Quantcast

REGISTRACIJA

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.618
Dakle, kupila auto prošle godine od jedne žene iz Novog Sada i tada ga registrovala uz njeno ovlašćenje (bez njenog prisustva) ....

Sada opet treba da registrujem auto i moje pitanje je: Da li mi je potrebno novo ovlašćenje za registraciju ili mogu da to obavim sa onim starim ....?

Zahvaljujem dobrim ljudima :)

Bez

Zainteresovan član
Poruka
176
Ne znam. Nisam imala tih iskustava, ali mi je logično da čovek kada nešto kupi uradi sve što treba da se oslobodi obaveza prema ranijem vlasniku i da bude vlasnik.

TheWickerMan

Domaćin
Poruka
4.283
Ali ako ga je kupila, zar nije ona postala vlasnik? Pravo da vam kažem, čudno mi je to da je kupila i onda ga registrovala uz njeno ovlašćenje. Nije ga uzela, pozajmila, imala usmeni dogovor sa tom ženom.
Nije jer ga nije prevela na sebe,jer nigde nema ozvaniceno da je auto promenio vlasnika...
Slobodno vozi na ovlascenje, i ja vozim vec vise od godinu dana tako...

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.618
Питање је да ли могу да га региструјем са овлашћењем и ове године? тј. да ли је потребно да вадим ново овлашћење или могу да употребим старо?

MilosB

Iskusan
Poruka
6.583
A sa tim ovlascenjem mozes i da ga prevedes na sebe, otudjis i sta ti ja znam sve... Bolje ga prevedi na sebe, toj zeni moze da se desi najgore - daleko ga bilo - i onda mozes da se slikas sa autom. Nema registracije dok ne prodje ostavinska rasprava, a auto ti propada. Nikad se ne zna.

gost 181852

Poznat
Poruka
9.194
Prevod sada i nije toliko velika stavka,kao prije 5-6 god.ako auto mislis zadrzati za sebe na koju godinu.
Ja sam imao problema sa ovlascenjem ,jer je covjek koji mi je prodao auto umro tako da si u pravu Milose.

gost 30064

Elita
Poruka
16.628
Da bi prevela na sebe potrebna su ti 4 popunjena papira. Mislim da dva ostaju tamo gde placas porez, jedan u opstinu i jedan za sebe, koliko se ja secam. Potrebna je vlasnica auta ja mislim da bude prisutna prilikom potpisivanja tih papira (ja sam to zavrsio u obliznjoj mesnoj zajednici) i sama platis porez i ostalo..

U pravu je Milos. Ako se nesto desi toj zeni, sve ce otezati stvar.

Bez

Zainteresovan član
Poruka
176
A sa tim ovlascenjem mozes i da ga prevedes na sebe, otudjis i sta ti ja znam sve... Bolje ga prevedi na sebe, toj zeni moze da se desi najgore - daleko ga bilo - i onda mozes da se slikas sa autom. Nema registracije dok ne prodje ostavinska rasprava, a auto ti propada. Nikad se ne zna.
Upravo. Ne razumem zašto neko ne prenese ovlašćenje na sebe, kada već kupi auto. Ako sam dala novac, hoću da bude moj, a ne da razmišljam o ovlašćenjima i situacijama. Ne kritikujem, samo se čudim. Ja sam takav tip osobe, ili je nešto moje (sa svim obavezama) ili nije uopšte.

VENIX

Ističe se
Poruka
2.758
Vožnjom na ovlašćenje praviš dvostruki problem.I tebi,a i toj ženi.U slučaju da napraviš bilo kakav prekršaj ili udes,žena odgovara pred zakonom za tvoje postupke,a ne ti. ;)

Poruka
6.124
Upravo. Ne razumem zašto neko ne prenese ovlašćenje na sebe, kada već kupi auto. Ako sam dala novac, hoću da bude moj, a ne da razmišljam o ovlašćenjima i situacijama. Ne kritikujem, samo se čudim. Ja sam takav tip osobe, ili je nešto moje (sa svim obavezama) ili nije uopšte.
Zato sto se besmisleno mnogo placa prenos vlasnistva vec ocarinjenog i oporezovanog auta.
A sa ovlascenjem, odnosno Ugovorom u kojem izmedju ostalog stoji da mozes raspolagati autom, raditi sa njim sta hoces, preneti ovlascenje na trece lice itd, auto je prakticno tvoje.
I kad jednog dana prodas auto, onda samo ponistis taj ugovor i direktno sa prvog vlasnike preneses na treceg i tako izbegnes dvostruko placanje poreza.
Ponekad ti neocekivano stigne kazna za parkiranje i slicno, ali se to uvek resi dogovorom (inace pripretis raskidanjem ugovora).

A da vidis tek koliko nekretnina ima na tudjim imenima sa pomenutim punomocjima....

Dovla

Elita
Poruka
16.571
@NatasaNatasa

Можеш регистровати ауто на исто овлашћење, само ако то овлашћење није временски ограничено. Дакле прочитај га опет и ако на њему не пише нешто типа: ''ово овлашћење важи годину дана'' онда правац технички па СУП и где већ треба ;)

geroder

Zainteresovan član
Poruka
227
Vožnjom na ovlašćenje praviš dvostruki problem.I tebi,a i toj ženi.U slučaju da napraviš bilo kakav prekršaj ili udes,žena odgovara pred zakonom za tvoje postupke,a ne ti. ;)
Ako ti napravis udes ili prekrsaj TI odgovaras pred zakonom a ne vlasnik vozila. Kazne koje stizu za parkiranje od parking servisa su jedino sto mozes kao vlasnik da dobijes, a to i nije neki problem.

Ja jos nikad nisam imao auto na svoje ime, kad ga kupim vozim na ovlascenje par godina i prodam i opet isto i nikad nisam imao problema niti sa vlasnikom niti sa bilo kim.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.