red i mir, od lajanja pasa? šta da radim?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 434317

Početnik
Poruka
23
imam komšiju, koji drži jednog malog kera na lance, al lanac je velik, moze ker da se seta jedno 50-100 metara, i da spava normalno, i da jede.

ali problem je, što taj ker, je baš do mog prozora, msm, izmedju mene i kera je samo put od 3-4 metara, al uglavnom, ker je blizu, tako da kada ker zalaje, čujem ga najbolje.
čuje se po celoj kući koliko je glasan, al najgore je kada želim da budem u svojoj sobi, a soba mi je sa te strane gde je ker.

čak i u dnevnoj sobi nije tišina, zato što sa druge strane, na vrh bašte, ima ne jedan, nego 3 kera. al oni mi ne smetaju toliko, jer ionako nisam puno u dnevnoj sobi.
nego meni smeta ovaj tu do prozora što mi je, odma preko puta.

taj ker, laje i dan i noć, jako je agresivan, kad god prolazim u svojoj kući, taj ker laje, kida taj lanac, pravi buku 130 db.

rasa psa je: tibetanski španijel
i video sam, da je ta rasa pasa baš jako bučna, i nikad ne umeju da ućute, laju na pomeranje lišća na drvetu.

taj pas laje, izaziva nervozu drugim kerovima, i onda, svi komsijski kerovi pocnu da laju, okruzen sam sa svih strana sa kerovima.
ajd, mogu ja da tolerisem da kerovi se izderu na pola sata i da je 150 db.
ali nemogu da izdrzim vise psihicki, ovaj ker, cak i kad svi zacute, on laje tokom noci i tokom dana, znaci katastrofa, izaziva mi psihicki nemir, nemogu da odmorim, pogotovo leti kada moram otvarati prozor od vrucine.

TL;DR; Šta ja da uradim, da zaustavim tog komšijinog kera od 24h lajanja, osim što sam već pričao s komšijom i nije hteo da sarađuje.
Postoji li neki zakon o javnom redu i miru, kako da se žalim, koliko to košta, gde da odem da se žalim.
U CG sam, trebalo bi da je to isto kao u Srb, neki predlog, bilo šta, da mi pomognete.
 
psi su kao deca. tako bi tebi smetalo plakanje malog deteta. Nemas nimalo razumevanja
neznam ja da li ja imam razumevanja ili ne, i da li bi ja mogao da imam decu, što bi verovatno bilo ne, jer je hvala bogu svako drugaciji i nemora da ima porodicu i djecu ako mu ne odgovara.
meni treba savet, kako ja mogu da zaustavim ovog kera, a da mu ne bacim otrov da ga ubijem.
jer sam vec pricao sa komsijom, on tu stavlja radi lopova da ne naidje, i nece da ga sklanja nikako.
taj ker laje jer je valjda tuzan, jer je daleko od vlasnika (komsije), jer komsija je stalno napolje i radi nesto, a ker je daleko stavljen, posto komsija im dva placa, i ker je na drugi kraj drugog donjeg placa, gde sam ja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Probaj da se sprijateljis sa psom.
Hrani ga, pricaj mu, stoji ispred njega, ako se navikne na tebe nece toliko lajati.

Mozda je pas manja stoka od gazde.
ima komsija 4 kera, 2 kera su pustena sa lanca, jedan je u kavez terijer neki, i ovaj na donji plac bačen.

ova dva kera, ranije su trčali po ulici da napadne, al neće više, sprijateljio sam se s njima, i sad me vole, valjda sam ih hranio i odma me zavoleli.
tako ni onaj terijer isto me ne napada niti terijer laje, zato sto je blizu gazde.

a ovaj mali, on je daleko, i dosadan.
dolaze mu ona dva mala da se igraju, i ker laje sigurno jer je daleko, al sta ja tu mogu sto je ker daleko, jer moram ja da trpim torturu celu noc i dan jer je on daleko od gazde i laje na svog gazdu, i na svakog prolaznika koji je prolazio milion puta vec.

davao sam i njemu da jede, al nece on nikako, mrzi me.

pa zar nepostoji nikakav pravni nacin da se resi ovo, da li moze komsija da bude primoran da plati neku kaznu za unznemiravanje, bilo sta?

cak i u americi imaju problema, kao trebaju da imaju dokaze snimkom, treba da se snima kad god laje.
pa ja lagano mogu da ostavim napolje kameru 24 h, i onda izracunamo kolko sati laje, min jedno 16 sati.

onda ja da kupim nekog kera, pustim ga s lanca, pa neka napada komsiju i neka laje na njih, i ja samo kazem, da se štitim od lopova
 
ima komsija 4 kera, 2 kera su pustena sa lanca, jedan je u kavez terijer neki, i ovaj na donji plac bačen.

ova dva kera, ranije su trčali po ulici da napadne, al neće više, sprijateljio sam se s njima, i sad me vole, valjda sam ih hranio i odma me zavoleli.
tako ni onaj terijer isto me ne napada niti terijer laje, zato sto je blizu gazde.

a ovaj mali, on je daleko, i dosadan.
dolaze mu ona dva mala da se igraju, i ker laje sigurno jer je daleko, al sta ja tu mogu sto je ker daleko, jer moram ja da trpim torturu celu noc i dan jer je on daleko od gazde i laje na svog gazdu, i na svakog prolaznika koji je prolazio milion puta vec.

davao sam i njemu da jede, al nece on nikako, mrzi me.

pa zar nepostoji nikakav pravni nacin da se resi ovo, da li moze komsija da bude primoran da plati neku kaznu za unznemiravanje, bilo sta?

cak i u americi imaju problema, kao trebaju da imaju dokaze snimkom, treba da se snima kad god laje.
pa ja lagano mogu da ostavim napolje kameru 24 h, i onda izracunamo kolko sati laje, min jedno 16 sati.

onda ja da kupim nekog kera, pustim ga s lanca, pa neka napada komsiju i neka laje na njih, i ja samo kazem, da se štitim od lopova
Ne znam koliko ces saznati na forumu, verovatno moras da se obratis nekom advokatu za dobar pravni savet i verovatno ce ici tesko.

Ako postoji mogucnost, bolje je da ga tuzis za zanemarivanje i mucenje psa, na to ce svi da poskacu. :confused:
 
"Novčanom kaznom u iznosu od 20.000,00 dinara kazniće se za prekršaj fizičko lice ako: ostavi psa bez nadzora držaoca na balkonu, terasi i lođi koja pripada stanu; drži psa ili mačku u zajedničkim prostorijama stambene zgade bez prethodno pribavljene saglasnosti svih vlasnika stanova i posebnih delova zgrade; uvodi psa u lift stambene zgrade ukoliko nije prazan i prilikom korišćenja lifta, stepeništa i hodnika stambene zgrade, pas nije na povocu pod neposrednom kontrolom držaoca; nije pribavio saglasnost svih vlasnika stanova i posebnih delova stambene zgrade, suvlasnika porodične kuće, odnosno saglasnosti svih vlasnika porodičnih kuća; objekat u kome drži psa nije propisano udaljen od najbližeg stambenog ili poslovnog objekta na susednoj parceli, odnosno kuća u dvorištu sa većim brojem porodičnih kuća; ukoliko ulazna kapija dvorišta stambene zgrade, dvorišta porodične kuće, zajedničkog dvorišta porodične kuće i dvorišta sa većim brojem porodičnih kuća u kome se drži pas, nije vidno označena tablom sa crtežom i natpisom koji ukazuje na prisustvo psa.

-Za navedene prekršaje, komunalni inspektor odnosno komunalni policajac izdaje prekršajni nalog u skladu sa zakonom, naveli su iz Komunalne policije"
 
Ne znam koliko ces saznati na forumu, verovatno moras da se obratis nekom advokatu za dobar pravni savet i verovatno ce ici tesko.

Ako postoji mogucnost, bolje je da ga tuzis za zanemarivanje i mucanje psa, na to ce svi da poskacu. :confused:
ah, al nije sad to bas ekstremno zanemarivanje psa. daje on njemu da sta mu treba svaki dan valjda, nego, samo mu tako da da jede i ode. i kad ode, npr. tokom noći kad komšija spava, ker je usamljen i cvili, laje...

prosle godine, je bio komsija još jedan, rus, turista, koji je doneo kera sa sobom.
i taj ker je cvilio dan i noc, isto je bio tik do kuće moje (da, okužen sam kućama sa svih strana i kerovima), i tako ostavi taj rus tokom noći tog kera više puta, i posle mesec dana neispavanosti, ja sve govorim sebi, "saće, saće proći, ćutaće ker", a ono ker cvili, jer je ostavljen napolje dok rus spava u kući.
i tako ja mu pokucao na vrata u 11 sati uveče, i požalim mu se da uradi nešto sa tim kerom, i on se odma izvinjava, i počeo je da stavlja kera u kuću, u hodnik, da ne bude sam napolje jer se ker bojao i cvilio i lajao.

tako može i ovaj komšija, nemora biti tolko tvrdoglav
 
mala deca povremeno placu , kako rastu sve manje

ker laje godinama

ovo za niske frekvence ti nije lose
visoka frekvencija. At sufficient volumes, frequencies above 25,000 Hz become irritating for dogs. The louder and higher those sounds are, the more uncomfortable for the dog they become. Dogs may whimper, whine and run away if confronted with a sufficiently loud and high-frequency sound.
 
ah, al nije sad to bas ekstremno zanemarivanje psa. daje on njemu da sta mu treba svaki dan valjda, nego, samo mu tako da da jede i ode. i kad ode, npr. tokom noći kad komšija spava, ker je usamljen i cvili, laje...

prosle godine, je bio komsija još jedan, rus, turista, koji je doneo kera sa sobom.
i taj ker je cvilio dan i noc, isto je bio tik do kuće moje (da, okužen sam kućama sa svih strana i kerovima), i tako ostavi taj rus tokom noći tog kera više puta, i posle mesec dana neispavanosti, ja sve govorim sebi, "saće, saće proći, ćutaće ker", a ono ker cvili, jer je ostavljen napolje dok rus spava u kući.
i tako ja mu pokucao na vrata u 11 sati uveče, i požalim mu se da uradi nešto sa tim kerom, i on se odma izvinjava, i počeo je da stavlja kera u kuću, u hodnik, da ne bude sam napolje jer se ker bojao i cvilio i lajao.

tako može i ovaj komšija, nemora biti tolko tvrdoglav
I to je forma zanemarivanja, a i imaces vise simpatija.
Ljubitelji pasa svasta smatraju zanemarivanjem.

U svakom slucaju, glavni problem je covek, da vise paznje posveti psu, pas bi bio mirniji.
 

Prilozi

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    103 KB · Pregleda: 12
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top