Reakcije

Cro_čvarak

Iskusan
Poruka
5.457
Da li ste se ikada uhvatili tokom sudjelovanja na forumu u zapažanju koji su to forumaši s mnogo reagiranja na njihove postove? Da li redovito reagirate? Da li ponekada ne citirate postove tada? Da li pregledavate tuđe profile da vidite koliko imaju reakcija u odnosu na njihov broj postova? Da li ste ljubomorni na forumase s velikim brojem reakcija?

Форум треба да схвати основан принцип односа. На пер ти прелазе након неколико постова. Не зна се са сигурношћу у ком су свету живели и видели то али нико са њима овце чувао није.

Reagujem na poruke koje mi se dopadaju. Lako je uvideti ko koga gotivi na forumu po tome ko je kome šta lajkovao jer postoji obrazac koji ljudi jedni druge "bodre" lajkovima. Indiferentan sam prema reakcijama.

Mada me ponekad iznenade neke osobe za koje sam pomislio da me ne gotive, a onda mi lupaju srca na postove. To mi govori da su razumni i da njihova reakcija nije posledica ega gde oni ne vole mene, nego ne vole ili vole moje stavove.

Evo recimo @RužnaKoLopov , ne slažemo se po nekim pitanjima i ponekad mi se učini da se svađa sa mnom, da je besna ali opet sa druge strane mi reaguje srcima na određene komentare što je odličan pokazatelj da ona zapravo ne pokazuje nezadovoljstvo prema mom karakteru, nego prema mom stavu. :ok:

Da li ste se ikada uhvatili tokom sudjelovanja na forumu u zapažanju koji su to forumaši s mnogo reagiranja na njihove postove? Da li redovito reagirate? Da li ponekada ne citirate postove tada? Da li pregledavate tuđe profile da vidite koliko imaju reakcija u odnosu na njihov broj postova? Da li ste ljubomorni na forumase s velikim brojem reakcija?
obraćam pažnju na reakcije...to mi je povratna informacija o onome kako drugima izgleda to što je napisano... jednako gledam na reakcije kao na post...

ne hvatam se u takvim razmisljanjima , delim reakcije i na stavove sa kojima se ne slazem cijenim da smo razliciti i da svak ima svoj stav
poludim kad je stav uvredljiv tad znam i prijaviti za brisanje jer smatram da se sve treba lepo kazati bez grdnih reci

na profile odlazim iskljucivo kad vidim------> da je neko nov ali je dobro uhodan

Što se tiče psihologije...
Poznato je da mnogi ljudi traže ono što se naziva validacija na latinskom...
dakle, žele neku potvrdu ispravnosti svojih stavova, da su "vredni" velikom broju ljudi.
Postoje i oni koji su "attention whores" kako ih zovu Amerikanci...
ne zanima ih ništa, samo da se piše o njima, ili da se svađaju sa iks ljudi na jednoj temi.
A tu su i neki koji misle da popularnost u virtuelnom svetu može da im koristi...
to je, po mom skromnom mišljenju, ipak neka vrsta blaže dijagnoze.
Meni ne treba potvrda ispravnosti mojih stavova, popularnost, niti stalni kontakt, pa makar bio kroz svađu.
Obično dođem i ostavim mišljenje...retko odgovaram na pitanja.
Provokatore i trolove sam ranije terao u majčinu, a sada odu na ignor listu...
jer, krive Drine ne ispravljam, a budala i krivih drva nikad neče nestati.

Poslednja izmena:
Primećujem jer su to godinama isti ljudi, ali im nikad nisam gledala profile ili istorijate.
Naravno da reagujem jer postoji opcija, i reagujem iskreno.
Nemam potrebu da citiram sve na šta reagujem. To mi deluje ekstremno i suludo. Ne bih imala vremena ništa drugo u životu da radim u tom slučaju!
Iz nekog razloga mi je važno da imam više reakcija nego poruka ovde, a koliko je to čega, ne propraćam, a da sam ljubomorna na omiljene forumaše, iz muke i zavisti im ne bih ništa lajkovala. Drago mi je kada čovek dobija poštovanje za svoje stavove, razmišljanja, pitanja, teme i sl.
Kakva, bre, ljubomora?

Prvo, ne znam da li je ova tema baš za psihologiju, ali ok..neka ostane.

1. Ne gledam ko ima najviše reakcija na postove.

2. Uglavnom ostavljam reakcije.

3. Prvo pročitam post i onda ostavim reakciju i citiram, najviše na "Politici"

4. Gledam tuđe profile ali ne zbog broja reakcija. Zanima me koliko godina imaju neki forumaši.

5. Ne, nisam ljubomorna, zašto bih bila?

Pošto je tema o forumu, na "Psihologiji" zanima me ponešto 🙂

Zašto slobodno vreme provodimo na forumu? Da li je i ova društvena mreža još jedan beg od problema koje imamo u svakodnevnom životu?

Zašto nam je lakše da o svemu razgovaramo sa ljudima koje nismo upoznali lično?

Da li su reakcije na internet forumu potvrda da dobro pišemo o nekoj temi? Koliko nam zapravo znače reakcije u vidu emotikona?

Форум треба да схвати основан принцип односа. На пер ти прелазе након неколико постова. Не зна се са сигурношћу у ком су свету живели и видели то али нико са њима овце чувао није.

Pre mnogo, mnogo godina svima sam persirala na forumu RTS-a na kome sam svakodnevno učestvovala..i volela taj forum.

Jednog dana dobila sam privatnu poruku od admina foruma. Sećam se njegovih reči i dan danas.

Napisao je da se po nekom nepisanom internet pravilu, ne persira na forumima.

Drugačije je kada sa nekom osobom pričamo uživo i normalno je da joj persiramo ako je ne poznajemo i ukoliko je dosta starija od nas.

Ne razumem toliku ozbiljnost kod tebe ( kod Vas ) . Forumi služe za opuštanje, ne moramo da budemo strogo poslovni jedni prema drugima.

Back