Referendum pa ujedinjenje Rusije i Srbije

Čisto sumnjam...u poslednjih 150 godina brzo ste nalazili zajednički jezik sa svakim okupatorom koji je kretao na Srbe.

Sva sreća pa imamo Amerikance, oni nas jednom rukom miluju po glavi, a drugom nam zavrću uvo... :hahaha:

To zapravo i nije sasvim netočno, ali povijesno gledano nekako sam dojma da su hrvatsko - srpski odnosi ovisili o smjeru napada, ako se napadalo iz smjera zapada onda smo bili protivnici, ako se napadalo iz smjera istoka onda smo bili saveznici, manje-više, dalo bi se raspravljati o tome, Hrvati kao dio zapadnog civilizacijskog kruga sudjeluju u životu zapada (makar i kao 'europska podguzna muva' kako vi volite reći :klap:), pa i zapadnim ratnim avanturama, dok su Srbi više granično područje između istoka i zapada, pa su nekad žrtva zapadnog napada, a nekad žrtva istočnog napada, i u tom smislu su Hrvatima nekad protivnik a nekad saveznik, ono, manje-više :mrgreen:
 
To zapravo i nije sasvim netočno, ali povijesno gledano nekako sam dojma da su hrvatsko - srpski odnosi ovisili o smjeru napada, ako se napadalo iz smjera zapada onda smo bili protivnici, ako se napadalo iz smjera istoka onda smo bili saveznici, manje-više, dalo bi se raspravljati o tome, Hrvati kao dio zapadnog civilizacijskog kruga sudjeluju u životu zapada (makar i kao 'europska podguzna muva' kako vi volite reći :klap:), pa i zapadnim ratnim avanturama, dok su Srbi više granično područje između istoka i zapada, pa su nekad žrtva zapadnog napada, a nekad žrtva istočnog napada, i u tom smislu su Hrvatima nekad protivnik a nekad saveznik, ono, manje-više :mrgreen:

Vidi, nas poslednjih 150 godina, ili da kažem u 20. veku, Istok nije napadao (Bugare ne računam, to je bila posebna priča). Napadani smo sa Zapada, baš zato što smo im iz nekog razloga smetali na njihovom putu ka Istoku (ili Jugu, šta god).

I vi ste bili u svakom tom napadu na nas. Da li kao deo "civilizacijskog kruga" ili kao podguzne muve, nebitno.

Tako da se može računati na vas, ako ne daj Bože, opet do nekog ozbiljnog sranja ovde dođe.

Jbte, pa čak ste i sa Istoka dolazili na Srbiju, 1944-te, ono kad su Mesić i Legionari prevedeni u Crvenu Armiju...:mrgreen:

Mada, tu ste se borili za svoje, da dovedete Hrvata da vlada Srbima...:hahaha:

I, najgore po nas, i mi smo se borili za vas.

Nadam se da takve greške više nećemo ponavljati, mada nisam optimista...
 
Vidi, nas poslednjih 150 godina, ili da kažem u 20. veku, Istok nije napadao (Bugare ne računam, to je bila posebna priča). Napadani smo sa Zapada, baš zato što smo im iz nekog razloga smetali na njihovom putu ka Istoku (ili Jugu, šta god).

I vi ste bili u svakom tom napadu na nas. Da li kao deo "civilizacijskog kruga" ili kao podguzne muve, nebitno.

Tako da se može računati na vas, ako ne daj Bože, opet do nekog ozbiljnog sranja ovde dođe.

Jbte, pa čak ste i sa Istoka dolazili na Srbiju, 1944-te, ono kad su Mesić i Legionari prevedeni u Crvenu Armiju...:mrgreen:

Mada, tu ste se borili za svoje, da dovedete Hrvata da vlada Srbima...:hahaha:

I, najgore po nas, i mi smo se borili za vas.

Nadam se da takve greške više nećemo ponavljati, mada nisam optimista...

Ja se iskreno nadam, i tu nisam nimalo ironičan ili ciničan, da će se Srbija prikloniti zapadnom civilizacijskom krugu, u koji zapravo povijesno i pripada u zadnjih 150 godina, i da će se ta granica civilizacija pomaknuti istočnije i južnije, pa nek se oni iebu a mi da živimo i radimo u miru, a ulazak Srbije u EU bi bio pravi korak u tom smjeru...

No, za ulazak u zapadni civilizacijski krug treba ispuniti i određene uvjete, jel' :klap:
 
To zapravo i nije sasvim netočno, ali povijesno gledano nekako sam dojma da su hrvatsko - srpski odnosi ovisili o smjeru napada, ako se napadalo iz smjera zapada onda smo bili protivnici, ako se napadalo iz smjera istoka onda smo bili saveznici, manje-više, dalo bi se raspravljati o tome, Hrvati kao dio zapadnog civilizacijskog kruga sudjeluju u životu zapada (makar i kao 'europska podguzna muva' kako vi volite reći :klap:), pa i zapadnim ratnim avanturama, dok su Srbi više granično područje između istoka i zapada, pa su nekad žrtva zapadnog napada, a nekad žrtva istočnog napada, i u tom smislu su Hrvatima nekad protivnik a nekad saveznik, ono, manje-više :mrgreen:

Evo ih ustaše došle ponovo da sole pamet Srbima.

Kad već ne možeš da posoliš srpsko zaklano pa ispečeno telo, onda dođeš na srpski internet forum da soliš pamet.

Nedostaju vam takmičenja ko će pobiti više Srba za jednu noć, jel tako? Ajde slobodno priznaj. Jes dobar taj vaš Zapad i Nato i austrougarske štale, ali samo kad bi moglo bar još jedno nacionalno ustaško takmičenje u broju pobijenih Srba ta jevropa bi bila prava domovina za vas. Svako bi za dom bio spreman.

split_ustase_grafiti.jpg


Nikad mi neće biti jasna tolika hrvatska opsednutost i zavidnost prema Srbima. Rat se završio pre skoro 30 godina a hrvatima i dalje usta puna Srba i Srbije. Nije mi jasno kako hrvatski intelektualci nisu uspeli od ustaške ideologije stvoriti neku modernu ideologiju koja se neće bazirati na mržnji prema Srbima pa onda na tome dalje da grade moderni Hrvatski nacionalizam i politiku.

Ovde Hrvate niko i ne spominje. Eventualno kad je neki incident ili kad se neki povampireni političar iz filma devedesetih pojavi u nekoj emisiji pa misli da je još uvek u glavnoj ulozi.
 
Ja se iskreno nadam, i tu nisam nimalo ironičan ili ciničan, da će se Srbija prikloniti zapadnom civilizacijskom krugu, u koji zapravo povijesno i pripada u zadnjih 150 godina, i da će se ta granica civilizacija pomaknuti istočnije i južnije, pa nek se oni iebu a mi da živimo i radimo u miru, a ulazak Srbije u EU bi bio pravi korak u tom smjeru...

No, za ulazak u zapadni civilizacijski krug treba ispuniti i određene uvjete, jel' :klap:

Srbija jeste bila Zapad do 1945. godine. Onda je Sovjetski savez okupirao Jugoslaviju i preko KGB agenta pod kodom Tito nametnuo komunizam i komunističku ideologiju. Sovjetski savez je imao plan kako vladati Balkanom veoma sličan i precrtan od Austrougarskog a to je da se Srbima slomi kičma. To je zvanično izjavio Lenjin.

U međuvremenu je Tito prešao na Zapad. Daj žmigavac za istok a skreni na zapad politika.

Na kraju se ispostavilo da ova divlja plemena u Jugoslaviji, polu narodi mogu živeti zajedno u miru jedino pod čvrstom pesnicom kakvi si bili Kralj Aleksandar ili Josip Broz Tito. NATO je hteo da bude ta čvrsta pesnica nakon Tita pa je čak pokušao da kupi Jugoslaviju sa 5 milijardi dolara.

Bio je onaj pozanti Hrvat, ustaša kako ja kažem ovim tobože srpskim nacionalistima i patijotama i sličnim punoglavcima, ustaša Ante Marković. A ne treba zaobići ni Hrvate, tobože domobrane isto tako napomenuti da je bio neki ustaša Ante Marković koji se pre 30 godina zalgao za ovo što ti pričaš - da živimo i radimo u miru. EU i Evropske integracije. Ovi sad posle 30 godina u Srbiji dalje razvlače neku priču o Evropskim integracjiama, a Jugoaslavija je mogla te 89te da postane EU i da je bilo pameti i još ovakvih "ustaša" kao Ante Marković to bi se i ostvarilo.

Sad bi se raspravljalo da li ostati u EU ili izaći. A mi ko pokvarene ploče se vrtimo i još uvek živimo u 1995. godini.

Međutim baš taj Ante Marković je prošao kako je prošao, srušen, sabotiran i doveden pod pritiskom da se povuče jer kako je i sam rekao došle su "neke užarene glave". Ovde najveći Srbin ikada, tamo najveći Ustaša ikada i potpaljivali narod šovinističkim, ratnim i nacionalističkim idejama. Dva drugara inače koji su godinama zajedno porodično letovali na Brionima. Pa smo umesto standarda Evropske Unije, prosperiteta i mira odabrali da se malo međusobno poubijamo. Opet na kraju, sve je ovo ovde što je bilo pod kapom Jugoslavije samo jedno obično divlje pleme. Čunga lunga!


Prosečan Srbin je da mu daš pušku i da ide neđe da puca. Ni za šta drugo nije. Ono što je valjalo to je otišlo iz ove zemlje. A ono što nije otišlo to je poludelo. Normalan ovde ne možeš. Možeš samo da pukneš. To Vučić pošalje konjicu i policiju da ispendreče to malo ljudi što se pobune u Beogradu i vozi dalje. Ispiranje mozga rijaliti kanalima, Parovi i samo piči miško. Vadi patku na astal i ajde da ga merimo. Ko je čiju ženu isprcao u kom rijalitiju, to je najaktuelnija tema. To i kad će rat na Kosovu. Ne može se iščekati da konačno počne taj rat na Kosovu.
 
Da se mi razumemo jednu stvar - ne mogu se ujediniti dve države od kojih je jedna nemerljivo mnogo puta veća u svakom pogledu. Može se samo ta mnogostruko manja prisajediniti. Dakle nazovimo stvari pravim imenom - ti Rusi žele da anektiraju Srbiju.
pa srbi ce da budu 80% za, samo da se organizuje referendum, i stvar je resena, mozes samo da kipis od muke
 
Evo ih ustaše došle ponovo da sole pamet Srbima.

Kad već ne možeš da posoliš srpsko zaklano pa ispečeno telo, onda dođeš na srpski internet forum da soliš pamet.

Nedostaju vam takmičenja ko će pobiti više Srba za jednu noć, jel tako? Ajde slobodno priznaj. Jes dobar taj vaš Zapad i Nato i austrougarske štale, ali samo kad bi moglo bar još jedno nacionalno ustaško takmičenje u broju pobijenih Srba ta jevropa bi bila prava domovina za vas. Svako bi za dom bio spreman.

split_ustase_grafiti.jpg


Nikad mi neće biti jasna tolika hrvatska opsednutost i zavidnost prema Srbima. Rat se završio pre skoro 30 godina a hrvatima i dalje usta puna Srba i Srbije. Nije mi jasno kako hrvatski intelektualci nisu uspeli od ustaške ideologije stvoriti neku modernu ideologiju koja se neće bazirati na mržnji prema Srbima pa onda na tome dalje da grade moderni Hrvatski nacionalizam i politiku.

Ovde Hrvate niko i ne spominje. Eventualno kad je neki incident ili kad se neki povampireni političar iz filma devedesetih pojavi u nekoj emisiji pa misli da je još uvek u glavnoj ulozi.

Niti tebe nitko ne spominje pa se eto ipak javljaš, nikad mi neće biti jasna potreba takvih kao ti da upadaju drugima u razgovor 🙄🙄🙄
 
Ja se iskreno nadam, i tu nisam nimalo ironičan ili ciničan, da će se Srbija prikloniti zapadnom civilizacijskom krugu, u koji zapravo povijesno i pripada u zadnjih 150 godina, i da će se ta granica civilizacija pomaknuti istočnije i južnije, pa nek se oni iebu a mi da živimo i radimo u miru, a ulazak Srbije u EU bi bio pravi korak u tom smjeru...

No, za ulazak u zapadni civilizacijski krug treba ispuniti i određene uvjete, jel' :klap:

Ja se nadam da će Srbija postati zemlja koja na prvom mestu vodi računa o najboljem interesu sopstvenih građana.

Pa deset praznih mesta, a onda se može voditi računa i o drugim pitanjima.

Ako za to u narednih 10-15 godina EU bude najbolji izbor, onda ćemo razgovarati o uslovima.
 
Kao "ruska gubernija" mi bi bili pod nuklearnim kišobranom RF, što znači da nas ne bi bombardovali.

To je šansa koju smo prokockali kao SFRJ radi stranog novca - da budemo nuklearna sila.
Dobro, onda osim referenduma i ujedinjenja trebaš još izmisliti i vremeplov.
Nemaš žurbe s time, kad god ga izmisliš, nisi zakasnio, jer se vratiš u prošlost i popraviš sve
 
ma, ustav smo vec ukinuli, sa izdajnikom vycicem
samo referendum , a ustav nije problem ako se referndum odrzi, promenicemo ustav
Bez obzira što ne važimo za racionalan narod kad je u pitanju egzistencija i Srbi razmišljaju razumno. Zato ih je samo u Beču ili samo u Berlinu ili Torontu, Čikagu više nego u celoj Rusiji. Ako slučajno neko ne zna kako je u Rusiji objasniće mu već neki od sad već 200 hiljada nevoljnika koji su došli ovamo. Od Rusije se beži i tu par pijanih deputata i anonimnih forumaša ne mogu ništa.
 

UDARNA VEST – Predlog iz Moskve: Referendum pa ujedinjenje Rusije i Srbije​

Pogledajte prilog 1269705

Prvi zamenik predsednika Komiteta Državne dume za međunarodne poslove Aleksej Čepa rekao je za „Govorit Moskva“ da bi Rusija i Srbija mogle da se ujedine.

On je naveo da do ujedinjena može doći nakon referenduma.
Kako je Čepa primetio, budućnost zemlje treba da određuju ljudi. On smatra da „sve treba uraditi čisto“.

Poslanik je istakao da će ruska strana u svakom slučaju pružiti podršku zbog činjenice da je Srbija duboko prijateljska zemlja Rusiji. Čepa je dodao da se i Ruska Federacija nada da će srpska strana moći da se izbori sa provokacijama sa kojima se suočava.

https://www.novosti.rs/vesti/politi...eja-cepe-referendum-ujedinjenje-srbije-rusije

(novosti.rs) W.T.
******************************
Bolje biti ruska gubernija i da nas se onda plaše, nego ovako da nas vrijedjaju.maltretiraju i nipodaštavaju.
Ujedinjenje je siguran opstanak Srbije jer zapad namjeravaja da nas uništi kao 'to to isto žele Rusiji.
Mislim da bi narod na eventualnom referendumu većinski bio za ujedinjenje.
zasto gubernija,
drzava bi se zvala rusko-srpska federacija
 

Back
Top