Reči, Misao Delo , jednako Duh , Duša Telo ?

needlman

Primećen član
Poruka
635
Da li je celovitost i potpuni balans , među onoga što kazujemo , onoga što mislimo , i konačno , sprovođenja u delo ono o šemu mislimo i isto tako propovedamo ..., istinki jedini problem s kojim mi , kao ljudi treba da se izborimo :
Sve u cilju , potpune , i jasne vizije o nama samima . Našoj individualnoj svrsi postojanja , kao kreativna , darovita , stvaralčka bića !
Jer očito je da su retki oni , koji u svojem viđenju , poimanju sebe i okoline ..., mikro i makro kosmosa , daju uopšte značaja , ovome svetome Trojstvu , koje sve nas čini , onakvima kakvi jesmo !
I eto odgovora , na pitanje , odkud tolika potreba za laži , za samooblagivanjem , za prikrivanjem onoga dela svojstvenosti koje nam se ne dopada ..., umesto da se radi na uzroku takvoga stanja !
Otud je svet prepun , ludila kojekakvog (to duševno - emotivni dizbalans), Otud bezvolje , neverice , sujete , malodušnosti , radosti u tuđoj nesreći (to je duhovno-logički poremećaj . Otud upornog lajanja , i politikanstva , i demagogije ..., sve iz ne-htenja , i neželje da se učini nešto bolje po svakoga , a ne samo , ili prvo za sebe .
Jer nema se saznanja , i tome se ne pridaje pažnja ..., da svi smo jedna neodvojiva celina . I to nije priča o karmi (iako može biti) , nego prožetosti enrgijom svih nas , i priča Njutnovom Zakonu , na metafičkom nivou . Svi mi hranimo , i uisto jedemo jedne druge . A zato što to nije egzaktno dokazivo formulom , meni niti malo neznači , u smislu da nije istina . Ovo je Axiom . Kao što je prosta pretpostavka , doskora bila da pre Velikog Praska , vreme nije niti postojalo , a onda je naprasno postalo večno i beskrajno ( jer samo šbog nas , Ljudi) . Pa pobogu , i danas se u većinama glava nalazi centar sveg univerzuma i sveg događanja ... No recite i vi nešto
 
Jedinstvena celovitost između Duha , Diše i Tela , je poput jednakostraničnog trougla ...
Ukoliko se u bilo kom od ovih segmenata naše unikatnosti , poremeti , ili razboli , ili zagubi pravac , smisao i unutarnji mir ...,
ovaj trougao se razobličava , i krivi ..., jedna stranica biva kraća od druge i treće . Ali nikada se nesme dozvoliti da se pokida !!!
Jer trougao sam JA , trougao ste Vi , i svako od nas simbolički predstavlja samosvojstven trougao ...
 
Uzmi jednu prakticnost.....
Svako hoce mnogo vece nego sto je on sam...retki su oni koji traze adekvatno i sinhronizovano...
Cak su svesni toga da prepucavaju svoje mogucnosti....

Prakticnost zene....vecito ce drobiti o kvalitetu koji zasluzuje, trazi , ocekuje.....a onda ce kvrc i vecina ce uzeti nesto sto je 60-80% od onog sto je sve zamisljeno, ali pazi sve, ne sustina...

Ili ta ista logika samo kad ulazite u pekaru....Pred ulazak razmisljate, ne treba slatko, glad jeste tu, ali ne gojenju....i onda udjete i ako je prodavac usluzan i vitrina dobro aranzirana....ta ista zena ce zavrsiti sa kroasanom, pajglom, sto je skoro 60% onoga sto se htelo kad se uslo u prodavnicu...ali je sustina totalno omasena...

Istog imate u politici i svuda...zove se ostvarenje plana....zamena sustine i ideje planom....pa onda ostvarujete plan, a zaebete sustinu....
Npr fabriku koju planirate da otvorite da bi zaposlili ljude iz kraja....i onda vam to postane plan....i onda vas ljudi drze za rec o planu , a ne za rec o ideji i nameri...koja je vec i zaboravljena....stalno se prica ,ponavlja, ali je zaboravljena....neprimetljiva koliko god puta ponovili...

I onda kad dodje sukob izmedju mogucnosti i cene....pa u kraju treba zatvoriti sve fabrike i prodati ih da bi se namakla lova za tu novu, politicar ce shvatiti da je mnogo veci zlocin u ocima naroda , ako ne ostvari obecanu fabriku , nego ako je ne ostvari ali sacuva postojece.....
Prodaju ce ionako opravdati modernizacijom i novom znaci svezom fabrikom....uspeh se primeti vise nego neuspeh starog....

Tako da mislim da ti je tema preambiciozna ovako postavljena....odvesce ljude u knjizevne analize filozofskih dela...planove, a sustina ce se nazirati kao daleki prostori pod mesecinom....
 
Jedinstvena celovitost između Duha , Diše i Tela , je poput jednakostraničnog trougla ...
Ukoliko se u bilo kom od ovih segmenata naše unikatnosti , poremeti , ili razboli , ili zagubi pravac , smisao i unutarnji mir ...,
ovaj trougao se razobličava , i krivi ..., jedna stranica biva kraća od druge i treće . Ali nikada se nesme dozvoliti da se pokida !!!
Jer trougao sam JA , trougao ste Vi , i svako od nas simbolički predstavlja samosvojstven trougao ...
Jednakostranični trougao,a šta je u njemu oko?
 
Ne vidim potrebe za tako velikim rečima...Ni za minimiziranjem.Možda je dovoljno kao Patak otići u pekaru i kupiti (60%)kroasan...Mada je nejasan oko toga sa ženama(šta to njemu smeta,a meni simpa?)...
Mislim da se o svemu tome može govoriti i bez Velikog praska,Misli,Duše i ostalih velikih reči koje izgleda služe da se pojača nedovoljno jak sadržaj.
Hajde da pojačamo,po ugledu na Zen priče,sadržaj rečenog,bez pojačavanja velikim rečima...Ali od volje učesnicima...
Ovde je reč o moralu,a biće,akobogda i o etici...
Evo moje prve o tom:Amoralnost nam stiže od svekolikog siromaštva kom ne može pomoći ni materijalno bogatstvo.
 
Patak je savršeno jasan , i kada se slaže , i kada te kritikuje , samo ti nemaš mogućnosti da to prepoznaš ...
A ovo uopšte nisu velike reči , to je suviše utopijska teza , koja treba biti vodilja , svakome , ali da ti pojasnim ..., neznači da meni jeste ,
niti da nije , no je ja iznosim kao recimo , ideal ... ali nije bitno !
 
Da li je celovitost i potpuni balans , među onoga što kazujemo , onoga što mislimo , i konačno , sprovođenja u delo ono o šemu mislimo i isto tako propovedamo ..., istinki jedini problem s kojim mi , kao ljudi treba da se izborimo :
Sve u cilju , potpune , i jasne vizije o nama samima . Našoj individualnoj svrsi postojanja , kao kreativna , darovita , stvaralčka bića !
Jer očito je da su retki oni , koji u svojem viđenju , poimanju sebe i okoline ..., mikro i makro kosmosa , daju uopšte značaja , ovome svetome Trojstvu , koje sve nas čini , onakvima kakvi jesmo !
I eto odgovora , na pitanje , odkud tolika potreba za laži , za samooblagivanjem , za prikrivanjem onoga dela svojstvenosti koje nam se ne dopada ..., umesto da se radi na uzroku takvoga stanja !
Otud je svet prepun , ludila kojekakvog (to duševno - emotivni dizbalans), Otud bezvolje , neverice , sujete , malodušnosti , radosti u tuđoj nesreći (to je duhovno-logički poremećaj . Otud upornog lajanja , i politikanstva , i demagogije ..., sve iz ne-htenja , i neželje da se učini nešto bolje po svakoga , a ne samo , ili prvo za sebe .
Jer nema se saznanja , i tome se ne pridaje pažnja ..., da svi smo jedna neodvojiva celina . I to nije priča o karmi (iako može biti) , nego prožetosti enrgijom svih nas , i priča Njutnovom Zakonu , na metafičkom nivou . Svi mi hranimo , i uisto jedemo jedne druge . A zato što to nije egzaktno dokazivo formulom , meni niti malo neznači , u smislu da nije istina . Ovo je Axiom . Kao što je prosta pretpostavka , doskora bila da pre Velikog Praska , vreme nije niti postojalo , a onda je naprasno postalo večno i beskrajno ( jer samo šbog nas , Ljudi) . Pa pobogu , i danas se u većinama glava nalazi centar sveg univerzuma i sveg događanja ... No recite i vi nešto
кад купиш шпил све карте су поређане, па их промешаш...
кад читаш речник, све су речи поређане, па их промешаш...
кад кренеш ка себи све је помешано, срећно...ил несвесно.
 
кад купиш шпил све карте су поређане, па их промешаш...
кад читаш речник, све су речи поређане, па их промешаш...
кад кренеш ка себи све је помешано, срећно...ил несвесно.
Pa,da...I onda možeš da ih mešaš do besvesti-neće se poređati po četiri jednake-tek kad više ne bude ko da to zapazi.Čini se da je rešenje uzeti špil i jednostavno poređati karte po četiri jednake...VAU! I ŠTA S TIM POREĐANIM ŠPILOM?
Mislim da će "lakše"rešiti problem bez rečnika i špila...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Jasno izgrađen stav , jeste fundamentalno , centralna tačka , čovečijeg mikrouniverzuma !
U odnosu na tu tačku on se može odrediti prema drugima , i isto tako druge , tuđe stavove i viđenja
prema svome . Ukoliko neko nema jasan stav prema svetu i ljudima , ili ga čak uopšte nema ,
on u prenešenom smislu niti zna gde se nalazi , niti ima orijentire kako bi se pronašao u prostoru ,
vremenu i društvu , niti ume da razluči kakav je on sam , niti kakvi su drugi ljudi po karakteru !
Obično se od takvih ljudi mogu čuti izjave tipa , kako njima niko ne smeta (tobože) , kako
oni neshvataju druge , kada se oni nerviraju zbog drugih , ili zbog nekih sitnica (koje pravome oku
mnogo pokazuju).
Takvi likovi , jer nemogu se nazvati ličnostima , su otuđene od smisla , i uskraćene za širok
spektar logičkih zaključivanja , dedukcije i umeća analize . Po meni ovo bi moglo biti patološko -
sociološko oboljenje , uzrokovano nečim duboko urezanim u podsvest jedinke , a nastalo još u
ranom kreiranju ličnosti ..., u ranom detinjstvu . Moguće iz neke vrste straha prema jasnom
iznošenju stava , ili ugrađenom strahu od toga da biti iskren nije pametno ..., što se da zateći u
zajednicama punim netrpeljivosti , totalitarnosti i diktature !!!
 
Jasno izgrađen stav , jeste fundamentalno , centralna tačka , čovečijeg mikrouniverzuma !
U odnosu na tu tačku on se može odrediti prema drugima , i isto tako druge , tuđe stavove i viđenja
prema svome . Ukoliko neko nema jasan stav prema svetu i ljudima , ili ga čak uopšte nema ,
on u prenešenom smislu niti zna gde se nalazi , niti ima orijentire kako bi se pronašao u prostoru ,
vremenu i društvu , niti ume da razluči kakav je on sam , niti kakvi su drugi ljudi po karakteru !
Obično se od takvih ljudi mogu čuti izjave tipa , kako njima niko ne smeta (tobože) , kako
oni neshvataju druge , kada se oni nerviraju zbog drugih , ili zbog nekih sitnica (koje pravome oku
mnogo pokazuju).
Takvi likovi , jer nemogu se nazvati ličnostima , su otuđene od smisla , i uskraćene za širok
spektar logičkih zaključivanja , dedukcije i umeća analize . Po meni ovo bi moglo biti patološko -
sociološko oboljenje , uzrokovano nečim duboko urezanim u podsvest jedinke , a nastalo još u
ranom kreiranju ličnosti ..., u ranom detinjstvu . Moguće iz neke vrste straha prema jasnom
iznošenju stava , ili ugrađenom strahu od toga da biti iskren nije pametno ..., što se da zateći u
zajednicama punim netrpeljivosti , totalitarnosti i diktature !!!

Pa to i tvrdim sve vreme:svi smo mi prilično POLUPANI!
 
Izvini , možda mi to negde mislimo isto , ali ja nisam primetio da i tvrdimo isto !
A i ako jesmo negde oštećeni , ili polupani ,kako ti kažeš , onda ako iz tih emotivnih korozija , razočarenja raznih ,
mentalno - duhovnih sudaranja ..., neizvlačimo , nekakav nauk , nego jadikujemo nad sobom samima , očajavamo , i potiskojemo se u sebe !
Tada će sva oštećenja metastazirati , a morimo ih ograditi , i odstraniti iz naših duša , ali dignuti im spomenik u sećanju ,
i kolektivnoj svesti !
 
Poslednja izmena:
Kretanje ka sebi , je po meni spoj svih sila , supernova traganja za svojom suštinom , a ona nikako nije individualna , i odvojena od kolektivnog !
Suština , svrha , je opšte stanje duha i duše i tela ..., a sve to je spoznaja sopstvenosti u okviru spokojne , kolektivne , bivstvene celovitosti !
Ma koliko sve bilo pomešano , ono se mora dovesti u red , ili se barem treba kretati u tom smeru ..., a tamo gde sve je poređano po nekom metodološkom principu , tu se iz svega treba uzeti po nešto , kako bi na kraju znali dobiti ono što tražimo .
U suprotnom bi VODU tražili u rečniku da je se napijemo , a na najbistrijem potoku bi se umivali , kako bismo znali napisati , i reći VODA !!!
Svakako bi ostali i nepismeni i žedni ...
 
Poslednja izmena:
Kretanje ka sebi , je po meni spoj svih sila , supernova traganja za svojom suštinom , a ona nikako nije individualna , i odvojena od kolektivnog !
Suština , svrha , je opšte stanje duha i duše i tela ..., a sve to je spoznaja sopstvenosti u okviru spokojne , kolektivne , bivstvene celovitosti !
Ma koliko sve bilo pomešano , ono se mora dovesti u red , ili se barem treba kretati u tom smeru ..., a tamo gde sve je poređano po nekom metodološkom principu , tu se iz svega treba uzeti po nešto , kako bi na kraju znali dobiti ono što tražimo .
U suprotnom bi VODU tražili u rečniku da je se napijemo , a na najbistrijem potoku bi se umivali , kako bismo znali napisati , i reći VODA !!!
Svakako bi ostali i nepismeni i žedni ...
Pa i jedno smo i drugo smo stalno...Ako se ne foliramo...:(
Rekao bih da su Ti rezoni solidni-ali,hajde i Ti ne zaboravi onu staro-grčku da je umerenost največa vrlina čak i u razmatranjima.
Hoču da kažem:da se ne držiš samo jasne logike,več i imaginaciju ponekad razmahni...Pa je racionališeš potom...Malo umetnosti mudrosti nije naštetilo...:)
 
Neznam dali se razumemo , ja upravo i filozofiju samu negujem na umetnički način .
U odnosu na Kanta svako je filozof umetnik , iako je On postavio načela filozofske logičke misli . Čini mi se da ono što ti kod mene vidiš kao odsustvo kreativnog( umetničkog) , jeste ustvari moja potreba da neke pomalo nedorečene , ili sa namerom da ostanu takve i mistične ..., da razčlanim na proste činioce , a time i produbim tu tezu .
A coviax veruj mi , da se izreka , makako one zvučale krajnje jasne i neraspravljive , one nisu takve , i ja ih kao skeptik , nikada ne uzimam udravo zta gotovo !
 
Neznam dali se razumemo , ja upravo i filozofiju samu negujem na umetnički način .
U odnosu na Kanta svako je filozof umetnik , iako je On postavio načela filozofske logičke misli . Čini mi se da ono što ti kod mene vidiš kao odsustvo kreativnog( umetničkog) , jeste ustvari moja potreba da neke pomalo nedorečene , ili sa namerom da ostanu takve i mistične ..., da razčlanim na proste činioce , a time i produbim tu tezu .
A coviax veruj mi , da se izreka , makako one zvučale krajnje jasne i neraspravljive , one nisu takve , i ja ih kao skeptik , nikada ne uzimam udravo zta gotovo !
Ama,na umereniji skepticizam i ciljam...
Jer,biti skeptik bez oruđa,a strukturalna lingvistička analiza potire sve rečeno DO KRAJA SVAKE REČI,nije više moguće,baš kao ni idealista...Korištenje metafora
asocijativnih izraza i sl.je moguće za "dočaravanje"mišljenja kao umetničkih slika ili pesme ili,kakve kreacije...Kant je ostao daleko u prošlosti filozofije s doprinosom razvoju mišljenja,refleksije itd.
Lako je na primeru nekog iskaza pokazati analizom reči koliko su reči daleko od misli,a još dalje od stvarnosti...Umetnost reči je ostala...
Generacije koje dolaze će sve više koristiti matematički jezik za opisivanje novih nauka koje se tek naziru.Filozofija neće biti pošteđena...I ove reči su neodgovarajuće-naravno...
 
Zašto bih bio , umereniji skeptik , čak mislim da takva kategorija ni ne postoji . Moguće je samo biti skeptik prema nekoj određenoj oblasti u društvu , ili naročito egzaktnim naukama , a prema filozofiji npr. ne biti .
Ali opet te nerazumem , ja nisam skeptik zato što je to u fazonu , ili je kul biti skeptik , nego upravo na osnovu onoga doživljenog , isčitanog , pogledanog , i dobro izvaganog ja imam potrebu za skepticizmom . Jel ti sve što pročitaš ili čuješ za recimo Bin Ladena , i njegovo nazovi ubistvo , primaš tek tako ,kao istinu , ili neverovatno izmanipulisanu rabotu od strane Anglo-Saksonskih imperijalističkih snaga . Ili oko Crkve kao instituta , ti sve njima veruješ , kao i političarima ..., pa vreme nameće skepsu kao jedini vid analitičkog promišljanja .
Nije mi jasno šta želiš da mi kažeš ..., te unesi malo umetničkog , pa skeptik bez oruđa . Misliš da ja nemam argumentaciju za to što tvrdim , ili je ti nevidiš , ili ne znam . A kada kažem da filozofiram , umetnički , to znači da putem filozofije težim da kreiram nove misli , nove teze , a ne da umetnost prožimam filozofijom , ili obrnuto ...
Ono kad si mi prebacio oko Tvorca , tu sam video da ti neshvataš , čini mi se ono što kazujem , i ta opaska da je Tvorac to i to , i samo to , jednostavno nije bliska istini .
Još Zoroastrejsko poimanje Boga je bilo kao i moje , odnosno da vrhovni bog mudrosti i sveznanja , je uisto i bog razaranja i vatre ...
 
Nema tog telesno-fizološkog poremećaja , koji nema uticaja , na ono duševno , a u gorim slučajevima oboljenja , i na duhovni segment ličnosti .
Isto tako , nema duševnog nesklada , racimo depresije , anksioznosti , a koje ne ostavlja traga i na telesnom . Depresivna osoba se vremenom , zavarajući se u sebe , transformiše telesno , biva mršavija , bleđa , njen doživljaj sebe u ogledalu7 nije realan , i isti kao pre tih okolnosti ..., sučan dan svima , toj osobi je tmuran .
Duhovno i duševno , imaju jasnu distinkciju . Ono što je duhovno , to je i voljno , htenje i željeno , su voljne kategorije. Duhovno je ponajmanje svesno prisutno , lenjost , vera su takođe duhovna odredišta , i svaki duhovni poremećaj , za posledicu ima i telesno , i duševno rascepljenje (manje , ili više).
Odsustvo volje i vere (ne one religiozne , u bukvalnom smislu) , jeste najgori duhovni nedostatak ...
U tom kontekstu ja kazujem o toj najrafiniraniranoj , deobi svega Životnog .
O trostrukoj deobi , jednog celovitog savršenstva . Duh , duša , telo ..., reč misao , delo ..., isto je i što Otac , sin ,Sveti Duh ..., svaka priča ima trojstvenu deobu , svaka veza sa srodnim ti bićem , ima strast , zaljubljivanje kao prvo , ljubav , i onaj praktični deo koji svaka veza nosi , kao drugo , i kao treće poštovanje , ili mržnju u lošijoj verziji istih odnosa !
Sam životni vek , jeste celina iz trojstva sazdana , rađanje , mladost , i odrastanje ..., srednje doba sazrevanja i spoznavanja , i stvaranja sebe onakvim kakvim ćeš do kraja biti ..., i starost , iskustvo , i kraj , kao treći završni deo !
Deoba na 4 ,ili na osam jesu deobe fundamentalnosti , univerzalnih principa , ali o tome drugom prilikom ...
 
Sfera ima svoj smisao i dozvoljava dinamiku rasta i saznavanja jedinstvenog entiteta.
Izreka "Jedno misli, drugo govori, a trece radi." pocinje da ima smisla u sferi, problem postavljanja drugih entiteta u istu sferu zahteva rast sfere shvatanja i razumevanja, nezavisno od definicja i aksioma, od navika i bolesti, od verovanja i morala
 
Upravo to i govorim , da za sopstveno , i celovito samospoznanje i ostvarenje , potrebno je da ono što kazuješ , barem u onim bitnijim segmentima , mora biti i ono što promišljaš o sebi , i svetu oko sebe ... a potom i jedno i drugo treba biti i delatno ostvareno !
Inače je ono razmišljanje koje si ti naveo , teza onih lukavih , prepredenih , i snalažljivih , što se u masama i prima , prihvata kao vrlina ..., te zato i svet ide tamo kuda ide , i pothranjuje se niskom svesti , i samoljubljem !
 
Pa i jedno smo i drugo smo stalno...Ako se ne foliramo...:(
Rekao bih da su Ti rezoni solidni-ali,hajde i Ti ne zaboravi onu staro-grčku da je umerenost največa vrlina čak i u razmatranjima.
Hoču da kažem:da se ne držiš samo jasne logike,več i imaginaciju ponekad razmahni...Pa je racionališeš potom...Malo umetnosti mudrosti nije naštetilo...:)

U pravu si , ali znaš zašto , jer se ovde esencijalno ne debatuje , ne razgovara , odnsno tvoja teza mesto da se kritkuje konstruktivno , ona se samo preskoči i zameni vsojom tezom , bez ideje da se promotri tvoja teza .
Ako pride , si još i neumeren , kao ona taoistička "nikada nemoj sipati kantu do vrha , naročito ako ideš daleko , jer ćeš sve isprosipati usput" (u slobdnom citiranju) , a neko ovde i prepunjuje kantu , i vitla sanjom , i ponovo je puni , i vitla ... i u tako u nedogled .
Ali Covix , da se ovde stvarno razgovara , ond a ne bi bila potrebna umerenost u snazi igovorenih reči , već samo u tom smislu , neargumentovanog natovarivanja misli , i vrećanja , pa opet iznova , e takvima se mora reći u lice , da nisu to što misle da jesu , i kada dođu do tog stadijuma , da samopriznaju , a neoproste svoje greške , onda treba biti umeren u samome iskazu .
Ali ima neumerenosti , u odgovaranju na iskaz , iako su tri reči u pitanju (prostodušnost) , onda u intezitetu , u količini nerazumevanja , i tu ima neumerenosti ..., ima raznih neumerenosti .
Ja bi voleo da sam u pisanju , poput Hesea , spokojan i na zemlji , i kada to i postignem , onda su to najmudruje misli koje sam ja u moći da iznesem , ali mi emotino nekada ne da , da budem takav , ali ko zna zašto je to dobro:lol:
 
Jedinstvena celovitost između Duha , Diše i Tela , je poput jednakostraničnog trougla ...
Ukoliko se u bilo kom od ovih segmenata naše unikatnosti , poremeti , ili razboli , ili zagubi pravac , smisao i unutarnji mir ...,
ovaj trougao se razobličava , i krivi ..., jedna stranica biva kraća od druge i treće . Ali nikada se nesme dozvoliti da se pokida !!!
Jer trougao sam JA , trougao ste Vi , i svako od nas simbolički predstavlja samosvojstven trougao ...

Znaš, zgodna ti je ova verbalna ekvilibristika. Međutim, mogao bi da razmisliš o činjenici da je, bez obzira na dužinu stranica, zbir uglova u trouglu uvek 180 stepeni.
 
Znaš, zgodna ti je ova verbalna ekvilibristika. Međutim, mogao bi da razmisliš o činjenici da je, bez obzira na dužinu stranica, zbir uglova u trouglu uvek 180 stepeni.

Ovo o čemu ja pričam , ima veze sa celovitim hermetičkim krugom samospoznanja , a on ima 360 , ili ako je poput sfere , onda nebrojeno mnogo uglova..., no oni nisu ni bitni za esnciju ,
A iza ove priče o trostrukoj deobi ličnosti , i njenim uzročno posledičnim konekcijama , i konsekvencama , koje nejednakosti nose , jeste u stvari priča nama inidividuama , kao sferama ...
To je meta-matematičko , a ne matematičko , to što je zbir uvek 180 st. , ne znači da je svaki trougao isti! (eto ti neke matematičke utehe u tome)
Simbolika trougla u zapadnom svetu se odmah vezuje za religiozno , za trojstvo , ili za ezoterično ako je oko u , njemu.
Dok ga na afričkom totemu , nedoživljavaju tako ..., upravo to ja želim reći , da to što sam trougao uzeo kako simbol za pravljenje analogije sa nečim fundamentalnim , nema veze sa trouglom kao matematičkim pojmom , već kao geometrijskim oblikom , koji je duboko u našoj podsvesti i egzistira kao sam oblik , mnogo pre matematike same !
 
Poslednja izmena:
To je meta-matematičko , a ne matematičko , to što je zbir uvek 180 st. , ne znači da je svaki trougao isti! (eto ti neke matematičke utehe u tome)
Simbolika trougla u zapadnom svetu se odmah vezuje za religiozno , za trojstvo , ili za ezoterično ako je oko u , njemu.
Dok ga na afričkom totemu , nedoživljavaju tako ..., upravo to ja želim reći , da to što sam trougao uzeo kako simbol za pravljenje analogije sa nečim fundamentalnim , nema veze sa trouglom kao matematičkim pojmom , već kao geometrijskim oblikom , koji je duboko u našoj podsvesti i mnogo pre matematike same !
A to što je 8 frekvencija Zemlje , i naših ćelija , tj, 8 Hz ,jeste 8 amplituda , kretanja od plusa do minusa u jednoj sekundi . Pitagora je prvalio da odnos razdaljina između planeta jeste 1/2 ,2/3 , pa 3/4 ,uvećanja od udaljenosti Zemlje i Sunca , i tako do 8/9 ..., a to je kada se uzme opterećenje (bilo u džaku , ili ne bitno kako) i okači o silk (mada je on to radio kanapom) dobije se obična harmonijska skala . Da li bi današnja skala drugačije izgledala , da su odnosi među planetama drugačiji ?, ili bi trebali da usvajamo posebnu skalu ..., suviše je poklapanja , da bi sve to bilo , prodsto slučajnost a dokazano je da su to frekvencije koje se mežusobno stapaju savršeno , tako što kada se na gitari ili bilo kom žičanom instrumentu , u isto vreme okinu najdeblja žica E , i za oktavu viši ton e na drugoj žici A , ova gore se duplo manje kreće od ove na nižoj žici .
Takođe , svaka žica , prilikom okidanja , u preseku gledana izgleda kao osmica , a treba znati da je sve sazdano od vibracije , ne samo sluh , već sve apsolutno sve , i energija , i tektonski poremešaji , i ono što vidimo jeste vibracija (frekvencija fotona) , i ono viđeno što se obradi u mozgu je pokretanje neuro transmitera , i
pokretanje sineapsi .
Astro , i kvantni fizičari kažu , a to nije nešto novo , da se sav Univerzum sastoji od Atoma , odnosno protona , neutrona i elektrona , i fotona (tj. atoma svetlosti),
tađe i od antimaterije ,ali je to jako klizava i neutvrđena oblast , iako je dokazano postojanje antimaterije .., daklle od onih par mikro čestica , i naravno vibracije između njih .
Dodir je , u biti kretanje elektrona , prilikom samog dodira , preko nervnih završetaka do određenih centara u mozgu .
Sve je Frekvencija , i razlika u naponima , odnosno naelektrisanju , kojima je frekvencija veća ili manja ...
To je Oktal(v)na deoba ... koja imatoliko sprega između realnog , pararealnog , opipljivog i neopipljivog ... da sam se umorio , i idem spavati
A ima i deoba na 4 , koja se tiče temeljnih , stvarnih , načela i postojanja..., kao na Zemlju , Vatru , Vazduh (Drvo kod Kineza) , I Vodu , pa na Flegmatike , Kolerike , Sangvinike , i Melanholike po karakternim tipovima ...itd.
 
Poslednja izmena:

Back
Top