RECITE, ALI ISKRENO

paradizo

Primećen član
Poruka
913
ZNAM PUNO DEVOJAKA KOJE SU VOLELE (LUDO) SVOJE MOMKE, KAD SU RASKINULE TU VEZU,(U GLAVNOM SU TO BILE DUGE VEZE). PRVA SLEDECA VEZA KOJA IM JE BILA IAKO KRATKA, ZAVRSAVALA SE BRAKOM. DA LI JE MOGUCE DA JE USLA U BRAK IZ LJUBAVI, ILI MOZDA IZ KRIZE U KOJOJ SE NALAZILA, MOZDA I NECEG SASVIM TRECAG, NAZNAM ZASTO I KAKO??????? SAMO ZNAM DA SE TI BRAKOVI DOSTA USPESNO ODRZAVAJU... DA LI NEKO MOZE DA TO ANALIZIRA I OBJASNI???
STICE SE UTISAK, KAD SE UDJE U BRAK BEZ LJUBAVI, DA SE LJUBAV STEKNE U SAMOM NJEMU(BRAKU), I DA JE TAJ BRAK MNOGO JACI, I IMA VECU BUDUCNOST, OD BRAKA IZ LJUBAVI... JEL IMATE I VI TAKAV UTISAK....
 
Ni meni nije jasno zashto neke osobe tako postupaju...Ne radi se samo o zenskom polu vec i o mushkom...Slabe su to lichnosti...Mozda misle da ce na taj nachin uspeti da zaborave?Nemam pojma...Znam mnogo takvih ljudi koji dan-dva po prekidu duge veze vec imaju novog partnera sa izgovorom da nisu navikli da budu sami?!Sada se ja pitam,ako je tako,da li su oni tu osobu ikada voleli,da li su bili voljeni ili je sve to samo njihov "ochajnichki" pokushaj da imaju nekog pored sebe...?Ne mogu sad o tome da razmishljam,mislicu o tome sutra... ;)
 
Nemoze se generalno govoriti o svima koji su to ucinili...Svako je imao svoje razloge. Ne mora da znaci ako je neko u vezi godinama da tu osobu ludo voli, mozda su se te osobe prepustile navici kao nekoj kolotecini...Znam par devojaka koje su nakon svojih dugogodisnjih veza uletele u novu vezu i ubrzo se udale. Jedna od njih mi je rekla kada sam je pitala odkud tako brza odluka o udaji za momka sa kojm je par meseci, rekla mi je "Ne, mi nismo pozurili, mi zapravo kasnimo jer smo se oduvek trazili na ovoj planeti!"
Eto, neki ljudi imaju srece da upoznaju i prepoznaju osobu svog zivota u novom partneru i da im u tom slucaju bivsi partner ne znaci nista.
 
paradizo:
ZNAM PUNO DEVOJAKA KOJE SU VOLELE (LUDO) SVOJE MOMKE, KAD SU RASKINULE TU VEZU,(U GLAVNOM SU TO BILE DUGE VEZE). PRVA SLEDECA VEZA KOJA IM JE BILA IAKO KRATKA, ZAVRSAVALA SE BRAKOM. DA LI JE MOGUCE DA JE USLA U BRAK IZ LJUBAVI, ILI MOZDA IZ KRIZE U KOJOJ SE NALAZILA, MOZDA I NECEG SASVIM TRECAG, NAZNAM ZASTO I KAKO??????? SAMO ZNAM DA SE TI BRAKOVI DOSTA USPESNO ODRZAVAJU... DA LI NEKO MOZE DA TO ANALIZIRA I OBJASNI???
STICE SE UTISAK, KAD SE UDJE U BRAK BEZ LJUBAVI, DA SE LJUBAV STEKNE U SAMOM NJEMU(BRAKU), I DA JE TAJ BRAK MNOGO JACI, I IMA VECU BUDUCNOST, OD BRAKA IZ LJUBAVI... JEL IMATE I VI TAKAV UTISAK....



Imam takaw utisak...............slazem se donekle...............ali znam i za brakowe koji su isto tako propali
 
Moja rodica je bila u vezi sa jednim momkom nekoliko godina i voljela ga je. Posle toga, upoznala je novog momka sa kojim se vjencala posle neka 2 mjeseca zabavljanja. Brak je dobar, traje vec 3 godine. U cemu je fora? Mozda je prijatno osvjezenje kad posle veze koja se vec pretvorila u naviku i u kojoj je uvijek nesto "skripalo" naidjes na nekog sa kim sve funkcionise kao satic.
 
Ni ja ne smatram da je mogu naći univerzalno rešenje. Ko može da tvrdi da se neko stvarno nije zaljubio u kratkom periodu i shvatio da je za njega bolja ta osoba od neke za koju joj je trebalo i po nekoliko godina da shvati da je pogrešna! Uostalom, pod utiskom loše veze i pogrešne osobe, ponekad je lakše primetiti pozitivne osobine nekog novog, čak i osobine za koje nisi smatrao da su potrebne za vezu! To je ona stara priča o devojkama koje vole mangupe pa se o čas posla udaju za da mirne advokate s radnim vremenom od 7 do 3 i izrode tonu dece! Ali i obrnuto! Ono što ih je privlačilo nije nužno bilo ono što im je odgovaralo!
Ali slažem se i s tim da mnogi naprave grešku i štetu i sebi i tim novopridošlim ženicima, udajući se kako bi tako pobegli od stare ljubavi samo, koliko je tek pogrešnih razloga za brak u drugim slučajevima. Čak potpuna suprotnost od devojke koja je raskinula dugu vezu- devojka koja nije imala nikada takvu, vrlo često koristi prvu priliku da uđe u brak, opet iz pogrešnih razloga!
Ali, ima jedna lepa i dobra stvar čak i u slučajevima brzih brakova nakon dugih veza- što (već je neko pomenuo), zajednički život postavlja mnogo veći test od najduže veze gde se uveče svako vraća u svoju kuću (pa još ako može kod keve i ćaleta na večeru) i ko preživi,pobednik je i ima dokaz da nije pogrešio! Uostalom, silnu ljubav neke dugogodišnje veze koja je delovala idelano ali u situaciji sa mnogo manje obaveza nego u braku) treba stalno pravdati i na mnogo većem je testu! Mislim da zato tako često ljudi kukaju kako se ljubav istopila i kako su život preuzeli briga za decu, kuću, posao.... Pa, normalno, to i jeste život ali to ne mora nužno da znači da ljudi moraju prestati da se vole jer više ne mogu da provedu svo zajedničko vreme ljubakajući se! Ali, oni koji nisu imali tu "bogatu predbračnu idilu" imaju mnogo manje izazova ali i mnogo više razloga za radost! Ne žrtvuju ljubavno šaputanje dnevnim obavezama, jer šaputanja i nije bilo mnogo, ne računaju koliko manje vremena provode sami sa sobom jer ga nikad i nisu mnogo tako provodili ali, ako uspeju da kvalitetno "giljaju" dalje kroz život zajedno imaju mnogo veći doklaz o tome da su dobar par i, zašto ne, zavole se i više iz osećaja da dobro funkcionišu i znanja šta su sve uspeli da urade. Nekako, manje toga imaju da pravdaju sami sebi! Ili su očekivanja manja, kako god! :)
 
paradizo:
ZNAM PUNO DEVOJAKA KOJE SU VOLELE (LUDO) SVOJE MOMKE, KAD SU RASKINULE TU VEZU,(U GLAVNOM SU TO BILE DUGE VEZE). PRVA SLEDECA VEZA KOJA IM JE BILA IAKO KRATKA, ZAVRSAVALA SE BRAKOM. DA LI JE MOGUCE DA JE USLA U BRAK IZ LJUBAVI, ILI MOZDA IZ KRIZE U KOJOJ SE NALAZILA, MOZDA I NECEG SASVIM TRECAG, NAZNAM ZASTO I KAKO??????? SAMO ZNAM DA SE TI BRAKOVI DOSTA USPESNO ODRZAVAJU... DA LI NEKO MOZE DA TO ANALIZIRA I OBJASNI???
STICE SE UTISAK, KAD SE UDJE U BRAK BEZ LJUBAVI, DA SE LJUBAV STEKNE U SAMOM NJEMU(BRAKU), I DA JE TAJ BRAK MNOGO JACI, I IMA VECU BUDUCNOST, OD BRAKA IZ LJUBAVI... JEL IMATE I VI TAKAV UTISAK....




JA sam ti PARADIZO najbolji primer za to...Veza pre braka trajala pet godina a
sa suprugom se nisam ni minut zabavljao...
Upoznavali smo se u braku..na svakakve načine...
 
Moja sestra od teteke je imala takvu vezu,kad je ostavio momak pod uticajem njegove majke i ozenio se drugom,ona je bila u strasnom bedaku!Posle toga zabavljala se sa momkom 3 godine i ona ga sama ostavila i danas to nikom nije jasno i udala se posle 3nedelje!Sad zivi u skladnom braku i ima dvoje dece,drugo je dobila u ponedeljek!
Viditte njen postupak,morala je da uradi ono sto je ona dozivela od prvog momka!
 

Back
Top