Redovno kontrolisanje kod doktora

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.573
Dragi moji pa dobro nam doshli na 40+, najlepshe godine :))) radujem se druzhenju, shali i razmjeni mishljenja :heart:

da li odlazite na redovne preglede kod doktora? ili smatrate dok ne boli sve je u redu!?

Ako odlazite i doktor vam kazhe secer granica, holesterol, granica pritisak visok da li to utice na vas?

Menjate li nacin zhivota pa i ishranu, bavite se sportom , merite reodvo pritisak?
 
Dragi moji pa dobro nam doshli na 40+, najlepshe godine :))) radujem se druzhenju, shali i razmjeni mishljenja :heart:

da li odlazite na redovne chek up-ove kod doktora? ili smatrate dok ne boli sve je u redu!?

Ako odlazite i doktor vam kazhe secer granica, holesterol, granica pritisak visok da li to utice na vas?

Menjate li nacin zhivota pa i ishranu, bavite se sportom , merite reodvo pritisak?
Radim sve navedeno.
Skoro svake godine firma organizuje sistematski za posebno za muskarce i zene.
Van toga se kontrolisem sama i preduzimam sve sto treba ako nesto nije u redu.
Jedino, kod holesterola, posto je stalno povisen, statine necu da pijem, a od pokusaja da se spusti prirodnim putem smo odustale i doktorka i ja.
Zakljucile smo da je nasledno, da nastavim da radim sve sto sam radila do sad...zdrava ishrana, vezbanje i slicno... i to je to...jer tegoba zbog toga nemam.
 
Od svih lekara najredovnija sam kod ginekologa to mi nekako već postala usađena navika onaj komplet pregled na šes meseci (isto tako redovan ultrazvuk ovo malo sisa što imam)
Kod kardiologa sam nešto manje redovna al gledam da ispratim situaciju jednom godišnje jer i moram zbog nezdravog života, previše pljuga premalo klope malo spavanja itd
Pulmolog mi na poslednjem mestu njega baš izbegavam, s razlogom :lol:
 
Редовна контрола спасава живот.
Да нисам ишао једном годишње на ултразвук, сад не бих писао овде (добро, можда би неко био срећнији, али ето).
Од контрола, ултразвук абдомена, лабораторија, аконеко хоће и екг. Мислим да је то минимум.
 
До пре три године нисам знао шта је лекар а онда, сасвим случајно откријем да сам озбиљно болестан.
Да допуном свој пост. Јако је важно имати добру здравствену заштиту. Ја сам имао среће, хвала Богу, што живим и земљи која има одличну бесплатну здравствену заштиту са одличним лекарима.
Овде све иде темељно и брзо и од момента откривања болести до операције прошло је непун месец дана.
 
Pritisak (nizak)merim zbog lekova za srce koji spuštaju, udaram insulin dva puta dnevno,
idem kod endokrinologa i kardiologa privatno...
ishranu moram da kontrolišem, zbog šećera, naravno..
ako uzimaš beta blokatore , za srce, ne bi trebalo pritisak da ide toliko dole, ne znam kako si došao do insulina i koliko vremena vučeš dijabet, ali nikada se ne ide terapijski odmah sa insulinom , a što se prehrane tiče , kakvog je kvaliteta , kontrola ishrane je poželjna i za regular stanja
 
ako uzimaš beta blokatore , za srce, ne bi trebalo pritisak da ide toliko dole, ne znam kako si došao do insulina i koliko vremena vučeš dijabet, ali nikada se ne ide terapijski odmah sa insulinom , a što se prehrane tiče , kakvog je kvaliteta , kontrola ishrane je poželjna i za regular stanja
Rekla mi je da merim pritisak uzimam različite lekove, najviše zbog entresto, do insulina sam došao od endokrinologa,,,nije mogla na tom aparatu da izmeri kolko je bio visok...uzimam novomix ujutro i tresibu uveče
 
Gledam šta jedem, fit sam, povremeno kada mi nešto nije ok odradim analize isve je TOP! ugl imao sam helikobakteriju jer je srbija užasno prljavo mesto za život i tada sam radio sve analize. Posle 40te bi valjalo jednom godišnje ići na sistematski a posle 50te svakih 6 meseci jer je hrana jezivo otrovna sa konzervansima i aditivima a da ne pominjem nato usa bombardovanje cele srbije osiromašenim uranijumom.

Sve to posle 10-20-30 godina bukne kao pandemija rakčine.

I da ti otkriju rakčinu ne možeš da stigneš na red kod doktora.
 
Rekla mi je da merim pritisak uzimam različite lekove, najviše zbog entresto, do insulina sam došao od endokrinologa,,,nije mogla na tom aparatu da izmeri kolko je bio visok...uzimam novomix ujutro i tresibu uveče
terapija ti je sasvim ok :ok: , samo jeli li ti šećer u krvi više od 7 , i pripazi kada meriš glukozu , staro pravilo da se meri na gladno srce ne vredi , referentne vrednosti se dobijaju na već uzetu hranu
 

Back
Top