needlman
Primećen član
- Poruka
- 635
Da li je celovitost i potpuni balans , među onoga što kazujemo , onoga što mislimo , i konačno , sprovođenja u delo ono o šemu mislimo i isto tako propovedamo ..., istinki jedini problem s kojim mi , kao ljudi treba da se izborimo :
Sve u cilju , potpune , i jasne vizije o nama samima . Našoj individualnoj svrsi postojanja , kao kreativna , darovita , stvaralčka bića !
Jer očito je da su retki oni , koji u svojem viđenju , poimanju sebe i okoline ..., mikro i makro kosmosa , daju uopšte značaja , ovome svetome Trojstvu , koje sve nas čini , onakvima kakvi jesmo !
I eto odgovora , na pitanje , odkud tolika potreba za laži , za samooblagivanjem , za prikrivanjem onoga dela svojstvenosti koje nam se ne dopada ..., umesto da se radi na uzroku takvoga stanja !
Otud je svet prepun , ludila kojekakvog (to duševno - emotivni dizbalans), Otud bezvolje , neverice , sujete , malodušnosti , radosti u tuđoj nesreći (to je duhovno-logički poremećaj . Otud upornog lajanja , i politikanstva , i demagogije ..., sve iz ne-htenja , i neželje da se učini nešto bolje po svakoga , a ne samo , ili prvo za sebe .
Jer nema se saznanja , i tome se ne pridaje pažnja ..., da svi smo jedna neodvojiva celina . I to nije priča o karmi (iako može biti) , nego prožetosti enrgijom svih nas , i priča Njutnovom Zakonu , na metafičkom nivou . Svi mi hranimo , i uisto jedemo jedne druge . A zato što to nije egzaktno dokazivo formulom , meni niti malo neznači , u smislu da nije istina . Ovo je Axiom . Kao što je prosta pretpostavka , doskora bila da pre Velikog Praska , vreme nije niti postojalo , a onda je naprasno postalo večno i beskrajno ( jer samo šbog nas , Ljudi) . Pa pobogu , i danas se u većinama glava nalazi centar sveg univerzuma i sveg događanja ... No recite i vi nešto
Sve u cilju , potpune , i jasne vizije o nama samima . Našoj individualnoj svrsi postojanja , kao kreativna , darovita , stvaralčka bića !
Jer očito je da su retki oni , koji u svojem viđenju , poimanju sebe i okoline ..., mikro i makro kosmosa , daju uopšte značaja , ovome svetome Trojstvu , koje sve nas čini , onakvima kakvi jesmo !
I eto odgovora , na pitanje , odkud tolika potreba za laži , za samooblagivanjem , za prikrivanjem onoga dela svojstvenosti koje nam se ne dopada ..., umesto da se radi na uzroku takvoga stanja !
Otud je svet prepun , ludila kojekakvog (to duševno - emotivni dizbalans), Otud bezvolje , neverice , sujete , malodušnosti , radosti u tuđoj nesreći (to je duhovno-logički poremećaj . Otud upornog lajanja , i politikanstva , i demagogije ..., sve iz ne-htenja , i neželje da se učini nešto bolje po svakoga , a ne samo , ili prvo za sebe .
Jer nema se saznanja , i tome se ne pridaje pažnja ..., da svi smo jedna neodvojiva celina . I to nije priča o karmi (iako može biti) , nego prožetosti enrgijom svih nas , i priča Njutnovom Zakonu , na metafičkom nivou . Svi mi hranimo , i uisto jedemo jedne druge . A zato što to nije egzaktno dokazivo formulom , meni niti malo neznači , u smislu da nije istina . Ovo je Axiom . Kao što je prosta pretpostavka , doskora bila da pre Velikog Praska , vreme nije niti postojalo , a onda je naprasno postalo večno i beskrajno ( jer samo šbog nas , Ljudi) . Pa pobogu , i danas se u većinama glava nalazi centar sveg univerzuma i sveg događanja ... No recite i vi nešto



