedan dan u nedelji(radni dan-obično četvrtak), legnem u 7 uveče(da odmorim)... a probudim se tek sutra ujutru... valjda me tad dotuče to rano ustajanje...

Kafu ne volim nešto posebno, niti sam primetila da me baš ona razbudi...
Ne znam šta bi mi pomoglo...

Inače imam nizak pritisak-jako nizak...

7 до 8 часова сна је сасвим довољно одраслом човеку. 12 часова дневно не спава ни беба :). Наравно, да када се човек навикне да касно леже и касно устаје, тешко се адаптира на рано устајање. Између 12 и 14 часова у принципу опада концентрација и човеку се обично приспава. Ако имате услове, када осетите "кризу", мало протегните ноге, прошетатјте (макар по ходнику) пар вежбица за истезање и слично. Код хипотензије, организам се прилагођава тако што успорава процесе који се дешавају у њему.
 
To kome je koliko potrebno je vrlo individualno. Meni je potrebno 9-10 da bih se osecala odmorno i nikad se sama ne budim posle recimo 8 sati, dok je nekima koje poznajem dosta i 5-6. Kako je moj doktor objasnio kad sam bila mala zabrinutim roditeljima-neka deca su spavaci a neka nisu i to je prosto tako i isto se odnosi i na ljude:)
 
To kome je koliko potrebno je vrlo individualno. Meni je potrebno 9-10 da bih se osecala odmorno i nikad se sama ne budim posle recimo 8 sati, dok je nekima koje poznajem dosta i 5-6. Kako je moj doktor objasnio kad sam bila mala zabrinutim roditeljima-neka deca su spavaci a neka nisu i to je prosto tako i isto se odnosi i na ljude:)

Јесте да је врло индивидуално, али је искључиво ствар навике, осим ако није у случају неки поремећај...:)
 
u 6 i 20, svako jutro zbog faxa... vikendom ako ne izadjem legnem oko 9 i probudim se bez alarma oko 11 ujutru...


takodje sam hronicno umorna, ma koliko se naspavala.
Хронично "наспававање" може да доведе до осећаја "хроничног умора"...:)
Што више спаваш, све више ти се спава...;)
 
u 6 i 20, svako jutro zbog faxa... vikendom ako ne izadjem legnem oko 9 i probudim se bez alarma oko 11 ujutru...


takodje sam hronicno umorna, ma koliko se naspavala.

Uh, ti si gora i od mene :lol:

Salu na stranu ne mislim da je dugo spavanje navika tim pre sto sam i sama jedno vreme pre par godina mesecima morala da ustajem rano i spavala po 7-8 sati i posle tih meseci prvu noc sam spavala 14 sati, nakon toga sam se vratila na svojih standardnih 9-10 (nekad i 12) tako da ne mislim da to ima neke veze s navikavanjem. Mozda bi trebalo da se konsultujes sa nekim lekarom jer toliko spavanje i pored njega stalan umor moze da bude i od poremecaja hormona (u KC postoji i lekar za hronicni umor tako da se ne radi sigurno o pukoj navici).
 
Uh, ti si gora i od mene :lol:

Salu na stranu ne mislim da je dugo spavanje navika tim pre sto sam i sama jedno vreme pre par godina mesecima morala da ustajem rano i spavala po 7-8 sati i posle tih meseci prvu noc sam spavala 14 sati, nakon toga sam se vratila na svojih standardnih 9-10 (nekad i 12) tako da ne mislim da to ima neke veze s navikavanjem. Mozda bi trebalo da se konsultujes sa nekim lekarom jer toliko spavanje i pored njega stalan umor moze da bude i od poremecaja hormona (u KC postoji i lekar za hronicni umor tako da se ne radi sigurno o pukoj navici).
mhm...mada... ako krenem po lekarima, ko zna sta ce sve iskopati iz mene.. a o ovom gripu i da ne govorim, ima odmah da ga pokupim negde :)))
 
Pozdrav svima. Vidim da postoji tema o nesanici, e ja imam bas suprotan problem. Situacija je ovakva: Ceo zivot sam odlazio kasno na spavanje, i ustajao takodje kasno. Zbog bolesti (padanja u nesvest - utvrdjena oligoepilepsija nedavno) sam isao kod neurologa i neuropsihijatra, i naredili su mi drugaciji nacin zivota. Redovno da legnem, redovno da ustanem. Pijem bromazepame kako bih to regulisao. Medjutim, danima vec, meni se ceo dan spava, u 9 uvece sam vec zaspao, ustajem oko 10, to je 13 sati spavanja (?!) i opet sutradan sam uspavan po ceo dan. Ne mogu da citam, da gledam tv... Pomazite... Kako da se preko dana osecam odmorno, snazno, i da ostanem budan do oko ponoci. To sam nekada mogao. Unapred hvala.

Disclaimer(zbog admina hejtera :)): ovo nije medicinski savet, ovo su informacije, za sve sto mislite da uradite se prvo posavetujte sa vasim lekarem.

Tesko je ovako reci, trebas da vezbas, fizicka vezba tipa joge ili teretana, da povecas energiju tela.

Potrazi dodatak ishrani CoQ10 - Ubikvinon (Koenzim Q 10) on pvecava energiju u telu, pomaze proizvodnju energetskih molekula ATP...Ako si stariji od 25 godina onda trazi Ubikvinol reducirani oblik istog.

Kod ishrane pazi da izbegavas prejedanje, cim osetis prvi znak sitosti prestani sa jelom. Izbegavaj vecinu hrane koja raste pod zemljom ili bez sunceve svetlosti posebno krompir, i gljive. Takodje izbegavaj i preradjeno meso i suvomesnate proizvode, od takve hrane ti se spava.

Sto se tice spavanja, nastoj da svaki dan lezes u isto vreme, ni prerano ni prekasno, organizmi su razliciti, svako ima svoju satnicu spavanja, pronadji koja je i drzi se toga. Izbegavaj TV pre spavanja, mozes slusati neku chillout muziku ili probati neki tip molitve ili meditacije, sta ti odgovara.

Ovo bi trebalo biti dovoljno.
 
Poslednja izmena:

Back
Top