• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

RC avioni i helikopteri

slob

Zainteresovan član
Poruka
230
pozz ljudi ja sam se poceo tek baviti ovim sportom i dobro su mi dosli ovi savjeti ali su malo kasno dosli.....

ja sam vec kupio avion f 22 raptor iz amerike mi stize a ja nikad nisam letio avion...
a ja nez sta da radim ako ga slupam nece biti dobro...
a platio sam ga 190$ bez postarine,a sto se tice avione velicine je 1m i rapon krila 69cm leti brzinom 90mp/h ali moze letjeti i sa 1/3 svoje brzine(barem se tako nadam)

ima li neko predlog sta da radim,mnogi su mi savjetovali simulatore ali ja neznam koliko je to uvjerljivo i koliko to stvarno simulira let.

ti simulatori su super stvar, a mozda cak i taj tvoj ima mogucnost da radio stanicu konektujesh na komp i koristis u tu svrhu....
a sto je skluplji model on je kvalitetniji i laksi za upravljanje, ako se plasisi ti mozesh leteti nisko na malom "gasu" , dok ne steknesh rutinu, znaci u pocetku pravish kruzne zaoktete "shkolski" pa tek kad savladash mashinu radi akrovacije.
a moj ti je savet da se preko net-a povezesh sa ljudima iz nekog r/c kluba i oni ce ti izaci u susret i pomoci oko svega pa i da savladash letenje...

pal70

Početnik
Poruka
2
Na nasem trzistu su se pojavili RC avioni i helikopteri na baterije, verovatno iz Kine. Sto se tice karakteristika cuo sam da nisu lose, lete 10-20 min i dostizu oko 100m visine i da su laki za upravljanje a cena im je oko 100E.Da li neko ima neka iskustva sa ovim igrackama (kvalitet,cena ...)

imam RC helikopter oznake -LAMA- i mogu ti reći da sam zadovoljan modelom jer može i u malom prostoru (sobi) da se leti.
Kvalitet je odličan jer za tako malu stvar je dosta detaljan.Što se tiče visine letenja od 100 metara nije potrebna jer su to mali modeli pa po mom mišljenju nema potrebe za takvom visinom.

Vader

Obećava
Poruka
71
Razmišljam da sebi kupim neki RC helikopter, to bi mi bio prvi pa gledam šta bi bilo najbolje.

Gledam malo onaj SYMA S032 3-Channel, može se kupiti za $45 na eBay. To je Co-Axial model (dva glavna rotora) a oni se preporučuju za početnike jer su stabilniji. Malo me zbunjuju različite karakteristike koje se mogu pronaći tu i tamo, negdje kaže da je domet kontrolera 20-25m a negdje kaže da je 100m. Isto tako se razlikuju podaci o vremenu koje helikopter može provesti u zraku prije pražnjenja baterije.

Da li neko ima ovaj model pa da iznese utiske?

Koji model biste mogli preporučiti za početnika? Razmišljao sam i o nekom 4-Channel, oni su nešto skuplji. Problem je što ima mnogo modela pa je teško izabrati :)

branislav76

Početnik
Poruka
10
Na prodaju RC helikopter SYMA S006 Alloy Shark.

Nov. Izvrsen samo jedan, probni let, ne vise od 5 minuta. U besprekornom stanju, u originalnoj kutiji.

- metalno kuciste
- 3 kanala
- miran i stabilan u letu, savrsen za pocetnike

S006_1.jpg

294449.jpg

Cena: 40 EUR

Beograd
063 318154

magiCar

Početnik
Poruka
2
E ovako,ja imam jedan hilihopter,za prodaju je..sa sve stanicom..Nije original kineski je,lepog izgleda..super radi..baterija traje do 15 min...Cena je 50e..Dostize mnogo veliku visinu,stavio sam ga na vrh svoje kuce..(imam ogromnu kucu)..Koristio sam ga do pre nekih mesec dana,dosadilo mi je,sad sma se navukao na male rc automobile,pa moze i zamena za neki rc automobilchic..pa cemo da vidimo :):mrgreen:

ultrahome

Početnik
Poruka
17
Prvo da kazem da je radnja kod Vukovog spomenika zatvorena vec vise od mesec dana.

zatim:

izvor: www.ultrahome.in.rs/rc/heli.html

Poštovani ljubitelji RC modela helikoptera,

pozivamo vas na I takmičenje pilota RC helikoptera u Srbiji. Datum i mesto još nisu odredjeni, no očekuje se da bi to mogao da bude april 2011. u Beogradu, dok će mart biti iskorišten za prijavljivanje i vežbe učesnika (individualne i grupne). Ovo je javni poziv da se prijavite za ovo takmičenje (pošaljite ime i prezime, mobilni broj, kategoriju svog helikoptera, na [email protected]).

Takmičenje će se sastojati iz leta sa 4 sletanja na mete u uglovima kvadrata starnice 20 - 40 metara (ovo će se utvrditi do samog takmičenja). Poleće se iz centra kvadrata prema jednoj od meta po izboru, sleće, uzleće i leti do sledeće mete, i tako još 3 puta. Vreme se meri od početka letenja do sletanja na poslednju metu, kao i preciznost sletanja (meta ima centar, i još dva koncentrična kruga, svaki sa opadajućim brojem bodova koji se dobija za uspešno sletanje). Minimalna visina leta je oko 1.5 metara (u visini očiju pilota). Mislim da je prerano za nesto komplikovanije a i bilo bi lepo da svakog narednog takmičenja podignemo lestvicu za jedan stepen. Za zimsko vežbanje se preporučuju Hala 1 i Hala 2 Beogradskog sajma, ili bilo koja prostorija odgovarajućih dimenzija. Takmičenje će se obaviti u zatvorenom prostoru kako bi se odstranio uticaj vetra, kiše i ostalih negativnih faktora.

Kategorije helikoptera: u obzir dolaze svi helikopteri, ali će postojati podela takmičara po vrsti helikoptera (co-axial, fixed pitch; 3D, 4D) i ceni (ne može se takmičiti helikopter od 250 evra sa onim od 25 evra). Očekujemo 2 - 3 kategorije, najbrojniji će svakako biti co-axial, jeftiniji, amaterski (20 - 40 evra), za njima co-axial, skuplji (150 - 250 evra), a fixed pitch, 4D, akrobatski i ostali skupi će verovatno biti u manjini, i oni mogu da se takmiče van konkurencije.

srećno letenje,

Mihailo Alić, osnivač i urednik BG RC kluba,
i osnivač UltraHome portala (BGmix grupe web sajtova)
www.ultrahome.in.rs

Poruka
14
Vi sve znate u evrima... :confused: ... A mozemo da improvizujemo...
npr.:možemo servo-e da napravimo od bakarne žice i gvožđa,u obliku elektromagneta...

imam jedno pitanje:koje motore stavljate el.motore ili one cox na špiritus
u slučaju el. krila možete napraviti od stirodura(onog ružicastog stiropora za one koji neznaju) kao kod Slow Stick-a. a kod cox mozete od olova(xD)jer su jako jaki.

U ovo doba krize još nam samo fali da kupujemo nesto tako malo za npr. 100 evra.

Podrzavam improvizaciju... :worth:

ovo je slow stick

Dax993

Početnik
Poruka
6
Posto igram airsoft,zainteresovan sam za neki RC helikopter koji bi imao domet oko 300 metara, i na koji bi mogao da zakacim neku kameru za osmatranje.
Posto sma gledao ove kineske,shvatio sam da mi avioni ne bi bas odgovarali zbog brzine,a helikopteri imaju domet do 100 metara (toliki je i domet airoft puske) pa mi onda ne bi nicemu sluzio.Da li neko zna gde ima da se kui helikopter koji meni treba ili zna li nekog ko bi to mogao da mi napravi?

ultrahome

Početnik
Poruka
17
Sabrao sam svoja višemesečna iskustva u kupovini i letenju kineskih igračaka helikoptera, mislim da će dobro doći svakom početniku da više leti, a manje pada (i popravlja ili kupuje nove), pa pogledajte:

http://www.ultrahome.in.rs/rc/heliToySaveti.html

Ovo je ujedno i sajt za okupljanje ljubitelja igračaka na daljinski (prvenstveno automobila i helikoptera, i prvenstveno onih jeftinijih), posebno za one koji žele da se sa njima takmiče (jer igra brzo dosadi, posebno samostalna), pa se prijavite u klub (članstvo je ionako besplatno):

http://www.ultrahome.in.rs/rc

Mihailo

mirko.ckone

Zainteresovan član
Poruka
126
Imam ja nekiavioncic dobio ga kad sam imao 2 godine malo se vozio s*****o ga i odustao skoro sam ga nasao pa bi zeleoda ga popravim i vozim se ima dva mala motora na struju.......veoma lak mislim da je od stiropora sve ima samo su par zica pokidane ima veliki dzojstik.....sta moze biti......kada su bile sve zice ok....jakupim baterije za dzojstik napunim onu iz aviona i on nece da leti nedaje nikakve znake sta moze biti????

mirko.ckone

Zainteresovan član
Poruka
126
Kako da vam posaljem avion.......ili neke slike da vidite sta treba i nisam rekao raspon krila je 50cm aduzina aviona je 40cm ima dva motorcica zadnje krilo je polomljeno........baterija se puni sutra cu da vidim da je pronadjem imam auto na baterije duzine 40cm ima farove neonke i stop svetla i kada se udari negde skroz se raspadne i jednim pritiskom na dugme sastavi se .....baterija mi kratko traje mozda 10 min voznje najvise.....baterija je AA 7.2 v 700 mah

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.