Recept jedne bake star 100 godina: Hrskave rolnice s prazilukom

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.270
Vidim Objektiv odnekuda izvukao ovaj recept i meni se svidja to što vidim, sve mi voda ide na usta. Nema teorije da sam pravim, al evo recept pa ko umije, njemu dvije...

rolnice1.jpg

Sastojci:


1 kašičica soli

600 ml vode

750 g pšeničnog brašna

6 kuvanih jaja

200 ml rastopljenog putera

Priprema: Brašno prosejte u posudu, pa dodajte kašičicu soli. Promešajte i napravite udubljenje po sredini, pa postepeno dodajte 600 ml vode uz mešanje. Testo umesite rukama. Testo odmah premesite na radnoj površini posutoj brašnom. Pokrite ga prianjajućom folijom i ostavite da odstoji 10 minuta. Testo istresite na radnu površinu i pospite s malo brašna, a zatim ga premesite, pa podelite na dva jednaka dela.

rolnice2.jpg


Oba dela podelite na 16 jednakih delića (tako da od svake dobijete po 8 delova) i oblikujte ih u loptice. U vatrostalnu posudu sipajte 200 ml rastopljenog putera. Svaku lopticu istisnite rukama i stavite je u puter. Prekrijte providnom folijom i ostavite da odstoji jedan sat.

Na ulju propržite veću količinu sitno iseckanog praziluka ili mladog luka. U luk dodajte 6 ili 7 kuvanih jaja, sitno iseckanih. Posolite i pobiberite po ukusu, pa dobro promešajte.

Rukama razvaljajte svaku lopticu, pa dodajte nadev i urolajte. Rolnice slažite na pleh obložen pek papirom i pecite u rerni zagrejanoj na 200 stepeni oko 30 do 35 minuta.

Ako je neko ovo probao, da čujemo utiske. Idealno, da vidimo slike ;)
 
Poslednja izmena:
Ovaj recept, kako piše star sto godina, previše je komplimovan u smislu da oduzima dosta vremena i previše je pipkav.
Sve to može sa kvascem, kiselo testo sa istim nadevom.
Ja isto kiflice pravim tako što jufku testa podelim na 8 delova, stavim neki nadev ili jednostavno prazne, rolam od šireg dela ka užem.

Sva testa mi ' idu od ruke', volim da mesim i osetim testo, ali po ovom receptu nikada ne bih pravila kiflice, ma koliko bile hrskave i ukusne.
 

Back
Top