Razvoj Sela

Da li živite u/na selu ili u gradu?

  • Živim u/na selu.

  • Živim u gradu

  • Živim u selu blizu grada/prigradskom naselju


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Stalno pricam o TRI STUBA srpske privrede:

1. Poljoprivreda i prehrambena industrija

2. Turizam

3. Infrastruktura


To su mesta koja bi za Vladu Srbije morala da imaju PRIORITET!

Lupas gluposti.

Za ovo prvo si u pravu.

Sto se tice turizma, tu realno nemamo mnogo sta da ponudimo.
Nemamo morsku obalu, skoro nista od istorije i spomenika, gradovi su nam uglavnom soc-realisticki za razliku od ostalih evropskih koji su sacuvani onakvi kakvi su bili pre 200 godina, barem najuze gradsko jezgro...

Turizam moze da bude samo neki sitan dodatak budzetu, a nikako jedan od stubova srpske privrede. To je smesno.

To za infrastrukturu takodje nema pojma, tu smo najlosiji u celoj evropi, cuce te neko ko se stvarno razume u te stvari i smejace ti se...
 
Seoski turizam je moguć...
Što se mene tiče iako živim u gradu imam dosta rodbine na selu u Sremu i oni su od pamtiveka seljaci...I nisu hteli da odu da se nakače da grbaču građanima,iako su mogli...I dalje drže krave svinje obrađuju zemlju,imaju dobar komad al ne preterano i žive od toga...
 
Sopstvenom krivicom svakako ali i krivicom države koja dopušta uvoz i ne štiti sopstvenu proizvodnju.
Sve što hoću da kažem je da ne verujem da država to radi iz nesposobnosti već ispunjavajući naloge pravih nalogodavaca GLOBALISTA
 
Seoski turizam je moguć...
Što se mene tiče iako živim u gradu imam dosta rodbine na selu u Sremu i oni su od pamtiveka seljaci...I nisu hteli da odu da se nakače da grbaču građanima,iako su mogli...I dalje drže krave svinje obrađuju zemlju,imaju dobar komad al ne preterano i žive od toga...

Seoski turizam jeste moguc ali to svi zivi mogu da razvijaju, evo i siptari ovde grade neka etno sela i drvene kucice....

Svi to imaju i u svojim drzavama, tu mozes da racunas samo na goste iz Srbije.
Na tom polju moze da se ostvari neki odredjeni priliv sredstava, ali to je sitna suma i nikako se ne moze smatrati stubom Srpske privrede...
 
Sopstvenom krivicom svakako ali i krivicom države koja dopušta uvoz i ne štiti sopstvenu proizvodnju.
Sve što hoću da kažem je da ne verujem da država to radi iz nesposobnosti već ispunjavajući naloge pravih nalogodavaca GLOBALISTA
Ovde si u pravu,ali to čini pod pritiskom uvozničkog lobija Miška,pre svega...
Nisam baš siguran da je globalizacija anti-agrarna...Uostalom i kaže se ''Globalno selo'' a ne globalni ''grad''...U Nemačkoj a i drugde sela su opremljena ko svemirski brodovi i suprotno tvom tvrđenju vlast čini sve da seljake zadrži tamo i da im omogući sve da žive i rade i ostanu:aha:
 
Neke stvari u nasoj poljoprivredi funkcionisu odlicno, naprimer proizvodnja i prodaja malina, tu se ostvare ogromni prihodi, ali nazalost to je tako organizovano da sav kajmak pokupi samo 10-ak ljudi, a seljacima ostanu samo mrvice.....
 
Ovde si u pravu,ali to čini pod pritiskom uvozničkog lobija Miška,pre svega...
Nisam baš siguran da je globalizacija anti-agrarna...Uostalom i kaže se ''Globalno selo'' a ne globalni ''grad''...U Nemačkoj a i drugde sela su opremljena ko svemirski brodovi i suprotno tvom tvrđenju vlast čini sve da seljake zadrži tamo i da im omogući sve da žive i rade i ostanu:aha:

Prijatelju informiši se na temu GLOBALIZAM I ANTIGLOBALIZAM.
Ovako naš razgovor nema smisla.

Ja sam seljak i prilično dobro sam obavešten o načinima na koje prave države štite svoje ekonomske interese.
Grešite svi vi koji zamišljate seljaka u gumenim opancima .
 
Lupas gluposti.

Za ovo prvo si u pravu.

Sto se tice turizma, tu realno nemamo mnogo sta da ponudimo.
Nemamo morsku obalu, skoro nista od istorije i spomenika, gradovi su nam uglavnom soc-realisticki za razliku od ostalih evropskih koji su sacuvani onakvi kakvi su bili pre 200 godina, barem najuze gradsko jezgro...

Turizam moze da bude samo neki sitan dodatak budzetu, a nikako jedan od stubova srpske privrede. To je smesno.

To za infrastrukturu takodje nema pojma, tu smo najlosiji u celoj evropi, cuce te neko ko se stvarno razume u te stvari i smejace ti se...


Ne lupa gluposti ...ovog puta je apsolutno u pravu .... POGOTOVU ZA TO PRVO ...... fali mu samo trgovina ....
 
Živeti na selu ne podrazumeva poljoprivrednu proizvodnju.

Ipak radi objektivnosti dalje diskusije potrebno je reći da udruženja proizvođača već postoje i svi oni ukazuju na probleme uzrokovane državnom politikom prema proizvođačima i ulozi takozvanog uvozničkog lobija.
 
Oni se uglavnom udruzuju u neke....hm ajde nazovi sindikate ali to nije prava rec. Moraju imati zajednicka preduzeca koja ce imati sve sto im je potrebno, hladnjacu silos itd. Ovako su ucenjeni da prodaju zito po malim cenama preko leta, mislim da je letos bilo 8 din, nisam siguran. Sada je dostiglo cenu do nekih 25 dinara. To je cista pljacka i to se desava svake godine. Najveci uspeh tih njihovih udruzenja je da prospu mleko i zakolju krave....
 
Danas nažalost imamo situaciju iz raznih razloga da nam je selo nedovoljno razvijeno kako infrastrukturno i ekonomski,tako i kulturno i turistički...Svi utekoše u gradove...Država koja smišljeno uništava selo posebno ako je imala tradiciju sela i gde je nekada 80% ljudi živelo u selima,je osuđena na tešku propast...
Koji su vaši predlozi za poboljšanje stanja...

Prvo , hapsenje svih onihj komunistickih lidera i funkiconera koji su jos zivi . Ne lanstvo , samo lidetri i funkcioneri Zatim 6 x veci prez za njihove sinove , unuke i u opste familiju , nego za ostrale gradjane, ( i to bez obzira dal su ovi zivi ili ne . Od tog novca da se uvede fond da svakko selo obavezno ima asfalt , vodovod , internet i kablovsku televizijju , Takodje , svako slelo m zaseok trebaa da ima mobilnu ambulantu , uvek dezurne lekare i mobilno medicinsko osoblje . Dati rok od 6 meseci , pa ako ovo ne bude , onda resornom ministru odseci prste , a porodicama nekadasnjih komuniste povecati porez za jos 130 % .
 
hrvat je hrvat , sad dal ubijao Srbe ko ustasa , ili ko partizan , ili kao casna sestra , hrvatica , il ko hrvatski svestenik .... isto je . Ono sto je vzno , je da je hrvat . To ga determinise .

Kao što izraz komunista determiniše anacionalnu ličnost vernu kao pašče svojim internacionalističko globalističkim gazdama.
 
Prijatelju informiši se na temu GLOBALIZAM I ANTIGLOBALIZAM.
Ovako naš razgovor nema smisla.

Ja sam seljak i prilično dobro sam obavešten o načinima na koje prave države štite svoje ekonomske interese.
Grešite svi vi koji zamišljate seljaka u gumenim opancima .
Mislim da svesno ili nesvesno guraš neku komunističku spiku...:think:
 
Mislim da ti je neko napunio glavu nečim...Naravno da su drugačije startne pozicije i da nema jednakosti kao u komunizmu i normalno je da postoje mnogo razvijenija,manje razvijena i nerazvijena društva i da se svako bori da sačuva ili poboljša svoju poziciju,pritom svestan globalne interakcije gde su sva društva neraskidivo povezana...Tu nema emocija ili bolećivosti...
 
Mislim da ti je neko napunio glavu nečim...Naravno da su drugačije startne pozicije i da nema jednakosti kao u komunizmu i normalno je da postoje mnogo razvijenija,manje razvijena i nerazvijena društva i da se svako bori da sačuva ili poboljša svoju poziciju,pritom svestan globalne interakcije gde su sva društva neraskidivo povezana...Tu nema emocija ili bolećivosti...

Hvala ti na komplimentu. Škola je učinila svoje . Kako ona zvanična tako i ova životna.

Pomisli koliko je tajkuna bivših komunističkih direktora i njihovih sinova-unuka..

I zato iako izgleda da nije vezano za temu o razvoju sela povezjem ovu nakaradnu politiku države prema selu sa namerom pravih vladara sveta, globalista , da strane kompanije preuzmu vlasništvo nad zemljištem a i nad sadašnjim tajkunskim imperijama.
 

Back
Top