RECITE SVOJE MISLJENJE

  • Začetnik teme MIODRAG 1
  • Datum pokretanja
Potrebno je da svako od nas drzi do svog iszgleda ali ne na nacin koji se cesto upraznjava na nasim prstorima tipa : sedite a mrsavite, on radi i skida salo a vi pri tome ne cinite nsta i tako u nedogled. Svako od nas ko ima bilo kakvu ulogu u svetu sporta zna da je to nemoguce. Potrebno je odvojiti vreme i posvetiti se onome sto garantovano daje rezultate a to je sport. Jeste videli nekad debelog sportistu???????
Veliki problem sto se fitnesa tice je taj sto ljudi mahom teretanu smatraju mestom za pumpanje, ne pokusavajuci da udju malo dublje u tu materiju. Pa zbog cega onda postoji nekoliko vrsta programa u svakoj od teretana?! mislim da je to samo izgovor ne bi li se ostalo kod kuce i kljukalo raznoraznim tableticama od kojih vajde nema... Neka se javi neko ko je uspeo da se oslobodi viska kilograma zahvaljujuci takvim proizvodima a da je pritom zadovoljan svojim izgledom, da ne oseca nikakve tegobe, da slobodno moze da obuce bikini.....
Podrzavam sve sportske centre, teretane su ono sto nam je potrebno i za dobar izgled i za dobar duh i prvenstveno za zdravlje..
Ucinite prvi korak i obezbedite sebi clansku kartu jedne od njih.........srdacan pozdrav[/i][/b]
 
ja sam uz pomoc ADIPEX-a izgubio 12 kg za 25 dana ali posto se od tog jos brze vracaju kile da mi nije bilo teretane i raznih kardio vezbi sve bi vratio na isto, malo vise od pola godine redovno idem u teretanu mada i tu je jako tesko doc do nekih rezultata be raznije "kljukalica" tako da se i ovamo borim sa raznim sagorevacima ali efikasno jer sam skinuo jos 6-7 kg :wink:
 
U jednoj u diskusija sam se opredlio za plivanje.
Poslednje za sta bih se odlucio je teretana (mislim da se mozda ne bih ni odlucio za to). Jednom davno sam isao par puta i nije mi se svidelo.
Ima toliko sportova koji uopste ne zahtevaju uzimanje bilo kakve hemije (magnezijum, proteini, vitamini i sadrzaji koji su oznaceni sa jednim slovom a ciji sastav prosecnom korisniku nije poznat).
- Zasto se uzimaju preparati? Da bi presla "magicna linija" fizicke izdrzljivosti i da bi se rezultati postigli mnogo brze. Opasnost je u sledecem (ako izuzmem nepoznat hemijski sastav bocica): trening u teretani zahteva kompletno oblikovanje tela, inace ce se od silnog konzumiranja tih preparata nagomilati salo na onom delu koji se ne vezba. vezbanje morabiti stalno, ili ce ista stvar ponovo desiti.
- Svaki sport zahteva velika naprezanja, ali je to u ovom slucaju najizrazenije. Kompleksnost vezbi zahteva fizicko opterecenje svih misica i kostiju. Kod prosecnog korisnika (a ne kod profesionalnih sportista) takvih opterecenja u svakodnevnom zivotu nema, pa se opravdano postavlja pitanje sta to tera ljude da se time bave? Mislim da se radi o modi (mada je racionalizacija - biti u formi). Biti nabildovan pruza osecaj sigurnosti.
Da bi se ostalo u kondiciji, dovoljno je ici svaki dan u prodavanicu, jednom nedeljno izvrsiti kompletno spremanje stana (a tri puta godisnje i pranje prozora i ciscenje tepiha - moze i cesce). Varijanta 2: otici kod rodbine na selo ili kod seljaka iz okoline Beograda kojima je pomoc dobrodosla i prionuti na neki od poslova: branje jabuka, krusaka, breskvi i sl. Uz to se moze vrlo dobro zaraditi, nabiti dobra kondicija (i misici), a i sjajno najesti. :D

Ah, da, razlog za i protiv. Pa zar Svarceneger nema baj-pas? Interesuje me koliko bi ljudi koji se bave bodibildingom zelelo da ima za zenu bodibilderku?

Pozdrav.
 
MIODRAG 1:
STA MISLITE O TERETANAMA DA ILI NE I ZASTO??
Zavisi kako ko na to gleda. Normalno da je mnogo bolje ici u teretanu nego sedeti u kuci i blenuti u TV na kome, iskreno, nema sta da se gleda. Medjutim u tome ne treba otici u krajnost u smislu pumpanja misica jer sam vidjao, kako se neko napumpa isto tako se brzo i ispumpa. Pored toga ona dosta usporava coveka a kako su meni zbog sporta kojim se bavim neophodni brzi refleksi odustao sam od teretane.
 
Lobsang:
MIODRAG 1:
STA MISLITE O TERETANAMA DA ILI NE I ZASTO??
Zavisi kako ko na to gleda. Normalno da je mnogo bolje ici u teretanu nego sedeti u kuci i blenuti u TV na kome, iskreno, nema sta da se gleda. Medjutim u tome ne treba otici u krajnost u smislu pumpanja misica jer sam vidjao, kako se neko napumpa isto tako se brzo i ispumpa. Pored toga ona dosta usporava coveka a kako su meni zbog sporta kojim se bavim neophodni brzi refleksi odustao sam od teretane.
Nije tacno da teretana usporava coveka i da od nje slabe refleksi. To da usporava se odnosi na one ljude koji u teretanu idu da bi samo dizali benc,ali ako ti vezbas sve svoje misice i celo telo, od toga samo mozes da budes brzi,da imas bolje reflekse, da budes jaci jer utreniravas celo telo kao celinu a ne neki njegov deo.Vezbanje tela je cela filozofija pa me vreme i mesto ogranicava da jos pisem o tome...
 
Teretana je samo sredstvo za postizanje nekog cilja: stcanje kondicije (ima mnogo boljih nacina), oblikovanje tela, bildovnje, sticanje snage. Svaki od ovih ciljeva zahteva potpuno drugaciji sistem vezbanja. S druge strane svaki pojedinac je prica za sebe te ono sto odgovara jednom moze biti potpuno kontraproduktivno za drugog (posebno kad je rec o bildingu i snazi). Ovo znaci da osim ukoliko nisi vrhunski sportista iza koga stoji ekipa eksperata, moraces sam da odredis optimalan program vezbi za sebe, za sta ce ti biti potrebno dosta vremena (uci se na greskama). E moji saveti su ti sledeci:

- Resi sta hoces i pronadji teretanu u kojoj vecina posetilaca ima isti cilj kao i ti. Ako odes u neku teretanu gde se skupljaju bilderi, a zelis da vezbas snagu, u najboljem slucaju ce te samo gledati podsmesljivo, a u gorem, i verovatnijem, bices obasut gomilom za tebe potpuno besmislenih saveta.

- Saznaj sto vise mozes o principima i metodama vezbanja u teretani. Na Internetu ces na ovu temu naci gomilu resursa, ali sve uzimaj sa krajnjom rezervom. Posebno se cuvaj od sampionskih programa, kao i od onih za koje su svi koji ne vezbaju po njihovom metodu budale.

- Naoruzaj se strljenjem. Cesto ci ti meseci biti potrebni da bi samo ustanovio da nesto u tvom sistemu vezbanja ne funkcionise.

- Nemoj da te obeshrabri sto su drugi veci ili jaci od tebe.

- Posto si rekreativac dovoljno je da uzimas samo malo vise vitamina i minerala (u svakoj apoteci ces naci jeftine domace kobinovane teblete), kao i da pijes dovoljnu kolicinu vode.

- Cuvaj se povreda, ali budi svestan da ih, ako zelis da vezbas snagu, ne mozes izbeci. Isto kao sto ih ne mozes izbeci ni ako, recimo, rekreativno igras fudbal.

Crecno
 
Ja mislim da je teretana uredu, ako se pored nje bavis jos nekim sportom.Svi veci klubovi i treneri salju igrace u teretanu kako bi ojacali i stekli snagu.Samu teretanu kao rekreaciju ne bih nikad izabrao.Radije bih isao na trcanje, plivanje, ili neki sport sa loptom.To TI JE MOJ SAVET!
 
cohiba:
ja sam uz pomoc ADIPEX-a izgubio 12 kg za 25 dana ali posto se od tog jos brze vracaju kile da mi nije bilo teretane i raznih kardio vezbi sve bi vratio na isto, malo vise od pola godine redovno idem u teretanu mada i tu je jako tesko doc do nekih rezultata be raznije "kljukalica" tako da se i ovamo borim sa raznim sagorevacima ali efikasno jer sam skinuo jos 6-7 kg :wink:


Izvini sta je to ADIPEX?
 
Anonymous:
Teretana je samo sredstvo za postizanje nekog cilja: stcanje kondicije (ima mnogo boljih nacina), oblikovanje tela, bildovnje, sticanje snage. Svaki od ovih ciljeva zahteva potpuno drugaciji sistem vezbanja. S druge strane svaki pojedinac je prica za sebe te ono sto odgovara jednom moze biti potpuno kontraproduktivno za drugog (posebno kad je rec o bildingu i snazi). Ovo znaci da osim ukoliko nisi vrhunski sportista iza koga stoji ekipa eksperata, moraces sam da odredis optimalan program vezbi za sebe, za sta ce ti biti potrebno dosta vremena (uci se na greskama). E moji saveti su ti sledeci:

- Resi sta hoces i pronadji teretanu u kojoj vecina posetilaca ima isti cilj kao i ti. Ako odes u neku teretanu gde se skupljaju bilderi, a zelis da vezbas snagu, u najboljem slucaju ce te samo gledati podsmesljivo, a u gorem, i verovatnijem, bices obasut gomilom za tebe potpuno besmislenih saveta.

- Saznaj sto vise mozes o principima i metodama vezbanja u teretani. Na Internetu ces na ovu temu naci gomilu resursa, ali sve uzimaj sa krajnjom rezervom. Posebno se cuvaj od sampionskih programa, kao i od onih za koje su svi koji ne vezbaju po njihovom metodu budale.

- Naoruzaj se strljenjem. Cesto ci ti meseci biti potrebni da bi samo ustanovio da nesto u tvom sistemu vezbanja ne funkcionise.

- Nemoj da te obeshrabri sto su drugi veci ili jaci od tebe.

- Posto si rekreativac dovoljno je da uzimas samo malo vise vitamina i minerala (u svakoj apoteci ces naci jeftine domace kobinovane teblete), kao i da pijes dovoljnu kolicinu vode.

- Cuvaj se povreda, ali budi svestan da ih, ako zelis da vezbas snagu, ne mozes izbeci. Isto kao sto ih ne mozes izbeci ni ako, recimo, rekreativno igras fudbal.

Crecno

Sve sto je predhodni gost rekao je potpuno tacno. Posebo mislim da je bitno da ako si pocetnik, a vezbas snagu, izbegavas teretane u kojima se skupljaju bodibilderi.

Jos par saveta:
- obavezno se upoznaj sa osnovama sportske fiziologije
- cuvaj zglobove - pod opterecenjem nikad ne moj da radis vezbe u kojima se zglobovi doveode u neprirodne polozaje;
- razgibavaj se i pre, i posle i izmedju treninga;
- u teretani je mnogo veca opasnost da previse vezbas nego da nedovoljno vezbas;
- saznaj sve sto mozes o pretreniranosti, a posebno kako da prepoznas prve simptome;
- dok god si rekreativac oligovit, ili nesto slicno, ti je savim dovoljno od hemije;
- sve savete (a uvek ce biti onih koji ce ti zeleti da ih daju) uzimaj sa krajnjom rezervom

 
Ja sam za teretanu uvek bio i bicu a razlozi su mnogobrojni. Po meni bilo kojim sportom da se bavis uz pomoc teretane ces biti bolji,a ako se ne bavis nijednim sportom teretana kao rekreativna stvar je isto ok od jeseni do proleca-leta a onda rekreacija u prirodi :D
 
Tina82:
cohiba:
ja sam uz pomoc ADIPEX-a izgubio 12 kg za 25 dana ali posto se od tog jos brze vracaju kile da mi nije bilo teretane i raznih kardio vezbi sve bi vratio na isto, malo vise od pola godine redovno idem u teretanu mada i tu je jako tesko doc do nekih rezultata be raznije "kljukalica" tako da se i ovamo borim sa raznim sagorevacima ali efikasno jer sam skinuo jos 6-7 kg :wink:


Izvini sta je to ADIPEX?
pitas coveka, a vidis da je odgovorio u februaru????
 
Izvini sta je to ADIPEX?
What is the most important information I should know about Adipex?
• Use caution when driving, operating machinery, or performing other hazardous activities. Adipex may cause dizziness, blurred vision, or restlessness, and it may hide the symptoms of extreme tiredness. If you experience these effects, avoid hazardous activities.
• Adipex is habit forming. You can become physically and psychologically dependent on this medication, and withdrawal effects may occur if you stop taking it suddenly after several weeks of continuous use. Talk to your doctor about stopping this medication gradually.
ovo sam nasla na www.drugs.com/adipex.html u principu meni ne deluje kao dobra ideja
 
Anonymous:
Ja mislim da je teretana uredu, ako se pored nje bavis jos nekim sportom.Svi veci klubovi i treneri salju igrace u teretanu kako bi ojacali i stekli snagu.Samu teretanu kao rekreaciju ne bih nikad izabrao.Radije bih isao na trcanje, plivanje, ili neki sport sa loptom.To TI JE MOJ SAVET!
:?: teretana : DA ! :!: za rekreativce i takmičare :!: ona se u trenažnom procesu ne može izbeći :?: radi se pod stručnim nadzorom spcijaliste i stručnjaka :idea: kvazi trener te mogu uništiti :roll: kada je u pitanju snaga :roll: u najnovijoj knjizi Miloša Kukolja ( antropomotorika), piše da postoje 4 vrste "snage" :roll: kod priučenih trenera dobićete skoro uvek samo jedan model: BODIBILDING :!: bežite od takvih :!:
 

Back
Top