Рециклажа на комад или на кило.

DRVOSEČA

Aktivan član
Poruka
1.125
Занима ме ко откупљује папир на кило, два, три... У Београду.
Ја се рециклажом не бавим у виду заната. Не пребирам по контеинерима и не звоним људима на врата ради тога. Тако да никиада не могу да скупим довољно за долазак ових из папир сервиса. Требале би ми године...

Ко у Београду откупљује флаше стаклене и лименке у мањим количинама.

Цена није битна... Не планирам да живим од тога.
 
Gradska čistoća sigurno otkupljuje. Cene otkupa su im niske i mislim da je bolje kontaktirati privatnike. Npr, stari papir otkupljuju od 3-7 din, PET ambalaža 13 din, Alu limenke 60 din... Njihova centrala se nalazi u Višnjičkoj ulici čini mi se. Otkupna mesta mislim da imaju u okviru većine pijaca u gradu (na Cvetkovoj pijaci na Zvezdari sigurno ima).
Mislim da se mogu naći mnogo bolje cene, posebno za limenke. Doduše, cena limenki zavisi od kretanja cene Al na Londonskoj berzi tako da i to treba pratiti.
Najbolje je da malo "proguglati" pa ćete naći dosta ljudi i firmi koje otkupljuju. Ako je u pitanju veća količina većina će da dođe kamionom po robu. Jedino bi bilo poželjno posedovati mašine za baliranje. Njima se smanjuje zapremina flaša i limenki pa može više da ih stane u kamion. Jedini problem je cena - od 3 - 4.000 € pa na više. Međutim, mogu se u Nemačkoj nabaviti polovne za manje novca.
Mogu da Vam dam kontakte ljudi koji prodaju alirke, ako Vas zanima.
 
Kako? Zvuči zanimljivo

Kako?
Ovako....
Uvedeš pravilo da SVI ugostiteljski objekti u zemlji moraju da sakupljaju ambalažu.
Imaš npr. 4 firme koje se bave reciklažom. Zavisno od toga koja šta reciklira i gde se fabrika nalazi, podeli se na regione kojoj firmi gde šta pripada i ista isporučuje svoje kutije za odlaganje.
Firma je obavezna da svake nedelje sa svog reona ambalažu prebaci u svoju fabriku.
U slučaju da isto ne uradi, oduzima joj se reon, deli na 3 dela i po jedan deo pripada preostalim firmama koje se bave tim.
Firme ne moraju da otkupljuju ambalažu za recikliranje, nego je preuzimaju besplatno, ugostiteljski objekti nemaju nikakva ulaganja da to ispoštuju, nema đubrišta koje je štetno po ekologiju a koje je upotrebljivo i jako isplativo
 
Poslednja izmena:

Back
Top