realna temperatura - pomoc

kolik

Zainteresovan član
Poruka
489
imam od skora cpu amd 2400+,pre toga 2200+ , muci me sledece,novi proc. u idle ide do 50 stepeni a u igrama pichi do 66 stepeni,sinoc recimo ekstrem , u sobi 30stepeni(pustio da duva TA pec namerno) i po sata u zahtevnoj igri temp 76 stepeni (mnogo). zanima me koja su iskustva vasa ko ima ovakav proc., usput plocu sam menjo i proc. skoro jer su stradali od napona i stavio sam novi kuler u servisu ,i naravno muci me ta temp od 70ak stepeni .
teme kao stavi pastu novu ili ocisti kuler me ne zanimaju jer je to uradjeno pred ocima.,serviser je rekao da se taj cpu inace greje vise nego ostali !!


poz.
 
Ja sam imao 2400+ do pre negde godinu dana i temperatura mu je bila od 35c min. do 55c max. sa box kulerom!To je procesor sa "Thoroughbred" jezgrom i radi na naponu od1.60 ili 1.65v.Ploca je bila msi k7n2 platinum!Ne zelim ovim da te bacam u paniku-nema razloga jer ovi procesori crkavaju na 85c,ali jednostavno to sto je taj serviser rekao ne stoji!A kakvi danas rade po servisima ne bi bilo cudo da ti je rekao da mozes i kaficu na procesoru da skuvas i da je to ok!Probaj kao prvo update biosa.Mozda ti pokazuje visoku temperaturu zbog pogresnog ocitavaja biosa!Ako to ne pomogne reci mi koliko si siguran u kvalitet paste koju ti je serviser stavio bez obzira na to sto ti kazes da te ovakvi odgovori ne interesuju...!?Koliko si siguran koliku ti je kolicinu paste naneo na procesor!?Ako je stavio previse paste, eto resenja tvog problema!
 
ovako,ploca je kt4av , msi kt400, cpu po default je na 1.65, u kucistu imam 2 drajva, jedini kuler je na CPU , znaci nov vrti se na 3000 max , malo cudno al 2200+ je pre njega (sa losijim master silent kuler ,3000 obt.max) u julu max 65 a ovaj bre 76 ,velika je razlika !! mada radi nista se ne desava,najgore mi je sto ta moja ploca nema u biosu opciju za shut down kod preterane temp.sve sam iskopo iz biosa al to da obara sistem na zadatoj temp NE !

jos nesto, nisam za update biosa jer sve radi ok , stabilno, nema potrebe, a to kad je temp bila 76 stepeni , prislonim ruku na deo kucista de je cpu i stvarno je topao taj deo kucista i to dosta,znaci nije vreo al toplo bas onako da ugrejes ruke!!!!!

poz.
hvala unapred za prave odgovore
 
Posto ti je ploca MSI mozes sa njihovog sajta da skines program koji se zove Core Cell zadnja verzija je 2.0.1.1 i on ti moze posluziti da pratis temperaturu chiseta i procesora ,a takodje mozes podesiti da ti se kompjuter ugasi kada dodje do odredjene temperature koju ti mozes namestiti na 80c!
 
E sad, tu moze biti dosta faktora koji uticu na temperaturu.
Dosta zavisi i od toga kakvo ti je kuciste i kako je regulisano strujanje vazduha u njemu.
Ubaci bar jos dva kulera "osmice'' da uduvavaju/izduvavaju (jedan napred, a drugi na zadnjoj strani) vazduh i to ce ti sigurno oboriti temperaturu za bar 5 stepeni.
Ako oko kulera imas visak kablove, malo ih sredi da omogucis slobodan prostor za strujanje vazduha.
Ako si klokovao CPU, vrati ga na default, pa vidi da li ima kakvih promena.
I ipak skini novi BIOS, moguce je da te i on laze.
 
ma bios je na difolt,kablovi svi lepo spakovani ,klok nikad nisam voleo niti ga radim, kuler je samo 1 na cpu,kuciste matoro ,al nema to veze kazem imao sam u istom kucistu 2200+ pa leti na 40 i u igricama nista preko 62, a sad cpu 2400+,kuler nov (jaci od predhodnog) pa temp kad u sobi bude 30 i pichim neku igru posle po sata temp cca 70, sumnjivo mi je to sto je cpui u idle 50 ne vise 52 najvise a u igrama oma skokne za citavih 20-ak stepeni,to mi ne pije vodu !!!

poz. i hvala za odgovore
 

Back
Top