Regionalna liga

Da li ste za regionalnu ligu?

• Da

• Ne

• Nemam misljenje

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.776
ЗА су углавном који стадион видели нису...да су редовни и да нешто знају знали би став групе а и без тог би били против ако су прави...

Глупо је и причати зашто треба бити против,толико је тога...

Objasnio! :ok:

Spurs

Iskusan
Poruka
5.190
Dinamo ipak ne igra na Kosovu

Dinamo je trebalo da igra meč sa selekcijom lige Kosova povodom trogodišnjice jednostranog proglašenja nezavisnosti te srpske pokrajine.

Međutim, stadion u Prištini ne zadovoljava tehničke uslove i Zagrepčani su zbog toga odustali od gostovanja.

“Nakon obaveštenja sekretara Fudbalskog saveza Kosova Erola Salihua, kako ne postoje tehničke mogućnosti da se najavljena prijateljska utakmica između Dinama i selekcije prve kosovske lige održi u Prištini 19. februara,već da se igra u Kosovskoj Mitrovici, rukovodstvo Dinama donelo je odluku o odlaganjudatuma gostovanja u glavnom gradu Kosova", piše u saopštenju zagrebačkog kluba, a još se dodaje:

"Igračima i stručnom štabu Dinama ne odgovara da se ta utakmica odigra u Kosovskoj Mitrovici, u prvom redu zbog dodatnog putovanja, koje bi im u ovoj fazi priprema donelo velike teškoće i dodatne napore. Iz tih razloga zahvaljuje se na pozivu Fudbalskom savezu Kosova, sa željom da se gostovanje u Prištini dogodi kada se za to steknu svi tehnički uslovi".

Car Zg

Iskusan
Poruka
6.456
Mislim da je stvar infrastrukture. U Europi taj dio funkcionira savršeno. Sve lijepo, čisto, svako svoj stolac, moš ić pišat a da ne prođe poluvrijeme, cuga, klopa...milina....naravno da tamo idu svi, mladi stari djeca, normalni ljudi...huligane ukineš...
A kod nas ruševine, WC koji širi zarazu, razvodnjena piva i hrpe luđaka koji pijani urlaju...Maximir je najbolji primjer korupcije i pranja love ikad:mrgreen:

Treba sredit stadione...

osvetnik_zg

Primećen član
Banovan
Poruka
764
Vreme je za Regionalnu ligu

Fudbal na prostorima bivše Jugoslavije polako, ali sigurno izumire. Tuga od prikazane igre oterala je publiku sa stadiona, a utakmice u kojima se unapred zna pobednik dovele su te iste nekada navijače da vikendom, kada odgledaju majstorije Volkota, Kerola, Runija i kompanije, radije sednu za kompjuter i na forumima iskomentarišu dešavanja nego da prethodno gledaju uživo čari JSL i HNL.

Crvena Zvezda, Dinamo, Partizan i Hajduk imaju različite poglede na mogućnost ponovnog igranja zajedničke lige. Dok se u Zvezdi priča o nekoj fantaziji zvanoj Južni tok liga, u Dinamu potpredsedik Zdravko Mamić hoće u inat navijačima da je igra, u Partizanu i Hajduku za sada ćute ili tek onako šapatom prozbore da bi možda bila dobra ideja.

http://www.sportal.rs/news.php?id=42654 ??? z:)z:lol:z:D
mali ispravak, mamićeva službea titula je izvršni dopredsjednik

capljara

Ističe se
Poruka
2.608
Mislim da je stvar infrastrukture. U Europi taj dio funkcionira savršeno. Sve lijepo, čisto, svako svoj stolac, moš ić pišat a da ne prođe poluvrijeme, cuga, klopa...milina....naravno da tamo idu svi, mladi stari djeca, normalni ljudi...huligane ukineš...
A kod nas ruševine, WC koji širi zarazu, razvodnjena piva i hrpe luđaka koji pijani urlaju...Maximir je najbolji primjer korupcije i pranja love ikad:mrgreen:

Treba sredit stadione...

Dok ne mogu voditi unuka na stadion ne moram ni ja ici......a bojim se da ce potrajati. Inace sam pobornik regionalne lige zbog mnogo razloga.

Poslednja izmena od moderatora:

Kako_je_tako_je_m

Zainteresovan član
Poruka
156
Treba je igrati jer realno samo tako se moze ozivjeti fudbal na ovim protorima. Pogledajte koliko je nasa klupska kosarka bolja od kada se igra NLB liga. Partizan se sjajno nosi sa svim evropskim timovima. Hemofarm igra uglavnom zapazeno u Evrokupu malo mu je falilo da dodje do Evrolige a Zvezda je sa Pesicem imala tim koji bi da je igrao ove godine bio bolji i od Partizana. U fudbalu bi imali sigurno vise problema sa nasiljem ali samo na pocetku treba pregrmeti te prve dve sezone. Mozda bi trebalo poceti sa nekim kup takmicenjem koji bi se mogao igrati u slobodnim terminima ionako nasi klubovi ne odigraju vise od 40 utakmica za sezonu a evropski timovi odigraju i po 60 tako da ima prostora da se nesto organizuje. Za pocetak kup a kasnije liga. Domaca prvenstva bi mogla da se igraju bez timova koji bi igrali tu regionalnu ligu. Oni bi mogli da se pridruze u nekoj vrsti plej ofa. Npr. zvezda , Partizan i Vojvodina da se pridruze prva tri tima iz JSL odigraju 10 kola i prva tri tima idu u Regionalnu ligu...Ima tu da s eradi ali treba poceti sto pre dok ne bude kasno!

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.064
Otvaram ozbilnju temu o formiranju regionalne fudbalske lige. Svedoci smo da je trenutno nasa Superliga jako niskog kvaliteta i da hitno treba promena ! Imamo jako kvalitetne fudbalere,svetski poznate koji u svom najranijem dobu odlaze u inostranstvo ! To moramo da sprecimo.
Sem 2,3 kluba nema kvaliteta. Liga je jako neiteresantna,pobednik se uvek zna ( jedan od 2 kluba),sto ne privlaci sponzore. Iskreno mala smo,i siromasna drzava,i nemamo uslova da razvijamo fudbal. Stvaranjem regionalne lige to bismo uspeli.Ima nekoliko kombinacija i evo ja bih postavio neko moje misljenje,sa kojim drzavama bi trebali da stvorimo tu ligu:

1. SRBIJA - GRČKA - BUGARSKA - RUMUNIJA

Svaka drzava po 4 kluba,liga bi onda imala 16 klubova

Srbija:
Partizan - Crvena Zvezda - Vojvodina - OFK / Spartak ZV

Grčka :
Olimpijakos - Panatinaikos - PAOK - AEK / Aris

Rumunija:
Kluž - Urinea - Steaua - Temišvar / Dinamo

Bugarska:
Liteks - CSKA- Levski - Lokomotiva

2. EX SFRJ LIGA : SRBIJA - HRVATSKA - SLOVENIJA - BIH - MAKEDONIJA - CRNA GORA

Ova liga bi takodje bila interesantna,vec je postojala i obnovila bi se stara rivalstva ( sto moze biti i problem). Problem ove lige su klubovi iz jos gorih liga od nase - Makedonija, Crna Gora, BIH. Srbija i Hrvatska bi imale po 4 kluba,BIH i Slovenija po 3 a Crna Gora i Makedonija po 2

Srbija :

Hrvatska:
Dinamo - Hajduk - Cibalia - Šibenik / Osijek

BIH:
Borac BL - Sarajevo - Željezničar

Slovenija:
Koper - Maribor - Gorica

Makedonija:
Rabotnički - Renova / Vardar

Crna Gora:
Rudar - Budunost

3. SRBIJA - MAĐARSKA - RUMUNIJA - SLOVAČKA ( HRVATSKA / ČEŠKA)

Ovo je još jedna ideja manje ostvariva,neka centralnoervopska liga.
Sve države bi imale po 4 predstavnika.

Srbija :

Rumunija:

Mađarska:
Debrecin - Videoton - Đer FK ( Győri ETO FC) - FK Ujpešt

Slovačka:
Žilina - Slovan - Košice - Dukla

Hrvatska / Češka
Dinamo - Hajduk - Cibalia - Šibenik / Osijek : Sparta - Jablonec - Slavia - Teplic

Poslednja izmena:

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.064
Ako mislis na to da se forsira samo ideja ex-yu lige, to je zato sto je ona najrealnija.

Lepo zvuci ovo sto si izneo, al ne vidim razlog da Rumuni, Grci i Cesi, koji su miljama ispred ex-yu liga, ulaze u nesto takvo. Bugari i Madjari i nekako.

U pravu si,al opet evo makedonska liga je očajna,na rangu naše Prve Telekom lige,crnogorska isto,malo bolja od Makedonaca,Slovenija isto ima samo 10 klubova.
Treba da se preispitaju sve opcije,meni je nekako ova prva najbolja,ne mora Srbija da ima 4 predstavnika,neka ima 2,3 opet će biti interesantnije.

admiral1

Iskusan
Poruka
5.200
Otvaram ozbilnju temu o formiranju regionalne fudbalske lige. Svedoci smo da je trenutno nasa Superliga jako niskog kvaliteta i da hitno treba promena ! Imamo jako kvalitetne fudbalere,svetski poznate koji u svom najranijem dobu odlaze u inostranstvo ! To moramo da sprecimo.
Sem 2,3 kluba nema kvaliteta. Liga je jako neiteresantna,pobednik se uvek zna ( jedan od 2 kluba),sto ne privlaci sponzore. Iskreno mala smo,i siromasna drzava,i nemamo uslova da razvijamo fudbal. Stvaranjem regionalne lige to bismo uspeli.Ima nekoliko kombinacija i evo ja bih postavio neko moje misljenje,sa kojim drzavama bi trebali da stvorimo tu ligu:

1. SRBIJA - GRČKA - BUGARSKA - RUMUNIJA

Svaka drzava po 4 kluba,liga bi onda imala 16 klubova

Srbija:

Grčka :
Olimpijakos - Panatinaikos - PAOK - AEK / Aris

Rumunija:

Bugarska:
Liteks - CSKA- Levski - Lokomotiva

2. EX SFRJ LIGA : SRBIJA - HRVATSKA - SLOVENIJA - BIH - MAKEDONIJA - CRNA GORA

Ova liga bi takodje bila interesantna,vec je postojala i obnovila bi se stara rivalstva ( sto moze biti i problem). Problem ove lige su klubovi iz jos gorih liga od nase - Makedonija, Crna Gora, BIH. Srbija i Hrvatska bi imale po 4 kluba,BIH i Slovenija po 3 a Crna Gora i Makedonija po 2

Srbija :

Hrvatska:
Dinamo - Hajduk - Cibalia - Šibenik / Osijek

BIH:
Borac BL - Sarajevo - Željezničar

Slovenija:
Koper - Maribor - Gorica

Makedonija:
Rabotnički - Renova / Vardar

Crna Gora:
Rudar - Budunost

3. SRBIJA - MAĐARSKA - RUMUNIJA - SLOVAČKA ( HRVATSKA / ČEŠKA)

Ovo je još jedna ideja manje ostvariva,neka centralnoervopska liga.
Sve države bi imale po 4 predstavnika.

Srbija :

Rumunija:

Mađarska:
Debrecin - Videoton - Đer FK ( Győri ETO FC) - FK Ujpešt

Slovačka:
Žilina - Slovan - Košice - Dukla

Hrvatska / Češka
Dinamo - Hajduk - Cibalia - Šibenik / Osijek : Sparta - Jablonec - Slavia - Teplic

Mislim da uzrok odliva talentovanih fudbalera nije u tome sto se u jsl unapred zna pobednik,vec u tome sto nasi klubovi nemaju novca da ih zadrze,pa stoga mislim da je privatizacija mnogo efikasnije resenje od ovoga,jer u toj regionalnoj ligi ili kako se vec zove nasi klubovi se nece dobro provoditi sem Partizana koji bi bio 5-6.....naravno ako se formira ex yugo liga bili bi medju prvima s tim da mu to dodje vise kao prosirena jelen super liga,samo ce putovati vise inace kvalitet ne mozemo traziti u Rabotnickom,Zeti,Sirokom itd.....a sa Rumunima,Turcima,Ukrajincima,Grcima,Slovacima ne mozemo igrati jer im nacionalne lige jacaju i sto bi se hvatali za corav posao,nasi najblij timovi ne odskacu puno od njihove lige.......
i konacno nismo jos uvek culi sta uefa o tome misli,jos nisam video da je stvorena neka regionalna tvorevina tako da ne znam bas da li bi oni podrzali tako nesto
PRIVATIZACIJA A NE REGIONALIZACIJA,JEDINO DUGOROCNO RESENJE,S TIM DA MORAMO PRIVUCI STRANCE DA INVESTIRAJU U NAS SPORT

admiral1

Iskusan
Poruka
5.200
Haha to je uradjeno sa vecinom srpskih firmi i preduzeca,pa nam je ekonomija i dalje propala...

Kad kazem privatizacija ne mislim na onu koju sprovode razni tipovi u saradnji sa ministarstvom ekonomije i dele novac koji se uplati na racun drzave iako je cena i tako bila klizava....mislim na privatizaciju u kojoj gazda ima ozbiljne planove da stvori jak konkurentan klub......medjutim nije potrebna samo privatizacija zvezde i partizana vec ostalih da bude konkurencije.....

pereee

Zainteresovan član
Poruka
202
O njoj mogu da misle samo ljudi iz beograda i zagreba cije su guzice i guzice njihovih bliznjih neogrebane u ratovima, plus sto su im se dzepovi dobro napunili. Hiljadu puta sam rekao da je regionalna liga spas, ali za hrvatsku, muslimanske i ostale zemlje sem Srbije koja je izvlacila svoju "bracu" i za kosarku zrtvujuci svoju ligu. Samo Srbija moze odlicno da se razvija u fudbalu jer za razliku od ostalih zemalja nema ni najosnovnije uslove za odigravanje dobrih utakmica i najveci gradovi ne poseduju superligase, znaci moze samo da napreduje dok drugi nemaju kud(nece regionalna liga da popravi infrastrukturu ili posecenost u nijednom drugom gradu sem bg). Ja jesam za regionalnu ligu, ali u kojoj ce da ucestvuju klubovi iz Republike Srpske, Crne Gore i Srbije, eventualno Makedonije dok me za utakmice sa rvatima boli ***** i zelim im sve najgore. Treba da je sramota one koji i pomisle na stvaranje ovakve lige. Mogu da razumem tu staru komunisticku djubrad koji nemaju obraza i morala da guraju ovako nesto jer samo u takvom se mulju oni mogu snaci, njima odgovaraju sranja. Mada sudeci po dosadasnjim iskustvima ne sumnjam da ce se fss sa ovim djubretom i lopovom karadzicem izboriti za takvo nesto iz prostog razloga sto ce to jos vise da satre Srbiju.
Nikakva nam liga na taj fazon braco Srbi ne treba. Nama trebaju posteni ljudi na celo fss, trebaju nam gradovi kao sto su Kg i Nis u super ligi i za pocetak nam trebaju reflektori na bar 30% stadiona(da vise u novom sadu, subotici ili jagodini pogledam jednu jebenu nocnu utakmicu). Nismo mi krivi sto su na vlasti korumpirani lopovi kojima je sve vazno sem napredka zemlje a samim tim i sporta, sto je na mesto ministarke dosla zena koja se tu nasla jer je to deo kolaca, sto je lopovski dinosaurus tole tu gde jeste zahvaljujuci svojoj izlapeloj braci iz starih komunjarskih lopovskih vremena, sto se svaka iole dobra ideja sasece u korenu.
Nama treba recimo ime fiat na dresu radnickog iz kg koji u super ligi igra pred 10000ljudi ili neko jako ime na dresu radnickog iz nisa, mozda cak i naprimer cepter.Treba da u kragujevcu ili nisu ustupe zemljiste da im investitor sagradi pristojan fudbalski stadion. Danas je kombinacija vise nego pre 20 godina.

Poslednja izmena od moderatora:

admiral1

Iskusan
Poruka
5.200
O njoj mogu da misle samo ljudi iz beograda i zagreba cije su guzice i guzice njihovih bliznjih neogrebane u ratovima, plus sto su im se dzepovi dobro napunili. Hiljadu puta sam rekao da je regionalna liga spas, ali za hrvatsku, muslimanske i ostale zemlje sem Srbije koja je izvlacila svoju "bracu" i za kosarku zrtvujuci svoju ligu. Samo Srbija moze odlicno da se razvija u fudbalu jer za razliku od ostalih zemalja nema ni najosnovnije uslove za odigravanje dobrih utakmica i najveci gradovi ne poseduju superligase, znaci moze samo da napreduje dok drugi nemaju kud(nece regionalna liga da popravi infrastrukturu ili posecenost u nijednom drugom gradu sem bg). Ja jesam za regionalnu ligu, ali u kojoj ce da ucestvuju klubovi iz Republike Srpske, Crne Gore i Srbije, eventualno Makedonije dok me za utakmice sa rvatima boli ***** i zelim im sve najgore. Treba da je sramota one koji i pomisle na stvaranje ovakve lige. Mogu da razumem tu staru komunisticku djubrad koji nemaju obraza i morala da guraju ovako nesto jer samo u takvom se mulju oni mogu snaci, njima odgovaraju sranja. Mada sudeci po dosadasnjim iskustvima ne sumnjam da ce se fss sa ovim djubretom i lopovom karadzicem izboriti za takvo nesto iz prostog razloga sto ce to jos vise da satre Srbiju.
Nikakva nam liga na taj fazon braco Srbi ne treba. Nama trebaju posteni ljudi na celo fss, trebaju nam gradovi kao sto su Kg i Nis u super ligi i za pocetak nam trebaju reflektori na bar 30% stadiona(da vise u novom sadu, subotici ili jagodini pogledam jednu jebenu nocnu utakmicu). Nismo mi krivi sto su na vlasti korumpirani lopovi kojima je sve vazno sem napredka zemlje a samim tim i sporta, sto je na mesto ministarke dosla zena koja se tu nasla jer je to deo kolaca, sto je lopovski dinosaurus tole tu gde jeste zahvaljujuci svojoj izlapeloj braci iz starih komunjarskih lopovskih vremena, sto se svaka iole dobra ideja sasece u korenu.
Nama treba recimo ime fiat na dresu radnickog iz kg koji u super ligi igra pred 10000ljudi ili neko jako ime na dresu radnickog iz nisa, mozda cak i naprimer cepter.Treba da u kragujevcu ili nisu ustupe zemljiste da im investitor sagradi pristojan fudbalski stadion. Danas je kombinacija vise nego pre 20 godina.

Tacno je da privatizaciju u Srbiji ne mogu da sprovedu srpski gradjani,msm mali broj njih,ali bolje da tajkuni budu gazde klubova,nego da u saradnji s vladajucim vrhom rade na unistenju klubova,dakle da im znaci da li ce lupam sada FK Smederevo biti 4. ili 5. u ligi i da li ce igrati u Evropi....
REgionalna liga s Hrvtima je cista glupost i direktan samar milionskim zrtvama koje su nam naneli prethodnih 100 godina...prvi samar smo nakon torture pod AU popili 1914. drugi nakon ww2,a treci kroz regionalnu saradjnju i dobrosusedske odnose koji se uvlace u sve pore,ne racunam skoro svakodnevne packe.....
Regionalna liga sa Crnom Gorom,RS,Makedonijom nece poboljsati kvalitet nase lige,imali smo do pre 5 godina ligu sa CG bila je slicna danasnjoj,sa RS bi svakako povecalo gledanost ali kvalitet je manje vise isti,a najjaci makedonski klubovi su u rangu Borca iz Cacka,Javora,Hajduka itd.....
Dakle,novac je potreban za kvalitet,ne toliko zbog kupovine fudbalera vise zbog zadrzavanja nasih talenata u nasoj zemlji neko vreme....dok nije novac usao u fudbalske pore kako su jugo timovi imali kakve takve rezultate u evropi,svake godine su uglavnom igrali i cesto bili u vrhu,u vreme kada su igraci iz svake zemlje igrali u svojoj,nama je danas potreban novac za poboljsanje infrastrukture i za zadrzavanje igraca u nasoj ligi...
regionalna liga osim sto nismo culi uefu po tom pitanju,nece nam doneti nikakav boljitak,jedino ako zelimo da evociramo uspomene

dulebass

Domaćin
Poruka
3.337
Ivica Osim za regionalnu ligu:

http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/osim-regionalna-liga-sad-il-nikad-38698.html

Razmisljao sam nesto o onom argumentu protv koji kaze: "tom ligom bi dobili veliki klubovi, ali sta cemo sa malim..." Moj odgovor na to je da mali klubovi (uglavnom) nisu nista ni zasluzili. Evo kao Smederevac uzecu njih za primer. U poslednjih 20 godina nismo izbacili nijednog kvalitetnog igraca (poslednji je bio Goran Bogdanovic). Svake godine tim se sastavlja od nekih poluigraca koji se dovode iz nizih liga. Igra ocajna. Sa Zvezdom bunkerica, a sad kuci 0:0. I sta nas briga za takav klub?

Poslednja izmena:

Bastiani

Poznat
Poruka
7.404
Ivica Osim za regionalnu ligu:

http://www.sportske.net/vest/domaci-fudbal/osim-regionalna-liga-sad-il-nikad-38698.html

Razmisljao sam nesto o onom argumentu protv koji kaze: "tom ligom bi dobili veliki klubovi, ali sta cemo sa malim..." Moj odgovor na to je da mali klubovi (uglavnom) nisu nista ni zasluzili. Evo kao Smederevac uzecu njih za primer. U poslednjih 20 godina nismo izbacili nijednog kvalitetnog igraca (poslednji je bio Goran Bogdanovic). Svake godine tim se sastavlja od nekih poluigraca koji se dovode iz nizih liga. Igra ocajna. Sa Zvezdom bunkerica, a sad kuci 0:0. I sta nas briga za takav klub?

Па да. То је тај провинцијални примитивизам. Шта, пошто не могу ништа да добију мали клубови, онда не треба ни велики? Нико задовољнији од мене када би Ниш и Крагујевац и Крушевац и Нови Сад имали боље клубове, боље стадионе и рефлекторе на њима. Али немају. И ко је ту крив, је л' треба Партизан и Звезда да дођу да има направе стадионе, или можда министарка за спорт да им купи рефлекторе?

Сељачка посла. Све с аргументацијом што њима, великима, да буде боље него нама. Него сви заједно да се ваљамо по каљугама, тако је братски.

admiral1

Iskusan
Poruka
5.200
Па да. То је тај провинцијални примитивизам. Шта, пошто не могу ништа да добију мали клубови, онда не треба ни велики? Нико задовољнији од мене када би Ниш и Крагујевац и Крушевац и Нови Сад имали боље клубове, боље стадионе и рефлекторе на њима. Али немају. И ко је ту крив, је л' треба Партизан и Звезда да дођу да има направе стадионе, или можда министарка за спорт да им купи рефлекторе?

Сељачка посла. Све с аргументацијом што њима, великима, да буде боље него нама. Него сви заједно да се ваљамо по каљугама, тако је братски.

Koja je to podela na velike i male?Cini mi se da je to podela na one koji imaju para ili nemaju,tj one koje pomazu tajkuni i one koji nemaju za struju.....ovako nesto je predlagao hebeni Kalderon na evropskom nivou da se igra super liga umesto lige sampiona u koju bi usli oni koji imaju da plate posto ga je deljao Olimpijakos,Lion i slicni tih godina,e kada se pojave siromasni sto vi kazete mali i oderu ovu umisljenu prepotentnu bagru onda su oni odjednom gradjani drugog reda.....koji veliki klubovi,zar mislite da bi zaista nas fudbal ojacao igrajuci protiv Borca iz Banja luke,Buducnosti iz PG,RAbotnickog,Sibenika,Rijeke i ostalih pacera,nisu oni puno bolji od Borca iz Cacka,Jagodine itd,pare su problem da ima para da vidite kako bi cvetala liga,ta regionalna liga ne bi mogla u 3 godine da izvuce jednog ucesnika ls.....
Pa pazi Smederevo se zatvori jer nema kvalitet da igra napadacki,a Zvezdin je problem sto nema resenja za to zatvaranje pa mora da dobije penal,nemaju znaci kvalitet da im razbiju odbranu igrom......

"Сељачка посла. Све с аргументацијом што њима, великима, да буде боље него нама. Него сви заједно да се ваљамо по каљугама, тако је братски. "

pa pazi burazeru sto je istocna ili zapadna ili juzna srbija manje vredna od Beograda i Vojvodine,a????????Po cemu ste vi visa klasa?Hajde da pogasimo sve klubove i da svi gradovi odvajaju novac za Beograd PArtizan i Zvezdu da bi mogle uprave da se bogate......koja ste vi civilizacija sa asfalta koja potcinjava sve oko sebe,gusi i unistava sve ostale gradove i podrucja,po cemu bi trebala cela Srbija da rinta tokom cele godine kao mazge,da bi "asfaltska" gospoda mogla da ima platu na nivou EU i da celog zivota uziva ne prolivajuci nimalo znoja.......

Bastiani

Poznat
Poruka
7.404
pa pazi burazeru sto je istocna ili zapadna ili juzna srbija manje vredna od Beograda i Vojvodine,a????????Po cemu ste vi visa klasa?Hajde da pogasimo sve klubove i da svi gradovi odvajaju novac za Beograd PArtizan i Zvezdu da bi mogle uprave da se bogate......koja ste vi civilizacija sa asfalta koja potcinjava sve oko sebe,gusi i unistava sve ostale gradove i podrucja,po cemu bi trebala cela Srbija da rinta tokom cele godine kao mazge,da bi "asfaltska" gospoda mogla da ima platu na nivou EU i da celog zivota uziva ne prolivajuci nimalo znoja.......

немој да бркамо ствари. Причамо о фудбалу а не о регионалном развоју. Ако ће на пример да клуб Раднички КГ да уложи у себе, или град Крагујевац да уложи, или ФИАТ да уложи и да Раднички за три године буде бољи од Партизана или Звезде и да уместо њих игра у регионалној лиги, ја ћу да навијам за то.

Али то се не дешава и неће се десити. Ја веома жалим због тога.

У таквим околностима, верујем да би било најбоље ако би три или четири клуба из Србије који одскачу квалитетом играли у некој регионалној лиги (мислим пре свега на Хрвате, сви остали су слаби) против екипа приближно свог нивоа. Не видим како би то угрозило фудбал у Србији. Партизан и Звезда, Војводина, ево играју у лиги Србије, и како то унапређује српски фудбал? Раднички Ниш? Раднички Крагујевац? Напредак Крушевац? Пролетер Зрењанин? Где су? Нема их.

А ако ће фубал у Србији да зависи од тога да ли ће Партизан и Звезда да играју лигу у Банатском Двору и Кули онда фудбал и треба да пропадне, то јест, већ је и пропао.

Иначе, моја је идеја, а наравно знам да је то нереално, да се играју обе лиге, и српска и регионална, једна на јесен, друга на пролеће. Две лиге са по десет клубова. Мање лиге, бољи фудбал, озбиљнији клубови.